Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 866 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký detektor?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: sobota 21. březen, 2009 18:58    Předmět: Citovat

Dovolte mi, abych se tedy velice omluvil za svou nevědomost. Skutečně nemám v tomto směru žádné zkušenosti, a mnohé z Vás, jak jsem si všiml, jsem svým upřímným dotazem skutečně rozčílil. Jen jsem se zeptal z pohledu naprostého amatéra na to, co mne zajímá, jak to cítím, ale bohužel vidím, že můj dotaz nebyl položen právě šťastně. I tak Vám všem velmi děkuji za názor, vážím si toho. Fakt je, že některé výrazivo mne poněkud zaskočilo, leč chápu, že každému nebyl dán dar slušnosti. Ještě jednou se omlouvám a děkuji. Příště budu raději více číst a méně se ptát.
Návrat nahoru
Petr67
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.4. 2008
Příspěvky: 4205
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: sobota 21. březen, 2009 19:07    Předmět: Citovat

Většina z nás začínala tím že to dělá pro zábavu. Já začal před 30lety procházet všechny řapíky a jiná pevnostní opevnění v okolí Ostravy. Hodně jsem četl a byl to velký kůň, pak mně kolega namočil do čarovné hůlky že je třeba se kouknout také pod drny. Tím jsem začal rozšiřovat obzory a už nedělám jen válku. Dnes každý untervaserman zkoukne na DW nálezy a má plné oči goldu a medajlí, pak klikne na aukro a vidí ceny. Teď už jenom koupit speciální detík na zlato a v práci dát výpověď. A to bude zajícova smrt. Čím dál více se setkávám s takovíma lidma co dělají bordel a jen prudí a tahají rozumy, je mi z toho smutno. Vůbec to nemyslím na někoho konkrétně, jen tak všeobecně, však víte Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: sobota 21. březen, 2009 19:37    Předmět: Re: Jaký detektor? Citovat

kalab napsal:
Dobrý den
rád bych se zeptal, jaký detektor v nižší cenové relaci byste mi doporučili, chci-li hledat vesměs mince a drobné šperky z období doby železné, doby keltů na Moravě, doby halštatské, v půdě víceméně písčité? Vlastním několik hektarů pozemku na místě hradiště právě z těchto dob, a rád bych jej prozkoumal i z tohoto, řekněme, "kovového" hlediska. Je mi jasné, že předměty, jenž dosahují stáří skoro 3000 let nebude jen tak snadné naleznout, avšak moje finanční situace není nikterak ku vyskakování. Děkuji mockrát za Vaše odpovědi.


Takže po druhé drobet mírněji Wink : Archeolokalita lépe řečeno lokalita s archeologickými nálezy prozkoumaná nebo částečně prozkoumaná je stále lokalita s archeologickými nálezy tedy TABU bez ohledu na to zda se jedná o soukromý pozemek či nikoliv.Průzkum možný za účasti archeologa a s patřičným povolením.Už to co jsi definoval co chceš hledat mluví samo za sebe. Soused na vlastní zahradě prováděl výkopové práce pro základy nového domu pro svou dceru a musel být přítomen archeolog.
Co se týče výběru detektoru Je třeba určit si cenovou hranici a zda stačí signalizace kovů v půdě zvuková nebo i zraková,tedy i s displeem.Pod názvem Diskuze a Inzerce je přímo téma s názvem Jaký si mám koupit detektor? Nebo pokud budeš rolovat níže jsou i jednotlivé značky detektorů,kde se dovíš jaké zkušenosti s těmito detektory mají ostatní - ulehčí to výběr.
Poslední rada:Pokud to s hledáním myslíš vážně Začni hledat tady na webu odpovědi na své otázky jako jsem to udělal já a jistě i mnoho dalších pohoda
Návrat nahoru
fífa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.1. 2008
Příspěvky: 3309
Bydliště: W.Nr.PM1965

PříspěvekZaslal: sobota 21. březen, 2009 19:52    Předmět: Citovat

kalab napsal:
Dovolte mi, abych se tedy velice omluvil za svou nevědomost. Skutečně nemám v tomto směru žádné zkušenosti, a mnohé z Vás, jak jsem si všiml, jsem svým upřímným dotazem skutečně rozčílil. Jen jsem se zeptal z pohledu naprostého amatéra na to, co mne zajímá, jak to cítím, ale bohužel vidím, že můj dotaz nebyl položen právě šťastně. I tak Vám všem velmi děkuji za názor, vážím si toho. Fakt je, že některé výrazivo mne poněkud zaskočilo, leč chápu, že každému nebyl dán dar slušnosti. Ještě jednou se omlouvám a děkuji. Příště budu raději více číst a méně se ptát.


Máš v sobě pokoru a pochopení chlape. To jsou velmi důležité atributy pro případné úspěšné hledačské snažení. Držím palec a nedělám to často. Wink
_________________
Sancta Barbara ora pro nobis
bis F75 Ltd V2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mexican
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.12. 2008
Příspěvky: 603
Bydliště: 15km west od Č.B.- L.P.1971

PříspěvekZaslal: sobota 21. březen, 2009 20:12    Předmět: Citovat

Petr67-opravdu krásně a výstižně napsáno Wink
_________________
Každý den není posvícení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: sobota 21. březen, 2009 22:12    Předmět: Citovat

kalab napsal:
Dovolte mi, abych se tedy velice omluvil za svou nevědomost. Skutečně nemám v tomto směru žádné zkušenosti, a mnohé z Vás, jak jsem si všiml, jsem svým upřímným dotazem skutečně rozčílil. Jen jsem se zeptal z pohledu naprostého amatéra na to, co mne zajímá, jak to cítím, ale bohužel vidím, že můj dotaz nebyl položen právě šťastně. I tak Vám všem velmi děkuji za názor, vážím si toho. Fakt je, že některé výrazivo mne poněkud zaskočilo, leč chápu, že každému nebyl dán dar slušnosti. Ještě jednou se omlouvám a děkuji. Příště budu raději více číst a méně se ptát.
Ber to z té naší strany. Dost často se objevují různí provokatéři, kteří se snaží podobnými otázkami vyprovokovat výroky, které by mohly být někdy někde zneužity. A detektoráři znalí legislativy po přečtení podobné otázky reagují poněkud podrážděně. Z bezdisplejových detíků bych doporučil XP Goldmaxx, Fisher 1270, Jokr, Troy a na řadu skvělých strojů jsem určitě zapomněl a kolegové s dobrými zkušenostmi mě určitě doplní.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: neděle 22. březen, 2009 0:59    Předmět: Citovat

Ať je to provokatér, nebo úplně jiný ....atér, nebo kdokoliv jiný, tak já bych mu neporadil nic. Dělám to záměrně. Proč? Protože já opravdu ctím heslo,že:"Lov je cennější než kořist!" A když někdo chce rovnou kořist a k tomu se nebojí napsat, že chce rovnou "Pytlačit". Kurňa!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: neděle 22. březen, 2009 8:07    Předmět: Citovat

Ja si myslím,že každý si so svojim majetkom môže robiť čo chce. Aj kopať na svojom pozemku. Druhá vec je čo robí.
Niečo podobné sa riešilo,keď si bohatý japonský obchodník kúpil obraz Vincenta van Gogha a rozhodol sa,že keď zomrie,tak sa nechá spopolniť aj s obrazom. V každom prípade môže,ALE NIKDY MU TO NEZABUDNEM.
Osobne by som na svojich pozemkoch kopal a v prípade významnejšieho nálezu
by som kontaktoval archeológov. Už len pre to,aby som sa dozvedel viac. Nehovoriac o tom,že amatéri skôr niečo pokazia ako zachránia. A bola by škoda nepoznať z histórie tej lokality čo najviac.
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: neděle 22. březen, 2009 10:05    Předmět: Citovat

spat spat pohoda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
butcher
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1261
Bydliště: Kolínsko už 55 let

PříspěvekZaslal: neděle 22. březen, 2009 10:33    Předmět: Citovat

Ale jo, Grimmi, máš určitě také v něčem pravdu... ale je to opravdu únavné číst stále to samé... kdyby si tento tazatel dal jenom trochu práce a zabádal, tak by se odpověď určitě dozvěděl celou, nebo alespoň částečnou... a pokud by tohle z jeho dotazu bylo znát, určitě bych reagoval jinak, na rozumný dotaz, pokud vím, odpovědět neodmítnu. Ale takhle jsem stále přesvědčen, že se jedná o provokaci nebo hloupost.
_________________
u zážitku nezáleží na +/- ale na absolutní hodnotě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Armon
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.5. 2008
Příspěvky: 3220

PříspěvekZaslal: neděle 22. březen, 2009 10:40    Předmět: Citovat

cortes napsal:
spat spat pohoda
Idea spat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jackies
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 28.5. 2008
Příspěvky: 390
Bydliště: 1968

PříspěvekZaslal: neděle 22. březen, 2009 14:32    Předmět: Citovat

Já kdybych na svém pozemku našel něco archeologicky zajímavého, rychle bych to zahrabal a rozhodně to archeologům nehlásil.
Na to mám své těžce vydobyté peníze a pozemky moc rád Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: pondělí 23. březen, 2009 7:52    Předmět: Citovat

kalab napsal:
Dovolte mi, abych se tedy velice omluvil za svou nevědomost. Skutečně nemám v tomto směru žádné zkušenosti, a mnohé z Vás, jak jsem si všiml, jsem svým upřímným dotazem skutečně rozčílil. Jen jsem se zeptal z pohledu naprostého amatéra na to, co mne zajímá, jak to cítím, ale bohužel vidím, že můj dotaz nebyl položen právě šťastně. I tak Vám všem velmi děkuji za názor, vážím si toho. Fakt je, že některé výrazivo mne poněkud zaskočilo, leč chápu, že každému nebyl dán dar slušnosti. Ještě jednou se omlouvám a děkuji. Příště budu raději více číst a méně se ptát.



Pane promiň, ale toto jsi taky Ty?

cituji:

"apollo444
| Keltske pohřebi&scaron… Reagovat

Ahoj, máme za barákem údajně keltský pohřebiště a za komanču tam sem tam něco našli a odvezli do muzea. Myslíte, že má cenu si vypůjčit detektor a projet to tam ?"
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: pondělí 23. březen, 2009 8:15    Předmět: Citovat

Nu, jestli je to on, tak jest velmi mazán. Laughing Protože tady byl dotaz napsán Staročeštinou, kdežto na LP Mladočeštinou... Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pondělí 23. březen, 2009 8:24    Předmět: Re: Jaký detektor? Citovat

kalab napsal:
Dobrý den
rád bych se zeptal, jaký detektor v nižší cenové relaci byste mi doporučili, chci-li hledat vesměs mince a drobné šperky z období doby železné, doby keltů na Moravě, doby halštatské, v půdě víceméně písčité? Vlastním několik hektarů pozemku na místě hradiště právě z těchto dob, a rád bych jej prozkoumal i z tohoto, řekněme, "kovového" hlediska. Je mi jasné, že předměty, jenž dosahují stáří skoro 3000 let nebude jen tak snadné naleznout, avšak moje finanční situace není nikterak ku vyskakování. Děkuji mockrát za Vaše odpovědi.


Ahoj. Tohle když si přečte archeolog, tak se musí rozzuřit. Bohužel je to v současné době tak, že pozemky jsou sice v katastru napsané na tebe, ale jinak tam prakticky nemáš podle zákona žádná práva. Pokud se tam najde ropa nebo třeba diamanty - je to státu. Pokud se tam najde archeonález, tak patří kraji. Když tam chceš něco postavit - rozhodne o tom stavební úřad a ne ty. Ty jen budeš platit daně z nemovitostí a pozemky udržovat. Smutný obraz dnešního stavu zákonů.

Tvoje neznalost je momentálně velice rozšířená mezi začínajícími hledači, a díky tomu stále častěji dochází ke konfliktům mezi hledači a archeology. Proto tu čteš podrážděné reakce ostatních hledačů. Ale zase můžeš být rád, že že ses to dozvěděl hned. Sice tvrdě, ale to snad nevadí. Pripadáš mi jako slušný člověk.
Pokud jde o výběr detektoru - hledej nějaký z frekvencí vyšší než 10kHz.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fífa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.1. 2008
Příspěvky: 3309
Bydliště: W.Nr.PM1965

PříspěvekZaslal: pondělí 23. březen, 2009 8:31    Předmět: Citovat

quad napsal:
Nu, jestli je to on, tak jest velmi mazán. Laughing Protože tady byl dotaz napsán Staročeštinou, kdežto na LP Mladočeštinou... Twisted Evil


Very Happy Very Happy To snad nemůže býti od jednoho člověka.... Wink
_________________
Sancta Barbara ora pro nobis
bis F75 Ltd V2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bublina6



Registrace: 20.3. 2008
Příspěvky: 81
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: pondělí 23. březen, 2009 10:35    Předmět: Citovat

Možná jo, možná ne, opatrnosti nejni nikdy dost.... Idea
_________________
Whites MXT, 1.Equinox v ČR Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
drobeki
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.7. 2008
Příspěvky: 723
Bydliště: Pepinovice

PříspěvekZaslal: pátek 27. březen, 2009 18:39    Předmět: Citovat

Tak doktoři detektingu. Do 15 litrů českých, hledám kolečka a drobnosti louky a pole. Chci digitál a slušnější dosah než s tou F2.
_________________
My nemáme peníze, my jsme delegace!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: pátek 27. březen, 2009 19:23    Předmět: Citovat

A proč jsi nevzal tu xterru 70?
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
drobeki
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.7. 2008
Příspěvky: 723
Bydliště: Pepinovice

PříspěvekZaslal: pátek 27. březen, 2009 19:41    Předmět: Citovat

Je to v Košicích. Tu první prodal a má ještě jednu domluvili jsme se na příští týden poštou. Ale do středy mám možnost výběru.
_________________
My nemáme peníze, my jsme delegace!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO