Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 627 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

ACE 250 cívka 9x6 a 9x12
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Garrett ACE 150/250
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kopejda



Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čtvrtek 16. říjen, 2008 6:23    Předmět: ACE 250 cívka 9x6 a 9x12 Citovat

Chtěl bych trochu rozvířit diskuzi o používání cívek na ACE 250 a to základní 9x6 a 9x12 ACE Proformance.Jaké s těmito cívkami máte zkušenosti? Kde jakou použít?Rozdíl v hloubkovém dosahu?Já osobně jako začátečník zatím používám cívku 9x6, ale jak jsem zjistil ACE 250 je docela dost oblíbený i u zkušenějších hledačů. Většina z nich vlastní 2 detektory, ale ACE 250 se nezbavují. Svědčí to o tom, že se jedná o kvalitní detík. Very Happy . Jinak s ACE 25O naprostá spokojenost. Very Happy Very Happy Very Happy

Jen ty originál sluchátka mi málem utrhli uši. Crying or Very sad Crying or Very sad

( Jinak všem děkuji za pomoc Smile Smile dohledávání se lepší-viz můj předchozí příspěvek.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kopejda



Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: úterý 02. prosinec, 2008 20:37    Předmět: Citovat

Tak si odpovím sám. S cívkou 9x6 chodím pořád. Je super jsem s ní spokojený. Cívku 9x12 jsem nandal hned jak jsem koupil 250 a hned jsem jí zase sundal. Můj závěr v té době. Nemohl jsem NIC dohledat. Díra jako po granátu. Poté mi pár kolegů napsalo jak na to. To už jsem chodil s menší - základní cívkou. Postupně jsem dostal 250 tzv. " pod kůži " a začal hledat v all metalu. Nejdříve s " malou" cívkou. Potom jsem vyzkoušel větší cívku uvedenou 9x12 a šel s ní do lesa. Ušel jsem pár metrů a nádherný signál. Řekl jsem si tady a signál. Tak jsem začal kopat a výsledek v cca. ( nejsem rybář tak zvolním ) 20-25cm nález krejcaru bohužel totálka. Ale potěšil. Ale chtěl jsem říci, že jak jsem si zvykl na menší cívku a dohledávám naprosto v pohodě tak i následné použití větší cívky se jeví jako bezpoblémové. |Ten větší dosah je tam určitě. Toliko asi k tomu co jsem tímto tématem chtěl říci. P.S. nechce se mi věřit, že nikdo nemá u 250 základní + větší cívku 9x12. Takže můj závěr: pokud nemám na dražší detektor tak koupení větší cívky se jeví jako vhodná alternativa k vylepšení detektoru. Všem krásné signály a ať to pípá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: středa 03. prosinec, 2008 21:37    Předmět: Citovat

Ahoj kopejda,
na našich stránkách u datasheetů budou brzy i Bench testy a popisy cívek, které jsem stihl testnout. Jsou popsané klady, zápory i do jakého prostředí jsou určeny!!!
Prostě, otevřeš onen nejmenovaný web, najedeš na hobby, otevřeš si: pro začátečníky, pak klikneš na ten svůj detík a dole se objeví odkaz na datasheet s technickými daty - a přibudou cívky s popisama.
Tak sím, já se hlásím Very Happy s odpovědí, tak ještě chvíli vydrž Very Happy
Prosím, toto není reklama, ale seriozní odpověď na dotaz Exclamation
Všechny hledače a ...čky zdraví Feri
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kopejda



Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čtvrtek 04. prosinec, 2008 10:36    Předmět: Citovat

to Feri - děkuji za věcnou odpověď. Tak na to se určitě podívám. Dobrý odkaz. Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: čtvrtek 04. prosinec, 2008 12:30    Předmět: Citovat

kopejda napsal:
to Feri - děkuji za věcnou odpověď. Tak na to se určitě podívám. Dobrý odkaz. Very Happy Very Happy


Very Happy Už to tam je Exclamation


Nějak jsem zapomněl uvést, že veškeré testy jsou na minci soc. 1KČS.
Tyto testy jsou pouze orientační!!! Exclamation
Samozřejmě se mohou lišit v hodnotách + i -, ale to platí u všech těchto mašinek Very Happy
Tak na to jukni Shocked
Zdraví
Feri
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: čtvrtek 04. prosinec, 2008 12:41    Předmět: Citovat

A samozřejmě platí pro všechny: má-li kdokoli potíže se žluťáskem, může mě kterýkoli v pracovní den navštívit.
Pacienta prohlédnu - a zbytek se bude řešit podle toho, co uvidím Shocked
Tak hooodně bezproblémových kopů a nálezů s pípadlem ACE 250.

To kopejda: nezapomeň při hledání na krytky. Jsou opravdu důležité - ať koupené nebo zhotovené samodomo Exclamation Exclamation Exclamation
Feri
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kopejda



Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čtvrtek 04. prosinec, 2008 12:57    Předmět: Citovat

to Feri - Feri děkuji za odkaz, krytky samozřejmě mám sice samodoma, ale zatím stačí Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
HonzaH
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2008
Příspěvky: 1645
Bydliště: Korouhev

PříspěvekZaslal: pátek 05. prosinec, 2008 15:38    Předmět: Citovat

taky jsem měl ace 250,a na velkou cívku jsem si nemohl stěžovat.oprpti malej s ní bylo lepší hledání ohledně většího hloubkovýho dosahu a pokrytí hledaný plochy.zase s menší cívkou se mě detik zdál stabilnější a přesnější Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Haderach
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 251
Bydliště: Brněnsko - západ

PříspěvekZaslal: středa 17. prosinec, 2008 21:46    Předmět: Citovat

Cívky mám obě. Co jsem dal tu velkou, tak už jsem ji prakticky nesundal, ale je fakt, že je výhodou už mít ACE trošku naposlouchaný. Problém jsem měl jenom snad dvakrát - jednou to bylo šíleně zabordelený pole a jednou blízkost stožáru s vysílači - minimálně v tom prvním případě by ta menší cívka pomohla. No ale na druhou stranu je o dost těžší a při delším hledání to už může být znát ... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kopejda



Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čtvrtek 18. prosinec, 2008 12:40    Předmět: Citovat

Haderach napsal:
Cívky mám obě. Co jsem dal tu velkou, tak už jsem ji prakticky nesundal, ale je fakt, že je výhodou už mít ACE trošku naposlouchaný. Problém jsem měl jenom snad dvakrát - jednou to bylo šíleně zabordelený pole a jednou blízkost stožáru s vysílači - minimálně v tom prvním případě by ta menší cívka pomohla. No ale na druhou stranu je o dost těžší a při delším hledání to už může být znát ... Rolling Eyes


Naprosto s tebou souhlasím. Jak bude čas tak chci vyzkoušet jeden pokus. Prošel jsem kousek místa u jedné staré kapličky s malou cívkou a to dost pečlivě. Tak vyzkouším na tom samém místě větší cívku a uvidíme. Tak pak napíšu výsledek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: čtvrtek 18. prosinec, 2008 16:17    Předmět: Citovat

Tak na tohle se budu těšit Very Happy
Zvláštností u těchto cívek je, že citlivost je i u té větší zhruba stejná na malé předměty jako u malé (promiň Jokre). Bohužel, separační schopnosti ACE 250 nemůžeš manuálně ovlivňovat, musíš si vystačit jen s tím, co máš.
Takže procházej a skenuj místečko se zajímavým signálem ze tří směrů a nepoužívej jen profanované hledání do kříže Exclamation
Vyplatí se Ti to, věř mě Shocked
Hezké svátky
Feri
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kopejda



Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čtvrtek 18. prosinec, 2008 22:23    Předmět: Citovat

Feri jak bude čas tak jdu na to. Myslím to zkoušení cívek Very Happy Very Happy Během své krátké hledačské praxe jsem se naučil jedno. Nemá cenu lítat s detíkem po lese jako blázen, ale chce to klid. Prošel jsem lokalitu kde bylo přede mnou hodně hledačů. Když jsem tam byl poprvé tak jsem to proletěl a našel jednu soc korunu a jinak nic. Pak jsem tam šel sám se základní cívkou a šel fakt krok za krokem a klidné " mávání " výsledek: dva krásné křížky a několik starších mincí a knoflíků a také ww2. Známý, který hledá několik let se divil co jsem tam všechno ještě našel. Větší cívka bude jistě méně stabilnější, ale pokud budu trpělivý a půjdu pomalu věřím tomu, že detík bude super. Už jsem si na ACE 250 krásně zvykl a jsem maximálně spokojený. V současné době bych neměnil. Je jasné, že dospěji do doby kdy bych šel do něčeho lepšího, ale v současné době s mojí hledačskou praxí je pro mě ACE 250 naprosto ideální. Zakoupil jsem si originál gareťácké sluchátka s tzv" telefonní šňůrou " a jsem naprosto spokojený. Prostě teď mi chybí jen čas na hledání.
Jinak Ti i Všem ostatním přeji hezké svátky hodně krásných signálů a snad pokecáme na nějakém zajímavém srazu. Minulý rok jsem byl se ženou v Kdyni a bylo to super. Byla tam skvělá parta a jak jsem zjistil přineslo to i následně nějaký přírustek... Jürgenovi... Very Happy Very Happy kterým hrozně MOC se ženou gratulujeme Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pátek 19. prosinec, 2008 16:14    Předmět: Citovat

Ahoj,
já byl ve Kdyni jen v pátek.....
Jdeš na to správným směrem Exclamation Pomalé hledání, kontrola z více směrů, laborace s citlivostí, poloha hledací hlavý, laborace s PP....
A jak říkám, ze začátku jsem 250ku nebral. A dnes, je to detík, se kterým chodím často a rád hledat Exclamation Zjistil jsem po testech, zkouškách, opravách, že tenhle detektůrek dokáže tomu, kdo ho má rád dát hodně nálezů Very Happy
Na sraz se těším též. Mě tam poznáš hned podle vozu a pokud ne, tak Tě na mě odkážou jiní.
Přeji Ti ještě jednou hezké svátky a plno nálezů. Já zítra požádám Trojbohyni o dárek, tak jsem zvědav Very Happy
Čus.
Feri
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kopejda



Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pátek 19. prosinec, 2008 17:35    Předmět: Citovat

Feri vím, že jsi byl v Kdyni jen v pátek a měl reklamy na autě. Já měl sebou průvodce, který mi řekl kdo kam patří. A teď všechny poznávám podle fotek u příspěvků. Spolu jsme se nesetkali. Já jsem vlastně v Kdyni začínal a jen poslouchal rady zkušených. Shocked Shocked . Byl to MOC hezký víkend. Nevím jestli mi vyjde čas na Annín, ale Kdyni 2009 si určitě nenechám ujít. Takže ještě jednou vše nej nej do nového roku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Venawass
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.12. 2008
Příspěvky: 269
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pondělí 22. prosinec, 2008 23:54    Předmět: Citovat

Hledám s 250kou necelý dva roky. Koupil jsem ho starší i s cívkou 9x12' a nesundal jsem ji až do listopadu 08. To jsem ji vyměnil za cívku S.E.F 30x38cm. Je o dost těžší a po 5 hod. hledání moje záda řekly dost. Teď už jsou záda v pohodě. Taky jsem testoval dosah všech tří cívek - 9x6', 9x12' a S.E.F 30x38 cm. Dosah na 1 stříbnou korunu FJ 1915 pruměr 22mm-----
pořadí cívek jak je napsano výše-- 21, 24, 32cm a další test na pěchotní útok ve stříbře---- 32, 35, 45cm oboje měřeno na "vzduchu" Jinak cívka sef je na pole jak dělaná, velkej hektarovej výkon Laughing ale i v lese v borůvčí nebo spíš nad ním, díky dosahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kopejda



Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: úterý 23. prosinec, 2008 9:35    Předmět: Citovat

Venawass napsal:
Hledám s 250kou necelý dva roky. Koupil jsem ho starší i s cívkou 9x12' a nesundal jsem ji až do listopadu 08. To jsem ji vyměnil za cívku S.E.F 30x38cm. Je o dost těžší a po 5 hod. hledání moje záda řekly dost. Teď už jsou záda v pohodě. Taky jsem testoval dosah všech tří cívek - 9x6', 9x12' a S.E.F 30x38 cm. Dosah na 1 stříbnou korunu FJ 1915 pruměr 22mm-----
pořadí cívek jak je napsano výše-- 21, 24, 32cm a další test na pěchotní útok ve stříbře---- 32, 35, 45cm oboje měřeno na "vzduchu" Jinak cívka sef je na pole jak dělaná, velkej hektarovej výkon Laughing ale i v lese v borůvčí nebo spíš nad ním, díky dosahu.


Ono je už znát " váhově" když nasadíš cívku 9x12. Ze začátku jsem myslel, že mi upadne rameno. Dosah mezi cívkou 9x6 a 12x9 není až tak patrný i když někdy jistě rozhodují cm. Rozsah mezi 9x6 a S.E.F už je velmi zajímavý, ale nevím jestli je konstrukce ACE 250 stavěna na takovou cívku. Už při 9x12 jsem cítil při rychlejším pohybu rukou jak je tyč namáhaná. Chce to fakt v klidu. Zítra jdu na vánoční hledání a jakou cívku vezmu se rozhodnu podle toho jaké bude počasí. Pokud bude sníh tak 6x9 pokud ne nandám 9x12. Ono když je mokrý sníh a lepí se na kryt tak stačí tahat i 6x9. Testoval jsi např. oblíbenou soc. korunu a jaké byly tady dosahy??? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Venawass
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.12. 2008
Příspěvky: 269
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: úterý 23. prosinec, 2008 18:36    Předmět: Citovat

-kopejda- to jsem netestoval Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 23. prosinec, 2008 20:57    Předmět: Citovat

Jestli můžu, tak bych jen chtěl připomenout, že cívky u ACE 150/250 se při výměně musí doladit. Diskriminace neni OK, ale když se to dobře udělá, tak to fakt funguje, když se to přežene tak je slabší dosah. Mám to někde popsané, ale myslím si že ten návod neni veřejný.
Návrat nahoru
Venawass
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.12. 2008
Příspěvky: 269
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: úterý 23. prosinec, 2008 21:23    Předmět: Citovat

-BFU- ten návod by mě moooc zajímal Hledání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 23. prosinec, 2008 21:41    Předmět: Citovat

Venawass napsal:
-BFU- ten návod by mě moooc zajímal Hledání


Nejdřív bych to raději nechal otestovat u odborníků (např. Feri), u mě to fungovalo, ale jak se to schválí tak ti to pošlu.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Garrett ACE 150/250 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO