Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 747 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tenké zlaté řetízky a Explorer SE

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 04. září, 2007 17:12    Předmět: Citovat

zadny takovy problem jsem s SE nemel ale zajimalo by me proc EX nebere tenke dratene veci a retizky nebo tam ta moznost v nastaveni je? Sad
Návrat nahoru
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: úterý 04. září, 2007 18:52    Předmět: Citovat

Když vím, že jdu někam, kde lze tyhle věci čekat, přezouvám na 4x7" DD, která je už vezme. Nastavení FAST, posunout iron mask o jeden až dva dílky do železa.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 05. září, 2007 14:19    Předmět: Citovat

ta 4x7'' to je Coiltek? Slysel jsem,ze Guy od Coilteku nebere nakonec nic jineho nez WOT 15'' alias kolo od vozu. Laughing

Kazdopadne je divny, proc ma Explorer problemy s retizky. Shocked Ja se svym SE se standardni civkou 10'' nachazim broky, ulomky plisku (nekdy fakt mrnave, ze je az problem je v jehlici dohledat a cloveka to privadi az k zurivosti Laughing ), krouzky od ptaku, atd. atd.

Baba napsal:
Když vím, že jdu někam, kde lze tyhle věci čekat, přezouvám na 4x7" DD, která je už vezme. Nastavení FAST, posunout iron mask o jeden až dva dílky do železa.
Návrat nahoru
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 05. září, 2007 14:44    Předmět: Citovat

Tom napsal:
ta 4x7'' to je Coiltek? Slysel jsem,ze Guy od Coilteku nebere nakonec nic jineho nez WOT 15'' alias kolo od vozu. Laughing

Kazdopadne je divny, proc ma Explorer problemy s retizky. Shocked Ja se svym SE se standardni civkou 10'' nachazim broky, ulomky plisku (nekdy fakt mrnave, ze je az problem je v jehlici dohledat a cloveka to privadi az k zurivosti Laughing ), krouzky od ptaku, atd. atd.

Tuhle droboť beru už taky ale chvíli mi trvalo (skoro rok), než jsem díky Benymu s jeho IDX pochopil, kde dělají soudruzi z Austrálie chybu a našel nastavení, ve kterém to funguje tak jak má. 4x7" je opravdu Coiltek a už jsem to tady někde psal - sice je rychlost prohledávání snížená (nehodí se na rychlý průzkum) ale na nadějné lokalitě k nezaplacení. Dosah se sice sníží cca o 1/3 ale detektor nehází žádné prozvuky ani při vyšponované citlivosti, separační schopnost je neporovnatelná no a abych se držel tématu - bere i řetízky (tedy pokud to nejsou takové ty hodně tenké nebo neleží úplně narovnané bez jediné smyčky.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pilbek
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.3. 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Západní Čechy

PříspěvekZaslal: středa 05. září, 2007 14:55    Předmět: Citovat

Baba napsal:
Tom napsal:
ta 4x7'' to je Coiltek? Slysel jsem,ze Guy od Coilteku nebere nakonec nic jineho nez WOT 15'' alias kolo od vozu. Laughing

Kazdopadne je divny, proc ma Explorer problemy s retizky. Shocked Ja se svym SE se standardni civkou 10'' nachazim broky, ulomky plisku (nekdy fakt mrnave, ze je az problem je v jehlici dohledat a cloveka to privadi az k zurivosti Laughing ), krouzky od ptaku, atd. atd.

Tuhle droboť beru už taky ale chvíli mi trvalo (skoro rok), než jsem díky Benymu s jeho IDX pochopil, kde dělají soudruzi z Austrálie chybu a našel nastavení, ve kterém to funguje tak jak má. 4x7" je opravdu Coiltek a už jsem to tady někde psal - sice je rychlost prohledávání snížená (nehodí se na rychlý průzkum) ale na nadějné lokalitě k nezaplacení. Dosah se sice sníží cca o 1/3 ale detektor nehází žádné prozvuky ani při vyšponované citlivosti, separační schopnost je neporovnatelná no a abych se držel tématu - bere i řetízky (tedy pokud to nejsou takové ty hodně tenké nebo neleží úplně narovnané bez jediné smyčky.


Baba: nenapsal bys něco bližšího k tomu nastavení? dík
_________________
Quattro MP
Co tě nezabije,to tě posílí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 05. září, 2007 14:56    Předmět: Citovat

dik za odpoved. Jasne, ta elipsa by mela mit vybornou separaci diky uzkemu tvaru vyzarovaneho pole. Ale zeptam se na jedno, v cem podle tebe udelali sudruzi v australie chybu? Nemyslis tim tovarni nastaveni detektoru? Ja hledam diskr. rezimu nails rejected, deep off fast off, zvuky ferrous, odezva normal, sens 30, gain 7-8 a barevne male sracky docela beru.

Baba napsal:
Tom napsal:
ta 4x7'' to je Coiltek? Slysel jsem,ze Guy od Coilteku nebere nakonec nic jineho nez WOT 15'' alias kolo od vozu. Laughing

Kazdopadne je divny, proc ma Explorer problemy s retizky. Shocked Ja se svym SE se standardni civkou 10'' nachazim broky, ulomky plisku (nekdy fakt mrnave, ze je az problem je v jehlici dohledat a cloveka to privadi az k zurivosti Laughing ), krouzky od ptaku, atd. atd.

Tuhle droboť beru už taky ale chvíli mi trvalo (skoro rok), než jsem díky Benymu s jeho IDX pochopil, kde dělají soudruzi z Austrálie chybu a našel nastavení, ve kterém to funguje tak jak má. 4x7" je opravdu Coiltek a už jsem to tady někde psal - sice je rychlost prohledávání snížená (nehodí se na rychlý průzkum) ale na nadějné lokalitě k nezaplacení. Dosah se sice sníží cca o 1/3 ale detektor nehází žádné prozvuky ani při vyšponované citlivosti, separační schopnost je neporovnatelná no a abych se držel tématu - bere i řetízky (tedy pokud to nejsou takové ty hodně tenké nebo neleží úplně narovnané bez jediné smyčky.
Návrat nahoru
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 05. září, 2007 15:59    Předmět: Citovat

Tom napsal:
dik za odpoved. Jasne, ta elipsa by mela mit vybornou separaci diky uzkemu tvaru vyzarovaneho pole. Ale zeptam se na jedno, v cem podle tebe udelali sudruzi v australie chybu? Nemyslis tim tovarni nastaveni detektoru? Ja hledam diskr. rezimu nails rejected, deep off fast off, zvuky ferrous, odezva normal, sens 30, gain 7-8 a barevne male sracky docela beru.


Soudruzi z Austrálie udělali chybu u továrního nastavení ve kterém přecházíš tenké drobáky a drobné předměty v přítomnosti železa. Už jsem to tady někde psal : píšu z hlavy, tak možná na něco zapomenu. Režim Iron mask posunutý o dílek až dva do železa (doleva), režim fast, odezvy a zvuky normal, treshold myslím 6 (jen velmi slabě slyšitelný za bezvětří), sens 24-27 a víc si nevzpomenu.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 05. září, 2007 16:10    Předmět: Citovat

Zcela jistě existuje i lepší nastavení ale tohle je pro mé mincičkářské zaměření dostačující. Jako naprosto klíčové ale vidím nastavení rychlé odezvy a příjmu i části z oblastí, které jsou oproti továrnímu nastavení hluché a jak jsem si vyzkoušel, skrývá se za nimi mnohé překvapení...
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 05. září, 2007 21:47    Předmět: Citovat

no nevim tome co je zajmem tveho hledani ale stimhle nastavenim mas v ruce prumerny detektor nechci byt chytry ale z me zkusenosti mam SE 6 mesicu a do ovladani me zasvetilo par lidi kteri jej uz nejaky rok vlastni je u tohoto stroje podil operatora na vysledku hledani hrozne vysoky myslim ze hodne lidi kteri zde vedou diskusi souhlasi.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. září, 2007 7:49    Předmět: Citovat

A do ceho te prosim ty lidi zasvetili, jestli to neni teda tajny? Vsimnul jsem si totiz, ze na forech se siri tajemno ohledne nastaveni Exploreru od doby, kdy spatril svetlo sveta. Ja osobne v tom zadny tajemno nevidim, protoze tech parametru, ktery maji vliv na vykon detektoru je, ve srovnavni s napr. White's DFX, pouze nekolik.

Jasne ze souhlasim, ze podil operatora je ve vysledku vysoky,ale to je preci u kazdeho detektoru, nemyslis?

rutus napsal:
no nevim tome co je zajmem tveho hledani ale stimhle nastavenim mas v ruce prumerny detektor nechci byt chytry ale z me zkusenosti mam SE 6 mesicu a do ovladani me zasvetilo par lidi kteri jej uz nejaky rok vlastni je u tohoto stroje podil operatora na vysledku hledani hrozne vysoky myslim ze hodne lidi kteri zde vedou diskusi souhlasi.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. září, 2007 8:11    Předmět: Citovat

ja jsem to nemyslel spatne ale i kdyz se zda ze moznosti nastaveni u EX neni mnoho zdani klame a tohle je jeden z detektoru kde vysledek hledani opravdu zavisi nejvic na tobe uz tady baba naznacil ze promennych je opravdu mnoho a nam zacatecnikum nezbyva nez laborovat a pomalu na to prichazet.mam opravdu uplne jine vysledky na stejnych lokalitach a je to cim dal lepsi.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. září, 2007 8:20    Předmět: Citovat

ja jsem to taky nemyslel spatne, rad se poucim. Takze pokud to neni tajny a nedal jsi kolegum (nebyl to mj. nahodou take Radek Salanci? At tak ci tak, timto Radka srdecne zdravim Laughing), kteri te do taju nastaveni zasvetili slib mlcenlivosti , tak se s nami o sve nastaveni kamaradsky podel.Cool

rutus napsal:
ja jsem to nemyslel spatne ale i kdyz se zda ze moznosti nastaveni u EX neni mnoho zdani klame a tohle je jeden z detektoru kde vysledek hledani opravdu zavisi nejvic na tobe uz tady baba naznacil ze promennych je opravdu mnoho a nam zacatecnikum nezbyva nez laborovat a pomalu na to prichazet.mam opravdu uplne jine vysledky na stejnych lokalitach a je to cim dal lepsi.
Návrat nahoru
sm
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.8. 2007
Příspěvky: 708

PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. září, 2007 8:33    Předmět: Citovat

ahoj tome mám sice iný detektor ale tej najvyššej triedy a na tento problém som tiež narazil.Detektor podla mojej mienky vidí retiazku nie ako celok ale ako jednotlivé kružky.Skušal som vyryžované zlatinky asi dva gramy na ploche asi 4 cm a detektor hodil tak malý signál že by som ho vonku určite prešiel.Nastavenie odporučam v princípe največššia citlivost teda grunt na hranici,vylučit diskrimináciu teda al metala a žiadne tovarne nastavenia pokial nemáš priamo nastavenu AU retiazku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. září, 2007 8:49    Předmět: Citovat

ahoj, jasne tovarni nastaveni nepouzivam. Jen trochu nechapu jak mohl rutus z parametru, ktere jsem uvedl apriori rict, ze mam nastaveni prumerneho detektoru. Treba s timhle nastavenim bych mel hned nadprumerny detektor: Cool

SENSITIVITY 32
GAIN >= 8
TONE AUDIO 1 (u SE Long)
AUDIO RESPONSE CONDUCT
SMARTFIND ALL METALL
DEEP ON
FAST OFF
NOISE CHANNEL 11
THRESHOLD 6
THRESHOLD VOLUME 10
VARIABILITY max.
AUDIO VOLUME max.

Jinak s all metalem souhlasim, nicmene ja mam standardne v lese nails rejected, protoze me vadi, ze je slyset zem "brucenim". Mam uz treti explorer Laughing a dela to kazdy. S tim poslednim to ale musim jeste vyzkouset. Cool

Kazdopadne dik za reakci.

sm napsal:
ahoj tome mám sice iný detektor ale tej najvyššej triedy a na tento problém som tiež narazil.Detektor podla mojej mienky vidí retiazku nie ako celok ale ako jednotlivé kružky.Skušal som vyryžované zlatinky asi dva gramy na ploche asi 4 cm a detektor hodil tak malý signál že by som ho vonku určite prešiel.Nastavenie odporučam v princípe največššia citlivost teda grunt na hranici,vylučit diskrimináciu teda al metala a žiadne tovarne nastavenia pokial nemáš priamo nastavenu AU retiazku.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. září, 2007 9:09    Předmět: Citovat

myslim ze jsme se trochu nepochopili moje zasv. do ovladani EX neprobihalo stylem to si nastav tak a to takhle to jsem po nikom ani nechtel me zajimalo v prvni rade proc a kdy a za jakych podminek mam to a tohle nastavit a psat zde nejake druhy nast. je stejne zbytecne protoze vzdy budou fungovat spravne v konkretnich podminkach vybustrovat detektor do maxu neni zadny problem ale problem bude tam pak neco slyset i kdyz jsou lokality kde se da hledat i timto zpusobem.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. září, 2007 10:12    Předmět: Citovat

s tim souhlasim. Ale stejne me neni uplne jasne, z ceho jsi konkretne usoudil, ze me nastaveni dela z SE prumerny detektor. Mohl bys mi pls k tomuto neco napsat? Dik.


rutus napsal:
myslim ze jsme se trochu nepochopili moje zasv. do ovladani EX neprobihalo stylem to si nastav tak a to takhle to jsem po nikom ani nechtel me zajimalo v prvni rade proc a kdy a za jakych podminek mam to a tohle nastavit a psat zde nejake druhy nast. je stejne zbytecne protoze vzdy budou fungovat spravne v konkretnich podminkach vybustrovat detektor do maxu neni zadny problem ale problem bude tam pak neco slyset i kdyz jsou lokality kde se da hledat i timto zpusobem.
Návrat nahoru
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. září, 2007 12:55    Předmět: Citovat

Explorer SE prostě tyhle malinkatý řetízky nebere, a když bere tak jen tehdy když jsou zmuchlaný nebo nejak překřížený, z ryzího zlata a tvoří alespoň trochu vodivou smyčku. Explorer nenní speciál na drobotinu, kdyby byl, dodával by ho výrobce s malinkatou sondou standardně v základní výbavě. Mám vyzkoušeno - jak popisuje bába že malá sonda rozhodně bere líp menší předměty ( tenké plíšky, tenké stříbrňáky) ale speciálům na 17kHz se to jistě nevyrovná.
Tovární nastavení exploreru se hodí tak pro člověka který se chce seznámit s mašinou a moc nekopat. Bez problémů hlásí střední a větší mince ve standardních hloubkách. K ničemu jinému není tovární nastavení použitelné.
K tomu nastavení a parametrům - když jsem poprvé viděl strukturu menu a slyšel co z exploreru leze, šel na mě děs. Teď ho mám asi rok a vím, že opravdu důležitých parametrů mající zásadní vliv třeba na hloubku a separaci je v podstatě minimum - ostatní parametry jsou především k zvýšení komfortu hledání.
Není třeba démonizovat schopnosti exploreru, a bavit se o tom že existují nějaké zaručeně správné a tajné programy s kterýma to hledá to nebo ono.
Pokud člověk ví co chce hledat, kde to bude hledat a pochopí k čemu jednotlivé parametry jsou, získá tak určitou výhodu oproti méně konfigurovatelným detektorům. Whitesy jsou ještě mnohem lépe konfigurovatelné.

Všiml jsem si, že u nás v ČR jsme univerzální hledači, chceme hledat mince, relics, železný sekery a to všechno nejlíp najednou a jedním detektorem.
Toho jsem se dávno vzdal, já hledám třeba mince a případné přejité dýky ze železa, podkovy a třeba i sekery, nebo válečné relikvie mě nechávají chladným. Nemluvě o nějakých tenkých zlatých řetízcích - vždyť to skoro nic neváží, krásný taky zrovna nejsou, takže moc není o co stát.

Vrátím se ale k otázce tazatele, proč explorer nebere tenké zlaté řetízky - protože na to prostě není stavěnej, kdo chce tohle hledat, pořiďte si nějakého Troye, goldmaxxe atd.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. září, 2007 16:51    Předmět: Citovat

mcmlxxx:ano zrejme jsme trochu odesli od tematu adiskuze zacala plynout jinym smerem ja nechci sbirat retizky na plazich apod. ale i veci relic jako tenke dratene ozdoby EX proste nebere presto ze je multifrekvencni a to me zajimalo.
Návrat nahoru
Radek



Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. září, 2007 17:09    Předmět: Citovat

Ahoj tak teď mám docela nejasno v cívkách na explorera ,vyděl jsem v diskuzi že je Coiltek cívka 4"*7 " ,ale tento rozměr znám pouze od Detechu:
http://www.joanallen.co.uk/a_detech_metal_detectors_uk.html a u Coilteku je elipsa Joey DD Coil for Explorer
5 X 10 inch elliptical : http://www.detectordepot.com/coiltek_search_coils.htm

Možná máte někdo lepší informace tak mě opravte.
Ahoj Radek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fix1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.5. 2006
Příspěvky: 145
Bydliště: Střední Morava

PříspěvekZaslal: středa 27. únor, 2008 17:54    Předmět: Citovat

Test explorera na zlato http://www.youtube.com/watch?v=_040Q7zf-CE
_________________
Všude dobře,tak co doma...
ACE 150+velká cívka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO