Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 598 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Cievky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tom



Registrace: 31.8. 2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: středa 10. únor, 2010 14:30    Předmět: Citovat

Názory, zda je 10" DD vodotěsná nebo pouze voděodolná, se různí. Např. na tomto obrázku http://www.findmall.com/file.php?55,file=139558 z Minelabu je označovaná jako Waterproof, tedy vodotěsná. Laughing

Tady je ještě citace jednoho z nejpovolanějších znalců řady Xterra:

All of the X-Terra concentric coils are waterproof. And all of the DD coils except one, are waterproof. The one that is not waterproof is the elliptical 6 X 10 at 18.75 khz. It is considered "water resistant" by Minelab. However, many have reported doing well with it in water, after they run a bead of silicon around the lip where the coil cover overlaps the coil. And putting a dab around where the cable enters the coil. Have fun at the beach! HH Randy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: sobota 06. říjen, 2012 12:44    Předmět: Cievky Terra 705. Citovat

Chcel by som poradiť:
momentálne mám túto cievku na 18,75 kHz
http://www.lovecpokladu.cz/civky-minelab/minelab-x-terra-50-70-18-75khz-25cm-2d-elipticka-52

ale uvažujem nad jej výmenou za túto:
http://www.lovecpokladu.cz/civky-minelab/minelab-x-terra-50-70-18-75khz-26cm-2d-49

Chcel by som počuť PRE a PROTI - pre tieto cievky - ponechať pôvodnú elipsu, alebo je vhodnejšia výmena za kruhovú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: pondělí 08. říjen, 2012 8:45    Předmět: Citovat

... no já osobně bych si tu elipsu nechal. Nevidím smysl měnit za 18.75 kulatou cívku. Obě jsou na stejný frekvenci 18,75, pokrytím se liší pouze o 1 cm a obě jsou 2D cívky. Ta elipsa bude určitě lépe vyvážená a lehčí a co se týká separace podle mě lepší než kulatá. Takže za mě bych si nechal elipsu. Wink
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: pondělí 08. říjen, 2012 17:26    Předmět: Citovat

OK Marku,

vďaka za poznámku, a myslíš si, že hĺbka by mohla byť u oboch rovnaká - ja by som od guľatej čakal väčšiu hĺbku ako od žehličky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: úterý 09. říjen, 2012 9:50    Předmět: Citovat

... no obecně hloubkový dosah je u DD cívek zhruba stejný jako průměr cívky, takže ten 1 cm u žehličky oproti kulaté DD cívce ani nerozpoznáš. Navíc jak jsem psal musíš taky brát v úvahu i separaci a ta bude u žehličky podle mě lepší. Já osobně když už bych chtěl další cívku a šlo by mi o lepší dosah tak bych šel do velké DD cívky na 7,5 Wink
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: úterý 09. říjen, 2012 17:19    Předmět: Citovat

Marku - s tou nemám problém, mám aj tú - DD 7,5 kHz 26cm. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: středa 10. říjen, 2012 8:09    Předmět: Citovat

... no tak potom bych nic víc neřešil Wink . Žehličku na droboť do zaneřáděný lokality a jinak 7,5 DD cívku. Já osobně když jsem zakoupil 7,5 DD cívku, tak jsem jí už z detíku nesundal. Naprostá spokojenost co se týká dosahu a kopal jsem s ní i droboť. No váha trochu těžší, ale to je zas jiná kapitola Wink
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kabras



Registrace: 28.3. 2008
Příspěvky: 45
Bydliště: záhorie

PříspěvekZaslal: středa 07. listopad, 2012 21:01    Předmět: Citovat

tak sem sa musel minule vratit z pola dom, lebo moja elipsa 18,75 zacala vyhravata diskoteku. hledal sem v mokrej trave a mosel sem nasadit koncetricku civku, co sa tyka vymeny elipsy za 2D gulatu o rovnakej frekvencii tak by sem rad upozornil na velky hmotnostny rozdil co je pro mna rozhodujuce, elipsa vazi s detechtorem 1,2 kg, s koncentriku zakladnu 1,3 a s tu velu obludu tipujem 1,5, to pro vichodinove kutacky neeeni jestli nemas ruky jak pepek namornik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. listopad, 2012 7:56    Předmět: Citovat

... no tak to já jako "loučkař" jsem nikdy s DD cívkou problém s mokrou trávou neměl. Osobně si myslím, že ta "diskotéka" byla způsobena něčim jiným, buď mineralizací země, vedením, ohradníkem a pod. Navíc pokud jsi zkoušel stáhnout citlivost a furt byla diskotéka, tak bych na to dal krk, že ti to něco rušilo. Mě brala Terra ohradník třeba i na 15 metrů Wink
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kabras



Registrace: 28.3. 2008
Příspěvky: 45
Bydliště: záhorie

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. listopad, 2012 14:21    Předmět: Citovat

ne ne moselo to zatect a navlhnut, zadny ohradnik, ani vysoke napeti, bylo moc mokro a dostala sa tam voda, uz je ususena tak snad bude v poradku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: pátek 09. listopad, 2012 9:58    Předmět: Citovat

kabras napsal:
ne ne moselo to zatect a navlhnut, zadny ohradnik, ani vysoke napeti, bylo moc mokro a dostala sa tam voda, uz je ususena tak snad bude v poradku


... jestli myslíš, že se ti dostala voda pod kryt cívky, tak to je normální a "diskotéku" by to dělat nemělo. Chodil jsem s Terrou i v rybníce ve vodě a vše v pohodě. Občas jsem sundal kryt cívky a vyčistil prach co se pod něj dostal ... Wink
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bombero
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.4. 2007
Příspěvky: 442
Bydliště: Novohradsko - JČ

PříspěvekZaslal: pátek 09. listopad, 2012 11:45    Předmět: Citovat

.. jak píše Marek, voda pod krytem by na funkčnost neměla mít žádný vliv, zkontroloval bych kabel u jednotky a na cívce, jestli není náhodou uvolněn, nebo nalomen. Confused
_________________
Omnia mea mecum porto - XP DEUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kesel



Registrace: 16.3. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: neděle 02. březen, 2014 22:04    Předmět: Citovat

Zdar,
ak by mi vedel niekto poradiť, mám staršiu X-terru 30, iný nechcem celkom mi sedí, no rád by som jej pridal na dosahu, ak by som zamenil cievku z terajšej 9" 7,5kHz za 10,5" 7,5kHz, pridám mu na dosahu? Má to zmysel za tú cenu?
Hľadanie prevažne v lese a väčšie predmety.
Budem vďačný za každé info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tom



Registrace: 31.8. 2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: úterý 11. březen, 2014 17:35    Předmět: Citovat

Minelab 10.5" DD 7.5kHz určitě na dosahu přidá, markantní to je na střední a větší věci. Ještě bych se mrknul na NEL:
http://www.lovecpokladu.cz/civky-nel/civka-nel-pro-minelab-x-terra-7-5-khz-33x30-cm-823


kesel napsal:
Zdar,
ak by mi vedel niekto poradiť, mám staršiu X-terru 30, iný nechcem celkom mi sedí, no rád by som jej pridal na dosahu, ak by som zamenil cievku z terajšej 9" 7,5kHz za 10,5" 7,5kHz, pridám mu na dosahu? Má to zmysel za tú cenu?
Hľadanie prevažne v lese a väčšie predmety.
Budem vďačný za každé info

_________________
Minelab E-Trac + Garrett Pro-Pointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petrl



Registrace: 19.7. 2009
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: středa 12. březen, 2014 6:37    Předmět: Citovat

Cívka Tornado přidá hodně na dosahu proti 10,5', nemá tak přesný pinpoint a je nutno proto kopat širší jámy, je také o dost těžší než váha deklarovaná
prodejci (alespoň moje původní černé provedení), vhodná do čistých lokalit,
tj. u mě les.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tom



Registrace: 31.8. 2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: středa 12. březen, 2014 9:16    Předmět: Citovat

jasně, no u velkých cívek je použití nějakého Pinpointeru asi nutnost. Člověk si ušetří kopání a nervy. Very Happy
Každopádně ta 10.5" DD 7.5kHz je slušný univerzál, který neutrhne ruku.

Petrl napsal:
Cívka Tornado přidá hodně na dosahu proti 10,5', nemá tak přesný pinpoint a je nutno proto kopat širší jámy, je také o dost těžší než váha deklarovaná
prodejci (alespoň moje původní černé provedení), vhodná do čistých lokalit,
tj. u mě les.

_________________
Minelab E-Trac + Garrett Pro-Pointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: sobota 03. květen, 2014 14:42    Předmět: Citovat

Petrl napsal:
Cívka Tornado ,vhodná do čistých lokalit,
tj. u mě les.

Na pole do bordelu je v pohodě. I s 7,5 kHz cívkou se dají najít i ty nejmenší předměty.
_________________
Minelab
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
enviro



Registrace: 2.1. 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pátek 02. leden, 2015 14:39    Předmět: NEL Storm - prozvuky Citovat

Zdravím vás.

Nedávno jsem ke své X-Terra 705 pořídil novou cívku, a sice NEL Storm 18,75 kHz. Trápí mě však již od začátku prozvuky. Celý detektor je nyní velice citlivý na otřesy a nárazy. Pokud se zapnutým detektorem zatřesu ve vzduchu, ozve se přerušovaný tón thresholdu (ten mám nastaven na 15). A ne, že by se ozval jen semtam, ale po celou dobu, co s detektorem třesu. To samé se v trochu menší míře děje i při hledání, kde mi detektor hlásí thresholdem železo, kde není.

Druhou věcí je pak to, že je na pohyb citlivý i kablík. Zahýbu s ním těsně nad vstupem do cívky a pípá barva (je možný, že cívka detekuje samotnej kabel?). Cívka je pak více citlivá i na nárazy (víc než byla základní koncentrika), stačí si detektor při hledání i jen opřít o zem a při zvednutí opět pípne barva (ačkoliv pod detektorem není ani železo).

Do jisté míry se tyto potíže objevovaly i s koncentrikou, ale spíše sporadicky a vyžadovaly větší "úsilí". V obou případech se to dá alespoň částečně potlačit snížením citlivosti, ale i když ji u Stormu srazím na cca 23 (maximum je přitom 30), pořád to hvízdá nebo přerušuje tón (threshold). Závidím, že někdo může u této cívky citlivost vytáhnout na maximum a plně tak využít její přednosti.

Hloubkově mi tedy nic navíc nepřináší a když k tomu připočtu i očekávatelný vlastnosti této konstrukce (větší rozměr, téměř nepoužitelný pinpoint), jsem prostě zklamán. Lepší separaci jsem zatím nějak nezaregistroval (tím neříkám že tam není), větší stabilitu samozřejmě nemám, hloubkovej dosah jsem zmínil výše. Nálezy za těch cca 6 výprav samozřejmě byly, ale nemyslím si, že by to bylo něco, co bych s koncentrikou nenašel.

Proto se vás ptám - setkal se s tím někdo? Je to problém cívky, detektoru nebo mě, že si neumím detektor správně nastavit (například ten threshold)? Můžete poradit, co vyzkoušet přenastavit? Nebo je to na reklamaci cívky? Dodávám, že samotnej detektor již v záruce není a na základní koncentrice se utrhlou ouško (a to jsem s ní pro vodu nechodil).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: sobota 03. leden, 2015 10:36    Předmět: Citovat

A odlaďuješ zem?
_________________
Minelab
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
enviro



Registrace: 2.1. 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: sobota 03. leden, 2015 12:21    Předmět: Citovat

Ano, před každým hledáním i přechodem na jinej terén. Ale automaticky, ne ručně. Myslím, že u koncentriky to bylo celkem spolehlivý (políčka měla hodnotu kolem 25), u Stormu to ale často nabídne hodnotu přes 60, což nejspíš není moc košer. Nicméně při posledním hledání (24.12.) to vyplivlo hodnotu GB 36. Pokud se naučím půdu odladit ručně, nabízí se otázka, zda je zrovna tohle příčinou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO