Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 607 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

oprava cívky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Musketeer Advantage
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fridrich389



Registrace: 25.1. 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: středa 27. leden, 2010 22:07    Předmět: oprava cívky Citovat

Zdravím všechny detektoráře.Mám dotaz .Při pohybech detektorem se na koncích máchnutí ozývá falešný signál,myslím že mám v háji šnůru těsně u konektoru.Je problém to opravit,musím dodržet nějaké zásady?díky.....................minelab advantage
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. leden, 2010 0:14    Předmět: Citovat

Jestli mas musketyra, muzu ti poslat ohm. i indukcni hodnoty civky. Zmer to jednoduse - jestli mas nejakej merak vem konektor civky ma pet pinu. Vzdy dva piny proti sobe by ti neco na meraku meli ukazovat. Kdyz koukas na konektor ze predu, mer dva nad sebou v levo a dva nad sebou v pravo. Hodnoty v ohm jsou 31ohm a 2 ohm, ale ktera hodnota kam patri ti nereknu, zda v pravo nebo v levo ale to je fuk. Ten nahore uprostred nesmi nic proti jinemu ukazat v konektoru civky nezapojen!!! Az to budes merit krut snurou postupne, treba od civky nahoru ke konektoru, v urcitem miste by ti mel merak prestat merit pokud je kabel nalomenej, na nejakem miste se to projevi. Hlavne at to neni u civky to je vzdy na ho.no. Ale da se. Pokud to mas u konektoru - brnkacka kdyz se da rozdelat. Jinak koupit novej a starej ufiknout. Ale napred si ujasni poradi dratu nebo kdyz tak napis. VRC.

Naposledy upravil vrcinak dne neděle 09. květen, 2010 10:09, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fridrich389



Registrace: 25.1. 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. leden, 2010 20:32    Předmět: Citovat

díky ,myslím,že to zvládnu,at je tvá ochota odměněna...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: úterý 04. květen, 2010 19:50    Předmět: Citovat

Jo dam sem jeste zapojeni konektoru civek u ADV.
Takze podle cisel na konektoru civky!!! Pohled z venku ze predu!!!
Pin - (kolicek) 1 az 5
2 - Zivej vysilaci civka.
1 - Stineni vysilaci civka

3 - V konektoru civky nezapojen - na konektoru v pristroji propojen na zem - stred napajeni a stineni civky RX pin c. 4.

4 - Stineni prijmaci civka
5 - Zivej prijmaci civka.

Takze pri oprave si dejte pozor na to stineni na pinech 4 a 1.

Hodnoty odporu civky vysilaci TX - okolo 2ohmu
prijmaci RX - okolo 36ohmu

Jednotliva stineni se pri oprave kabelu civky nesmej propojit to je snad jasne!!! Tedy stineni od vysilaci civky s nesmi nikde spojit ze stinenim od prijmaci civky.


Naposledy upravil vrcinak dne sobota 05. únor, 2011 21:51, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. květen, 2010 13:44    Předmět: Citovat

Dneska jsem delal dalsi civku na ADV typ TS-1000. Nutno rict, ze uz mela jinej kabel, alespon vnejsi izolace byla vice gumova nez ma moje civka. SN uz ma petimistne, kdez to moje ma SN ctyrmistne a kabel ma vnejsi izolaci mekceny plast.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cybernetic



Registrace: 17.1. 2008
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: sobota 08. květen, 2010 19:31    Předmět: Citovat

mam doma od vcera novy ADV PRO /kedze sa prestal vyrabat ,kupil som ho do zalohy/,skusim premerat obidve cievky.
_________________
tu už nič nie je
Minelab Musketeer Advantage PRO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: sobota 08. květen, 2010 19:56    Předmět: Citovat

cybernetic napsal:
mam doma od vcera novy ADV PRO /kedze sa prestal vyrabat ,kupil som ho do zalohy/,skusim premerat obidve cievky.


Koukam, ze ADV je uz tvuj zivotni partner Laughing Ani to nemer je to skoro u vsech stejne, teda jedna-li se o civku TS 1000. Ta ma na prijmaci civce dost tolerance okolo 5ohm. Mereno na trech kusech. Jeste na vsech trech TS 1000 zmerim indukcnost, bohuzel jen na strane RX, jelikoz pod 5mH s RLC-10 se asi nedostanu. Take mas asi jinej merak nez ja, takze bude zase jina tolerance. Jeste tu mam TS 800 na tu jsem zatim nesahnul Crying or Very sad ale polepsim se. Me se jednalo o hodnoty na tech civkach S.E.F. Chtelo to jeste nejakej generatorek a merit jak jsou na tom jednotlive kousky s vyvazenim, ale to stejne prd platny, uz by jsi to nedohnal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pondělí 06. prosinec, 2010 21:44    Předmět: Citovat

Jeste jedna prakticka rada. Mel jsem tu na stole civku TS1000. Samozrejme kabel v haji. Byl prerusenej primo v civce. Jelikoz jsem nevedel kde presne, odrizl jsem horni kus plastu i s pruchodkou na kabel, coz jsem nemusel. Nakonec jsem civku pitval na spodni strane pomoci horkovzdusne pajky. Jde to po zahrati hmoty, ktera zmekne celkem dobre, ale musi se dloubat opatrne po kouskach. Nakonec jsem se dostal az k mistu, kde byl kabel naletovanej k civkam a kde byl take prerusen. Po uprave kabelu a znovu nalepeni pruchodky jsem vse zaletoval a izoloval. Pote jsem vse prasacky zalil takovou tou tavnou tycinkou, ale nepouzival jsem pistolku, nybrz jsem ji tavil horkovzdusnou pajkou a soucasne ohrival i puvodni hmotu. Lepe se to vse spojilo. Rikal jsem si ze pri pouziti krytu civky to musi jeste neco vydrzet. Civka byka stejne na odpis, takze se jednalo jen o pokus, co to jeste vydrzi.
No po case majitel psal ze to chodi. Tak snad mu to jeste nejakej patek vydrzi.
Pokud mate nekdo podobnej problem a chcete delat pokusy, jdete na to odspoda pres zalevaci hmotu hned pod pruchodkou. Jeste pozor na stineni uvnitr civky - je tam takovej vodivej nastrik asi grafit a je propojen na stinici vodic ciky RX - prijmaci. VRC.


Naposledy upravil vrcinak dne úterý 07. prosinec, 2010 2:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pondělí 06. prosinec, 2010 22:09    Předmět: Citovat

Jo jeste tady jsou fota - http://psycho69.rajce.idnes.cz/Civka_ADV/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fettgesicht



Registrace: 14.10. 2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen, 2014 20:17    Předmět: Citovat

Díky moc vrcinaku za tenhle návod, vypadá to, že se mi s jeho pomocí podařilo opravit u Advantage nalomený kabel cívky. Razz Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaprik



Registrace: 29.9. 2006
Příspěvky: 62
Bydliště: JČ

PříspěvekZaslal: pátek 07. listopad, 2014 1:29    Předmět: Citovat

mimochodem ta civka tady na fotkach porad funga Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ludin



Registrace: 20.3. 2014
Příspěvky: 26
Bydliště: Hartvíkovice

PříspěvekZaslal: pondělí 01. prosinec, 2014 14:35    Předmět: Advantage prosba Citovat

Zdravím poradí někdo Advantage mě protahuje ton při signálu a zní to trochu jak ozvěna a nedá se sní hledat. Neví někdo čím to je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pondělí 01. prosinec, 2014 16:34    Předmět: Re: Advantage prosba Citovat

ludin napsal:
Zdravím poradí někdo Advantage mě protahuje ton při signálu a zní to trochu jak ozvěna a nedá se sní hledat. Neví někdo čím to je?


Cau mozna nakopnutej spinac CD4053 nebo neco okolo. Mozna na tranzistoru MPSA13 a nebo take nekterej komparator LM393 za spinacem U10. Tezko rict takhle na dalku, chce to tam hrabnout osciloskopem co se vlastne deje. Ton se ti generuje v CD4024 to je na schematu U5. Mel by davat 1,266Khz vyvod 11 - Q2.
Nebudes li ho davat opravit a budes ho chtit prerazit o strom dej pred tim vedet dohodnem se. Mam na nej par dobrejch vzpominek. Zdar Vrc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pondělí 01. prosinec, 2014 16:50    Předmět: Citovat

Kaprik napsal:
mimochodem ta civka tady na fotkach porad funga Smile


Cau to byla tvoje co jsem prasil a nafotil ???
Ze by jela jeste tak dlouho Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaprik



Registrace: 29.9. 2006
Příspěvky: 62
Bydliště: JČ

PříspěvekZaslal: neděle 07. prosinec, 2014 16:15    Předmět: Citovat

vrcinak napsal:
Kaprik napsal:
mimochodem ta civka tady na fotkach porad funga Smile


Cau to byla tvoje co jsem prasil a nafotil ???
Ze by jela jeste tak dlouho Wink



Jojo, to je ta moje Smile

Hele jede, ale prosoupal sem tedka po tech x letech kryt, takze asi brzo dojede.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: středa 10. prosinec, 2014 12:37    Předmět: Citovat

Kdyby měl někdo zájem, válí se mi tu jedna TS 1000, taky s opravovaným kabelem. Předchozí majitel průchodku nastavil kouskem jakési trubky a zalil plastem, mohu poslat fotky. Cena dohodou. M-ADV nemám a nechci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Musketeer Advantage Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO