Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 548 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tak kdo další ?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> White's IDX Tuning
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lubos
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.3. 2006
Příspěvky: 248
Bydliště: Kolínsko - a už 50 ;-)

PříspěvekZaslal: pondělí 08. květen, 2006 11:09    Předmět: Tak kdo další ? Citovat

Kdo ještě další vlastníte tuhle mašinku Question
Já ji mám od loňského (květen 2005) Penikova a po několika týdnech téměř zoufalého učení se s odladěním země jsem s ním velmi spokojen. Pořídil jsem k němu ještě jednu menší cívku (ještě jednou dík Demone Wink ) Royal 800 a tu beru do zamořených míst kovovým odpadem. Ještě jsem "přelepil" displej folii podobnou co se používají na PDA, abych ho moc nepoškrábal při přepravě autem Very Happy.
Luboš od Kolína
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 10. květen, 2006 22:00    Předmět: Citovat

Kamarád s touhle mašinkou chodí a je nadmíru spokojený. Já chodím s G 1350 a co se týká dosahu, je Whites o fous lepší. Kdybych si měl zase kupovat detík, sáhnu po tomhle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 21. květen, 2006 21:06    Předmět: Citovat

AHOJ VŠEM.....
JSEM OD LETOŠNÍHO BŘEZNA TÉŽ MAJITELEM TOHOTO "STROJE" A JSEM VELMI SPOKOJEN.
MÁM ZKUŠENOST S : WHITES 6000 Pro SL a WHITES Quantum.
Nejsem zastáncem toho,že můj det. je ten nejlepší na svetě,nebo že dosáhne nejhlouběji,nebo že by měl tu nejlepší discr........
MOHU POROVNÁVAT AKORÁT S TÍM CO JSEM MĚL MOŽNOST DRŽET PÁR PÁTKŮ V RUCE.
MŮJ NÁZOR JE TEN ŽE I VELMI DOBÝ DETEKTOR V NESPRÁVNÝCH RUKOU JE NA NIC
S POZDRAVEM toreto
Návrat nahoru
Jesen
Anonymní





PříspěvekZaslal: pondělí 22. květen, 2006 19:02    Předmět: Už upravovaný Citovat

Měl jsem možnost chvilku s IDX chodit. Hloubku má slušnou a je třeba říci, že i IDX bez tuningu sám o sobě byl nadprůměrná mašina.
Návrat nahoru
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pátek 16. červen, 2006 8:24    Předmět: Citovat

luboši, toreto, pochlubte se jak hluboko jde a jak se s ním chodí (balanc/váha)
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lubos
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.3. 2006
Příspěvky: 248
Bydliště: Kolínsko - a už 50 ;-)

PříspěvekZaslal: pátek 16. červen, 2006 9:33    Předmět: Citovat

Ahojky,
tak trochu nevím jak začít, asi začnu od konce. Detík je lehký, vyvážení nemá chybu (neláme ruku), sedí v ruce na 100%. Když jsem prvně vzal detektor do ruky, tak mi sednul (tak jak nový boty Very Happy ). Používám dvě cívky, originální + menší, obě koncentriky. Detík je vyšponovaný na maximum (elektronika) a myslím si, že není vhodný do prostoru zamořeného kovovým odpadem. Dosah jsem zatím neměl možnost porovnat - jen na vzduchu a to sice trochu vypovídá, ale ve vzduchu nehledáme, že Question Exclamation Very Happy . Výdrž baterií je neuvěřitelně dlouhá (používám alkalické, použití dobíjecích mi připadlo moc náročné na údržbu Wink ), samozřejmě používám sluchátka (uzavřená, což je v pohodě, ale s kabelem, který si občas přišlápnu, což pohodlné není). Rozlišení kovů je na displej, chodí bez problému a ukazuje spolehlivě, diskriminace je taky OK. Trochu problém je odladění země, které musí být provedeno v čístém, kovuprostém, prostředí, a protože mám IDX první generace tak je odladění realizováno jednoduchým potenciometrem, který je náročnější na přesné nastavení (druhá generace má potenciometr víceotáčkový - jednoznačná výhoda). Také byl továrně nastavený moc hlasitě treshold - doladil jsem sám Very Happy.
Luboš od Kolína
Hledání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pátek 16. červen, 2006 9:56    Předmět: Citovat

zdá se ti nevhodný do železa protože je v železe pomalejší? K té hloubkovosti, kopeš běžně mince/malou barvu z více než 20cm?
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lubos
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.3. 2006
Příspěvky: 248
Bydliště: Kolínsko - a už 50 ;-)

PříspěvekZaslal: pátek 16. červen, 2006 12:37    Předmět: Citovat

mcmlxxx napsal:
zdá se ti nevhodný do železa protože je v železe pomalejší? K té hloubkovosti, kopeš běžně mince/malou barvu z více než 20cm?

Ahojky,
železo jako takové se snažím nekopat Very Happy (popravdě řečeno, kolega co chodí s Whitesem 5900 má nalezeny super železné věci, které já ignoroval Evil or Very Mad ), detík má odezvu okamžitou a bezproblémově určím kde kov pod cívkou je - cíl neutíká do strany. Pokud je to velký kus a navíc blízko u cívky tak detektor jakoby přehltí (to bude asi tím našponováním elektroniky), signál sice zůstává, ale mimo místo siglálu chvilku trvá (1/2 - 1s), než naběhne na nejcitlivější režim. Protože jsem tak trochu lenoch a nerad lovím duchy, jdu po signálech, které jsou téměř 100% - tj. přesně sedí na graf. displeji a neukazují na železo a folie (asi se tím připravuji o část nálezů, ale zase nejsem jako norník Very Happy ) a navíc se pohybuji spíš po lokalitách, kde se vyskytují novodobé mince tak se k té hloubkovosti nemůžu dost dobře vyjádřit, ne že bych nechtěl, ale asi v jiných podmínkách s jinými detekovanými předměty by to bylo jiné. Jediné co jsem zkoušel byl hliníkový kroužek od plechovky piva a ten jsem s malou cívkou detekoval na pískovišti v cca 20 cm (kroužek byl na placato zahrabán výšku na zahradnické lopatky, včetně držadla Very Happy ) bez problému - tj. plný signál (při doporučené disc. a doporučené sens.) a ukázán na displeji, ale to byl jen takový hokus pokus.
Luboš od Kolína
PS. pokud se na podzim dostanu na sraz do Brna, tak můžem testy udělat na nějakém zkušebním políčku v reálu, docela by mě zajímalo, jak si stojím v porovnání s ostatními detíky.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pátek 16. červen, 2006 13:07    Předmět: Citovat

OK. Luboši, díky za informace.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 21. červen, 2006 7:44    Předmět: Dotaz pro Luboše. Citovat

Detík je vyšponovaný na maximum (elektronika) a myslím si, že není vhodný do prostoru zamořeného kovovým odpadem.

1,Mohl by jsi říci, z čeho usuzuješ, že není vhodný do prostoru zamořeného kovovým odpadem? Máš nějakou zkušenost?
2,Ještě bych se chtěl zeptat, kolik hodin věnuješ průměrně hledání za týden s tímto detektorem (IDX Pro Turbo (Tuning první generace)?Předem za odpovědi děkuji. Franki
Návrat nahoru
Lubos
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.3. 2006
Příspěvky: 248
Bydliště: Kolínsko - a už 50 ;-)

PříspěvekZaslal: středa 21. červen, 2006 22:25    Předmět: Citovat

Ahojky,
zkušenost se zamořeným prostředím mám, protože s rodinou jsem nucen chodit do místního lesoparku (děcka si tam hrají s ostatními a já mám trochu času lovit v okolí Twisted Evil ) a tam je kovového odpadu opravdu hodně moc, záměrně píší kovového, protože jsou zde zastoupeny snad všechny kovy obsažené v Mendělejově tabulce Evil or Very Mad ale vedou především hliníkové folie všeho druhu Sad . A proč si myslím, že není vhodný do tohoto prostředí ? Zcela jistě se nepodaří dobře odladit zem, na to je potřeba alespoň kousek půdy bez kovového odpadu (ten se dá sice najít a případně místo vyčistit, ale půdní mineralizace se mění a tak ground je potřeba občas doladit a to v takovém prostoru je velmi problematické), tedy detík nemůže jet v plném průniku půdou. Navíc k množství signálů různé intenzity a různých druhů kovů se detektor v takovém prostředí chová tak jak jsem popsal - je jakoby přehlcený - a nepomůže zmenšení citlivosti (na minimum), případně zvětšit diskriminaci. Jediné co mi pomohlo je použití menší cívky Wink . Na druhou stranu musím přiznat, že prohledávaná lokalita je fakt extrémně zamořená a srovnávat ji s lesní nebo polní plochou v podstatě nelze. Ještě bych dodal pro upřesnění, že se jedná o režim disc.. V režimu allmetal je to trochu jiné.
A kolik s ním nachodím týdně ?, to jak kdy Very Happy průměrně bych tak tipnul kolem 5-ti až 10-ti hodin, podle práce, počasí a času, který mi zůstane po plnění rodičovských a manželských povinností Wink
Hledání Luboš od Kolína
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 22. červen, 2006 7:46    Předmět: Citovat

Přeji hezký den,
nejprve bych chtěl poděkovat za odpověď.
1, Jednou výhodou Turba (Tuning I.) je možnost přepnout do normálu a s detektorem je možné hledat jako s běžným přístrojem. U Tuningu II. taková možnost není, přepínač chybí, ale má již zmíněné jemnější nastavení země.
2, Za další je potřeba si uvědomit, že jde především o hloubkový detektor, takže do velmi zamořených prostředí je to problematičtější, ale tím nechci říci, že je hledání nemožné.
3, Jak píšeš hledáš v lesoparku, takže jde nejspíš o moderní kovový odpad, který je jen několik málo centimetru pod povrchem. Hledej s Turbem s vypnutím funkce TURBO a možná zpočátku hledat s cívkou dále od povrchu (cca8-10cm), tím se přestane detektor "zahlcovat".Pak stačí si jen vyhrát s nastavení diskriminace a popřípadě citlivostí, podle toho jaké cíle hledáš.
4, Samozřejmě je lepší v zamořené prostředí kovovým odpadem hledat s menší sondou.
5, Nastavení země můžeš provést na jiném nezamořeném místě. Mineralizace je většinou stejná v celém okolí v ploše i několika set metrů. Takže bych to neviděl, tak problematické.
6, Osobně, každý zajímavý tón přejedu do kříže a tím si ujasním zda cíl je natolik zajímavý, že ho vyzvednu. Pokud černá kostička na displayi přeskakuje a nemá konkrétní podobu identifikace kovu, usuzuji, že zde o nezajímavý cíl.
7, Detektory Whites patří do skupiny detektoru s lepší diskriminací.
8, Požádal bych touto cestou o zajímavé postřehy a zkušenosti někoho kdo vlastní Tuning II. Benny, nechtěl by jsi k tomu něco přidat?
S pozdravem Franki
Návrat nahoru
Lubos
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.3. 2006
Příspěvky: 248
Bydliště: Kolínsko - a už 50 ;-)

PříspěvekZaslal: čtvrtek 22. červen, 2006 13:29    Předmět: Citovat

Ahojky,
nechtěl bych být zde vyvolávat nějakou polemiku, ale
1. Tuning I. žádné tlačítko či přepínač Turbo nemá, naopak jsem měl možnost letos na jaře držet v Bílině v ruce Tuning II. a ten přepínač Turbo má a navíc má víceotáčkový potenciometr na odladění země Wink (a na vzduchu si sáhne potvora dál než Tuning I.).
2. Netvrdil jsem, že hledání je nemožné, jen jsem popsal jak se chová v dané lokalitě, která je zamořena kovovým odpadem.
3. Funkce Turbo vypnout nejde, neb chybí příslušný přepínač viz. bod 1., jinak pokud budu hledat s cívkou dále od povrchu tak sice zabráním přehlcení detektoru, ale zase bych mohl přijít o nález, který právě pro tu "vzdušnou" vzdálenost mezi cívkou a zemí nezdetekuji. Proto jsem volil dle mého názoru menší zlo a tím je "přehlcený" detektor.
4. Proto jsem si menší sondu zakoupil a používám ji Wink
5. To nastavení jinde lze provést, taky už mám něco na dané lokalitě nachozeno, tak dokáži odhadnout, kde by odladění země mohlo být, ale nemám jistotu, že to je na 100% a tím pádem nepřijdu o nějaký "lepší" detekovaný předmět Crying or Very sad .
6. Je to divný, ale ukřižování jako základní metodu zaměření cíle používám taky Very Happy a taky se dívám na displej a jak jsem uvedl v předchozím příspěvku, jdu do téměř 100% identifikace cíle (sice se mi to může vymstít, ale lenost je lenost Rolling Eyes )
7. Na diskriminaci jsem si nikdy v nejmenším nestěžoval, tak jak ji detík umí, tak mi vyhovuje Smile
Luboš od Kolína
PS. hodnocení detíku je jen můj subjektivní názor a nikomu ho nevnucuji. Taky nemám patent na rozum a mohu se v některých věceh mýlit, ale stejně nakonec každému vyhovuje něco jiného, někdo vdolky, jiný holky....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 28. červen, 2006 12:54    Předmět: Citovat

Jaky IDX tunning vydava vubec zvuky? Je to multiton nebo ma napr. tri tony: hlluboky - stredni - vysoky? Jak se chova nad zelezem? Co hlubsi zelezo, poznate to?
Návrat nahoru
Lubos
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.3. 2006
Příspěvky: 248
Bydliště: Kolínsko - a už 50 ;-)

PříspěvekZaslal: čtvrtek 29. červen, 2006 6:43    Předmět: Citovat

Ahojky,
IDX je jednotón, ale detekovaný předmět se dá poznat podle charakteru zvuku. Ještě trochu záleží jestli používáš diskr. nebo jedeš v režimu allmetal. Je to těžko k vysvětlení, to se musí naposlouchat Smile , to co je relativně blízko cívky má ostré přechody zvuku a signál má větší hlasitost, to co je dál, je takové jakoby rozplizlé, zvuk detekovaného předmětu není tak "ostrý" a hlasitost signálu je menší. Železo je jasně rozlišeno na displeji a to i velké kusy (větší než cívka) - ne že by v tomhle případě přesně displej ukazoval železo, ale pohyb ukazatele na displeji je nezaměnitelný s jiným materiálem Wink .
Luboš od Kolína
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 29. červen, 2006 7:04    Předmět: Citovat

Diky za odpoved. Jednoton by nevadil a v nekterych pripadech a pro nektere lidi Laughing to je i vyhoda. Advantazka je taky jednoton... Hledání

Tedka se zeptam jaka je vaha detektoru se standardni koncentrikou a baterkama?

Mohl bys popsat, jak a z ceho je detektor udelanej? Jsou nejaky uchyty z plastu, napr. jednotky apod?

Diky za tvuj zajem. Wink

Lubos napsal:
Ahojky,
IDX je jednotón, ale detekovaný předmět se dá poznat podle charakteru zvuku. Ještě trochu záleží jestli používáš diskr. nebo jedeš v režimu allmetal. Je to těžko k vysvětlení, to se musí naposlouchat Smile , to co je relativně blízko cívky má ostré přechody zvuku a signál má větší hlasitost, to co je dál, je takové jakoby rozplizlé, zvuk detekovaného předmětu není tak "ostrý" a hlasitost signálu je menší. Železo je jasně rozlišeno na displeji a to i velké kusy (větší než cívka) - ne že by v tomhle případě přesně displej ukazoval železo, ale pohyb ukazatele na displeji je nezaměnitelný s jiným materiálem .
Luboš od Kolína
Wink
Návrat nahoru
beny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.3. 2006
Příspěvky: 1348
Bydliště: Görkau

PříspěvekZaslal: úterý 26. prosinec, 2006 22:21    Předmět: Citovat

Frenki: Nějak jsem se k tomuto tématu dostal až teď. Takže mé zkušenosti s IDX Tunning II. S hloubkovým dosahem se s ním může srovnat opravdu málokterý detektor. Chodím s Bábou, a ten má Explorera SE. Houbkový dosah je dá se říci stejný. Co detekuje jeho to ukáže i můj( a obráceně). Naopak IDX si myslím, že ukazuje lépe barvu, co SE ukázalo už jako železo( ve velké hloubce) to IDX jasně určilo jako barvu. A obráceně. Je pravdou, že v extrémě zamořeném prostředí se musí hodně zpomalit, ale hledat se dá. Diskriminace a dosah, je na velmi vysoké úrovni a už jsem musel kopat barvu ze 70 cm, prostě mi to nedalo.Co jsem také vysledoval je to, že je to machr na velice drobné předměty, tudíž i mince. S kýmkoli jdu, mám vždy nejvíce mincí. A to pro něj není problém ani opravdu malý měďák či stříbrňák.Ovšem musí se s ním člověk zžít. S tím odladěním, má více otáčkový potenciometr, tudíž odladění není problém. Naučil jsem se to dělat i bez zvedání a spouštění cívky. Sensitivitu používám skoro vždy na maximum, a na poli se dostávám při kopání někdy až na spodek ornice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 21. listopad, 2007 15:44    Předmět: Citovat

Kde se dá koupit IDX Tuning? Nebo je nějaký nástupve IDX Tunning II ?
Dík.
Návrat nahoru
Lubos
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.3. 2006
Příspěvky: 248
Bydliště: Kolínsko - a už 50 ;-)

PříspěvekZaslal: čtvrtek 22. listopad, 2007 17:59    Předmět: Citovat

Ahojky,
tento upgrade Whitese IDX lze koupit od p. Moltaše - http://www.detektor.cz nebo od někoho, kdo má zakoupeno a hodlá přezbrojit na jiný stroj Wink
_________________
*Každý z nás někomu připadáme jako blázen...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: pátek 23. listopad, 2007 10:41    Předmět: Citovat

Neznáš náhodou nějakého jiného prodejce?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> White's IDX Tuning Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO