Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 605 anonymních a 2 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

sx 3300 profi
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Čína a neznačkové detektory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: úterý 08. březen, 2016 8:30    Předmět: Citovat

Feri to napsal dobře,jen musím nesouhlasit že všechny stály za kočku,myslím že se nás najde víc kteří byli vcelku spokojeni se zmiňovaným MD3009. Jenže! Tyhle detíky se dělaly už před nějakými roky a trošku bych to přirovnal k jedné věci...kdo pamatujete dobu po 89 kdy u vietnamců prodávali různé kazeťáky,dvojčata a tak...byly ještě na slušné úrovni...před pár lety jsem si koupil u nich rádio které mělo i kazety do práce že si to tam zpříjemníme...poznatek...úplný šit,nešlo naladit jedinou stanici...myslím že teď už tam prodávají úplné krámy Sad

No a jinak,do 10 tisíc (bazarově za mnohem míň)je spousta zajímavých značkových analogů které splní účel...a jak sem psal,v 65 bych spíš pak řešil tu váhu,opravdu jde poznat nosit kilový nebo kilo a půl vážící detík,ono ruka se unaví...a pak to hledání není v pohodě Wink
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: úterý 08. březen, 2016 16:15    Předmět: Citovat

Ono ty různé Vellemany, MD a podobné pastičky jsou vesměs napodobeniny západních detektorů z konce 70. a 1. poloviny 80. let, jako byly např. Beachcombery od Whitese, nějaké C-scope atp., které používaly ještě primitivní jednokanálový diskriminátor, fungující dobře jenom na vzduchu. Něco jiného je právě MD 3009 - ten už má moderní 2-kanálový diskriminátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: středa 09. březen, 2016 0:43    Předmět: Citovat

To petaheaven, napsals: Feri jen musím nesouhlasit.....
Jen upřesňuji to, co jsem již popsal: V současné době je stav těchto čínských výrobků takový, že nové nestojí za nic a ty staré, v jakém jsou stavu, to si jistě domyslíš.
Měj se.
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
salora



Registrace: 2.3. 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: neděle 15. květen, 2016 10:29    Předmět: Opět zde další pokračování Citovat

Zdarec,borci hledačů kovů,tak se tu opět po delší odmlce hlásím jelikož se mi konečně dostali do ruk dva detektory kovů :
Ten jeden je sice popsaný jako profi ale s ohledem na jeho nízkou pořizovací cenu bych ho řadil spíše do Hobby kategorie poučen z Vašich recenzí zde :
http://www.ebay.de/itm/like/311612485909?clk_rvr_id=1030175069516&item=311612485909&lgeo=1&vectorid=229487&rmvSB=true

ten druhý by měl být už opravdu profi coby provedením a určením pro tehdejší NDR armádu čili vojenské účely především na hledání min apod.nicméně i na hledání kovů,zlata apod. zde:
http://www.ebay.it/itm/Msg-75-mine-Rilevatore-RFT-METALLO-RILEVATORE-RDT-METAL-DETECTOR-NVA-istruzioni-/351408893831

bohuže se mě nepodařilo nikde najít ani v googlu nějaký PDF návod či pod. tak jsem to byl včera zkusit ale našel jsem jen pod povrchem nějaké železné staré předměty skoby apod.Dá se na dom nastavit intenzita a citlivost a poměrně dobře reagují sluchátka.,nicméně se uvádí že se jedná o jakýsi BFO detektor nikoliv VLF či PI ,má mít dosah až 1,5m hloubky v zemi a 2m ve vodě,měl by bez problémů najít mnince do 30cm hloubky což se na můj účel asi nehodí pokud nějaké zlato v zemi zakopané bude /byt možná většího obsahu 5l skleněné láhve od okurek/tak to rozhodně není zakopané v tak malé hloubce,nicméně i tak jsou to spíše nepodložené dohady či informace.Vyrobené údajně r. 1981 pro armádu NDR
Otázka na Vás profíky tedy má s tímto přístrojem někdo zkušenost a může podat či poslat návod ?Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: neděle 15. květen, 2016 16:14    Předmět: Citovat

Schéma tohoto přístroje najdeš v knize Vyhledávací technika od W. Schulera na str. 19. Je to BFO dotažené do maxima. Ale o uvedených dosazích silně pochybuji. Myslím, že i ten číňan bude lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
salora



Registrace: 2.3. 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: neděle 15. květen, 2016 16:26    Předmět: Citovat

Hm to chceš říct že ta čínská sračka za pár babek bude najednou lepší než vojenská technika ?No zatím jsem čínana zkoušel jen doma /na sucho/hodil zlatý řetízek na zem a nic se nedělo a nereagovalo natož až to bude pod zemí,proto jsem to ani nebra sebou ani se nepokusil zkoušet protože už napohled to je bakelitová sračka snad pro děti vypadá to pak čím větší šunt tím lepší ?Už tomu neorozumím vůbec.Jinak děkuji za doporučení manuálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: neděle 15. květen, 2016 17:05    Předmět: Citovat

Nevím, samého by mne to srovnání zajímalo. Zkoušel jsem jenom ty polské minohledačky W3P a W4P a tam bych si byl skoro stoprocentně jistý. Ovšem ten dederón je kvalitativně úplně jinde, než ty poláky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: neděle 15. květen, 2016 17:13    Předmět: Citovat

Jo, a podle toho řetízku se nedá moc hodnotit. S tím mají problémy i detíky 10x dražší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
salora



Registrace: 2.3. 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: neděle 15. květen, 2016 18:07    Předmět: Citovat

Hm jo ale sakra tak jak je to možné já měl zato že pokud hodím něco ze zlata na podlahu v bytě tak že bude detektor nadskakivat ale vidí že opak je pravdou tak jak to potom může něco vyhledat pod zemí třeba půl metra to jaksi hlava nebere.
A pokud je to tak jak píšeš že to neberou detíky ani 10x dražší tak to potom ani nemá cenu ten drahý kupovat když to vyjde na stejno s tím levným,nechápu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: neděle 15. květen, 2016 18:11    Předmět: Citovat

Jj, na ty 5l skleněné lahve od okurek plné zlata to stačit bude. Sice jich v zemi je docela hodně, ale ještě lepší to bude na 10l plastové kýble plné zlata, kterých je v zemi vůbec nejvíc muhehe muhehe muhehe muhehe muhehe muhehe
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
buiaimon
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.1. 2014
Příspěvky: 250
Bydliště: Marobudum

PříspěvekZaslal: neděle 15. květen, 2016 19:03    Předmět: Re: Opět zde další pokračování Citovat

salora napsal:
Zdarec,borci hledačů kovů,tak se tu opět po delší odmlce hlásím jelikož se mi konečně dostali do ruk dva detektory kovů :
Ten jeden je sice popsaný jako profi ale s ohledem na jeho nízkou pořizovací cenu bych ho řadil spíše do Hobby kategorie poučen z Vašich recenzí zde :
http://www.ebay.de/itm/like/311612485909?clk_rvr_id=1030175069516&item=311612485909&lgeo=1&vectorid=229487&rmvSB=true

ten druhý by měl být už opravdu profi coby provedením a určením pro tehdejší NDR armádu čili vojenské účely především na hledání min apod.nicméně i na hledání kovů,zlata apod. zde:
http://www.ebay.it/itm/Msg-75-mine-Rilevatore-RFT-METALLO-RILEVATORE-RDT-METAL-DETECTOR-NVA-istruzioni-/351408893831

bohuže se mě nepodařilo nikde najít ani v googlu nějaký PDF návod či pod. tak jsem to byl včera zkusit ale našel jsem jen pod povrchem nějaké železné staré předměty skoby apod.Dá se na dom nastavit intenzita a citlivost a poměrně dobře reagují sluchátka.,nicméně se uvádí že se jedná o jakýsi BFO detektor nikoliv VLF či PI ,má mít dosah až 1,5m hloubky v zemi a 2m ve vodě,měl by bez problémů najít mnince do 30cm hloubky což se na můj účel asi nehodí pokud nějaké zlato v zemi zakopané bude /byt možná většího obsahu 5l skleněné láhve od okurek/tak to rozhodně není zakopané v tak malé hloubce,nicméně i tak jsou to spíše nepodložené dohady či informace.Vyrobené údajně r. 1981 pro armádu NDR
Otázka na Vás profíky tedy má s tímto přístrojem někdo zkušenost a může podat či poslat návod ?Děkuji.
Nejdříve číst,potom psát!Shocked Jinak ze sebe děláš blbce! Wink Máš tu hafo příspěvků,několik let dozadu. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
salora



Registrace: 2.3. 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: neděle 15. květen, 2016 22:39    Předmět: Citovat

buiaimon Nejdříve číst,potom psát!Shocked Jinak ze sebe děláš blbce! Wink Máš tu hafo příspěvků,několik let dozadu. Idea

hm tak ti nevím co tím myslíš nebo jsi snad trochu přebral ale já tu nejsem žádné roky ale co vím snad max. když už snad cca2 měsíce nazad

Jinak na /krokodila/nevím ale trochu z tebe čiší nějaká jízlivost nebo snad závist že mám šanci najít to zlato ,neboj že jsi to ty tak ti pak pošlu půl sklenky at múžeš v klidu spát,popř. tě pozvu na brigádu Laughing

ale ted vážně více si vážím trochu smysluplnějších a věcných reakcí jako např.od D-Man a dalších členů tohoto fora kterých si vážím přece jen více.
Asi tak pokud mám tu možnost to s detikem projít i když vím a věřím že stejně nic nenajdu tak se mi bude lépe spát pokud že jsem pro to něco udělal i když bezvýsledně kapišto ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
salora



Registrace: 2.3. 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pondělí 16. květen, 2016 15:27    Předmět: Citovat

Jinak ještě na D-man moc mě to dál neposunulo,potřeboval bych spíše návod k použití nikoliv schéma které mě nepomůže ovládat toto zařízení,navíc bych musel koupit a objednat celou knihu poněvadž se jinak k tomuto textu nedostanu.Proto má prosba a dotaz opět stejný,má zde někdo toto zařízení a mohl by sdělit a poradit jak s tím zacházet ?Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: pondělí 16. květen, 2016 16:25    Předmět: Citovat

V té knížce je jenom to schéma, princip činnosti a ten obrázek, co je i v tom inzerátu. Ty knoflíky jsou jen jemné a hrubé nastavení kmitočtu, pří vhodném nastavení by to mělo rozlišovat barva-železo. Víc k tomu nepotřebuješ. Tu knihu bys možná našel i ve větší knihovně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
salora



Registrace: 2.3. 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pondělí 16. květen, 2016 16:30    Předmět: Citovat

OK rozumím takže jedním potákem se nastavuje citlivost což funguje a tím druhým jen hlasitost sluchátek ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pondělí 16. květen, 2016 16:30    Předmět: Citovat

salora napsal:
Hm to chceš říct že ta čínská sračka za pár babek bude najednou lepší než vojenská technika ?i .... vypadá to pak čím větší šunt tím lepší ?Už tomu neorozumím vůbec.Jinak děkuji za doporučení manuálu.


Ahoj, pokud se jedná o přístroj, vyrobený v roce 1981, tak mám dojem, že bude lepší každý číňan. Proč? Protože použité součástky, hlavně kondenzátory, musí být v současnosti v "dokonalé kvalitě". Proto.
A stabilita a dosah - o tom tady napiš, až seženeš manuál. Budu se na to moc těšit.

Mám ještě někde doma vyrobený obdobný detektor z 90-tých let a nedávno ještě fungoval. Jenže trochu jinak, než kdysi. Teď už asi zetlel ve sklepě.
Když byl nový a opravdu přesně se naladil, dokázal detekovat barvu i železo, ale stabilita a nastavení, darmo mluvit

Takže Ti doporučím: nekupuj si žádnou starou mr... , ani vojenskou. Jsou to vyhozený prášule. Kdysi mi můj koplega v práci radíval: nejsi tak bohatej, abys kupoval levný a starý věci.
A život mu dal jen za pravdu.
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: pondělí 16. květen, 2016 16:43    Předmět: Citovat

Přesně tak, Feri má pravdu. Pokud to nechceš pro muzeální účely, sežeň raději MD 3009, za ty prachy budeš mít i dva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pondělí 16. květen, 2016 16:43    Předmět: Citovat

salora napsal:
Hm jo ale sakra tak jak je to možné já měl zato že pokud hodím něco ze zlata na podlahu v bytě tak že bude detektor nadskakivat ale vidí že opak je pravdou tak jak to potom může něco vyhledat pod zemí třeba půl metra to jaksi hlava nebere.
A pokud je to tak jak píšeš že to neberou detíky ani 10x dražší tak to potom ani nemá cenu ten drahý kupovat když to vyjde na stejno s tím levným,nechápu.


Záleží na frekvenci a zpracování signálu detektorem. Pro některé přístroje a některé frekvence (nižší) se může zlato jevit jako železo, anebo, jako horší vodivostní cíl.
Řetízky jsou pro digitály stále tvedým oříškem.
A pokud chceš přístroj na zlato s rozlišením a hloubkovým dosahem, šetři.
Tady to desítka nespraví.
Pokud slevíš z hloubkového dosahu, máš tu hafo značek detektorů, které by Ti, dle mého úplně, ale opravdu úplně dostačovaly Rolling Eyes
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
salora



Registrace: 2.3. 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pondělí 16. květen, 2016 18:11    Předmět: Citovat

Záleží na frekvenci a zpracování signálu detektorem. Pro některé přístroje a některé frekvence (nižší) se může zlato jevit jako železo, anebo, jako horší vodivostní cíl.
Řetízky jsou pro digitály stále tvedým oříškem.
A pokud chceš přístroj na zlato s rozlišením a hloubkovým dosahem, šetři.
Tady to desítka nespraví.
Pokud slevíš z hloubkového dosahu, máš tu hafo značek detektorů, které by Ti, dle mého úplně, ale opravdu úplně dostačovaly Rolling Eyes[/quote]

No děkuji za reakci ,no stále se dovídám zde na foru dost rozporuplné informace,někdo tvrdí že ten levný detak co mám mi možná najde víc jak ten /profi/vojenský podstatně dražší,nejvíce mě ale zaráží ta malá nízká detekující hloubka.Ty zase tvrdíš že bych musel na tu hloubku asi půl m. bych musel mít drahý deták,píše se tu že někdy najde levný detak víc než drahý takže jsem z toho po pravdě jelen přiznám se.Co mě nejvíce zaráží a zklamalo je skutečnost že dám na zem zl. řetízek a neanalyzuje to defakto až na nějaké náznaky to ano když jsem bezprostředně s detakem nad tím,jak to má či může analyzovat pak v hloubce půl m.když to má co dělat na hloubce ca 10-15 cm ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pondělí 16. květen, 2016 18:50    Předmět: Citovat

V půl metru najde zlatý řetízek úplně každý detektor.
A úplně nejlépe ty nejlevnější.
Fakt. chyba

Něco jsem napsal, něco se Ti pokusil vysvětlit. Pokud chceš detektor, přečti si, jak vůbec funguje!!!!
Dle mého v tom máš zmatek a nechceš zainvestovat nějaký ten peníz.
Pročti si zde informace o jednotlivých detektorech, navštiv prodejce.
Takhle je to prostě jen čeření hladiny....
Máš více fór o detektorech. Tak je navštiv.
Hodně Ti to pomůže.
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Čína a neznačkové detektory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO