Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 504 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

X-TERRA 50 GB
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: neděle 25. květen, 2008 19:06    Předmět: X-TERRA 50 GB Citovat

Ahojka. Jsem asi tři dni majitelem X-TERRY 50.

Chtěl bych se jen zeptat na eliminaci vlivu země (GB)

Buď jsu úplně blbý, nebo nechápu Smile

Vlastně možná chápu,ale ten manuál to popisuje tak nějak na ....

Píšou pokud je tón vysoký tak ubrat -
pokud je nízký tak přidat +
(nemám to teď u sebe tak nevím jestli jsem znaménka neprohodil)

No a má se to teda nastavit na jaký tón? Tak nějak si myslím že na
"střední"...

Je to tak??

Díky moc
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
yetti
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 2688
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: neděle 25. květen, 2008 19:38    Předmět: Citovat

Ten manuál sem taky nějak nepochopil Rolling Eyes Chodíme s x-terrama asi dva roky a pácháme to následovně: najdi si flek, kde není barva ani železobrum, a pohybuj cívkou nahoru a dolů (ne až k úpně k zemi) - stačí tak 20 až 30 cm výkyv, 5cm nad zemí. Balanci necháváme tak, aby byl zvuk slyšitelnej, ale co nejslabší. Bez sluchátek to moc nejde, ale naučíš se to rychle - a hlavně to funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: neděle 25. květen, 2008 19:52    Předmět: Citovat

Jelikož jsem asi taky tupan, tak to dělám na AU. Tzn. ,že si to detektor srovná sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: neděle 25. květen, 2008 19:58    Předmět: Citovat

yetti napsal:
Ten manuál sem taky nějak nepochopil Rolling Eyes Chodíme s x-terrama asi dva roky a pácháme to následovně: najdi si flek, kde není barva ani železobrum, a pohybuj cívkou nahoru a dolů (ne až k úpně k zemi) - stačí tak 20 až 30 cm výkyv, 5cm nad zemí. Balanci necháváme tak, aby byl zvuk slyšitelnej, ale co nejslabší. Bez sluchátek to moc nejde, ale naučíš se to rychle - a hlavně to funguje.


Dík, tak nějak jsem to spáchal taky Smile
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: neděle 25. květen, 2008 19:59    Předmět: Citovat

Drtikol.CZ napsal:
Jelikož jsem asi taky tupan, tak to dělám na AU. Tzn. ,že si to detektor srovná sám.



Ale 50-tka nemá automatiku ne?

A nebo jsem až takový tupan že si to jen myslím??? Very Happy
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: neděle 25. květen, 2008 20:04    Předmět: Citovat

Tak ten tupan budu já. Mám totiž 70-tku a vůbec mě nedošlo, že se 50-tka liší.
Jinak co mě na tomto detektoru naštvalo, byla jeho kvalita provedení. Tyče nešly spojit (rozpojit) kvůli nadměrné vrstvě barvy. V pátek se mi uvolnil plastový díl u spodní tyče, který drží cívku. Také jsem objevil díru v kabelu, ale to jsem možná zavinil sám, ale není mi jasné jak. S Terrou se mi hledá dobře a snad se ti vyhnou závady co mám já. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: neděle 25. květen, 2008 20:22    Předmět: Citovat

Aha, aspoň jednou není závada na "mém přijímači" Very Happy

Mechanicky to zatím je ok. Už je asi rok jetá - ale tyto problémy na ní nejsou.
Snad nebudou ani další Smile

Dnes jsem měl asi hodku čas tak jsem ji byl testnout a vypadá to, že si budeme rozumět..

Dík za rady
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: pondělí 26. květen, 2008 10:35    Předmět: Citovat

Drtikol.CZ napsal:
Tak ten tupan budu já. Mám totiž 70-tku a vůbec mě nedošlo, že se 50-tka liší.
Jinak co mě na tomto detektoru naštvalo, byla jeho kvalita provedení. Tyče nešly spojit (rozpojit) kvůli nadměrné vrstvě barvy. V pátek se mi uvolnil plastový díl u spodní tyče, který drží cívku. Také jsem objevil díru v kabelu, ale to jsem možná zavinil sám, ale není mi jasné jak. S Terrou se mi hledá dobře a snad se ti vyhnou závady co mám já. Wink


No teda ty problémy s materiálem co popisuješ ty jsem u svý X-70 vůbec neměl a všechno šlo do sebe jak po másle - žádný nadměrný vrstvy barvy Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 23. červenec, 2008 22:46    Předmět: Citovat

Ahoj.Mám dotaz (týká se sice x-terry 70, ale nechtěl jsem tam zbytečně zakládat nové vlákno). Jaké používáte odladění země? Nejlogičtější se mi zdá použít Track, kde se GB mění v závislosti na složení půdy. Je to tak nebo je v tom nějaký háček? Smile
Návrat nahoru
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: středa 23. červenec, 2008 23:20    Předmět: Citovat

finder napsal:
Ahoj.Mám dotaz (týká se sice x-terry 70, ale nechtěl jsem tam zbytečně zakládat nové vlákno). Jaké používáte odladění země? Nejlogičtější se mi zdá použít Track, kde se GB mění v závislosti na složení půdy. Je to tak nebo je v tom nějaký háček? Smile

Auto - Automatické nastavení,a zapnu ho několikrát při hledani,Track - nepouživam,se mi zdá že ubira trochu na výkonu v Coin and Tresure Mode i v All Metal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 23. červenec, 2008 23:52    Předmět: Citovat

scorpion napsal:
finder napsal:
Ahoj.Mám dotaz (týká se sice x-terry 70, ale nechtěl jsem tam zbytečně zakládat nové vlákno). Jaké používáte odladění země? Nejlogičtější se mi zdá použít Track, kde se GB mění v závislosti na složení půdy. Je to tak nebo je v tom nějaký háček? Smile

Auto - Automatické nastavení,a zapnu ho několikrát při hledani,Track - nepouživam,se mi zdá že ubira trochu na výkonu v Coin and Tresure Mode i v All Metal.

Ok, zjistil jsem, že GB se mění v průměru od 15 do 30-když použiju TRACK tak se o to nemusím starat, v režimu AUTO bych asi zapomínal to občas přeladit...Ale nadruhou stranu- jestli Track ubírá na výkonu....
No zatím jsem ve fázi testování, takže si s tím musím ještě pohrát.
A jak nastavuješ Noise cancel (vyladění kanálu) taky automatika Question
Návrat nahoru
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. červenec, 2008 4:08    Předmět: Citovat

V návodu jsem se dočetl:
"Může se stát, že při konstantním přenastavování GP může cívka právě přecházet přes nález a detektor může brát vodivost nálezu jako součást vodivosti z půdy a vyrušit tím signál nálezu. Proto doporučujeme při detekování nálezu funkci TRACK vypnout."
Tak tomuto opravdu nerozumím. Tím detekováním pravděpodobně myslí pinpoint. Jinak by tato funkce byla k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. červenec, 2008 19:44    Předmět: Citovat

A jak nastavuješ Noise cancel (vyladění kanálu) taky automatika Question[/quote]
Zatím jsem funkci Noise cancel nepoužíl nebo nezkoušel,ještě mi to detik nerušilo ani jsem nerušil jiné detiky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. červenec, 2008 23:19    Předmět: Citovat

Jsem na tom stejně. Noise jsem nikdy nepoužíval. Zkusil jsem to až nedávno a žádnou výraznou změnu jsem nepocítil. Použil jsem AU nastavení a detík z nuly přeskočil na 2. Pak jsem to prubnul znovu a detík se přeladil na 1. Asi bych to nechal koňovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: pátek 25. červenec, 2008 0:02    Předmět: Citovat

Drtikol.CZ napsal:
Jsem na tom stejně. Noise jsem nikdy nepoužíval. Zkusil jsem to až nedávno a žádnou výraznou změnu jsem nepocítil. Použil jsem AU nastavení a detík z nuly přeskočil na 2. Pak jsem to prubnul znovu a detík se přeladil na 1. Asi bych to nechal koňovi.

Jo jo když to několikrát přeladím, tak pokaždý ukáže jiný číslo...Možná je to způsobeno mobilem, dráty VN atd. Idea
Návrat nahoru
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: pátek 25. červenec, 2008 7:55    Předmět: Citovat

Mám 50-ku a NOISE tam není automat.
Funkci jsem využil jednou když jsem hledal poblíž rozhlasového vysílače.
Zdvihnout cívku 10cm nad zem nebo položit detík při kopání = spuštění koncertu.
Po změně NOISE sice jev nezmizel,ale zredukoval se asi o 50%.

Jinak jsem to ještě nepoužil...
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: pátek 25. červenec, 2008 8:07    Předmět: Citovat

Drtikol.CZ napsal:
V návodu jsem se dočetl:
"Může se stát, že při konstantním přenastavování GP může cívka právě přecházet přes nález a detektor může brát vodivost nálezu jako součást vodivosti z půdy a vyrušit tím signál nálezu. Proto doporučujeme při detekování nálezu funkci TRACK vypnout."
Tak tomuto opravdu nerozumím. Tím detekováním pravděpodobně myslí pinpoint. Jinak by tato funkce byla k ničemu.


Track je vhodné použít tam, kde se často mění složení půdy. Takových míst ale moc není. Já pro odladění používám pouze manual. Když ho pro kontrolu ověřím na automat, číslo je většinou stejné. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 03. září, 2008 12:08    Předmět: Citovat

Zdravím páni
Mal by som otázku ohľadom X - terry 70 a jej odladenia vplyvu zeme. Manuálne ju normalne nastavím ako bolo písané vyššie. Ale ked skúsim funkciu AUTO tak to naladí vždy okolo pôvodného nastavenia. Čiže ked nastavím napriklad 88 a potom stlačím Auto, tak nastaví čislo niekde okolo 80. A potom ked na tej istej zemi manuálne nastavím 45 tak po stlačení auto znovu nastaví okolo 40. Robia vam to X-terry tiež?
Návrat nahoru
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: pátek 10. říjen, 2008 9:22    Předmět: Citovat

Zajímalo by mě, jakou metodu použijete pro odladění groundu v zamořeném prostředí kde prostě nemáte šanci najít čisté místo bez kovu.

- normálně zkusím odladit i v tom bordelu s rizikem, že odladění nebude
přesné. nebo...

- snížím citlivost natolik, že prostě i v tom zamořeném prostředí nějaké to
" čisté " místo najdu. V tomto případě pravděpodobně odladím jen povrchovou vrstvu půdy.

Jak to řešíte?? Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: pátek 10. říjen, 2008 10:11    Předmět: Citovat

Toť otázka Sad
Nevím. Taky jsem kdysi ladil jak magor a pak jsem zjistil že je tam tolik bordelu že to nejde. Nějaká zavezená skládka.

Šel jsem jinam ..... Smile
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO