Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 481 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Rada s výběrem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evok



Registrace: 9.8. 2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: neděle 09. srpen, 2009 12:12    Předmět: Rada s výběrem Citovat

Dobrý den,rád bych vás poprosil o radu s výběrem prvního detektoru.V poslední době mě čímdál víc láká vyzkoušet thoto možná trochu neobvyklého koníčka:)Ztím mi padl do oka detektor Fisher f5,ale jak si tady tak pročítám forum jisté příspěvky mě odrazují od jeho koupě a to zdůvodu jeho malého dossahu jak se tu na foru píše.Prosím vás zkušené hledače o doporučení detektoru pro začátečníka.Rád bych nějaký cenové relaci F5-ky,ale není to podmínka.S detektorem bych rád vyhledával hlavne mince,ale i ostatní předměty jelikož v blízkosti bydliště se nacházelo za 2 světové války letiště.Předem díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jackies
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 28.5. 2008
Příspěvky: 390
Bydliště: 1968

PříspěvekZaslal: neděle 09. srpen, 2009 13:16    Předmět: Citovat

Každý takový příspěvek vyvolá jakousi nevrlost některých zdejších hledačů z důvodu
vidiny dalšího konkurenta a pocitu že "já jsem začal hledat o týden dříve a ostatní nemají na tento koníček nárok".

Ale nic si z toho nedělej Smile

F5 (ACE 250) je to základní minimum co můžeš pořídit a i to bude stačit pro radost z hledání.
Dosah není to nejdůležitější.
Pokud to ale myslíš se slušným hledáním jen trochu vážně a nemáš peněz nazbyt, porozhlédl bych se
po nějakém slušnějším lepším bazarovém kousku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pan-zer
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.1. 2008
Příspěvky: 861
Bydliště: od Místku na západ

PříspěvekZaslal: neděle 09. srpen, 2009 13:33    Předmět: Citovat

Jestli to ma byt na válku a v te cenove kategorii, tak bych si spiš koupil kvalitni analog, než polokvalitni a přeplacany digital. Třeba C-Scope CS3MX je i levnějši. .. ja vystřidal MD3009 za whites prizm 3, ten teď odešel a važně zvažuju zpětně o MD, až na civku je to dobry stroj. Ale to jen tak mimochodem, to je uplně jina cenova skupina, než kterou zamyšliš Laughing
_________________
C-Scope CS1MX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 09. srpen, 2009 16:20    Předmět: Citovat

Jackies: projel jsem 2 stránky příspěvků v tomto topicu a nenašel jsem jediný, splňující tvé konstatování. Chlape, chlape nemaluj čerta na zeď, vždyť se Evok poleká, co že je zde za monstra.

Evok: na rozumnou, kulturně psanou otázku, dostaneš patřičnou odpověď a naopak.
Apropo, F5 je velmi slušný, průměrný detektor, jak já říkám tzv. odrazový.
Co je téměř nemožné, je přesvědčit tě, že o hloubku jde až v druhé řadě. Snad každý když začínal, považoval hloubku téměř za údaj, který udává celkovou kvalitu detektoru. Není tomu tak. F5 tahá rozměrově běžné mince ze standardních hloubek 15-25cm. Co bys ale dělal s detektorem, který sice veme stejnou minci o 10cm dál, když ji vůbec nedekuje při poloze na hraně? I k takovým strojům můžeš dojít, pudeš-li ve stopách max.hloubky.
Navíc píšeš, že hodláš hledat i militarie (i když se bláhově domníváš, že všem známé letiště v blízkosti tvého bydliště nebude už totálně přeryto), takovou větší součást vojenské výstroje zachytí i ten nejlevnější značkový detektor v hloubkách i přes půl metru. Vykopej si dvě takové jámy v běžném terénu - šutry v tvrdé luční půdě a na třetí díru ani nepomyslíš. Takže s hloubkou bych byl bez obav. Něco jiného je jeden a ten samej údaj na papíře a v praxi.

Co se týče konkurence,ta je v případě F5ky podle mne víc než konkurenceschopná. Minelab X-terra 305 (505) nebo starší X-terra 50 (70) z bazaru. Vůči 305ce by byl F5 konkurenceschopný možná, kdyby nedošlo u Fishera ke zdražení na přelomu roku, nad nímž dodnes kroutím hlavou, páč mi nepřijde adekvátní.
Z dalších konkurentů ( držím se ceny a pokud možno i toho, aby to byl digitál, páč nepíšeš, že bys uvažoval o analogu ): Whites Prizm 6T, Tesoro DeLeon, C-Scope CS1220R, Teknetics Gamma 6000.

Pamatuj, že pokud tápeš v informacích a nevíš coby, je nejlepší sednot do auta a dojet si osahat osobně všechny detektory co stojí za úvahu!! Kolikrát se tak rozhodneš pro stroj, který bys jinak vůbec nechtěl, páč některé detektory jsou kupovány víc, jiné méně. O jedněch se tudíž víc píše, což neznamená, že jsou lepší. Pamatuj si, že nejvíc se vždy diskutují problémy! Nikoliv to, že je vše v pořádku! Takže číst a rozhodovat se dle příspěvků v diskuzi, tě může svést na špatnou cestu. Viz.: podle mne zbytečné pochyby které jsi zmínil.

No a nakonec bych rád zmínil i možnost analogového přístroje. To ale záleží na tvém rozhodnutí. Volba analog nebo digitál by mělo být tím prvním.
Detektor je možno si i půjčit z půjčovny, třeba na víkend. Zkusíš a uvidíš. Případně kouknout na prodávané v inzerci, můžeš dost ušetřit a pár škrábanců nemá na funkci žádný vliv. (né na funkci rostlináře Wink )
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Evok



Registrace: 9.8. 2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: neděle 09. srpen, 2009 16:57    Předmět: Citovat

Děkuji za vyčerpávající odpověď.Po přídaní příspěvku na toto forum jsem si ještě procházel weby zabývající se touto tématikou a docela se mi zalíbíl detektor C.Scope CS3MX.Nevím totiž jaké jsou výhody a nevýhody analog vs. digital.

grimmi napsal:
Jackies: projel jsem 2 stránky příspěvků v tomto topicu a nenašel jsem jediný, splňující tvé konstatování. Chlape, chlape nemaluj čerta na zeď, vždyť se Evok poleká, co že je zde za monstra.

Evok: na rozumnou, kulturně psanou otázku, dostaneš patřičnou odpověď a naopak.
Apropo, F5 je velmi slušný, průměrný detektor, jak já říkám tzv. odrazový.
Co je téměř nemožné, je přesvědčit tě, že o hloubku jde až v druhé řadě. Snad každý když začínal, považoval hloubku téměř za údaj, který udává celkovou kvalitu detektoru. Není tomu tak. F5 tahá rozměrově běžné mince ze standardních hloubek 15-25cm. Co bys ale dělal s detektorem, který sice veme stejnou minci o 10cm dál, když ji vůbec nedekuje při poloze na hraně? I k takovým strojům můžeš dojít, pudeš-li ve stopách max.hloubky.
Navíc píšeš, že hodláš hledat i militarie (i když se bláhově domníváš, že všem známé letiště v blízkosti tvého bydliště nebude už totálně přeryto), takovou větší součást vojenské výstroje zachytí i ten nejlevnější značkový detektor v hloubkách i přes půl metru. Vykopej si dvě takové jámy v běžném terénu - šutry v tvrdé luční půdě a na třetí díru ani nepomyslíš. Takže s hloubkou bych byl bez obav. Něco jiného je jeden a ten samej údaj na papíře a v praxi.

Co se týče konkurence,ta je v případě F5ky podle mne víc než konkurenceschopná. Minelab X-terra 305 (505) nebo starší X-terra 50 (70) z bazaru. Vůči 305ce by byl F5 konkurenceschopný možná, kdyby nedošlo u Fishera ke zdražení na přelomu roku, nad nímž dodnes kroutím hlavou, páč mi nepřijde adekvátní.
Z dalších konkurentů ( držím se ceny a pokud možno i toho, aby to byl digitál, páč nepíšeš, že bys uvažoval o analogu ): Whites Prizm 6T, Tesoro DeLeon, C-Scope CS1220R, Teknetics Gamma 6000.

Pamatuj, že pokud tápeš v informacích a nevíš coby, je nejlepší sednot do auta a dojet si osahat osobně všechny detektory co stojí za úvahu!! Kolikrát se tak rozhodneš pro stroj, který bys jinak vůbec nechtěl, páč některé detektory jsou kupovány víc, jiné méně. O jedněch se tudíž víc píše, což neznamená, že jsou lepší. Pamatuj si, že nejvíc se vždy diskutují problémy! Nikoliv to, že je vše v pořádku! Takže číst a rozhodovat se dle příspěvků v diskuzi, tě může svést na špatnou cestu. Viz.: podle mne zbytečné pochyby které jsi zmínil.

No a nakonec bych rád zmínil i možnost analogového přístroje. To ale záleží na tvém rozhodnutí. Volba analog nebo digitál by mělo být tím prvním.
Detektor je možno si i půjčit z půjčovny, třeba na víkend. Zkusíš a uvidíš. Případně kouknout na prodávané v inzerci, můžeš dost ušetřit a pár škrábanců nemá na funkci žádný vliv. (né na funkci rostlináře Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jackies
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 28.5. 2008
Příspěvky: 390
Bydliště: 1968

PříspěvekZaslal: neděle 09. srpen, 2009 17:17    Předmět: Citovat

Evok napsal:
........ Nevím totiž jaké jsou výhody a nevýhody analog vs. digital.........


Co je pro někoho výhoda, pro druhého je to nevýhoda.
Tohle musíš zkusit sám.

Já například pomalu pokukuji (já OSOBNĚ, na MŮJ vkus)
po nějaké analogové mašince (jako doplněk k digitálu).

Ač se to zdá absurdní, myslím si, že digitál je pro mě moc jednoduchý.
Chci to mít trochu víc těžší a opravdu se naučit rozeznávat ty zvukové nuance jednotónu a hledání si trochu více "vychutnávat".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 09. srpen, 2009 17:29    Předmět: Citovat

Nejdřív ocituji zdejší FAQ: Rozdíl spočívá ve způsobu zpracování signálu. Zatímco analogový detektor pracuje vždy se signálém pouze v analogové formě, digitální detektor signál ze sondy převede na sekvenci jedniček a nul a dále signál zpracovává mikroprocesor s pomocí matematických algoritmů. Digitální zpracování dává širší spektrum možností zpracování a vyhodnocení signálu. Neznamená to však že s digitálním detektorem dosáhnete lepších výsledků. Digitální zpracování sesebou nese vyšší komfort obsluhy a širší možnosti nastavení.

Za mě: podle mne není zas tak důležité vypisovat výčet výhod/nevýhod toho kterého řešení, jelikož jsou to vlastnosti relativní a pro tebe nezaznamenatelné pkud neznáš osobně obě varianty.
Dnes je i diskutabilní rozdělování na analog/digitál. Ve skutečnosti je to spíš bez displeje/s displejem, skutečných analogů zas až tolik není.
Z toho pramení nejdůležitější věc, kterou je nutno zohlednit. Vadilo by ti hledat jen na uši? U bezdisplejového (analogu) detektoru musíš "naposlouchat" tón, naučit se v něm rozpoznávat zkreslení, rozpoznat z tónu hloubku atd. a žádné jiné indicie k signálu nedostaneš. Digitál ti dává na displeji info o všem možném, snad i o měsíčních cyklech, něco je postradatelné něco, pokud si na to zvykneš, nahrazuje zvukové nuance a překládá ti to do grafické podoby. Viděl jsem lidi, kteří dokázali s analogem, jen podle sluchu říct přesněji jaký předmět se nachází pod cívkou, než člověk s lepším digitálem, kterému displej přímo radí, co že by to mohlo být.
To jen aby sis nemyslel, že displej musí být nenahraditelnou výhodou.
Já osobně to bez displeje nesvedu, připadám si s analogem jak bez nosu, záměrně neříkám bez očí, protože displej není tak dokonalým smyslem jako je zrak, i když ho zrakem vnímáš. Díváš se přesto na něco, co je vlastně skryto a tak je pro mne displej spíš takovou vůní kterou můžeš cítit navíc k tomu sluchu.
Já i když chodím na sluch a na displej téměř nekoukám, či jen při pinpointu. Jsem typ člověka, pro kterého je jedna sirka a zapalovač víc, než jen 2 sirky. To je metafora, ale neumím to popsat v tak krátké větě normálně.
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: neděle 09. srpen, 2009 19:02    Předmět: Analog-digitál Citovat

Ahoj!
Ještě bych jen zdůraznil, že co se týká hledání podle sluchu a podle displaye, je to ošidné. Když máš pod cívkou předmět jako je třeba EK2, co uslyšíš? Barvu nebo železo? Analog ti pípne obojí, digitál, pokud věříš jen oku, ukáže nějaký divný přeskakování čísel nebo kostiček a nakonec si stejně nad cílem zamáváš několik desítek vteřin a rozhoduješ se čemu věřit. Pak se (pokud tě to chytne) dopracuješ k tomu, že máš-li jen podezření na barvu, budeš kopat a pak už vlastně display ani nepotřebuješ.Ale pro začátek každá berlička pomáhá! (ale tak to vidím já a není to dogma). ČUS IRWING
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ojarda
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.4. 2008
Příspěvky: 120
Bydliště: Altvaterland - země pod Pradědem

PříspěvekZaslal: neděle 09. srpen, 2009 19:32    Předmět: Re: Rada s výběrem Citovat

Evok napsal:
Dobrý den,rád bych vás poprosil o radu s výběrem prvního detektoru.V poslední době mě čímdál víc láká vyzkoušet thoto možná trochu neobvyklého koníčka:)Ztím mi padl do oka detektor Fisher f5,ale jak si tady tak pročítám forum jisté příspěvky mě odrazují od jeho koupě a to zdůvodu jeho malého dossahu jak se tu na foru píše.Prosím vás zkušené hledače o doporučení detektoru pro začátečníka.Rád bych nějaký cenové relaci F5-ky,ale není to podmínka.S detektorem bych rád vyhledával hlavne mince,ale i ostatní předměty jelikož v blízkosti bydliště se nacházelo za 2 světové války letiště.Předem díky za rady.


Fisher F5 vlastním a chodím s ní téměř denně "už" 7 měsíců a musím konstatovat že s tím slabým dosahem to není tak horké jak někteří píši. V režimu All Metal má dosah víc než dobrý!l Je to výborný detektor na mince a drobotinu, Skvěle separuje alobal, vršky od piva a jinou šepleť, militarie vytáhneš i s kdejakým šuntem co je na trhu...Je lehoučký a baterky vydrží v provozu na sluchátka v pohodě do 50hodin(ovšem ty velmi kvalitní).
Skutečně je s ním radost hledat. To nechválím jenom proto že ho mám. Hledal jsem i s Ace 250, Lobo Supertrac, TESORO Cortéz, Minelab Explorer II, Zetex. Je to sice Digitál, ale má i tak pestrý výběr zvuků, že se dá hledat i po sluchu. Pokud máš zájem tak mrkni na moje a kámošovi stránky www.zachis.estranky.cz kde je několik nálezů co se dá najít s F5.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO