Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 540 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

F70 domácí postřehy od Sallyka

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Fisher F70
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sallyk
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 497
Bydliště: Aussig

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. únor, 2009 17:01    Předmět: F70 domácí postřehy od Sallyka Citovat

V tomto krátkém článečku nebudu pojednávat o nastaveních, programech ale čistě jen o svých prvních pocitech a postřezích. Některé věci jsem nemohl ověřit v praxi, neboť v současné době marodím se zády a vyzkoušení F70 v terénu je tak v nedohlednu.

Po detektorech Ace 250 a Fisher Edge se mým dalším společníkem stal Fisher F70. Objednání proběhlo telefonicky na lovci pokladů, kdy jsem poté obdržel sms s kódem balíku a na stránkách české pošty jsem tak mohl sledovat, jak balík putuje mým směrem. Druhý den se balík nacházel na poště a já si mohl po zaplacení vyzvednout.
Po rozbalení balíku na mě čekalo složení několika nezbytných součástek z nichž se detektor skládá a to cívky, úchytným šroubem a kabelem, spodní tyče, střední tyče a horní části s displejem, loketní opěrkou a bateriovým boxem s integrovaným reproduktorem, zapínáním detektoru a ovládáním hlasitosti. Každý, kdo měl někdy co do činění s detektorem nemůže mít se sestavením detektoru žádné problémy a nováčkům vše objasní přiložený návod v češtině. V tomto návodu se nenachází žádné obrázky, které se nachází v anglickém návodu, na který ten český odkazuje a který je rovněž součástí balení. Krom již zmíněných věcí se v balení nacházel ještě potvrzený záruční list, 4 ks AAA baterii, upoutávka a možnost objednání časopisu Lost Treasure.
Po bezproblémovém sestavení nadešel čas na vizuální zhodnocení detektoru. Pro moje oko působí F7O jako velice elegantní stroj i když cívka se mi zdála poněkud drobná ale s odstupem času mi tak již nepřipadá. Bylo to způsobeno tím, že u předchozího detíku jsem koukal na kulatou cívku a ta na efsedmdesátce mi připadala jako široká nudle. Co se týče dílenského zpracování, tak vše je v pořádku pouze na spodní straně loketní opěrky u objímek tyče jsou znatelné otřepy, které je třeba uhladit. Další věcí, kterou F7O zaujme je velký displej s ovládacími prvky, ale tomu se budu věnovat později, teď nastal čas vložit baterie.
Baterie se vkládají do boxu za loketní opěrkou, kdy kryt lze snadno otevřít. Baterie se dávají naležato na sebe vždy po dvou kusech. Aby šly baterie snadno vyndat je pod ně zavedena páska, která po vložení baterií kouká ven. Po zatáhnutí za tuto pásku vyjedou baterie krásně ze žlábků a odpadá tak jejich pracné dolování různými předměty či vyklepávání. Zapomněl jsem napsat, že ve středu krytu bateriového boxu se nachází konektor na sluchátka a dále ve spodní části boxu se nachází reproduktor.Na místo vrátíme kryt bateriového boxu a vezmeme detektor do ruky. Jen podotknu, že na zakrytí bat. boxu a reproduktoru lze použít kryt proti prachu z F 75.
Pro moji postavu (182 cm) je loketní opěrka na svém místě ale výrobce pamatoval i na človíčky menších postav a je zde možno loketní opěrku nastavit do několika dalších poloh. Bohužel u opěrky chybí pásek pro zafixování paže, takže ti, kteří jsou na něj zvyklí si ho musí objednat či udělat a ti ostatní budou hledat bez něj. Po přizpůsobení spodní tyče a zafixování otočných zámků jsem začal „kosit“ pravou rukou. Detektor působí v ruce velice lehce a vyváženě a jsem zvědav na první dojmy z terénu, protože České středohoří není věru rovinatý kraj a každá váha navíc je po pár hodinách sakra znát. Jinak při hledání bude detektoru chybět stabilita při položení a většina uživatelů ho bude ukládat na bok, kdy by mohlo dojít k drobným poškozením bočních stran ovládacího boxu. Řešením je kryt na box, který se k mému zděšení dosud nevyrábí!!! Nevím co dodat, snad jen, že firma Fisher patrně usnula na vavřínech a snad se brzy probudí ona nebo nějaký šikovný výrobce.
Ovladač zapínání\vypínání se nachází pod loketní opěrkou a zároveň funguje jako ovladač hlasitosti. Po zapnutí detektoru se na displeji objeví logo firmy Fisher a detektor je připraven k použití. Box s displejem a ovládacími prvky je z černého plastu, kdy ovládací prvky a loga jsou zlatavé či červené a k jejich barevnému provedení nemám výhrady. Ovládacích prvků není moc a když pomineme Pinpoint, tlačítko Hz - které slouží k případné změně frekvence při rušení detektoru a tlačítko Ground Grab k automatickému ladění země zbudou nám 3 tlačítka. Tlačítko menu a tlačítka + a -. Člověk pak nemusí být Einstein, aby zjistil, jak se co nastavuje a nebudu tím ztrácet čas. Princip nastavování je opravdu jednoduchý ale jak vše nastavit v terénu podle místních podmínek aby měl detektor max. dosah a citlivost je věc je úplně jiná. K samotnému displeji bych vyjádřil lítost nad tím, že průhledný kryt displeje je tenký a není z pevného materiálu, takže na mě působí jako fólie na krabičce od masa v supermarketech. Zde opět musím vyjádřit politování nad nevýrobou krytu na ovládací box, což je do nebe volající břídilství !
Jinak ze spodní strany ovládacího boxu se nachází konektor pro kabel cívky, k němuž nemám žádné připomínky. Kabel cívky je přiměřeně dlouhý, takže není třeba ho omotávat kolem tyče jak vinutí transformátoru a k jeho přichycení je možné použít dva přiložené pásky na suchý zip.
Poslední pár vět bych věnoval krytu cívky. Oproti krytům cívek mých předešlých detektorů působí křehce, kdy je vyroben z tenčího plastu a jde poměrně snadno (to znamená bez použití šroubováku) sundat. Je to pouze konstatování a v praxi bych neviděl žádné problémy z toho vzniklé.
Tolik pro dnešek, a když bude chuť zase něco vyplodím

Předem děkuju za všechny reakce ať už kladné či nikoli, případně i za opravy nepřesností, kterých jsem se mohl nevědomky dopustit. I když se po dočtení někomu může zdát, že F7O mi moc nepřirostla k srdci opak je pravdou a jsem z ní celej paf Laughing Laughing
_________________
Tesoro Vaquero


Naposledy upravil sallyk dne pátek 20. únor, 2009 10:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel Hrdina
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.6. 2007
Příspěvky: 322
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. únor, 2009 20:21    Předmět: Citovat

Souhlas!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mita22



Registrace: 22.11. 2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Römerstadt

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. únor, 2009 20:33    Předmět: Citovat

Karel Hrdina napsal:
Souhlas!!!


A až se s nim proběhneš po kopcích tak to bude po 2 kilovém explouši příjemná změna. Wink
_________________
když to má přijít,tak to přijde
minelab xterra 705
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Karel Hrdina
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.6. 2007
Příspěvky: 322
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. únor, 2009 22:51    Předmět: Citovat

Mita22:Už jsem ho byl vyvětrat před cca10dny kdy jsem ho koupil na 4hoďky v lese a váha samozřejmě nesrovnatelná.O tom nemá cenu se vyjadřovat,to je jasný a taky obrovská výhoda výdrže 4AA baterií,narozdíl od dobíjecího AKU u Explouše který vydržel tak 7hodin.To jsou základní výhody kvůli kterým jsem ho bral a dá se říct,že při precizním nastavení je i ten výkon srovnatelný,což je paráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. únor, 2009 23:50    Předmět: Re: F70 domácí postřehy od Sallyka Citovat

sallyk napsal:
Bohužel u opěrky chybí pásek pro zafixování paže, takže ti, kteří jsou na něj zvyklí si ho musí objednat či udělat a ti ostatní budou hledat bez něj.


Myslím že ten pásek nebudeš potřebovat, detektor jako by se stal součástí ruky. Vůbec ho necítíš ani po hodinách hledání... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staryzajic



Registrace: 21.1. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: neděle 22. únor, 2009 18:30    Předmět: F70 do batohu Citovat

Je možné bez velkého trápení F70 poskládat do batohu a jet s tím na kole a na místě opět složit?
Nebo je to tak složité že je lepší jednou sestavený hledák nerozebírat?

Díky Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sallyk
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 497
Bydliště: Aussig

PříspěvekZaslal: neděle 22. únor, 2009 18:57    Předmět: Citovat

Složité to rozhodně není a do batohu se určitě vyjde. Nejdelší díl nemá ani 60 cm a tak transport na kole není problém. V podstatě budeš mít 3 díly max.4, to kdyby si sundaval i cívku z tyče ale tím se asi zabývat nebudeš. Sestavení ti zabere při velkem loudání max. jednu minutku a rozborka ještě míň. Co se týče nerozebírání, tak jsou zastánci nerozebírat ale i ti jsou občas ochotni připustit rozebrání v rámci nepozorovaného přiblížení na lokalitu. Ti co jedou na místo autem nerozebírají, ti co používají bus, vlak či kolo tak asi dají přednost rozebrání aby nebudili pozornost.
_________________
Tesoro Vaquero
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sallyk
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 497
Bydliště: Aussig

PříspěvekZaslal: čtvrtek 26. únor, 2009 16:49    Předmět: Citovat

Nedalo mi to a zkusil jsem doma orientační testíky na ID čísla jednotlivých věciček, takže malá tabulka domácího měření (jen doufám, že v terénu budou jen malé odchylky) Very Happy Jinak vzhledem k rušení konstrukcí domu jsem bral zhruba střední nebo nejčastější hodmotu, která se mi objevovala na displeji:

24 - mince 1 heller 1901
44 - mince 1 kč soc.
50 - mince 2 heller 1895
55 - prsten zlatý naležato
56 - koule olovo průměr 16 mm
57 - mince ag 20 kreuzer 1815
60 - mince 1 kreuzer 1885
64-69 mince hliník haléře soc
66 - Al známka ID
67 - hodnostní pecka WW2 němec
72 - mince Ag 1 corona 1893
73 - mince 3 kreuzer 1800
74 - mince 1 kreuzer 1800
75 - prsten stříbrný naležato
79 - odznak za zranění ve stříbře
83 - mince 1 kreuzer 1790
84 - mince 2 kreuzer 1851
85 - mince 1 kreuzer 1762

Je to příspěvek o ničem ale když už jsem si to zapisoval bylo mi líto to nikam nenapsat
Laughing Laughing
_________________
Tesoro Vaquero
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
snedro
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.3. 2007
Příspěvky: 1089
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čtvrtek 26. únor, 2009 21:11    Předmět: Citovat

Sallyku zajdi si do TVproduktu a kup si Kosmodisc a vyraž konečně do terénu nebo ti brzo víš co ? Laughing
Né vážně přeju ti aby jsi se brzo uzdravil Wink a mohl konečně vyrazit testovat!
_________________
Goldmax Power, Jokr 007,Draper a Fiskars Lite
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
staryzajic



Registrace: 21.1. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: úterý 17. březen, 2009 19:46    Předmět: F70 testy Citovat

SALLYKU jak pokračuješ s testováním?

H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sallyk
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 497
Bydliště: Aussig

PříspěvekZaslal: středa 18. březen, 2009 9:31    Předmět: Citovat

Bohužel spíš nepokračuju, dávám do kupy nový byt ale během 14 dnů se ti ozvu
_________________
Tesoro Vaquero
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Fisher F70 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO