Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 504 anonymních a 2 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Advantage vs. Cibola

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Musketeer Advantage
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 07. květen, 2006 23:25    Předmět: Advantage vs. Cibola Citovat

Dobrý den,

narazil jsem na zahraničním webu na user review k Advantage, podle něhož je Tesoro Cibola ve všech směrech lepší. Je tu někdo, kdo by to mohl potvrdit, vyvrátit, nebo aspoň uvést svůj subjektivní názor na tuhle otázku?

A zadruhé: Ještě jsem nikdy neměl monotón jako Advantage. Chci se zeptat, jestli jde podle zvuku rozeznat např. druh kovu, nebo aspoň odlišit rezavé železo od barevného kovu. Podle zmiňovaného názoru se Advantage (na rozdíl od Ciboly) nechá často zmást např. rezavou zátkou. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 09. květen, 2006 11:44    Předmět: Re: Advantage vs. Cibola Citovat

Tesoro Ebolu jsem nezkousel, ale myslim, ze pujde hloubkove mene nez treba Tejon. Co vim, tak dosah Tejona a Adv je zhruba srovnatelny s tim, ze Tejon ma (podle dost uzivatelu) relativne kriticke nastaveni zeme.

Zatky: Jo, zmast to muze pokud mas nastavenou rel. nizko diskriminaci a taky na tom, co hledas a jdes po kazdym alespon trochu zajimave znejicim signalku.



fettgesicht napsal:
Dobrý den,

narazil jsem na zahraničním webu na user review k Advantage, podle něhož je Tesoro Cibola ve všech směrech lepší. Je tu někdo, kdo by to mohl potvrdit, vyvrátit, nebo aspoň uvést svůj subjektivní názor na tuhle otázku?

A zadruhé: Ještě jsem nikdy neměl monotón jako Advantage. Chci se zeptat, jestli jde podle zvuku rozeznat např. druh kovu, nebo aspoň odlišit rezavé železo od barevného kovu. Podle zmiňovaného názoru se Advantage (na rozdíl od Ciboly) nechá často zmást např. rezavou zátkou. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 09. květen, 2006 23:09    Předmět: Re: Advantage vs. Cibola Citovat

Tom napsal:
Tesoro Ebolu jsem nezkousel, ale myslim, ze pujde hloubkove mene nez treba Tejon. Co vim, tak dosah Tejona a Adv je zhruba srovnatelny s tim, ze Tejon ma (podle dost uzivatelu) relativne kriticke nastaveni zeme.

Zatky: Jo, zmast to muze pokud mas nastavenou rel. nizko diskriminaci a taky na tom, co hledas a jdes po kazdym alespon trochu zajimave znejicim signalku.


Zátky - aha, no jasně, záleží na úrovni diskriminace. A dá se taková zátka přesto poznat podle tónu?

A ty Advantage máš? Jsi s ním spokojenej? Máš k němu nějaký připomínky?
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 10. květen, 2006 8:36    Předmět: Re: Advantage vs. Cibola Citovat

Advantage ma jen jeden ton na frekvenci XXXkHz. Advantage ma ale specifickou audio odpoved, tezko se to vysvetluje, k zakladnimu kmitoctu pridava dalsi audio informaci ve forme ruznych "skvrku" a podobnych veci, zkratka ses schopen poznat konduktivitu predmetu. Zatimco vysocekondukt. predmet ma porad krasnou odezvu i pri rychlem pohybu civky, nizkokonduktivni zacne byt "skvrkavy". Zalezi na tom, co hledas a kde hledas.

Ale aby jsi rekl na 100% "to je zatka", "to je vrsek brokovyho naboje" tak to ne. Poznas konduktivitu, nic vic, nic min. Na to, aby jsi poznal podle zvuku ten ktery cil by jsi potreboval multiton a ne jenom jeden ton ci 4 tony. K tomu potrebujes mit ale dost kvalitni sluch. Nebo to pak resit visual target ID a jet podle cisel. Ale 100% to neni. Budes prechazet. Napr. ID Excel hlasil nabojnici (vzor nevim, ale nejaka z 50-tych let) stejnym cislem jako tenci stribrnou minci prumer cca 30mm, takze bacha.


Advantage mam a jsem s nim docela spokojen. Balanc ma dobry, ale vaha a skladnost jsou horsi.


fettgesicht napsal:
Tom napsal:
Tesoro Ebolu jsem nezkousel, ale myslim, ze pujde hloubkove mene nez treba Tejon. Co vim, tak dosah Tejona a Adv je zhruba srovnatelny s tim, ze Tejon ma (podle dost uzivatelu) relativne kriticke nastaveni zeme.

Zatky: Jo, zmast to muze pokud mas nastavenou rel. nizko diskriminaci a taky na tom, co hledas a jdes po kazdym alespon trochu zajimave znejicim signalku.


Zátky - aha, no jasně, záleží na úrovni diskriminace. A dá se taková zátka přesto poznat podle tónu?

A ty Advantage máš? Jsi s ním spokojenej? Máš k němu nějaký připomínky?
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 10. květen, 2006 15:24    Předmět: Re: Advantage vs. Cibola Citovat

Tom napsal:

Advantage ma ale specifickou audio odpoved, tezko se to vysvetluje, k zakladnimu kmitoctu pridava dalsi audio informaci ve forme ruznych "skvrku" a podobnych veci, zkratka ses schopen poznat konduktivitu predmetu...

...Ale 100% to neni. Budes prechazet. Napr. ID Excel hlasil nabojnici (vzor nevim, ale nejaka z 50-tych let) stejnym cislem jako tenci stribrnou minci prumer cca 30mm, takze bacha.


Díky, tohle jsem potřeboval potvrdit. Já jsem trochu konzervativní a všelijakým těm grafickým udělátkům bych se bál věřit. Neznám tolik lokalit, abych si mohl dovolit je prolítnout, posbírat jasné případy, a zbytek nechat plavat. Mám ACE 150, kterej má 3 tóny a když jedna věc pípá jako barva i železo v poměru třeba jen 1:2, tak stejně kopu. Nevím, třeba časem zlenivím Laughing
Návrat nahoru
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: neděle 23. září, 2007 9:23    Předmět: Citovat

Srovnání těchto dvou detektorů je směšné. Cobolu jsem vlastnil a Mušketýra má jako jeden z mnoha detektorů můj kamarád. Měl jsem ho parkrát půjčený a proti T. Cobola je to pan detektor ve všech parametrech!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 26. září, 2007 21:38    Předmět: Citovat

No teď už mám Advantage skoro rok a půl, tak jsem se s ním jakž takž naučil a jsem celkem spokojený. Jenom bych ho rád někdy srovnal s nějakým "speciálem na drobotinu". Známý chodí s tuším Goldmaxxem (nebo jak se to jmenuje) a vždycky když vykládá, kolik našel mincí, tak to porovnám se svými výsledky a hlodá ve mně takový ten červ pochybností, jestli náhodou nemá na mince Advantage příliš nízkou frekvenci. Že by jako neregistroval některé menší mince. Máte někdo v tomhle směru někdo zkušenosti nebo srovnání? Při svých pokusech jsem 1 Kčs slabě zachytil ve 30 cm, ale kopatelně cca ve 20 cm. Tenčí nebo menší mince jsem nezkoušel.
Návrat nahoru
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: středa 26. září, 2007 23:11    Předmět: Citovat

fettgesicht napsal:
No teď už mám Advantage skoro rok a půl, tak jsem se s ním jakž takž naučil a jsem celkem spokojený. Jenom bych ho rád někdy srovnal s nějakým "speciálem na drobotinu". Známý chodí s tuším Goldmaxxem (nebo jak se to jmenuje) a vždycky když vykládá, kolik našel mincí, tak to porovnám se svými výsledky a hlodá ve mně takový ten červ pochybností, jestli náhodou nemá na mince Advantage příliš nízkou frekvenci. Že by jako neregistroval některé menší mince. Máte někdo v tomhle směru někdo zkušenosti nebo srovnání? Při svých pokusech jsem 1 Kčs slabě zachytil ve 30 cm, ale kopatelně cca ve 20 cm. Tenčí nebo menší mince jsem nezkoušel.


S Advantage zachytíš prvorepublikový pětník při řádné diskriminaci v pohodě ve 20cm, korunu jsem nezkoušel, ale tu by to muselo zachytit mnohem hloub. Doporučuji cívku TS 800. Jinak pokud máš kopatelně korunu ve 20cm, tak máš asi vadný stroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 27. září, 2007 17:44    Předmět: Citovat

Petronius napsal:
S Advantage zachytíš prvorepublikový pětník při řádné diskriminaci v pohodě ve 20cm, korunu jsem nezkoušel, ale tu by to muselo zachytit mnohem hloub. Doporučuji cívku TS 800. Jinak pokud máš kopatelně korunu ve 20cm, tak máš asi vadný stroj.


No vadný snad nebude... Confused To s těma 20 cm jsem přehnal, určitě to bylo 25 a možná i o chlup víc. Ale v těch 30 cm (změřeno pravítkem Logarex Smile) jsem ten signál už opravdu "lovil" a za normálních okolností bych ho buď vůbec neměl (cívka vysoko) nebo přešel (považoval za falešný). Taky to byla dost hutná jílovitá půda.

A jak máš Adv. nastavený? Já jsem z něho byl dlouho dost zmatený, dokud jsem nezjistil, že mám vysoko nastavený treshold v diskriminaci, takže to vůbec nemělo žádné falešné ani slabé signály a tím pádem se mi zdál i malý dosah. Práh jsem snížil a teď většinou chodím s citlivostí naplno a s drobným "štěbetáním" falešných signálů. "Dobré" signály jsou znatelně silnější, takže snad nepřecházím.

Přemýšlím, jestli by bylo výhodnější ještě snížit treshold a pak při provozu stáhnout citlivost, nebo jestli je lepší mít citlivost naplno a o něco málo vyšší treshold. Připadá mi, že to vyjde nastejno.

Ale někdy se mi zdá, že by se hodilo jemnější ladění země. Hlavně u hodně mineralizovaných půd je to znát, skoro se nedá trefit ten rovnovážný bod. Nebo to neumím.
Návrat nahoru
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: čtvrtek 27. září, 2007 18:10    Předmět: Citovat

fettgesicht - nemám, ani som nemal Advantage ale princíp thresholdu je u všetkých rovnaký: ak chceš mať dobré signály, nájdi polohu thresholdu tesne pod počiteľnosťou - poprípade veľmi slabo počuteľný. Je to vlastne "nastavenie hranice, od ktorej budeš počuť signál z cievky". Keď ho dáš veľmi vysoko, prekryje Ti slabý - hlbší signál od predmetu. Keď ho dáš veľmi potichu - tak aj silnejší signál nemusí byť počuteľný, lebo nedosiahne prah počuteľnosti. Na to vyladenie zeme si daj pozor, má vplyv na dosah. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Musketeer Advantage Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO