Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 460 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

F75
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Fisher F75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: úterý 10. červenec, 2007 10:59    Předmět: Citovat

To: krokodil:

Môžeš nám prezradiť,s akým nastavením (citlivosť, program, diskriminácia ) si robil tie popísané experimenty s dosahom?

Vďaka. Very Happy
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: úterý 10. červenec, 2007 11:05    Předmět: Citovat

Ahojte:

Súhlasím s názorom Jerry.M.
Aj dosah na vzduchu o schopnostiach detektora čo to napovie.
Vzduch má výhodu v tom, že je snáď všade rovnaký. Very Happy

Predajcovia sa pochopiteľne, bránia objektívne porovnávať svoje stroje, a radšej budú tvrdiť, že dosah je závislý na konkrétnych podmienkach prostredia - sčasti majú pravdu.
Ak však tvrdia že detektor „XY“ a zvlášť najnovší model „Z“ majú oveľa väčší dosah v pôde než na vzduchu, tak to už je vyslovene zavádzanie. Evil or Very Mad

Nemusíte som mnou súhlasiť, ale hovorím ako človek čo detíky stavia, a čo to o nich vie Very Happy
Je to dané princípom, na akom súčasné IB detektory pracujú.

Ak mám použiť zjednodušené prirovnanie:
Zem je z hľadiska pohlcovania elektromagnetického pola menej “priehľadná“ , čiže pohlcuje ho viacej ako vzduch.
Kde dovidíte ďalej? Vo vzduchu, alebo vo vode?
Aj zdanlivo čistá voda pohlcuje viac svetlo než vzduch. A ak je tá voda navyše zakalená, - v pôde sa to rovná obsahu minerálov a železa,- tak nemusíte dovidieť ani pár centimetrov pod hladinu...

Zatiaľ som sa nestretol z detektorom, čo by mal v pôde lepší dosah než na vzduchu Exclamation

Áno, môžete nájsť predmet zrovnateľnej veľkosti v zemi hlbšie než na vzduchu, ale to je dané tým, že počas dlhodobého uloženia kov reaguje s okolitým prostredím, do okolia sa uvoľňujú vodivé čiastočky a preto sa z pohľadu detektora zdá väčším než v skutočnosti je.

Advantage je dobrý stroj, podla niektorých názorov snáď najlepší aký sa doteraz Minelabu podaril, aj preň však platia fyzikálne zákony! Very Happy
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 10. červenec, 2007 11:20    Předmět: Citovat

alespoň pro představu:
http://www.youtube.com/watch?v=FAwVJR9TSgg


Naposledy upravil Anonymní dne čtvrtek 12. červenec, 2007 14:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: úterý 10. červenec, 2007 12:52    Předmět: Citovat

xanopus napsal:
To: krokodil:
Môžeš nám prezradiť,s akým nastavením (citlivosť, program, diskriminácia ) si robil tie popísané experimenty s dosahom?


Jasňačka, omlouvám se, že jsem to nenapsal rovnou. Embarassed
Takže: v All Metal režimu - citlivost nastavena na hodnotu 88, automatické odladění země. V Diskriminačním - program JE, citlivost 80, diskriminace 15 /tzn. kompletně odladěné železo/, tónový režim 2F, notch 15-25 /vynechání folií/, automatické odladění země /na hodnotě 74/.
A sockoruna ročník 1964 Laughing Laughing
Jinak jako další zajímavost uvádím, že cca po 30hodinách hledání se mi snížil o jeden dílek ukazatel nabití baterek. A to tam mám stále původní, od výrobce, 4 tužkové nenabíjecí alkaliky Exclamation Takže teď mám kapacitu asi 2/3 Very Happy Very Happy Mr. Green Mr. Green Mr. Green Hledání


Naposledy upravil krokodill dne úterý 10. červenec, 2007 12:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jerry.M
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2007
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: úterý 10. červenec, 2007 12:56    Předmět: Citovat

Celkom s tebou súhlasím.Presne si to vystihol.Nenapadá ma dôvod prečo by tento detektor mal brať mincu na väčšiu vzdialenosť v zemi ako na vzduchu.Nakoniec,je možné sa o tom velmi lahko presvedčiť.Navrhujem snajprovi,aj ked odmieta testovanie na vzduchu,odmerať vzdialenosť na aku mu detektor berie mincu na vzduchu a potom ju zakopať do tej istej vzdialenosti do zeme.Výsledok nám potom môže povedať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Andrej
Anonymní





PříspěvekZaslal: úterý 10. červenec, 2007 19:44    Předmět: Citovat

.

Naposledy upravil Andrej dne středa 11. červenec, 2007 23:19, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: úterý 10. červenec, 2007 22:01    Předmět: Citovat

To: Andrej:

Pozri si dalšie riadky tabulky Laughing Cool

Nebudem sa vyjadrovať k výsledku Jerryho meraní, pretože som pri nich nebol.
Môžem len trvať na tom, čo som tu už napísal, viem svoje. Cool

Nechcem brať nikomu jeho vieru.
Ak veríš že Tvoj stroj, hľadá lepšie v zemi než vo vzduchu, prosím, zostaň si pri tom. Very Happy

Ak v tvojom prípade ide o účelové tvrdenie, pretože detektory nemenovanej značky predávaš, a obávaš sa aby im niekto nedajbože nepokazil "imidž", potom ide vyslovene o zavádzanie. Evil or Very Mad Twisted Evil
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerry.M
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2007
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: středa 11. červenec, 2007 10:52    Předmět: Citovat

Toto by som nedaval ako dôkaz toho,že detektor ide hlbšie v zemi ako na vzduchu.Keby výsledky boli podobné aj v dalšich testoch,tak to už by bolo niečo iné.Tento výsledok je pravdepodobne ovplivnený činnostou automatiky detektoru.Pozri si dosah detektoru na tuto mincu bez automatiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Andrej
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 11. červenec, 2007 16:31    Předmět: Citovat

.

Naposledy upravil Andrej dne středa 11. červenec, 2007 23:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Andrej
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 11. červenec, 2007 16:32    Předmět: Citovat

.

Naposledy upravil Andrej dne středa 11. červenec, 2007 23:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: středa 11. červenec, 2007 17:33    Předmět: Citovat

Po 3 týždňoch, čo ho mám /F75/ som robil AIR testy, v teréne som ešte nebol - myslite si čo chcete, treba-netreba AIR testy, ja ich proste robím. Nebudem tu písať že táto minca toľko cm, táto zas toľko a podobne, zas sa toho niekto chytí a bude tu debata o ničom. Mechanické pevedenie sa mi zdá - oproti bytelnému DFX a Eagle slabšie, terén ukáže čo a ako. Váha sa s Whitesmi nedá porovnať. Šrubka v cievke a v shafte je zrelá na výmenu - hrubšiu - napr. zo záchodového krytu = 8mm. Nastavovanie parametrov je bez problémov, rýchlo a presne - točítko má krokovú funkciu, s citom to ide v pohode. Neviem ako ostatní - ja som batérie nefasoval, dal som do neho 4ks nabíjacie RAM-ky 1,5V, držia bez poklesu - za 3 týždne testovania. Dosahy sú veľmi slušné - kto mal maďarskú Cobru - kamarát palidetektor vie, má porovnateľné - možno aj lepšie dosahy na 1 Ft - forint ako Cobra, má naviac digitálne funkcie. Skúšal som s 1 Ft, 10 Sk aj Al mince, strieborný prsteň, pokrčený alobal 2x2cm, nábojnicu z SA58. Veľké plus: veľmi dobrá diskriminácia - rozozná Al fóliu od Al mince - cez ID aj zvukom - máloktorý detektor to vie. Tak isto Cu mince "pozná" podľa veľkosti - ID aj zvuk. S citlivosťou som šiel až na 95, dáva síce falošné zvuky, ale pri 3 alebo 4 tónovom nastavení viem presne čo je zvuk predmetu a čo je falošný tón a poznať aj threshold. Chce to dobre počúvať . Mal som zopár detektorov, ale jednoznačne je zatiaľ tento najlepší. Very Happy Možno si poviete, že za 3 týždne je to málo, ale ja som ho prevetral skoro na všetkých možných nastaveniach. Mám len jednu otázku: nikde som sa nedočítal - ak stlačím otočné točítko - to vľavo - je to funkcia ENTER - čiže potvrdenie nastavenia? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Andrej
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 11. červenec, 2007 17:43    Předmět: Citovat

.

Naposledy upravil Andrej dne středa 11. červenec, 2007 23:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Jerry.M
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2007
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: středa 11. červenec, 2007 19:20    Předmět: Citovat

Tak už máš konečne svojho koňa,ktorého si tak dlho hladal.Vyskúšaj jeden testík.Odstrihni z alobalu 5x5cm,odlad a potom doň zabal malú striebornu mincu.Zaujímalo by ma či ju zachytí.
Andrej, zdá sa,že to stale nechápeš.Nejde hlbšie,žiadne fyzikalne zákony sa nebúraju.Musíš brať do úvahy v tomto prípade údaj bez automatiky.Je to ako by si testoval detektor na vzduchu s nízkou citlivostou a pri hladaní v zemi ju dal na maximum a ejhla detektor bere mincu v zemi hlbšie.Asi si si nevšimol, že automatika uberá na citlivosti a automaticky pridáva a uberá podla zloženia pôdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jerry.M
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2007
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: středa 11. červenec, 2007 19:22    Předmět: Citovat

Možno práve tu je príčina toho,že niektore detektory idu zdánlivo hlbšie v zemi ako na vzduchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: středa 11. červenec, 2007 19:44    Předmět: Citovat

tibko napsal:
Mám len jednu otázku: nikde som sa nedočítal - ak stlačím otočné točítko - to vľavo - je to funkcia ENTER - čiže potvrdenie nastavenia? Embarassed


tibko servus,
nie, tento otočný gombík má iba presne tú funkciu, ktorú s ním robíš. To, že sa dá stlačiť, je možno iba príprava na ďalšie funkcie v budúcnosti Laughing Laughing
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Andrej
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 11. červenec, 2007 21:25    Předmět: Citovat

.

Naposledy upravil Andrej dne středa 11. červenec, 2007 23:19, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: středa 11. červenec, 2007 22:27    Předmět: Citovat

Viac z nás - už aj ja, musíte "dozrieť" aby ste pochopili jedno: zámerne som nepísal hĺbkový dosah v AIR teste, ktorý aj mňa prekvapil, lebo tento parameter sám o sebe je k hov... Ja už nechcem 40cm v zemi s tým, že neviem čo môj detektor vidí. Radšej beriem 20cm, ale s tým, že na 80-90% viem čo je pod cievkou. Ak F75 "urobí" na vzduchu 40, mám istotu, že v zemi to bude 20cm - na 100% pri presnosti určenia predmetu na 90%. Preto robím AIR testy. S otázkou lepšieho videnia v zemi ako na vzduchu som sa sám stretol, konkrétne u DFX. Neviem si to vysvetliť, ale je to fakt a hotovo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: čtvrtek 12. červenec, 2007 0:24    Předmět: Citovat

Většinu práce za mne udělá F-75. Já už jenom kopu. - Krokodille, dobrá reklamština. Mě by se ale líbilo kdyby za mě F-75 i kopal Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 12. červenec, 2007 13:36    Předmět: F-75 Citovat

Chtěl bych se zeptat, zda je detektor citlivý i na malé předměty a zlato, jakým tónem zlato hlásí a jaké ID číslo se zobrazuje na displeji. Není možné zlato zaměnit např. s FOIL? Pak by mě zajímalo, jestli jste už někdo sondou brouzdal pod vodou a jak to funguje. Na jednom zahraničním fóru jsem se dočetl, že do sondy někomu zateklo a musel jí reklamovat. A nakonec by mě zajímal Váš názor na mechanické provedení detektoru a na jeho bytelnost, nebo bitelnost? Embarassed Díky za odpovědi. Karásek.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: pátek 13. červenec, 2007 18:35    Předmět: F-75 Citovat

Opravdu zde není nikdo, kdo by mi odpověděl na můj dotaz??? Nebo jste všichni v terénu a hledáte???
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Fisher F75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
Strana 3 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO