Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 524 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s tímto detektorem?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Quatro MP
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
witt
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: čtvrtek 22. květen, 2008 14:42    Předmět: Citovat

Tak vzhledem k tomu, že nikdo nereaguje, tak usuzuju, že nikdo jiný tento problém nemá. Je to tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hač
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.10. 2007
Příspěvky: 3142
Bydliště: Sedlčansko

PříspěvekZaslal: čtvrtek 22. květen, 2008 19:51    Předmět: Citovat

witt napsal:
Tak vzhledem k tomu, že nikdo nereaguje, tak usuzuju, že nikdo jiný tento problém nemá. Je to tak?
Takový to problem jsem nezaznamenal,pokud použiju PP což není moc často,tak signál na PP mám nejsilnější pouze uprostřed cívky,udělám kříž,a kopnu nález vždy přesně pod středem cívky.Na problem s tvou cívkou ,pokud to je problém Ti poví více Feri.Spozdravem hač
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: pátek 23. květen, 2008 9:34    Předmět: Citovat

phac napsal:
witt napsal:
Tak vzhledem k tomu, že nikdo nereaguje, tak usuzuju, že nikdo jiný tento problém nemá. Je to tak?
Takový to problem jsem nezaznamenal,pokud použiju PP což není moc často,tak signál na PP mám nejsilnější pouze uprostřed cívky,udělám kříž,a kopnu nález vždy přesně pod středem cívky.Na problem s tvou cívkou ,pokud to je problém Ti poví více Feri.Spozdravem hač

Nemůže být problém v tom, že PP reaguje na více cílů v zemi? Question
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
witt
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pátek 23. květen, 2008 10:08    Předmět: Citovat

To jsem si ze začátku myslel taky, ale pokud danou věc vykopnu. Tak ostatní signály zmizí - kontrolováno v all metalu.
Zrovna předevčírem jsem hledal na lesní cestě a naprostá katastrofa. Většina věcí co tam byla zašlapána těsně pod povrchem - přesná lokalizace prakticky nemožná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: pátek 23. květen, 2008 10:22    Předmět: Citovat

Zkusit zvednout cívku - třeba je signál moc silný (zahlcen vstup).
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: pátek 23. květen, 2008 18:54    Předmět: Citovat

witt napsal:
To jsem si ze začátku myslel taky, ale pokud danou věc vykopnu. Tak ostatní signály zmizí - kontrolováno v all metalu.
Zrovna předevčírem jsem hledal na lesní cestě a naprostá katastrofa. Většina věcí co tam byla zašlapána těsně pod povrchem - přesná lokalizace prakticky nemožná.

Zkus si na "čistým" place (bez signálů) zakopat krejcar a vyzkoušej to takto (hlínu pořádně udupat), doporučuji hloubku kolem 12. cm. Wink
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
witt
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pondělí 26. květen, 2008 22:57    Předmět: Citovat

kaprál napsal:
witt napsal:
To jsem si ze začátku myslel taky, ale pokud danou věc vykopnu. Tak ostatní signály zmizí - kontrolováno v all metalu.
Zrovna předevčírem jsem hledal na lesní cestě a naprostá katastrofa. Většina věcí co tam byla zašlapána těsně pod povrchem - přesná lokalizace prakticky nemožná.

Zkus si na "čistým" place (bez signálů) zakopat krejcar a vyzkoušej to takto (hlínu pořádně udupat), doporučuji hloubku kolem 12. cm. Wink


s mincí ve 12 centimetrech nemám problém. Problém je, když leží na povrchu nebo je jeden centimetr pod zemí. Problém s tím mám asi opravdu jen já, tak se zkusím poptat u prodejce, jak se k tomu staví...
_________________
E-Trac, ProPointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hač
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.10. 2007
Příspěvky: 3142
Bydliště: Sedlčansko

PříspěvekZaslal: úterý 27. květen, 2008 21:30    Předmět: Citovat

Witt....dej vědět jak ti to s tou cívkou dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: středa 28. květen, 2008 19:15    Předmět: Citovat

phac napsal:
Witt....dej vědět jak ti to s tou cívkou dopadlo.

To mne taky zajímá, taky jsem měl problém s cívkou... Wink
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jura



Registrace: 20.12. 2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Holešov

PříspěvekZaslal: pondělí 02. červen, 2008 20:15    Předmět: Citovat

Jelikož nejsem ještě zkušený hledač a quatrem se teprve seznamuji tak musím říct, že dohledávání mě oproti starému detíku dělá značné potíže.Připadne mě že předmět je mnohdy mimo střed a já kopu jako ďábel. Jura
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
witt
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pondělí 02. červen, 2008 20:39    Předmět: Citovat

takže jsem to probral s prodejcem a prý je to normální vlastnost 2D cívek. Odvolával jsem se i tady na vás, tedy na to, že jste se s tím nesetkali. Tak prý je to vlastnost, které si člověk nemusí všimnout. No nevím, já to zjistil u první blbě vykopaný díry. Byl ale velmi vstřícný a dohodl jsem se s ním, že mu to tam někdy přivezu předvést.

Mohu zde přítomné Quatrisky (případně Exploreristy) poprosit o malý testík? Zašmrdlejte soc. korunou pod levým či pravým okrajem cívky, tedy pod místem, kde je největší "bříško" pomyslného písmena D. U mě to pípá, velmi pěkný signál - stejný jako pod střední příčkou cívky. Pokud korunu začnu oddalovat, tak se to kolem cca tří čtyř centimetrů od cívky začíná rychle ztrácet. A neříkejte mi, že vám to nedělá chyba
_________________
E-Trac, ProPointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: pondělí 02. červen, 2008 22:53    Předmět: Citovat

Tohle je normální u každé cívky,okolo obvodu cívky je parazitní oblast citlivosti;odhadem asi 3cm v průměru pomyslná pneumatika po obvodu cívky.Signály těsně pod povrchem zachytí i když je citlivost mnohem slabší než ve středu cívky.Stačí přizvednout cívku a je po problému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: úterý 03. červen, 2008 9:24    Předmět: Citovat

Dalším nešvarem mnoha hledačů při dohledávce je to, že použijí PP nad pomyslným středem nalezeného předmětu. To pak většinou detektor ukazuje jinak, než má. Lehounce zblbne Very Happy
Klasický způsob dohledávky je cca 7 -12 cm od pomyslného nejsilnějšího signálu stisknout PP a pak dohledávat.
A při dohledávce to chce cit a trpělivost!!!!!!!!!
Já většinou používám PP na kontrolu velikosti nalezéného předmětu, jinak už skoro ne.

Co se týče středu předmětu, je si třeba uvědomit, že detektor vyhodnocuje tu nejlepší vodivost předmětu, to znamená, že označí místo s největší vodivostí, které většině případů nebude ve středu nalezeného předmětu!!!!
Ale to místo bude posununuté na stranu, např. u nakloněné mince se bude snímat její okraj a ne střed. Shocked
To samé platí i u např. nábojnice, pokud bude v zemi uložena napříč.
A někdy nezaměříš ani menší železo v zamořené lokalitě a plechovky od spreje, ale to už je na zkušenosti.

Přeji hezké nálezy s touto super mašinkou. Very Happy
Feri
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: neděle 27. červenec, 2008 9:37    Předmět: Citovat

Já mám X-Terru 70 a když chodím s koncentrikou, tak žádný problém. Vždy přesné dohledání. Jakmile nasadím DD cívku, tak jsem na tom stejně jako WITT. Údajně je to vlastnost DD cívek. Je třeba se s tím naučit pracovat, nebo kopat díry stejně velké jako je cívka. Laughing Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ostrov
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.2. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Teplicko, Děčínsko

PříspěvekZaslal: pátek 08. srpen, 2008 6:58    Předmět: Nový detík Citovat

Přešel jsem s Prizm IV na Quattro. V místech, kde jsem žádnou barvu dřív nedetekoval, je jí najednou dost. Podotýkám že v čediči. Zatím jsem hledal jen hodinu a bez bull eyer - jsem už dost slepý - a vyhrabal RU krejcar. Myslím, že to bude dobrý detík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jura



Registrace: 20.12. 2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Holešov

PříspěvekZaslal: neděle 17. srpen, 2008 11:04    Předmět: Citovat

Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s koncentrickou cívkou 8" detech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hač
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.10. 2007
Příspěvky: 3142
Bydliště: Sedlčansko

PříspěvekZaslal: neděle 17. srpen, 2008 11:32    Předmět: Citovat

jura napsal:
Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s koncentrickou cívkou 8" detech.
Osobní zkušennost nemám ,ale je hodně vychválená,a to do bordelu na malinká kolečka .Jsem na ní čekatel ,až nastřádám okamžitě do ní jdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: neděle 17. srpen, 2008 19:04    Předmět: Citovat

phac napsal:
jura napsal:
Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s koncentrickou cívkou 8" detech.
Osobní zkušennost nemám ,ale je hodně vychválená,a to do bordelu na malinká kolečka .Jsem na ní čekatel ,až nastřádám okamžitě do ní jdu.
..měl jsem ji ,když jsem vlastnil quattro...chodil jsem vlastně jen s ní...podle mě je lepší než základní (na menší věci)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jura



Registrace: 20.12. 2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Holešov

PříspěvekZaslal: neděle 24. srpen, 2008 21:56    Předmět: Citovat

Je s koncentrickou cívkou lehčí dohledávání? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
witt
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pondělí 25. srpen, 2008 20:39    Předmět: Citovat

jura napsal:
Je s koncentrickou cívkou lehčí dohledávání? Embarassed


Měl jsem možnost ji týden testovat a mohu říct, že rozhodně ano. Na chalupě před kůlnou jsem se starou cívkou poslouchal akoráz zněť jakýchsi pazvuků. Nyní tam mohu přesně lokalizovat hřebíčky co tam rozházely děti. Jen je trochu problém, že ta cívka je plná a vlasně není vidět přesný bod, kde to pípne. Takže kopání chce dobrý odhad.
Akorát s tím dosahem na tu drobotinu si nejsem moc jistý. Když jsem kopl vyšší drn (cca 12 cm) tak po jeho otočení se signál často vytrácel (přešel do železa).
Popravdě řečeno obecně mě Quatro svým dosahem příliš nepřesvědčilo. Ještě jsem s ním (se základní cívkou) nenašel minci hlouběji než 15 cm - a to ani na hluboce oraných polích, kde je bordel rovnoměrně roztažen do 30 cm. Při pokusném zakopání soc. koruny jsem se na písčité půdě dostal na cca 24 cm.
_________________
E-Trac, ProPointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Quatro MP Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
Strana 10 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO