Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 548 anonymních a 5 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Prozvuky u F75
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Fisher F75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
snajpr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.6. 2006
Příspěvky: 163
Bydliště: Moravské Slovácko

PříspěvekZaslal: úterý 11. prosinec, 2007 11:27    Předmět: Prozvuky u F75 Citovat

zdravím všechny, narazil jsem na tento odkaz na detektor.cz : http://forum.detektory.cz/read.php?f=0&i=13116
zajímávé čtení od Pavla, jen bych k tomu chtěl dodat a není to jen moje skušenost, prozvuky jsou hodně závislé na správném připojení konektoru cívka-přístroj, musí se zastrčit a přitáhnout opravdu na max.dřív jsem měl citlivost u módu JE max na 80 a pořád nějaký prozvuk spolu se zobrazeným nízným ID (malé železo), tak jsem přešel na jiný mód, který nebyl tak citlivý, stratil jsem hloubku a prozvuky tam byly stále i když už ne tak často, po konzultaci s kamarádem který měl tento problém dříve také mě bylo poraděno to co jsem psal výše o konektoru. dneska můžu sens v módu JE nastavit klidně nad 90, disk. mám tak na 6 - 8 a prozvuky se omezily na minimum.
další věc je mobil - F75 je opravdu citlivá na vyhledávání sítě proto mobil při hledání raději vypínám a je to taky znát.
výsledky se dostavují, je to jenom o praxi.
SNAJPR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: úterý 11. prosinec, 2007 12:13    Předmět: Citovat

Citlivost je problém všech dobrých detektorů. Pokud někdo chodil s detíkem kolem deseti tisíc a pak přejde na dobrý detík a to i třeba Coinstrike, CZ3D, Quatro, SE a další, tak si ze začátku může připadat jak ve zlém snu. Mám pár takových známých co v poslední době tento přechod absolvovali a žhavili mobily ke mně jak divýSmile)).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: úterý 11. prosinec, 2007 18:33    Předmět: Citovat

snajpr, díš pravdu, velkou pravdu. Tento konektor je asi bolístka jinak výtečného detíku. Někdy se mi totiž stane, že se detík v režimu JE, při citlivosti nad 92 při luxovacím pohybu ,,zblázní". Pokud s ním přestanu mávat, tak se zklidní. Vypozoroval jsem, že když vezmu kabel u zmíněného konektoru do ruky a začnu s ním lehce kejvat, tak se ozvou ty bláznivé tóny. Ale dělá to jen občas. Asi se zkusím domluvit s Pavlem, jestli se na to můžu mrknout sám, nebo to dát k němu....
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: středa 12. prosinec, 2007 9:54    Předmět: prozvuky F4 Citovat

admin edit: obsah prispevku odstranen na zadost autora prispevku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: pondělí 13. duben, 2009 20:42    Předmět: Prozvuky při sebemenším nárazu Citovat

Mám takový malý dotaz ohledně hledáním s F75-tkou v jakoliv zarostlém terénu. Při jakémkoliv kontaktu s větývkou, stonkem, někdy dokone i s obyčejnou trávou, vydá detektor falešný tón. Chodím občas s kamarády a ty se s podobným problémem nesetkaly (mimo znatelného nárazu). Většinou opravdu stačí slabounký kontakt cívky s jakýmkoliv předmětem a falešný signál je na světě. Konektor mám dotažený co to šlo a i kabel u cívky žádný problém nevykazuje. Samozřejmě se to dá eliminovat opětovnou kontrolou místa, ale to docela zdržuje. Máte někdo podobnou zkušenost a radu jak se tohoto nešvaru zbavit, nebo by to mohla být závada detektoru?
Návrat nahoru
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: úterý 14. duben, 2009 10:16    Předmět: Re: Prozvuky při sebemenším nárazu Citovat

noolda napsal:
Mám takový malý dotaz ohledně hledáním s F75-tkou v jakoliv zarostlém terénu. Při jakémkoliv kontaktu s větývkou, stonkem, někdy dokone i s obyčejnou trávou, vydá detektor falešný tón. Chodím občas s kamarády a ty se s podobným problémem nesetkaly (mimo znatelného nárazu). Většinou opravdu stačí slabounký kontakt cívky s jakýmkoliv předmětem a falešný signál je na světě. Konektor mám dotažený co to šlo a i kabel u cívky žádný problém nevykazuje. Samozřejmě se to dá eliminovat opětovnou kontrolou místa, ale to docela zdržuje. Máte někdo podobnou zkušenost a radu jak se tohoto nešvaru zbavit, nebo by to mohla být závada detektoru?


Puč si na chvilku cívku z jiného F75. Pokud to bude dobrý, máš problém se svou cívkou.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: úterý 14. duben, 2009 10:29    Předmět: Citovat

Záleží jak máš nastavenou citlivost!!!!! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 14. duben, 2009 12:30    Předmět: Citovat

Citlivost mám nastavenou většinou na 80
Návrat nahoru
Armon
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.5. 2008
Příspěvky: 3220

PříspěvekZaslal: úterý 14. duben, 2009 14:07    Předmět: Citovat

noolda napsal:
Citlivost mám nastavenou většinou na 80
v blízkém rozmezí se pohybuji také a jsem v poho - jednou zazlobil kabel na vstupu do cívky ale opravil jsem to samadoma a je pokoj už půl roku. Typoval bych to na cívku, ale co radí admin bude nejjistější způsob. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: úterý 14. duben, 2009 14:57    Předmět: Citovat

Ještě je tady jedna věc. Když jsem měl F75ku, mohl jsem skoro na všech lokalitách chodit s citlivostí skoro na 99 Shocked Když jsme potom porovnávali ve Kdyni detíky s Pavlem Divišem (prodejce), tak na jeho detíku zase nešlo nastavit víc jak 60 - 70, jinak strašně řval. Ale přitom jsme dosahově byli na stejno (zkoušeli jsme to i na hraničních dosazích). Tak jsme zkonstatovali, že asi záleží, jak je konkrétně která cívka zkonstruovaná, ale že na tom až tak nezáleží Laughing , pokud s každou cívkou jsou normální dosahy pro F75ku.
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: úterý 14. duben, 2009 15:05    Předmět: Citovat

Já mám sice F70, ale s citlivostí můžu jít taky až skoro na max. Ovšem při tresh v minus hodnotách (-5 až -3). Pokud mám trash 0 a dále do plusu tak musím s citlivostí hodně dolů. Dokonce při trash +7 citlivost max 30. Jinak se s tím nedomluvím.

A 1kčs je schopen vzít 30cm v zemi. Takže to asi bude opravdu kus od kusu...
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: úterý 14. duben, 2009 15:15    Předmět: Citovat

Když chodím s SEčkem po lese tak mám citlivost na max a prozvuky mám taky,ale dá se to naposlouchat a hlavně se rači vrátit k zajímavému signálku! Laughing
Pole jedině s citlivostí kolem 28! Cool
Nejseš určitě jedinej,protože o prozvucích u F-75 jsem slyšel mockrát a mám takovej dojem,že mi někdo říkal,že to dělá ta velká cívka!!! Wink
Při nasazení menší,prozvuky zmizeli!!! Idea
Určitě bych otestoval ještě jednu stejnou cívku a nebo radši dvě! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 15. duben, 2009 16:54    Předmět: Citovat

Díky všem za odpovědi. Zkusit vyměnit cívku je určitě to nejjednoduší, ale nemám bohužel žádného známého s F75. Pouze s F2, nebo F5.
Jsme se tady malinko všichni zcvokli do Fishera a založili jsme si takovou menší rodinku Very Happy
Pokud by byl někdo ze středočeského kraje ochotný mi cívku zapůjčit na vyzkoušení, byl bych opravdu vděčný.
Návrat nahoru
elmara



Registrace: 20.7. 2007
Příspěvky: 71
Bydliště: Jílové u Prahy Pražská 572

PříspěvekZaslal: středa 15. duben, 2009 21:27    Předmět: Pár drobností Citovat

Sám jsem F-75 chodil několik měsícu. Není to na nachození nijak zvlášť těžký detektor. Co se týče prozvuků, nemá smysl tenhle detektor příliš přešťavovat. Na opravdu hodně zamořených místech jsme chodily i na 50% výkonu. Pokud si uděláš hloubkové testy, zjistíš že rozdíly v dosahu neodpovídají zdaleka tak velkému poklesu na citlivosti a je lepší detektor držet maximálně stabilní. Nejvíce mě vyhovovalo nastavení detektoru na 2F a nastavení diskriminace na max 4. Detektor je pak velice citlivý i při nizkém nastavení citlivosti. Výpískávané tńy jak u větších želízek a nebo u barev mě pak maximálně sedí.
Problémy se sondama nejsou, pouze jsem pájel několik konektorů. To může být i Tvůj případ. Detektor se pak při pohybu může chovat podobným způsobem jako když je poškozená sonda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 5.1. 2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: středa 02. září, 2009 16:05    Předmět: Citovat

Cez víkend som chodil 5 hodín v lese na sluchátka s trojtónovým rozlíšením.
Citlivosť 80, disc 4, proces DE.
Dsahy a rozlišovanie super, prozvuky - falešňáky dosť časté o krovie a trávu, ale dá sa to napočúvať.
Vysvetlite mi prosím niekto čo je 2F.
_________________
F75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: středa 02. září, 2009 18:27    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Cez víkend som chodil 5 hodín v lese na sluchátka s trojtónovým rozlíšením.
Citlivosť 80, disc 4, proces DE.
Dsahy a rozlišovanie super, prozvuky - falešňáky dosť časté o krovie a trávu, ale dá sa to napočúvať.
Vysvetlite mi prosím niekto čo je 2F.


Na těchto stránkách je ke stažení manuál....

Cituji z něj:

"1F: Střední až vysoká výška tónu se mění podle poměru síly signálu předmětu. Velké předměty v malé hloubce vydají „kňouravý“ zvuk (squeal). Proměna výšky tónu vám dodá více informací zaznamenaného předmětu, ale některým lidem vadí příliš silné signály.

2F: Dva tóny.
Podobně jako u 1F, ovšem železo vydá nízký tón bez ohledu na sílu signálu. Toto nastavení 15
je dobré, když chcete slyšet všechny kovové předměty a chcete rozpoznat železo. Většina hledačů předmětů upřednostňuje tento výběr"
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 5.1. 2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čtvrtek 03. září, 2009 9:37    Předmět: Citovat

Z toho moc múdry niesom.
V praxi to znamená co?
Železo nízky tón a ostatné kovy stredný?
_________________
F75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vankelt
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.5. 2006
Příspěvky: 3532
Bydliště: CV

PříspěvekZaslal: čtvrtek 03. září, 2009 10:07    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Z toho moc múdry niesom.
V praxi to znamená co?
Železo nízky tón a ostatné kovy stredný?

Jo.
Chodit v kovem zamořené lokalitě na třítón je k zblbnutí Wink .
_________________
Nejde-li to silou, použij větší kladivo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 5.1. 2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čtvrtek 03. září, 2009 11:30    Předmět: Citovat

Bol to relatívne čisý les. Okrem železa občas knoflík , minca a nábojnica.
Ešte som skúšal dp až to je tá správna muzika. Very Happy
_________________
F75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 5.1. 2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: sobota 05. září, 2009 9:08    Předmět: Citovat

Našiel som si to na inej stránke a už mi je to jasné:
2F (železo bručí, barva vypískává nahoru v závislosti na velikosti, složení, hloubce předmětu)
_________________
F75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Fisher F75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO