Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 558 anonymních a 2 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

dosah f5
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Fisher F5
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomTP
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.2. 2008
Příspěvky: 167
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: středa 18. únor, 2009 19:05    Předmět: Citovat

Díky, mě to právě dělá ten symbol -- s pípáním když jsem těsně u toho, no neva, třeba ho mám citlivější v množství nikoliv malém Cool Naopak, z větší vzdálenosti hraniční signál malého předmětu akusticky projeví, ale nedokáže identifikovat, u většího ten hraniční vypíše i s ID. Jinak hlavní rozdíl mezi ACE 150-250 je v manuálním nastavení půdy a hlavně v citlivějším nastavení diskriminace, kdy si odfiltruju jen část škály Fe (popř. i dále) a to jako u klasickýho a dobrýho analogu. Čili selsky, neslyším hřebíky, ale slyším pistol. A díky tresholdu začínám hledat tam kde ACE končí Wink
_________________
Zetex 300VLF, Garett ACE150, Fisher F5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 08. březen, 2009 3:41    Předmět: Citovat

Zdravím, měl bych dotaz jak funguje u F5ky funkce důvěryhodnost signálu.
Mě to připadá že to je jenom spíše na parádu. Má někdo jiný názor? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: neděle 08. březen, 2009 17:18    Předmět: Dosah Citovat

Ahoj!
Nedávno si kolega v práci F5 koupil a protože ho neuměl nastavit, vzal mi ho do práce na ukázku. První dojmy velice slušné. Vzpoměl jsem si na fígl, kterej kdysi zmiňoval Jokr. Vemte si 3-4 kusy červených cihel ,ty se tvářej podobně jako půda. V práci na stole jsme na nich natrénovali odladění půdy a ještě jsme zkoušeli dosahy skrz cihly. Není to úplně super, ale lepší jak mávat ve vzduchu. Cool Čus IRWING
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 08. březen, 2009 17:31    Předmět: Citovat

TomTP napsal:
Díky, mě to právě dělá ten symbol -- s pípáním když jsem těsně u toho, no neva, třeba ho mám citlivější v množství nikoliv malém Cool Naopak, z větší vzdálenosti hraniční signál malého předmětu akusticky projeví, ale nedokáže identifikovat, u většího ten hraniční vypíše i s ID. Jinak hlavní rozdíl mezi ACE 150-250 je v manuálním nastavení půdy a hlavně v citlivějším nastavení diskriminace, kdy si odfiltruju jen část škály Fe (popř. i dále) a to jako u klasickýho a dobrýho analogu. Čili selsky, neslyším hřebíky, ale slyším pistol. A díky tresholdu začínám hledat tam kde ACE končí Wink


Nazdar Tome. Dnes som bol na prvej 3hodinovej skuske s mojou novou F5. Chcem sa opytat, ako nastavovat treshold, resp. aku ma presne funkciu? Hladal som v ALL metal mode s vypnutou diskriminaciou, Treshold som mal nastaveny tak, aby mi to nehlasilo falosne signaly od vetra a vetviciek Smile Inak som bol prekvapeny ze to hlasi male broky z brokovnice cca 3-4 mm asi z 10 cm. Nevedel som to najst ani za toho svateho. Zelezo hlasi pekne ako zelezo tak okolo 8-10 a to som nasiel aj nejaky ten spečenec(ufo). Maly zlaty prsienok z bieleho zlata ukazuje okolo 18-22. Hranici to z alobalom ale signal je ohraniceny. Uvitam nejake rady. Diky
Návrat nahoru
bikemarty



Registrace: 25.1. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pondělí 30. březen, 2009 15:33    Předmět: Citovat

jak jste na tom s dosahem tohoto detektoru ? ja jsem zklamaný malý stříbrný prstýnek (čerstvě zahrabaný) nedostanu hloub než 12 cm
a zatím jsem nekopal hloub než cca18 cm a s 250 ace jsem měl každou chvilku mince 20 a více např 5 pfenig z 20 cm to teď teda nehrozí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: pondělí 30. březen, 2009 15:48    Předmět: Citovat

bikemarty napsal:
jak jste na tom s dosahem tohoto detektoru ? ja jsem zklamaný malý stříbrný prstýnek (čerstvě zahrabaný) nedostanu hloub než 12 cm
a zatím jsem nekopal hloub než cca18 cm a s 250 ace jsem měl každou chvilku mince 20 a více např 5 pfenig z 20 cm to teď teda nehrozí


Ja som bol spokojny, aj ked som s nim vela nenachodil. Teraz ho sice predavam, ale kupil by som ho znovu, keby som chcel dobry detektor za dobru cenu. Mne super fungovala diskriminacia, ale radsej som chodil v allmetale. Vtedy bol aj dosah podla mna vacsi.
Návrat nahoru
TomTP
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.2. 2008
Příspěvky: 167
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pondělí 30. březen, 2009 22:14    Předmět: Citovat

svatec napsal:
bikemarty napsal:
jak jste na tom s dosahem tohoto detektoru ? ja jsem zklamaný malý stříbrný prstýnek (čerstvě zahrabaný) nedostanu hloub než 12 cm
a zatím jsem nekopal hloub než cca18 cm a s 250 ace jsem měl každou chvilku mince 20 a více např 5 pfenig z 20 cm to teď teda nehrozí


Ja som bol spokojny, aj ked som s nim vela nenachodil. Teraz ho sice predavam, ale kupil by som ho znovu, keby som chcel dobry detektor za dobru cenu. Mne super fungovala diskriminacia, ale radsej som chodil v allmetale. Vtedy bol aj dosah podla mna vacsi.


Promiň, nějak mi tvůj dotaz ulítnul. Gain a Treshold jsou užitečně propojené funkce kdy Gain zvyšuje výkon cívky a Treshold fungující coby zesilovač zesiluje z cívky změny ve vyzařované oblasti pro další obvody a vyhodnocení. Je asi dobrý sledovat úroveň iontů železa a při silně železité půdě s pravděpodobností falešných signálků značně zvýšit Treshold a snížit výkon cívky Gain do té úrovně, že si detektor nebude při hledání "pobrukovat", cívka tedy jede menším výkonem tzn. že ignoruje vlivy půdy a prostředí, ale funkce Treshold ti případný skutečný signál zesílí - znásobí a jednotka ti ho akusticky vyhodnotí a to vše s minimální ztrátou dosahu. Naopak, pokud chceš hledat ve více zamořeném prostředí nějakými skutečnými kovovými fragmenty je funkce opačná, zvýšit Gain, tedy výkon cívky a zmenšit zesílení přijatého signálu zmenšením hodnoty Treshold, tím by jsi měl odfiltrovat drobotinu pod cívkou (veškerou). Samozřejmě, že veškeré "ladění" by mělo probíhat až po naladění fáze země (půdního efektu - ground) funkcí Phase lock. Mám F5 krátce, takže zatím taky laboruju a možná se v nečem mýlím, v tom případě mě někdo určitě rád opraví Wink
_________________
Zetex 300VLF, Garett ACE150, Fisher F5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TomTP
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.2. 2008
Příspěvky: 167
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pondělí 30. březen, 2009 22:29    Předmět: Citovat

bikemarty napsal:
jak jste na tom s dosahem tohoto detektoru ? ja jsem zklamaný malý stříbrný prstýnek (čerstvě zahrabaný) nedostanu hloub než 12 cm
a zatím jsem nekopal hloub než cca18 cm a s 250 ace jsem měl každou chvilku mince 20 a více např 5 pfenig z 20 cm to teď teda nehrozí


Mám taky takový dojem, že v režimu diskriminace dosahově nic moc, už jsem někde psal, že starý Zetex 300VLF ho s dosahem schová do kapsy i s lopatou a dokonce MD3009 mi zostudilo, že jsem nechápal. Nicméně v režimu Allmetal je dosah docela dobrej, dokonce se mi i stalo, že byl za hranicí pinpointu, což mi moc nejde na mozek. Signálek byl, ale pinpoint mlčel a zachytil to až v mírném výkopu. Nicméně to neustálý vyhodnocování na displeji se dá provozovat fakt jen chvilku, alespoň na místech kde v současnosti hledám a kde je bezpočet železných fragmentů protože kopu jenom barvu, navíc s F5 až od 18 výše.
_________________
Zetex 300VLF, Garett ACE150, Fisher F5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: sobota 04. duben, 2009 23:45    Předmět: Citovat

bikemarty napsal:
jak jste na tom s dosahem tohoto detektoru ? ja jsem zklamaný malý stříbrný prstýnek (čerstvě zahrabaný) nedostanu hloub než 12 cm
a zatím jsem nekopal hloub než cca18 cm a s 250 ace jsem měl každou chvilku mince 20 a více např 5 pfenig z 20 cm to teď teda nehrozí


Bikemarty protože máš nachozeno něco s ACE tak mě docela zaraži tvuj dotaz na dosah,protože jsi jaksi zapomněl uvest nastavení v jakém jsi hledal???? A to je asi to zásadní co rozhoduje taky o nějakém dosahu.Loni jsem měl dotaz od dvou kolegu tedy začínajících že hledali s detektorem a nic nenašli a těch řečí co k tomu detektoru měli,jenže zapomněli uvest to podstatné,totiž na to že detektor se musí zapnou tlačítkem OFF,ON a pak mužou hledat.Ale to u tebe nehrozí takže popiš v jakém nastavení jsi detik měl.F5 jsem ještě nezkoušel ale to podstatne na dosah je u eFka vždy stejný odladit a nastavení Thresold na max. a citlivost taky,v případě nestability se sníží jen citlivost.Thresold je zesilovač hraničních či slabých signalu,pokud tě obtěžuje signalizace drobných věcí a máš zajem hledat jen větší věci tak snižuješ Thresold pří max.možné citlivosti,kterou detektor dovoli stabilním provozem.
Pokud se jedna oto zahlcení signalem v blizkosti velkého předmětu,tak to je naprosto normalni jev u dobreho detektoru.
gabriel.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bikemarty



Registrace: 25.1. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: neděle 05. duben, 2009 8:13    Předmět: Citovat

takže moje nové poznatky dosah je tak o 3 cm oproti f70 a nastavení mám v all metalu 50-65gain + tres okolo 2 až -2 pokud dám diskriminaci tak jedu v poho bez prozvuků 80 - 95 gain a tres + 4až + 7 tak jen zjistím jaký je rozdíl v dosahu u těchto dvou nastavení. To autom. odladění země při disc. nevím jak poznám nikde se nezobrazuje a co se týče té disc tak ty fólie určuje úplně super s tím je spokojenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: neděle 05. duben, 2009 8:27    Předmět: Citovat

bikemarty napsal:
takže moje nové poznatky dosah je tak o 3 cm oproti f70 a nastavení mám v all metalu 50-65gain + tres okolo 2 až -2 pokud dám diskriminaci tak jedu v poho bez prozvuků 80 - 95 gain a tres + 4až + 7 tak jen zjistím jaký je rozdíl v dosahu u těchto dvou nastavení. To autom. odladění země při disc. nevím jak poznám nikde se nezobrazuje a co se týče té disc tak ty fólie určuje úplně super s tím je spokojenost.


Člověče, tak vysoko nastavený tresh? O tom si můžu jen nechat zdát.
Abych měl při sens 80-95 klidný detík tak nemůžu s tresh výš jak -2.

Ale mám F70- možná je to tam jinak.
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: neděle 05. duben, 2009 9:50    Předmět: Citovat

bikemarty napsal:
takže moje nové poznatky dosah je tak o 3 cm oproti f70 a nastavení mám v all metalu 50-65gain + tres okolo 2 až -2 pokud dám diskriminaci tak jedu v poho bez prozvuků 80 - 95 gain a tres + 4až + 7 tak jen zjistím jaký je rozdíl v dosahu u těchto dvou nastavení. To autom. odladění země při disc. nevím jak poznám nikde se nezobrazuje a co se týče té disc tak ty fólie určuje úplně super s tím je spokojenost.

No vidíš perfektně popsané nastavení na hledání smekám,ja hledám při nast,Thresold plus 9 a citlivost 99 v Diskriminaci,detik sice ma prozvuky ale na většině lokalit je jinak stabilní,dost často se ozve jemný vysoky ton,původně jsem se domnival že jedna o prozvuky,neukáže se číslo,pokud snížim tresold tak zmizí, jedná se o droboulinky odpad,třeba zrnka koroze,barvy,zbytky broku,miner.kaminky atd.dal jsem si praci abych je dohledal a lupou našel.Ovšem něco přejit je ale nemožné.Při nestabilitě snižuji pouze citlivost nic víc.
gabriel.7
Je dobre občas přeladit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jendazlipna



Registrace: 1.3. 2009
Příspěvky: 37
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: sobota 30. květen, 2009 20:05    Předmět: Citovat

bikemarty napsal:
jak jste na tom s dosahem tohoto detektoru ? ja jsem zklamaný malý stříbrný prstýnek (čerstvě zahrabaný) nedostanu hloub než 12 cm
a zatím jsem nekopal hloub než cca18 cm a s 250 ace jsem měl každou chvilku mince 20 a více např 5 pfenig z 20 cm to teď teda nehrozí


Zdravím všechny majitele F5, taky bych chtěl přispět trochou zkušeností. Mám F5 zhruba4 měsíce a jsem s ní spokojený. Nějdříve se mi zdál hloubkový dosah docela průměrný, ale později jsem zjistil-pouze se sluchátky, že F5 detekuje i poměrně hluboko uložený předměty. Víko od sudu není problém sice pouze se slabým zvukovým signálem - displej neukazoval již nic - zachytit i v metru. V discriminaci mi připadá poněkud dosti ošizen hloubkový dosah. Jinak na mince a jiné "barvy" slušný dektík. Zdraví Jenda
_________________
Discovery 3300, Fisher F5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Fisher F5 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO