Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 374 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dosahy detektoru JOKR
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> JOKR
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
endy



Registrace: 7.7. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pátek 04. srpen, 2006 19:00    Předmět: Dosahy detektoru JOKR Citovat

Zdravím všechny hledače.Detektor Jokr mám asi 2měsíce.Zajímalo by mě jak jste s ním spokojeni.V této fázi ho více méně testuji.Byl jsem s ním i hledat a mincí našel dost.Zdálo se mě,že všechny ty mince nacházím hodně povrchově.Proto sem provedl menší testík dosahu na tři vybrané mince.V tabulce je vše jasně definované.První hodnota u každé mince náleží dosahu na vzduchu.Druhá za lomítkem pak maximální nastavení při kterém šlo s hledačkou ještě chodit.Při tomto nastavení byly detekovány čediče a detektor se nesměl dotknout země jinak vydal tón jako na barvu.Pouze pro informaci čediče jsou také indikovány vysokým tónem.Poslední hodnota udává dosah s odladěným čedičem a detektor
nereaguje při dotyku se zemí.Všechny hodnoty byly naměřeny bez filtru.
Dosahy s filtrem byly prakticky totožné.
Na louce kde jsem testoval se nevyskytovaly žádné předměty,které by ovlivnily měření(žádný čedič,železo atd).Aby bylo měření objektivní otestuji na tom samém místě Zetex a XP Gold Maxx.A nyní již zmíněná tabulka.


mince 10pfennig rok 1981 -->normální režim-------->23/11/11
pomalá automatika--->24/14/14


mince 1Kčs rok 1975--------->normální režim-------->16/14/13
pomalá automatika--->28/16/14


mince 50hal rok 2002--------->normální režim-------->23/13/12
pomalá automatika--->24/14/14

Omlouvám se,ale měl sem vytvořenou tabulku v exelu,ale ta mě sem nešla nakopírovat.Doufám,že je to alespoň trochu přehledné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KenTaur
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 563

PříspěvekZaslal: úterý 08. srpen, 2006 17:30    Předmět: Citovat

Ten dosah na 1Kčs mi připadá sakra málo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
endy



Registrace: 7.7. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: úterý 08. srpen, 2006 21:13    Předmět: Citovat

Ten dosah se mě zdá také dosti malý,oproti tomu co se zde uvádí.Na tu pomalou automatiku bych vzal v zemi tak těch 19cm,ale to bych už nerozeznal barvu od železa.
Ale ono to tak vychází.Na vzduchu 27cm.Když to zakopu ztratím tak 3cm
v zemi plus musím přidat 5cm.Těch 5cm je výška s kterou chodím nad zemí.Když to všechno posčítám vyjde mi 27cm.
Zkoušel jsem dostat nějakej zvuk na 30cm vzduch,ale bezvýsledně.Podle mého názoru 30cm v zemi s rezervou je absolutní nesmysl.Alespoň co se týče mého detektoru.Je jasný,že v těžší půdě bude průnik menší než v písčité,ale když to nechytnu ani na vzduchu...
Když sem to tak počítal musel bych mít dosah na vzduchu okolo 40cm,abych docílil hloubku v půdě 30cm s 5cm rezervou.A nemluvě o tom,že signál musí být jasný abych kopal.
Proto sháním ostatní uživatele tohoto detektoru ať se vyjádří.Třebe mají jinou zkušenost.Byl bych jenom rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
endy



Registrace: 7.7. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pátek 11. srpen, 2006 14:38    Předmět: Citovat

Jak sem slíbil tak činím.Porovnával jsem Jokra se Zetexem.Místo testu bylo vyčištěno v okruhu 2m.Jokr byl nastaven tak,aby nedetekoval čedičové kameny,potažmo nesměl reagovat na dotyk se zemí.Potenciometry Zem a Citlivost jsem si rozdělil jako stupnici na hodinách.Tedy Zem na přibližně 17minutu,a citlivost na 37min.Nález musel splňovat dvě podmínky.
1)Detektorem bylo chozeno 5cm nad zemí a při přejití na místem uložení
musel být slyšen signál,který bych nepřešel.
2)Při dohledání nad místem uložení musel detektor jednoznačně rozlišit
barvu.Signály typu ze dvou stran železo,ze dvou barva byl chápán jako špatný a u předmětu byla snížena hloubka.Musel to být takový signál o kterém bych vnitřně nepochyboval.U Jokra je první hodnota normální režim a druhá pomalá automatika
A teď již zmiňovaný test

JOKR

mince 1Kčs--->14/14
50hal rok 2002--->14/15
25danmark--->12/13
50hal rok 1965--->16/17
medailon mosaz prům. 30mm,tl.2,5mm--->18/21
Hliníkové pouzdro délka 40mm,prům.33mm,tl 2mm--->21/23
euro cent--->11/11


Zetex Omega

mince 1Kčs--->17
50hal rok 2002--->13
25danmark--->11
50hal rok 1965--->17
medailon mosaz prům. 30mm,tl.2,5mm--->21
Hliníkové pouzdro délka 40mm,prům.33mm,tl 2mm--->23
euro cent--->11


Z uvedeného vyplívá,že dosahy obou jsou velice podobné neřknuli stejné.
Nevím jak by se situace vyvíjela u větších předmětů zakopaných hloubš.
Zetexe testoval brácha,který s ním chodí pár let.Jinak co se týče rozlišení železa tak Jokr byl vyloženě v pohodě.Zakopal jsem mu různě zrezivělé předměty,různých velikostí,v různých hloubkách.Vždy potvrdil železo.
Došel jsem k názoru,že nejlepší test v terénu je proveden na poli.Dobře se tam kope.A další věc.Pokud na nějakym poli začnu nacházet mince jen povrchově do 15cm,není to tím,že hloubš žádné nejsou,ale proto,že detektor na ně nedosáhne.Při orbě podmítce,vláčení,atd. se zem dokonale promíchá a předměty by měly být uloženy teoreticky v celém spektru orby.Takže nálezy by měly být i v 20cm a víc.
Zrovna minulý týden jsem byl na poli a našl jsem 25 mincí různého stáří,nekteré jsou neidentifikovatelné.Všechny se nacházely tak do 15cm.
Je pravda,že tam bylo vyšší strniště,tak sem musel hledat s cívkou asi kolem 10cm nad zemí.Jinak v prvním příspěvku sem uvedl dosah na 1Kčs
16cm.Má být 27-28cm.
Co říci závěrem.Jokr i Zetex jsou detektory stejné cenové kategorie s podobnými dosahy na malé mince.U Zetexe mě vadí nutnost častého resetování.Neresetuješ-ztratíš dosah.Jokr dobře rozlišuje železo a disponuje nízkou hmotností.Ani po čtyřech hodinách jsem nebyl unavený.
Který z nich je lepší nechám na jejich majitelích.
Zdraví endy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bobo



Registrace: 9.5. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Pomalší

PříspěvekZaslal: pátek 11. srpen, 2006 16:26    Předmět: Citovat

Zdravím Tě Endy,
Jokra (Univerzála) mám asi stejně dlouho, jako Ty, možná o měsíc dýl, ale s odchozenýma hodinama to moc slavný není, takže moje postřehy ber (popř. berte) s rezervou.
Samozřejmě, že jsem ho taky podrobil zkoumání.
Testoval jsem ho na vzduchu (detektor "vzhůru nohama", na cívce postavené pravítko a komíhání předmětem nad cívkou poblíže pravítka, "země" na doporučeném a většinou i používaném "optimu" = červená tečka), kde sockorunu bral na pomalou automatiku (dobrý signál "barvy") na 28cm, na rychlou automatiku na 24cm, ale to už byla "citlivost" vytočená na hodnotu, kdy občas dal falešný signál sám, bez zjevné příčiny (ono se to v paneláku taky dost blbě dělá...). Na běžné nastavení to bylo kolem 25/23cm.
Hrál jsem si s ním na pískovišti (vlhčí písek), kdy jsem vyhrabal jámu, minci položil na dno (takže optimum), na ní jsem postavil tenkou tyčku, kolem jsem díru zase zasypal, ušlapal, trčící tyčku uchopil nad povrchem, vytáhnul a na ní změřil hloubku uložené mince, povrch udusal a uhladil, pohyb cívkou těsně nad povrchem). Takto jsem na pomalou automatiku minci jistě chytil (signál, že bych ho nepřešel - teda snad Smile ) ve 24 cm, na rychlou jsem ho ve 24cm taky chytil, ale kdybych o ní nevěděl, tak bych ji přešel. Detík byl nastaven (země, citlivost) tak, že byl taky vytočenej, ale falešných signálů (při nárazu sondy o povrch) bylo minimálně, dalo se s ním běžně s trochou větší pozornosti hledat. Hloubš jsem jít nemohl kvůli pevnému dnu (dlažba), ale myslím si, že hloubš bych to za mých současných znalostí ani nezvládl (možná postupem času objevím nějaký vychytávky).
Moc jsem toho zatím nevykopal, ale drobné mince a knoflíky jsem v reálu tahal z hloubek maximálně do délky pracovní části polní lopatky (asi 15cm), většinou polní cesty a louky. Ono na centimetry určit, v jaký hloubce jsem co našel, podle mě ve většině případů nejde. Ty přesný údaje v centimetrech, co kdekdo píše, že našel, je podle mě blbost. Prostě sloupnu drn, odtáhnu ho a obrátím, přejedu jej a jámu detíkem a pokračuju dál tam, kde je signál. Pokud v jámě, kopu, vyhazuju a průběžně kontroluju vyházenou zem i jámu, dokud předmět není venku, popřípadě na něj při kopání v nakopaný hlíně narazím. Ale abych poznal přesně v jaký vrstvě hlíny byl, to ani náhodou.
Jo, a co se týče rozlišení : barvu bere jistě "barvou". Jakmile ale nad předmětem do signálů "barvy"zavrže "železo", tak to většinou železo nakonec je (rezatý věci), ale stejně to většinou zatím pro jistotu ještě kopu (pokud to není hodně velkej signál, tedy co do velikosti ukrytýho předmětu).
Takže to jsou zatím mý (zatím malý) zkušenosti. Jak říkám (i říkáš) : 30cm (zatím) pro mě magická hranice.
bobo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
endy



Registrace: 7.7. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: sobota 12. srpen, 2006 13:08    Předmět: Citovat

Zdravím a jsem rád,že někdo zareagoval.Teď si můžu zhruba porovnat jak sem testík provedl a jestli se alespoň částečně sejdeme.
1)test na vzduchu naprostá shoda 28cm.
2)test v zemi na 1Kčs tam je situace trochu jiná.Předně tvůj test proběhl v písku což zvýšilo dosah oproti klasické půdě.Měl sem taky nutkání tento pokus uskutečnit,jelikož mám na zahradě fůru písku.A teď ho schválně provedu,abych zjistil jak se věci maj.Ohledně toho dosahu 14cm.Jak sem psal minule základem bylo chytit signál při normální chůzi a pohybem sondy asi 5cm nad zemí.Odezva detektoru musela být zřetelná,aby mě zastavila.Dále při dohledání místa nálezu musel detektor tuto minci rozpoznat.To znamená,že signály typu zleva barva,zprava železo,zepředu dozadu to samé byly mnou vyhodnoceny jako železo a tudíš se hloubka snižovala.Mince byla jinak detekována ve 20cm.V pomalé automatice jako shluk tónů železa a barvy.V normálním režimu už jen jako železo.Když sem v terénu kopal odezvy tohoto typu vždy to byly železné zoxidované kusy.Barva musí být ze všech stran tak nějak stejná.Dá se poznat i hliník.Má vysoký čistý tón.Na poli jsem ho vždy odhalil.Jenže kdyby tam bylo sříbro,nebo něco podobného,byl by problém.Proto tyto signály kopu i když už tak nějak tuším,že tam ten hliník bude.
Co se týče nastavení detektoru.Pokud člověk chodí na lokalitě,kde se nevyskytují čediče,nebo jiné mineráli ovlivňující detektor dá se zvýšit nastavení země.Při mých posledních pokusech to,ale žádné výsledky co se týče dosahu nepřineslo.Já osobně chodím v nastavení s odfiltrovaným čedičem.Mám jistotu,že nebudou detektor rušit tyto signály a detektor nebude reagovat při dotyku se zemí.Pokud nehledám železné předměty mohu trošku zvýšit dosah v zemi vypnutím filtru Fer.Budu ale detekovat čedič jako železo.
Mnou udávané dosahy byly právě s tímto filtrem.Vše je jenom otázkou testování.Myslím si,že dřív než s detektorem někam vyjít je potřeba ho řádně otestovat ve všech možných nastaveních,abych věděl co vůbec dokáže.
A závěrem bych podotkl asi toto.Při měření na vzduchu jsme se sešli na hodnotě 28cm.To je podle mého jeho maximum.Takže v reálu těch 20cm plus,minus bude strop.Dosahy řádově 30cm a výš v zemi jsou u tohoto detektoru fikcí.(možná,že mám špatně ocejchovaný metr Laughing )Jediná možnost jak se dostat přes těch mejch 14cm k těm 20cm je líp rozeznat odezvu cílového předmětu.Tak a ten dosah v písku byl 18cm v obou režimech.Opět sem testoval se zapnutým filtrem Fer a s odladěným čedičem.Opravdu se začíná ukazovat,že nastavením země do vyšší citlivosti nic nezískám.Tak jak mám nastaveno neberu zem a tudíž se můžu se sondou plazit po zemi.Chodím v tří-tonovém rozlišení a tady už nastává menší chaos.Možná někdo znalý problematiky by mohl odpovědět.Mince byla detekována zprava doleva čistým tónem už v 22cm,ale v opačném směru jako železo.Přitom sonda měla naprosto stejné podmínky z obou stran.Čistý tón byl pak v 18cm na obě strany.Na 19 cm ještě špatný.Opravdu u detektoru je potřeba každý centimetr.
Při přepnutí do 2-tónového detektor reagoval v normálním režimu na obě strany v 19cm.V pomalé autom.23cm.V tomhle režimu si ale nejsem vůbec jistej co pod cívkou je.Někdy to poznám hned,ale pokud se pod cívkou nachází správná velikost spíše rezivého železa tak to je sázka do loterie.Víc mě vyhovuje třítón,ale ten má u mé hledačky trochu problém.
Pokud na něco přijdu dám zas vědět.Endy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bobo



Registrace: 9.5. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Pomalší

PříspěvekZaslal: pondělí 14. srpen, 2006 16:58    Předmět: Citovat

Zdravím tě Endy.
Plně souhlasím s tebou, že u detektoru je potřeba každý centimetr Smile , svatá pravda, zvlášť pokud se předmět blíží k hranici detekovatelnosti.
Píšeš něco o zvýšení nebo snížení nastavení země. Moc tomu nerozumím, já mám za to, že "země", tedy detektor, se nastaví tak, aby při pohybu cívky detektor nedával signál v závislosti na změně vodivosti země-vzduch (při přiložení cívky k zemi - "železo", při vzdálení od země - "barva"). Podle mě se tím nastaví jakási rovnováha, která je narušena až dalšími více vodivými předměty (kovy nebo třeba u tebe čedič). Jiné nastavení (zvýšení nebo snížení) má podle mě za následek jen uvedené falešné signály při pohybu cívky a asi žádný dopad na dosah.
Co se týče signálů, tak u mě je dobrý signál pokud v něm převažuje "barva" (zvláště ta hlubší, tu mám rád Smile) ), po okrajích může vrzat železo. Signál čistý barvy mívám velmi zřídka, to už musí předmět fakt bejt někde nahoře. Pokud je signál z jedný strany "barva" a z druhý "železo" tak to u mě taky bejvá rezavý železo, takže jsem to už většinou přestal kopat.
Chodím s třítónem (dvoutón nemám) a se zaplou pomalou automatikou, filtr vyplej. Možná, že to je málo komfortní, ale jsem už tak zvyklej, chci vědět o všem, co mám pod cívkou (samozřejmě, pokud by tam bylo extrémně moc bordelu, tak ten filtr dám asi už od začátku). Pokud mám ucházející signál (většina je "barva"), pořádně si ho projedu, přepnu do rychlý, pokud se začne trochu ztrácet, tak to je předmět pravděpodobně dost dole, to se taky signál může trochu měnit, přehazovat z "barvy" do "železa". Pak zapnu filtr, mám ho na FOL a někde kolem 7-8 hodiny. FOL by měl filtrovat nejen fólie ale i drobný rezavý železo, takže pokud se signál při filtru začne ztrácet nebo se ztratí, tak nekopu, pokud se drží pořád stejnej, tak jdu do toho. I tak ještě vykopu dost fólií i železa, ale aspoň je nějaká sranda, ne? Smile . Třítón je možná trochu chaos, ale já nikdy nechci od detektoru, aby mi hlásil opravdu jen čistej signál, to je už moc ideál a v reálu to nejde. Postupně ale dostávám signály do ucha a některý se mi "líběj" víc, jiný míň.
Ale jak jsem říkal, zatím jsem ucho, chtělo by to do diskuse nějakýho kozáka, aby nám s tím taky trochu helfnul.
Měj se a Dobrej lov.
bobo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 23. srpen, 2006 13:47    Předmět: Citovat

Zdravim panove, detektor Jokr nemam, ale myslim, ze to neni detektor na dosah, ale spis na hledani drobne barvy v zeleze, tam eby mel excelovat.
Hledání
Návrat nahoru
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: sobota 28. červenec, 2007 9:23    Předmět: Citovat

Bylo by dobrý, aby se k tomu vyjádřil Jokr, protože myslím, že dosah tohoto detektoru je větší. Aspoň co jsem od lidí slyšel. Docela by mě zajímalo co dovede opravdu detektor dělaný v ČR a prakticky zakázkově, jestli se nepletu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: sobota 28. červenec, 2007 11:15    Předmět: Citovat

Petronius napsal:
Bylo by dobrý, aby se k tomu vyjádřil Jokr, protože myslím, že dosah tohoto detektoru je větší. Aspoň co jsem od lidí slyšel. Docela by mě zajímalo co dovede opravdu detektor dělaný v ČR a prakticky zakázkově, jestli se nepletu.


Ahoj, Jokr je asi momentálně mimo Internet, ale podívej se do tabulky výsledků z Kdyně 2006, zrovna Jokr tam podal výsledky srovnatelné s Explorerem.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bobo



Registrace: 9.5. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Pomalší

PříspěvekZaslal: sobota 28. červenec, 2007 21:09    Předmět: Citovat

mcmlxxx napsal:
Petronius napsal:
Bylo by dobrý, aby se k tomu vyjádřil Jokr, protože myslím, že dosah tohoto detektoru je větší. Aspoň co jsem od lidí slyšel. Docela by mě zajímalo co dovede opravdu detektor dělaný v ČR a prakticky zakázkově, jestli se nepletu.


Ahoj, Jokr je asi momentálně mimo Internet, ale podívej se do tabulky výsledků z Kdyně 2006, zrovna Jokr tam podal výsledky srovnatelné s Explorerem.


říkám si, že se někdy musím na nějakej ten sraz vydat, aby mi někdo ukázal, jak mám s Jokrem s malou koncentrikou vyzobnout sockorunu z 25cm a více
radši nevědět, o co přicházím (teda spíš přecházím) Sad zatím mi nezbývá, než se Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: sobota 28. červenec, 2007 21:54    Předmět: Citovat

[quote="bobo"]
mcmlxxx napsal:
Petronius napsal:
Bylo by dobrý, aby se k tomu vyjádřil Jokr, protože myslím, že dosah tohoto detektoru je větší. Aspoň co jsem od lidí slyšel. Docela by mě zajímalo co dovede opravdu detektor dělaný v ČR a prakticky zakázkově, jestli se nepletu.



říkám si, že se někdy musím na nějakej ten sraz vydat, aby mi někdo ukázal, jak mám s Jokrem s malou koncentrikou vyzobnout sockorunu z 25cm a více
radši nevědět, o co přicházím (teda spíš přecházím) Sad zatím mi nezbývá, než se Embarassed


Buď v pohodě a choď. každou hodinou se s ním zžiješ víc a víc. Nikdy jsem neměl Jokr v ruce, ale zkus si pohrát s nastavením země a používej kvalitní baterie. Nevím s jakými běží, ale nezapomínej, že dobíjecí mají jen 1,2V u tužky a 9V mají skoro o volt míň. Jediná, která má opravdu přes 9V je Panasonic, ale ne každá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
snedro
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.3. 2007
Příspěvky: 1089
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: sobota 28. červenec, 2007 23:40    Předmět: Citovat

Zdar kolegové!
Tak jsem seš začetl do vašich příspěvků!
Myslím si že vaše testy v terénu nejsou uplně ideální protože!
Vy vykopete díru do ní dáte např. minci zahrnete ji, a pak zkoušíte a vychází vám malej dosah, špatnej signál! Kdybyste jí tam nechaly dejme tomu rok až si hlína sedne signál by byl lepší srozumitelnější takhle to mají na poligonech na různých srazech proto je takový test objektivnější
mám to osobně vyzkoušený a rozdíly jsou opravdu velký Exclamation
Takhle je to v realitě! taky jsem si dřív myslel že je to jedno ba možná
že je to lepší že hlína je načechraná ale není Wink
Tak se zatím mějte a Lovu zdar Hledání
P.S. Slyšel jsem že Jokr je opravdu dobrej detektor!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: neděle 29. červenec, 2007 10:55    Předmět: re Citovat

snedro napsal:
Zdar kolegové!
Tak jsem seš začetl do vašich příspěvků!
Myslím si že vaše testy v terénu nejsou uplně ideální protože!
Vy vykopete díru do ní dáte např. minci zahrnete ji, a pak zkoušíte a vychází vám malej dosah, špatnej signál! Kdybyste jí tam nechaly dejme tomu rok až si hlína sedne signál by byl lepší srozumitelnější takhle to mají na poligonech na různých srazech proto je takový test objektivnější
mám to osobně vyzkoušený a rozdíly jsou opravdu velký Exclamation
Takhle je to v realitě! taky jsem si dřív myslel že je to jedno ba možná
že je to lepší že hlína je načechraná ale není Wink
Tak se zatím mějte a Lovu zdar Hledání
P.S. Slyšel jsem že Jokr je opravdu dobrej detektor!
----proč čekat dejme tomu rok Shocked Já to dělám tak---Tu díru vykopu,,,ale,,, V té hloubce ve které přepokládáš,že ti ještě hodí signál udělám malou dííírku ještě do boku stěny..Jen tak velkou jak to kolečko co tam dám.Takže zem nad kolečkem je neporušená a možu testovat. Twisted Evil I když ono je to u mě vlastně jedno,protože v 90% hledám jen pole..kde se to obracá každý rok..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
snedro
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.3. 2007
Příspěvky: 1089
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: neděle 29. červenec, 2007 21:01    Předmět: Citovat

No vidíš to mě nenapadlo dát to do boku díry! Docela dobrej nápad!
Takhle si ušetříme čekání Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bobo



Registrace: 9.5. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Pomalší

PříspěvekZaslal: neděle 29. červenec, 2007 21:14    Předmět: Citovat

Citace:
říkám si, že se někdy musím na nějakej ten sraz vydat, aby mi někdo ukázal, jak mám s Jokrem s malou koncentrikou vyzobnout sockorunu z 25cm a více
radši nevědět, o co přicházím (teda spíš přecházím) Sad zatím mi nezbývá, než se Embarassed
Citace:

Buď v pohodě a choď. každou hodinou se s ním zžiješ víc a víc. Nikdy jsem neměl Jokr v ruce, ale zkus si pohrát s nastavením země a používej kvalitní baterie. Nevím s jakými běží, ale nezapomínej, že dobíjecí mají jen 1,2V u tužky a 9V mají skoro o volt míň. Jediná, která má opravdu přes 9V je Panasonic, ale ne každá.


Sžívám se s ním už přes rok a díky velice příznivý zimě jsem s ním už nachodil dost a dost. Pravda, začátky byly krušný. Se zemí se podle mě tady moc dělat nedá, buď je dobře vybalancovaná nebo ne, pak dává signál železa při pohybu cívky k zemi nebo signál barvy při pohybu vzhůru. Ale pokud někdo poradí nějakej trik, rád se nechám poučit. Napájení je na dvě devítky uložené v ovládací jednotce nebo dvanáct tužkovek v bloku pod loketní opěrkou - mimochodem skvělý pro vybalancování, on už sám o sobě je to lehoukej stroj, ale s tímhle se dá chodit klidně celej den a na ruce to není znát. Používám obyčejný nabíjecí 1,2V GPéčka, vydrží mi dlouho, spotřeba je malá, průběžně si je měřím na takovým měřáčku-zabarveného proužku, co byl myslím v balení devítek Duracelek. Nabíjím je přibližně po 12-ti nebo 16-ti hodinách provozu a to mi ukazujou ještě dvě třetiny kapacity. O jejich vhodnosti nebo nevhodnosti by se mohl taky vyjádřit Jokr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: úterý 31. červenec, 2007 9:50    Předmět: Citovat

Ahoj všichni,vyjímečně jsem se dostal o prázdninách k netu,takže mohu trochu reagovat.S dosahem detektoru a jeho měřením je to dost těžký.Kromě momentálního nastavení zemního efektu a citlivosti,typu cívky,jejího vedení,vlastností půdy,profilu povrchu,okolního rušení,přítomnosti šrotu v půdě má vliv i vlhkost.Dost záleží i na tom,kde je v půdě víc vody.Může být zcela suchá půda a na vrchu bláto po nedávném dešti,nebo naopak 10cm tvrdé proschlé země a pod tím vrstva vlhké.Oba případy snižují dosah.Ideální je rovnoměrně rozložená mírná vlhkost.Ideální jak na dosah,tak na kopání.Přeju všem hezký zbytek prázdnin,slušné podmínky a úspěchy nejen s detektorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6751
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: úterý 01. leden, 2008 20:02    Předmět: Citovat

Tak nevím - někdo udává 14 cm na sockorunu, jiný 30 Shocked . Udělám na jaře próbu a buď koupím nebo ne Wink V každém případě dám vědět, jak to dopadlo.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. leden, 2008 18:15    Předmět: Citovat

Zdravím taky uvažuju o koupio tohoto detektoru ale jsem naprostej zacatecnik a mam trochu obavy z nastavovani mohl by mi někdo poradit jestli je tento detektor vhodný pro začátečníka? Případně jaký jiný dobrý né moc drahý detektor koupit? co třeba matrix m6 nebo terra 50 ? dík za odpovědi
Návrat nahoru
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. leden, 2008 18:54    Předmět: Citovat

Milan75 napsal:
Zdravím taky uvažuju o koupio tohoto detektoru ale jsem naprostej zacatecnik a mam trochu obavy z nastavovani mohl by mi někdo poradit jestli je tento detektor vhodný pro začátečníka? Případně jaký jiný dobrý né moc drahý detektor koupit? co třeba matrix m6 nebo terra 50 ? dík za odpovědi


Osobně se přikláním hned od začátku pro slušný detektor a samozřejmě s co nejjednoduším nastavováním. Samozřejmě pak záleží na tom co chceš hledat, jakou máš schopnost se naučit rozpoznávat a pamatovat si barvu tónů. Kluci co hledají mince a vzali M6, tak se ji většinou rychle zbavili. Terra 50 je dle mého v poměru cena výkon drahá. Pokud chceš něco podobného, pak bych vzal 70 nebo její ekvivalent ID Excel nebo ještě lépe ID Edge.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> JOKR Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO