Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 662 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Goldmaxx - zkušenosti
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP Gold-MAXX
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 16. květen, 2006 11:02    Předmět: Goldmaxx - zkušenosti Citovat

Přešel jsem nedávno z Garretta TA 300 na XP Goldmaxx a, jak říkal kolega, je to jako přejít ze škodovky 120 na oktávku, akorát musím víc kopat... Nicméně stále se učím a tak bych chtěl poprosit všechny délesloužící majitele Goldmaxxů ( tohle fórum je sice pro G-maxx ale snad se to může Wink ) o rady a nastavení. Dále by mně zajímal, jaký je vlastně rozdíl mezi goldem a G-maxxem ( frekvence je mně jasná). Zkoušel to někdo porovnat v poli??
Návrat nahoru
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: středa 17. květen, 2006 7:07    Předmět: G-MAXX vs Gold-MAXX Citovat

Ahoj Dane,

založil jsem sekci Gold maxx a vlákno jsem do ní přesunul.
V sekci Ke stažení najdeš anglicky psaný field test G-maxx/goldmaxx.
Jinak co se týče rozdílů - mají stejnou konstrukci, stejný obal řídící jednotky - v podstatě i elektronika je skoro stejná, jen je přizpůsobená na jinou frekvenci ( chip z Gold MAXXu funguje i v G-MAXXu jen značně klesne citlivost). Jiná je ještě sonda a konektor sondy na GoldMAXXu není plastu ale z kovu (tušim). V poli jsem je neporovnával ale Gold maxx by díky frekvenci měl brát víc drobotiny.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70


Naposledy upravil mcmlxxx dne středa 17. květen, 2006 8:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 17. květen, 2006 7:39    Předmět: Citovat

Díky za zvláštní sekci Smile) doufám že tady nezůstanu sám.. O tom, že jsou skoro stejné vím, angl. test jsem četl... Co se týče citlivosti na drobotinu, ani nemluvit...
Návrat nahoru
Mates



Registrace: 12.11. 2007
Příspěvky: 29
Bydliště: U Vrchlabí

PříspěvekZaslal: úterý 29. leden, 2008 23:28    Předmět: Citovat

Cívka stojí za prd! Už dvakrát jsem jí vylomil z držáku, musel jsem udělat teflonový držák který je vynikající, můžu se o detektor opřít když kopu levou rukou. Dále jsem musel, zpravit kabel u krabice ovládání. Měl jsem ovládání (krbičku na sobě) ukroutil jsem kabel. Tří letá zkušenost! Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 13. únor, 2008 9:17    Předmět: ad. GoldMAX Citovat

Také mám GoldMaxe více jak tři roky zkušeností a jediné co mu můžu vytknout je, že jednou za rok mi prask šroub u cívky. (Oťas promptně a zdarma vyměnil) . Jinak je to držák a ve spojení s bezdrát. sluchátky je to špičkový detektor. Absence pinpointu se dá oželet, protože po "pár letech" zkušeností kopete cíl na centimetry přesně
Very Happy
Návrat nahoru
sm
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.8. 2007
Příspěvky: 708

PříspěvekZaslal: středa 13. únor, 2008 10:27    Předmět: Citovat

Mal som goldmaxa a môžem zodpovedne povedať že je extrémne citlivý na drobné predmety.Základná cievka na mince je zbytočne malá.Ideál na mincičky je 27 cm cievka.Detektor ju zvládne bez straty citlivosti pokial hladáš staré mince velkosti 1 cm.Ked ideš vyslovene po menších veciach ,treba dať základnú.Tá je dobrá na náušnice retiazky a podobne.Ten šroub na cievke som zbytočne nedoťahoval lebo vraj praská a tak som mal cievku trocha volnú ale to nevadí.Opreš ju o zem a ideš dalej,volná cievka je možno aj plus,lepšie kopíruješ terén.Ja som ju doťahoval až ked už moc lietala.Nastavenia to je kapitola sama o sebe. Rolling Eyes Ja som to riešil trocha netradične,podla nálady.Detektor sa dá vyšponovať do absolutnej citlivosti ale na to treba mať chuť a lokalitu.Ide o to že takto nastavený detektor pípa všade,cielov je strašne mnoho a tým pádom vela km neprejdeš.Na prechádzke to bolo tak že som vypol železo,ubral citlivosť, grund stabilný, cigaretka a ideš.Upevnenie na opasok som síce skúšal ale neprišiel som tomu na chuť.Je lahký takže celý deň v pohode.Odporúčam často ladiť grund,ked sa zmení terén ,vždy.Tá hlbka stojí za to a je to dobrý detektor ktorý ide hlboko len treba ladiť,ladiť .....neni to detektor z prednastavenými nastaveniamy,myslím že hladáme všetko farebné, nielen strieborný dolár.Takže ja som ladil podla nálady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
butcher
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1261
Bydliště: Kolínsko už 55 let

PříspěvekZaslal: pondělí 18. únor, 2008 18:46    Předmět: Citovat

sm napsal:
Mal som goldmaxa a môžem zodpovedne povedať že je extrémne citlivý na drobné predmety.Základná cievka na mince je zbytočne malá.Ideál na mincičky je 27 cm cievka.Detektor ju zvládne bez straty citlivosti pokial hladáš staré mince velkosti 1 cm.Ked ideš vyslovene po menších veciach ,treba dať základnú.Tá je dobrá na náušnice retiazky a podobne.Ten šroub na cievke som zbytočne nedoťahoval lebo vraj praská a tak som mal cievku trocha volnú ale to nevadí.Opreš ju o zem a ideš dalej,volná cievka je možno aj plus,lepšie kopíruješ terén.Ja som ju doťahoval až ked už moc lietala.Nastavenia to je kapitola sama o sebe. Rolling Eyes Ja som to riešil trocha netradične,podla nálady.Detektor sa dá vyšponovať do absolutnej citlivosti ale na to treba mať chuť a lokalitu.Ide o to že takto nastavený detektor pípa všade,cielov je strašne mnoho a tým pádom vela km neprejdeš.Na prechádzke to bolo tak že som vypol železo,ubral citlivosť, grund stabilný, cigaretka a ideš.Upevnenie na opasok som síce skúšal ale neprišiel som tomu na chuť.Je lahký takže celý deň v pohode.Odporúčam často ladiť grund,ked sa zmení terén ,vždy.Tá hlbka stojí za to a je to dobrý detektor ktorý ide hlboko len treba ladiť,ladiť .....neni to detektor z prednastavenými nastaveniamy,myslím že hladáme všetko farebné, nielen strieborný dolár.Takže ja som ladil podla nálady.


Víceméně podobné poznatky mám po třech letech s Goldem taky. Tu cívku je opravdu lepší nedotahovat a nechat ji trochu vůle, za tři roky mi šroub praskl jen jednou a to bylo -15 a neměl jsem v ruce už moc citu Crying or Very sad . jednotku na opasek normálně nedoporučuji - trpí tím kabel a určitě se po čase "užvejká", ale pro hledání ve vodě se to dá využít. Abych šetřil kabely (to je slabé místo golda), mám ke každé cívce komletní "obutí" a přehazuji jen jednotku a neměl jsem jediný problém. Jen to časté ladění země.... nevím, většinou se pohybuji na 9-12hod. a to ladění je velmi hrubé a necitlivé, tady měli chlapci od XP okopčit jemné ladění groundu od Tesora a pak by to bylo dokonalé
_________________
u zážitku nezáleží na +/- ale na absolutní hodnotě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
butcher
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1261
Bydliště: Kolínsko už 55 let

PříspěvekZaslal: pondělí 18. únor, 2008 18:51    Předmět: Citovat

Docela by mne zajímaly vaše zkušenosti s použitím frunkce "iron treshold" , v návodu je popsána trochu zmatečně a nějak jsem zatím nepřišel na nějaké její smysluplné využití
_________________
u zážitku nezáleží na +/- ale na absolutní hodnotě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sm
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.8. 2007
Příspěvky: 708

PříspěvekZaslal: pondělí 18. únor, 2008 19:50    Předmět: Citovat

butcher napsal:
Docela by mne zajímaly vaše zkušenosti s použitím frunkce "iron treshold" , v návodu je popsána trochu zmatečně a nějak jsem zatím nepřišel na nějaké její smysluplné využití
Iron treshold je klasický treshold,teda prahový ton navyše spojený z diskrimináciov železa.Skús doma nastaviť detektor na červené šipky,zober kúsok malého železa a pohybuj s ním pred cievkov,zároveň otáčaj potenciometer iron treshold nie auto.Ten rozdiel tonov budeš počuť.Citlivosť golda iron tresholdom ešte viac vyšponuješ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
butcher
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1261
Bydliště: Kolínsko už 55 let

PříspěvekZaslal: sobota 23. únor, 2008 10:23    Předmět: Citovat

sm napsal:
butcher napsal:
Docela by mne zajímaly vaše zkušenosti s použitím frunkce "iron treshold" , v návodu je popsána trochu zmatečně a nějak jsem zatím nepřišel na nějaké její smysluplné využití
Iron treshold je klasický treshold,teda prahový ton navyše spojený z diskrimináciov železa.Skús doma nastaviť detektor na červené šipky,zober kúsok malého železa a pohybuj s ním pred cievkov,zároveň otáčaj potenciometer iron treshold nie auto.Ten rozdiel tonov budeš počuť.Citlivosť golda iron tresholdom ešte viac vyšponuješ.


jasně, jenže při použití téhle fce mi naprosto zmizí rozdíl v tónech u koksu strusky atp. , která v tomhle režimu hraje jako jasná barva Sad , v allmetalu má svůj charakteristický tón a tady je toho po polích hodně....
a při poloze větší než cca 14 hod. mizí i tenké stříbro
takže mě šlo spíš o poznatky z praxe, jestli někdo chodí s tímhle nastavením. kde a co mu to přinese proti allmetalu s puštěným železem.
_________________
u zážitku nezáleží na +/- ale na absolutní hodnotě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sm
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.8. 2007
Příspěvky: 708

PříspěvekZaslal: sobota 23. únor, 2008 23:14    Předmět: Citovat

Myslím že pri tomto nastavení sa z golda stáva tak trochu jednoton.Posúvaš sa v spektre do vysokých tonov a tým pádom železné hlboké tony vylučuješ a teda ich nepočuješ.Diskriminácia ide preč a počuješ len farbu,ktorá je rovnaká.Asi rozumiem o čo Ti ide,chceš rozlíšenie medzi farbami ale to vlastne nie je možné v tomto nastavení.Bohužial.Treba si vybrať,bud auto iron treshold a almetal.Alebo zapnuť iron treshold a len farba bez diskriminácie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 19. březen, 2008 18:41    Předmět: Iron treshold Citovat

Tedy pánové, teď jste mně skoro dostali. Já jsem tady zase po nějaké době zavítal a připadal jsem si , že jsem úplně mimo. Funkce Iron treshold mně je totiž neznámá, a to mám goldmaxxe taky tři roky Smile Dokonce jsem se raději zašel podívat... No není tam. On je totiž až u Goldmaxx power, který má tuším své vlastní fórum...
A já asi ještě nějakou dobu ( podle toho kdy splatíme naši hypotéku) u klasického GM zůstanu Sad
Návrat nahoru
sm
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.8. 2007
Příspěvky: 708

PříspěvekZaslal: čtvrtek 20. březen, 2008 10:20    Předmět: Citovat

Laughing Dan asi máš pravdu s tým goldom,ale ber to z rezervou. Laughing Nikto nie je dokonalý iba politici.Ja teda dokonalý nie som a ani nechcem byť.Ahoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 20. březen, 2008 19:48    Předmět: Citovat

V pohodě.. já jenom ze jsem zurive hltal nove informace jak spravne naladit detika a pak mne to zacalo vrtat hlavou .-)) Mimochodem, mel nekdo z vas uz drive klasickeho Goldmaxxe a presel na goldmaxx power? Je ten rozdil rozpotznatelny?
Návrat nahoru
butcher
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1261
Bydliště: Kolínsko už 55 let

PříspěvekZaslal: pátek 28. březen, 2008 21:00    Předmět: Citovat

Dan napsal:
V pohodě.. já jenom ze jsem zurive hltal nove informace jak spravne naladit detika a pak mne to zacalo vrtat hlavou .-)) Mimochodem, mel nekdo z vas uz drive klasickeho Goldmaxxe a presel na goldmaxx power? Je ten rozdil rozpotznatelny?


měl jsem oba, golda II stále mám, testy jsem nedělal, nálezy byly s oběma Very Happy Confused , starého golda má kamarád, oba s nimi umíme a když chodíme spolu, vyjde to na stejno, spíš záleží na štěstí. Praktický rozdíl nevidím, místo diskriminace je tam iron treshold. Spíš se mi zdá, že u II jde trochu víc "vyšťavit" citlivost na-za hranici stability, ale je to jen pro otrlé Shocked
_________________
u zážitku nezáleží na +/- ale na absolutní hodnotě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sm
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.8. 2007
Příspěvky: 708

PříspěvekZaslal: pondělí 18. červen, 2012 8:00    Předmět: Citovat

Vie niekto po madarsky?
http://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=09285
čo to je?
_________________
Neexistujú bezcenné mince.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pondělí 18. červen, 2012 8:43    Předmět: Citovat

sm napsal:
Vie niekto po madarsky?
http://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=09285
čo to je?


To bude něco na vodovodní trubky. Odstaranění vod.kamene nebo vápníku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pondělí 18. červen, 2012 8:43    Předmět: Citovat

Slovák a neumí maďarsky? muhehe muhehe muhehe
Nemá to s detektory nic společného. Je to magnet na potrubí, bránící usazování vodního kamene muhehe muhehe muhehe Mr. Green Mr. Green muhehe muhehe muhehe

edit: byl jsem kamarádem předběhnut Mr. Green
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sm
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.8. 2007
Příspěvky: 708

PříspěvekZaslal: pondělí 18. červen, 2012 11:08    Předmět: Citovat

Priateľia,bratia,bratranci česi:-)Prdélky si robte z plastelíny nie zo mňa Very Happy No predstavte si neviem madarsky Laughing Na čo a prečo to namontoval na detektor ten madar?Kurňa a čo ked je to niečo čo vykrivuje magnetické pole dole. Idea
A stojí to 19010 hufnágelov.
To je veľa alebo málo?
_________________
Neexistujú bezcenné mince.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pondělí 18. červen, 2012 12:06    Předmět: Citovat

Tolik hufnágelov je 64,084420 € muhehe Jinak si ale nemyslím, že to je fotka s namontovaným bazmekom na detechtóre muhehe Myslím si, že je to fotka, jak je hen ten oný bazmek na kovovej rúre. Prostě vodovodní trubka Wink Mr. Green

Jo, kdysi jsem si na kabel u F-75ky přidělal taky magnetické stínění, jak se dávají do počítačů na síťový kabel. Detík byl totiž občas náchylný k rušení. Ale ani s tím se to asi nezlepšilo. Aspoň jsem nic nezpozoroval Wink
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP Gold-MAXX Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO