Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 411 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

E-Track - prvé postrehy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pondělí 05. červenec, 2010 8:43    Předmět: Citovat

scorpion napsal:
Noise Cancel má 11 kanálu 1 – 11. V originálním návodu ang. Je uvedena frekvence ranging from 1 to 70 kilohertz (kHz). Nikde jsem nenašel na jednotlivých kanálech 1 – 11 jaká je nastavena frekvence. V zakladu nastaveni na Coins mode je kanál 6. Má někdo více informaci. Question Cool
Škorpíku, todle je zbytečné řešit Wink Jsou to malé jednotky od sebe. Je to opravdu jenom o tom, že pokud tě ruší třeba vedlejší detík, nebo el. dráty, tak se posuneš o štamprle vedle, jinak to na hledání nemá jiný význam Wink
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kar



Registrace: 26.1. 2008
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pondělí 05. červenec, 2010 11:10    Předmět: Citovat

Nemůžu souhlasit.
Mezi jednotlivými frekvencemi může být i 5 a více cm rozdíl v dosahu v závislosti na typu půdy. Není to rozhodně jen o odladění rušení, ale i o vyladění na maximální výkon.

Osobně to většinou nechávám na automatickém naladění, ale mám políčka kam se vracím opakovaně a tam jsem to odladil manuálně. Zahrabal jsem stříbrňáček a vyzkoušel jak jaká frekvence reaguje. Rozdíly tam jsou.
Frekvence kterou naladila automatika, nebyla nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pondělí 05. červenec, 2010 19:06    Předmět: Citovat

V tom případě to nechápu, když je to multifrekvenční detektor, pracující na frekvencích 1 - 100KHz. Myslel jsem, že funkce Noise Cancel nastavuje pouze pracovní kanál, ale vysílací a přijímací obvody cívky jedou v těch 1 - 100KHz. Takže by neměl být až tak velký rozdíl v tom, na jakém jsi kanálu. Pokud ale přeladíš kanál a jdeš rovnou nad minci, tak asi než se pořádně doladí zem, tak jsou rozdíly. A nebo je to jinak, Minelab nás houpe a máš pravdu. Sám jsem také vypozoroval, že mi nejlépe šlape na 4 kanálu Wink takže něco asi na tom bude, ale nikomu to neříkej muhehe
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: středa 07. červenec, 2010 19:12    Předmět: Citovat

krokodill napsal:
Škorpíku, todle je zbytečné řešit Wink Jsou to malé jednotky od sebe. Je to opravdu jenom o tom, že pokud tě ruší třeba vedlejší detík, nebo el. dráty, tak se posuneš o štamprle vedle, jinak to na hledání nemá jiný význam Wink

Neřeším to, ale 1 - 11 kanálu je dost tak nějaký rozdíl tam bude, jak píše Kar, výrobce to nikde neuvádí tak můžeme jen spekulovat. Cool Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan75



Registrace: 30.6. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. červenec, 2010 9:06    Předmět: Citovat

kojot napsal:
Začínal by som v allmetale, zvuky na ferrous, 4 tóny, nechodil by som v automatike ,ale v manuálnej citlivosti na max +5 oproti doporučenej. gain podla lokality (pole dávam trochu nižšie). Zbytok zvládneš.


děkuji za info a ten gain se nastavuje kde ? měl jsem xterru a tam jsem vzdycky odladoval zem tady u toho nic takoveho neni ? krom normal a dificult ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. červenec, 2010 10:03    Předmět: Citovat

Volume Gain = zesílení. Tato funkce zesiluje hlasitost reakce na cívkou zaregistrovaný kov v závislosti na síle signálu.
Nastavení na hodnotu 1 - signál nejní zesílený. Při takovémto nastavení budou větší rozdíly mezi předměty v závislosti od síly signálu. Slabé signály budou téměř neslyšitelné
Nastavení na hodnotu cca 15 - zvuk je dostatečně zesílenej. Slabé a středně silné signály budou hlasitější, ale silné signály nebudou o moc hlasitější, jestliže hlasitost dosáhne hodnoty VOLUME LIMIT.
Při nastavení na hodnotu 30 budou všechny signály zesílené na hlasitou úroveň. U tohoto nastavení se ztratí rozdíly mezi středními a silnými signály, slabé signály jsou lehčeji slyšitelné.

Nastavení hodnoty Volume Gain:
1 Stlač tlačítko Menu
2 Šipkou vpravo nebo vlevo přejdi na volbu Audio
3 Šipkou dolů přejdi na položku Volume Gain
4 Šipkou doprava nebo doleva upravuješ hodnoty Volume Gain
5 Pro návrat do hledacího režimu se vrátíš stlačením tlačítka Detect

Toliko v návodu Wink Jen si ho občas přečíst, že? muhehe
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. červenec, 2010 10:26    Předmět: Citovat

Milan75 napsal:
děkuji za info a ten gain se nastavuje kde ? měl jsem xterru a tam jsem vzdycky odladoval zem tady u toho nic takoveho neni ? krom normal a dificult ?

Volume Gain je v menu Audio, zesíleni slabých signálu,E-trac ladí zem furt, jen si můžeš vybrat podle půdních podmínek neutral-difficult a podle čísla automatické citlivosti si zvolíš neutral nebo difficult.
P. S. no můžu se zastavit, jak pojedeme přes Opavu na sever a zahledáme pokud víš o lokalitě kde rostou železné kříže. Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan75



Registrace: 30.6. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. červenec, 2010 10:30    Předmět: Citovat

To Krokodil : dik za objasneni uz jesm to takynasel v tom manualu ale je toho na me najednou nejak moc noveho u terry jsem odladil pudu a sel jsem tady je toho nejak vic a odladeni pudy zadne krom normal a dificult vcera jsem byl poprve detik vyzkouset a z toho pipani mi sla hlava kolem pak jsem prisel na to ze to mam v multi tak jsem to dal na 4 ton a bylo to trochu lepsi ale stejne plno ruznych signalu ktere hrozně přeskakovaly jak zvukove tak i na ID mozna to bylo i tim ze jsem mel slabe baterky dneska to pujdu zkusit znovu tak uvidime .... holt si to chce zase trochu zvyknout na novy detik kazdopadne dekuji za informace snad se to casem naucim
PS : divim se ze nedavaji k detikum nejaky strucny navod co udelat kdyz jdes poprve hledat na co se zamerit a co nastavit a co neni tak podstatne .. urcite by to hodne lidem ze zacatku pomohlo ... no me urcite

preju plno krasnych signalku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Milan75



Registrace: 30.6. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. červenec, 2010 10:33    Předmět: Citovat

scorpion napsal:
Milan75 napsal:
děkuji za info a ten gain se nastavuje kde ? měl jsem xterru a tam jsem vzdycky odladoval zem tady u toho nic takoveho neni ? krom normal a dificult ?

Volume Gain je v menu Audio, zesíleni slabých signálu,E-trac ladí zem furt, jen si můžeš vybrat podle půdních podmínek neutral-difficult a podle čísla automatické citlivosti si zvolíš neutral nebo difficult.
P. S. no můžu se zastavit, jak pojedeme přes Opavu na sever a zahledáme pokud víš o lokalitě kde rostou železné kříže. Very Happy Wink


Tak pokud by jsi mel cestu nekdy kolem tak dej kazdopadne vedet ale s tema krizema te zklamu tady je to tak prochozeny az hruza uz sa pomalu nevim kam se vrtnout abych nemusel jezdit moc daleko ale napadlo me ze by nemuselo byt spatne projit kopec na hrabyni ted tam delaji novou cestu takze je tam plno skryvek tak by se tam mohlo neco najit ale nevim jestli to nenapadlo uz vic hledacu a nevyluxovali to tam Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. červenec, 2010 11:08    Předmět: Citovat

Milane, jestli to má slabé nebo nabité baterky je jedno, hledá a pípá Laughing furt stejně. Pokud jsou už baterky vybité, tak ti to detík tónově zahlásí - takové Ty dy dýýú muhehe muhehe Zkus si tam dát ferrous a pouze dva zvuky. Až se to trochu naučíš, tak si přidej Wink
Jo a pokud ti hodně přeskakovaly zvuky i ID, tak jsi měl buďto nastavenu moc citlivost, nebo nějaké rušení v okolí... Wink
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. červenec, 2010 12:47    Předmět: Citovat

Menu – Discrimination – Select – All Metal
Sensitivity –Auto – Manual Level – 26, Auto Level – A
Audio – Threshold Level – 14,Volume Limit – 22,Volume Gain 26,Response –Normal nebo Long
Tone ID – No.of Tones- 4, Sounds – Ferrous
Expert – Recovery Deep – On,Reconvery Fast – Off,Trash Density – High, Ground – Neutral nebo Difficult

Tak nějak,a kopej- testuj,sleduj čísla ID a zvuk, můžeš si to nad signálem přepnout do multitonu záleží, co Ti bude více vyhovovat, já používám 4 tón, a přepínám citlivost do manuálu, někde citlivost stáhnu i na 22 – 24 ať nejsou prozvuky,někde to automatika nastaví i na 28, zaleží, kde hledáš. A jak už Tě bude to železo srát tak si ho zatáhni pomoci tlačítka Quick Mask a šipka nahoru dolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan75



Registrace: 30.6. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. červenec, 2010 18:00    Předmět: Citovat

děkuji všem za pomoc dneska jsem to byl zkusit a detektor byl o hodně klidnější než minule sice sem tam pípnul jako signál a když jsem to projel znovu tak tam nic nebylo ale i tak oproti minulému super takže ještě jednou dík a přeji plno krásných signálků
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kar



Registrace: 26.1. 2008
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pátek 09. červenec, 2010 9:23    Předmět: Citovat

Jo tyhle ty detektory jsou zajímavá hračka Smile Si pamatuju když jsem přecházel na explorera...

Jestli můžu dát dobrou radu, tak se pokus co nejrychleji naučit chodit na allmetal (aspoň na poli) a s co největším počtem tónu. Když to zvládneš, počet drobných nálezů (stříbrňáčků) vyskočí raketovým tempem nahoru.

Já sám osobně AM 10 tónů Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pátek 09. červenec, 2010 10:08    Předmět: Citovat

Kar napsal:
... tak se pokus co nejrychleji naučit chodit.... a s co největším počtem tónu. ...Já sám osobně AM 10 tónů Cool
E-Trac neumožňuje nastavovat takovou škálu, má pouze možnost nastavení 1, 2, 4 tón, nebo multi - což znamená vícetónové, na základě rozdílných signálů, vodivosti.... kovových předmětů Laughing
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Milan75



Registrace: 30.6. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pátek 09. červenec, 2010 10:22    Předmět: Citovat

Jojo zatim jsem to zkousel ve 4 tonu a to se jakž takž dalo ale měl jsem zapnutou diskriminaci od minelabu na mince kdyz to prepnu do multitonu tak mi z toho jde hlava kolem a neslysim nic Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kloss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1443

PříspěvekZaslal: pátek 09. červenec, 2010 22:43    Předmět: Citovat

Kar napsal:
Nemůžu souhlasit. ...

Jo jo, přesně tak Wink po Tobě toho taky asi v zemi moc nezůstane Laughing Laughing
_________________
Spes non confunditur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kloss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1443

PříspěvekZaslal: pátek 09. červenec, 2010 22:45    Předmět: Citovat

scorpion napsal:
... výrobce to nikde neuvádí tak můžeme jen spekulovat. Cool Wink


Můžu jen dodat, že výrobce toho neuvádí víc, co má vzájemné souvislosti na výsledný dosah detektoru Wink A jde o zdánlivě nesouvisející úseky nastavení. Fakt se vyplatí experimentovat.
_________________
Spes non confunditur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mr-tomas
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.9. 2009
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 12. červenec, 2010 0:07    Předmět: Citovat

Přátelé narazil jsem na divnou věc. Zjistil jsem podivný rozdíl v dosahu cívky při nastavení Sensitivity na MANUÁL a AUTO. Při nastavení na AUTO mi při Sensitivity 25 neviděla std. cívka 11" kačku v 25cm. Při přepnutí na MANUÁL Sensitivity jí vidí už od nastavení na 20 normálně i s rezervou. Dokonce při zvýšení na MANUÁL Sensitivity 24 na ní došahla i v 30cm. Zkoušeno i s jinejma cívkama a výsledek stejnej.
Nastavení detektoru All Metal, Recovery Deep – On, Reconvery Fast – Off, Trash Density – Low, Ground – Neutral.
Umí to někdo vysvětlit? Shocked
_________________
Minelab CTX 3030, Garrett Pro-Pointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kloss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1443

PříspěvekZaslal: pondělí 12. červenec, 2010 2:45    Předmět: Citovat

mr-tomas napsal:
Přátelé narazil jsem na divnou věc. Zjistil jsem podivný rozdíl v dosahu cívky při nastavení Sensitivity na MANUÁL a AUTO. Při nastavení na AUTO mi při Sensitivity 25 neviděla std. cívka 11" kačku v 25cm. Při přepnutí na MANUÁL Sensitivity jí vidí už od nastavení na 20 normálně i s rezervou. Dokonce při zvýšení na MANUÁL Sensitivity 24 na ní došahla i v 30cm. Zkoušeno i s jinejma cívkama a výsledek stejnej.
Nastavení detektoru All Metal, Recovery Deep – On, Reconvery Fast – Off, Trash Density – Low, Ground – Neutral.
Umí to někdo vysvětlit? Shocked


Vysvětlení po mně nechtěj, ale na tomto principu to funguje Wink
_________________
Spes non confunditur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pondělí 12. červenec, 2010 8:30    Předmět: Citovat

Zajímavé, ale asi to bude jako se vším továrním nastavením - je na ho.no Laughing Ale já se ještě vrátím k těm frekvencím na jednotlivých 1-11 kanálech (Noise Cancel) Toto mi odpověděl zástupce Minelabu Guy:
Citace:
Tak, jak chapu funkci Noise Councel, nejedna se o specificke frekvence,
ale modulace ruznych frekvenci, 1 nizsi, 11 vyssi frekvence.

_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Další
Strana 4 z 17

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO