Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 663 anonymních a 3 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

PROSPECTING MOD
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
staryzajic



Registrace: 21.1. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: úterý 03. listopad, 2009 8:38    Předmět: PROSPECTING MOD Citovat

Pánové, kdo máte XT70 nebo XT705, jak často používáte Prospecting Mod?

Děkuji
Starý Zajíc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: úterý 03. listopad, 2009 9:00    Předmět: Citovat

Občas používám..Co potřebuješ vědět?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staryzajic



Registrace: 21.1. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: úterý 03. listopad, 2009 9:14    Předmět: Citovat

Mám na mysli Prospecting M pro hledání penízků s cívkou 10,5 DD 7,5 kH.

Teda abych se vyjádřil úplně jasně, budu kupovat Xterru, a pokud vezmu 705 tak jedině kvůli PM.

SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: úterý 03. listopad, 2009 9:58    Předmět: Citovat

Podle mě to není na takové to běžné chození,ale píšu to hlavně proto ,že jsem z 90% polař a tam je dost bordelu.
Je to o pomalejším chození.Je pravda,že u PM jdeš o dost hlouběji.Při železe se ti to zahltí a barva zůstává čistá.
Kde jsou kousky hodně starého železa je řekl bych trošku problém s rozeznáním,,možná praxí ,ale asi nikdy nerozeznáš na 100%.
Kde není tolik bordelu ..les ,louky a pod..a opravdu tam něco ještě je ..tak tam by PM hodně pomohl.Podle toho co jsem testoval,,šel o několik cm hlouběji než běžný režim.U některých mincí až 10 cm nahoru.
Bude záležet na půdě ,jak předmět v půdě leží atd.
Pokud chceš detektor je kvůli PM,,tak doporučuju před koupí odzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pistácie



Registrace: 22.6. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: úterý 03. listopad, 2009 17:16    Předmět: PM Citovat

Mám Xterru-705 7,5kHz/10.5"DD a PM používám pouze v lese, kde neni tolik bordelu. S tím dosahem je to o dost lepší, ale vůbec nerozeznám jestli mám pod cívkou železo či barvu. A tak je potřeba vždy přepnout do normálního módu pro identifikaci vodivosti, což opotřebovává nic moc membránové tlačítka. Důležité je mít správně odladěnou zem, jinak ten "prahový" tón v krajních úvratích kolísá, jako když odlaďuji / poslouchám zemní efekt ručně. Pak je tu funkce Iron Mask, která má pozlačit železné signály, ale to moc nepoužívám, protože stejně musím přepnout, abych pořád nekopal alobal, zlato Smile apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: středa 04. listopad, 2009 8:52    Předmět: Citovat

Mám X-Terru 70 a v PM chodím občas v lese a na louce. Musí to být většinou míň zabordelený lokality. Jinak PM jde hodně do hloubky a pro diskriminaci železa používám Iron mask třeba na 8. Je to třeba vyzkoušet a odladit na konkrétní velikosti železného předmětu (třeba rezavý hřebík atd.) Jinak obecně v PM chodím pomalejc a stejně kontroluji přepínáním na ID předmětu. PM byl vytvořen hlavně pro zlatonosné lokality, pro hledání nugetů. Wink
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staryzajic



Registrace: 21.1. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: středa 04. listopad, 2009 10:38    Předmět: Citovat

Pistácie

Vystrašil jsi mě jak se zmiňuješ o opotřebávání membránových tlačítek. Přeci by měly vydržet po celou životnost detektoru.

Myslím si že Iron Mask eliminuje signály od alespoň drobnějšího rezavého železa, takže potom co slyšíš je vždy barva, pochopitelně i alobal. Nevidím důvod Iron Mask nepoužívat. A když PM přepneš do C&T modu a signál zmizí, tak víš že je to hluboká barva, buď zlato nebo alobal. S tím už se nedá nic dělat, tedy jen kopat když máš chuť. Je to tak nějak?

Stary Zajic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: středa 04. listopad, 2009 10:54    Předmět: Citovat

I malé staré nebo všelijak tvarované želézka ti to můžou popléct,,ale to je normál u většiny detektorů co jsem zkusil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pistácie



Registrace: 22.6. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: středa 04. listopad, 2009 11:37    Předmět: Citovat

staryzajic napsal:
Pistácie

Vystrašil jsi mě jak se zmiňuješ o opotřebávání membránových tlačítek. Přeci by měly vydržet po celou životnost detektoru.

Myslím si že Iron Mask eliminuje signály od alespoň drobnějšího rezavého železa, takže potom co slyšíš je vždy barva, pochopitelně i alobal. Nevidím důvod Iron Mask nepoužívat. A když PM přepneš do C&T modu a signál zmizí, tak víš že je to hluboká barva, buď zlato nebo alobal. S tím už se nedá nic dělat, tedy jen kopat když máš chuť. Je to tak nějak?

Stary Zajic


Třeba vydrží, ale obecně u jiných starších detíků, kde jsou membránové tlačítka jsem je viděl potrhané a odchlíplé. Pak stačí nějaká nečistota a kontakt je fuč. Pokud se tak stane v záruce, snad to zdarma opraví.

S tím přepnutím do C&T máš pravdu - klasika, musím odhrábnout trochu listí abych se přiblížil. Je to vlastně jasný důkaz velké hloubky (nebo něco hhóóódně malýho, třeba brok), protože podle ukazatele hloubky se nedá řídit. Je to jen orientační a vychází z velikosti mince. Takže když ti to ukáže velkou hloubku, může to být něco malýho mělkýho nebo naopak když ti to ukáže malo hloubku, může se jednat o velký hluboký předmět.

PM myslím trochu překonává co do dosahu i výborné XP GoldMaxx Pro se základní cívkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: středa 04. listopad, 2009 13:45    Předmět: Citovat

Citace:
PM myslím trochu překonává co do dosahu i výborné XP GoldMaxx Pro se základní cívkou.
Tady bych to "trochu" změnil na "dost" a to trochu bych přidal ke srovnání s např. s E-Tracem.Mohu-li se k P M vyjádřit jako "bývalý majitel", tak jsem ho takřka vůbec nepoužíval, ale tu hloubku jsme srovnávali s kolegou (X T 70, E-Tr., XP GMP). Wink
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staryzajic



Registrace: 21.1. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: středa 04. listopad, 2009 14:18    Předmět: Citovat

kaprál

to jsi měl tak mizerné lokality, že jsi PM nepoužíval? Co tě vedlo k tomu že jsi XT70 opustil?

SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pistácie



Registrace: 22.6. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: středa 04. listopad, 2009 15:42    Předmět: Citovat

kaprál napsal:
Citace:
PM myslím trochu překonává co do dosahu i výborné XP GoldMaxx Pro se základní cívkou.
Tady bych to "trochu" změnil na "dost" a to trochu bych přidal ke srovnání s např. s E-Tracem.Mohu-li se k P M vyjádřit jako "bývalý majitel", tak jsem ho takřka vůbec nepoužíval, ale tu hloubku jsme srovnávali s kolegou (X T 70, E-Tr., XP GMP). Wink


Myslíš to tak, že PM u x705ky má větší dosah než GMP a E-Trac se zákl. cívkami?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mexican
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.12. 2008
Příspěvky: 603
Bydliště: 15km west od Č.B.- L.P.1971

PříspěvekZaslal: středa 04. listopad, 2009 23:10    Předmět: Citovat

PM používám na "ztracené pípance",kopnu detekovaný předmět,přejedu vyhráblý drn a kov nikde,tak přepnu na PM a tento dohledám nejčastěji zapadlý na dně jamky,nebo je to želézko,které se již nechce ozvat,jinak různé přepínání se snažím maximálně omezit,jednu reklamaci jsem již řešil.Proto jsem rád za DD cívku,s kterou je dohledávka vykřížkováním přesnější,než byla u koncentriky,kde jsem si často nevěděl rady a dohledával pinpointem.
_________________
Každý den není posvícení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staryzajic



Registrace: 21.1. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čtvrtek 05. listopad, 2009 7:40    Předmět: Citovat

to mexican

Možná se ptám hloupě, píšeš že se snažíš přepínat co nejméně. To jako abys neopotřeboval tlačítka nebo z jiného důvodu?

Starý Zajíc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: čtvrtek 05. listopad, 2009 7:50    Předmět: Citovat

No tak já za dva roky používání neměl s X-70 zatím žádný problém (musím zaklepat). Jinak poslední dobou už nepoužívám vůbec tlačítko pinpoint a u DD cívky nemám s přesným zaměřením předmětu problém, takže pinpoint vůbec nepotřebuju. Tlačítka používám už jen v při základním lazení a když je potřeba šáhnout při hledání do nastavení. Wink
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: sobota 07. listopad, 2009 11:20    Předmět: Citovat

MarekFox1 napsal:
Jinak poslední dobou už nepoužívám vůbec tlačítko pinpoint Wink

Chtěl jsi napsat, že nepoužíváš FUNKCI pinpoint. To tlačítko se používá i jinak.
Já jsem si vyzkoušel PM i na poli s použitím Iron Mask. Nad železem se zvuk "usekne", nebo se "seká - trhá". Hledání v PM je stejné jako v běžném módu.Je to jen o zvyku. Když není hledač zvyklý chodit v tom, nebo v tom módu, nebo má jiný detektor, než ten se kterým dosud hledal tak je pro něho problém hledat, protože je to pro něho nová věc. Já v PM nechodím pávě z tohoto důvodu. Nejsem na to zvyklý. A k zobrazování ID. Pokud má detektor více tónů tak je koukání na ID blbost. Jsou digitální detíky bez displaye a jsou v pohodě. V zemi je tolik rozdílných věcí se stejným ID. Wink
_________________
Minelab
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staryzajic



Registrace: 21.1. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: sobota 07. listopad, 2009 20:43    Předmět: Citovat

----- A k zobrazování ID. Pokud má detektor více tónů tak je koukání na ID blbost. -----

Zvládneš hledání bez pozorování displeje ???

Stary Zajic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: neděle 08. listopad, 2009 0:03    Předmět: Citovat

Drtikol.CZ napsal:
[Pokud má detektor více tónů tak je koukání na ID blbost.

Logicky to tak vyplívá ,ale z praxe na něj čumím třeba na stabilitu čísla abych nekopal velká železa.Ale jak je komu libo.Zapoměl bych na detíky s grafem,nebo podob. kde už jsou solidní informace o tom co máš pod cívkou... Wink
_________________
Nokta Fors Gold Dedektör + Mars Discovery 12\"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: neděle 08. listopad, 2009 0:14    Předmět: Citovat

staryzajic napsal:
----- A k zobrazování ID. Pokud má detektor více tónů tak je koukání na ID blbost. -----

Zvládneš hledání bez pozorování displeje ???

Stary Zajic

Jako válkař..Ti napíšu,že ID mě hodně pomohlo pří hledání Určité věci mezi
válečným bordelem jako jsou náboje,nábojnice atd.A to hodně ..
Když hledám kolečka a pod. tak se na ID skoro nepodívám a kopu každý náznak barevného kovu. Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: neděle 08. listopad, 2009 18:11    Předmět: Citovat

staryzajic napsal:
----- A k zobrazování ID. Pokud má detektor více tónů tak je koukání na ID blbost. -----

Zvládneš hledání bez pozorování displeje ???

Stary Zajic

V poslední době chodím pouze v noci. Není to žádná konspirace ani vykrádání nějakých archeo či jiných zapovězených lokalit, ale pouze fakt, že kolegové jsou přes den v práci a i já mám proto čas udělat něco kolem baráku. Dělám venku a jezdím domů jenom na víkendy. A to ID? Jak jsem napsal jsou i digitály bez displaye a chodí s nimy hodně lidí a patří ke špičce. Je to tak, že jeden a ten samý materiál se zobrazí různě v záležitosti na velikosti, tvaru a hloubce. To platí i tak, že se různé materiály zobrazí pod stejným ID, ale i zvukem. Proto se na display nedívám. Ve dne mi oči na něho sjedou, ale i tak je to jen velmi hrubý odhad toho co pod cívkou je. Příklad: byl jsem v lese kde ke konci války stála asi 14 dní fronta. ID 22 na každém kroku. Kdo to zná ví, že je to Špagin bez kulky. Protože hledám a kopu, protože mě to baví tak jsem je kopal všechny. Po mnoha stejných ID 22 jsem kopal zase to stejné číslo a byla to k mému překvapení ztracená svátostka. A mám i jiné totožné zkušenosti z terénu, které mě vedou k tomu, abych mohl říct, že je koukání na display blbost(pro mě určitě) a už vůbec netvrdil, že poznám co pod cívkou je. Na to jsem už udělal mnoho děr! Wink
Zato často podle zvuku mi nějaký šestý smysl řekne, že je to ono. Zase tak často to ale není!!! Laughing Laughing
_________________
Minelab
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO