Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 962 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaquero
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Vaquero
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marek



Registrace: 26.3. 2006
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čtvrtek 05. duben, 2007 18:52    Předmět: Vaquero Citovat

Jestli máte někdo Vaq.., prosím podělte se.

O nějaké zkušenosti, s nastavováním a srovnáním s jinými detektory.

Třeba jestli se dá nastavit na nějaký hrubý fix bez odladění, země.

O kolik stoupá dosah, když se zem 100% vyladí.


Jak hluboko jde v all metalu, jak se osvědčil pin point??


A jak se Vám s ním obecně pracuje????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: čtvrtek 07. červen, 2007 6:29    Předmět: Vaquero Citovat

Ahoj!
Po roce a půl vlastnění tohoto detíku můžu k tvému dotazu říci pár věcí.
Pokud hledáš drobné předměty, je výhodné chodit s nejnižší možnou disc. a při nálezu teprve disc. zvýšit a nález zkontrolovat jak co do velikosti, tak i vodivosti. Mně se to osvědčilo, protože s vysokou disc. jsem toho hodně přešel. Co se týká odladění země, zde není co řešit. Pokud ho budeš mít v pořádku, je to jen dobře.
Jelikož jsem lempl, tak odladění země zkontroluju až když začne otravovat čedič, ale i tak se dá vcelku slušně hledat. Threshold v poloze úplně doprava nepoužívám, protože se s tímto nastavením ztratí informace o hloubce uložení předmětu.
Co se týká dosahu, tak žádných super hloubek nedosahuju, ale kolegové co s nimi hledam to mají stejné a nedá se říci že mají stroje za pár korun.
V ALLmetalu jsem hladal jenom párkrát a za dvě hodiny jsem ušel asi 20m. Kopal jsem samou drobotinku v různých hloubkách. Řekl bych že v tomto režimu je detektor citlivý až příliš.
Pokud chceš výrazně zlepšit komfort hledání, doporučuji velkou DD cívku 12x10. Po jejím zakoupení se počet nálezlů trochu zvedl, ale co je nejdůležitější, zvýšila se i přesnost diskriminace.
Pro hledání militárií je standardní cívka dostačující. Pro drobotinu na nezamořených lokalitách (do lesa) můžu DD jenom doporučit. S malou cívkou zkušenosti nemám.
AHOJ! IRWING
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staryzajic



Registrace: 21.1. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: středa 22. duben, 2009 19:02    Předmět: Vaquero dosahy Citovat

prosím tě jen pro hruhou inforamci, jak hluboko na jistotu reaguje soc koruna na okraji cívky koncentrické v porovnání se středem cívky?

Díky Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
datlos



Registrace: 1.6. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: středa 03. červen, 2009 18:58    Předmět: Tesoro Vaquero jak jinak Citovat

Tak jsem se stal majitelem Vaquera a rád bych se podělil o pár zkušeností.

Detektor je skladný , dobře se vejde do malého batohu a s váhou 1.1kg je předurčen k celodennímu hledání .Klacek se skládá ze tří dílů se zámky, které zajistí díly a komplet je tak pevný.
Odladění půdy se musí často kontrolovat pro přesné nastavení detektoru(kontroloval jsem po 5 min a skoro vždy jsem dolaďoval).
Diskriminace funguje dobře a řekl bych, že detektor je vhodný do zamořených lokalit.
Detektor má jednu dobrou vlastnast a to tu, že buď máte signál nebo ne, žádné pazvuky vás otravovat nebudou.
All metal jsem zavrhl, protože bych jen kopal a kopal(detektor je hodně citlivý).
Funkce pinpoint u detektoru je zbytečná, protože přesnou polohu a tvar předmětu poznám okamžitě i v diskriminačním módu díky rychlé odezvě která detekuje okraje předmětu.
Barevné kovy a železo jdou docela slušně rozpoznat, jen u Au mám zatím problém s rozpoznáním(tón mi přijde stejný jako u železa).
Dosah jsem testoval dle nastavení v přiloženém návodu:
Režim všechny kovy
1.Kontrolku SENSITIVITY do polohy 9.
2.Přepínač DISKRIMINATE LEVEL do polohy všechny kovy.U Vaquera je to poloha otáčení proti směru hodinových ručiček až po kliknutí.
3.Přepínač GROUND BALANCE do polohy FIXED (pouze Vaquero scela vlevo)
4.Stiskněte PINPOINT a TRESSHOLD otáčejte doprava dokud nebude základní tón hraničně slyšitelný.
5.Nyní jste připraveni ke hledání.
Takto naladěný detektor začal rozpoznávat snubní prsten na 30 cm, ale jasný a nepřeslechnutelný tón byl kolem 27 cm(air test of course).
Byl bych rád kdyby se někdo přidal a stejným způsobem otestoval své Vaquero a pak se podělil s naměřenými hodnotami.
Lovu zdar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
datlos



Registrace: 1.6. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: středa 03. červen, 2009 19:04    Předmět: Oprava Citovat

po 5 metrech ne min:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: středa 03. červen, 2009 19:51    Předmět: Vaquero Citovat

Na airtesty se vykašli! Já osobně ti můžu říct, že takhle akorát získáš nějakej stereotip ze vzduchu a budeš ho očekávat i v zemi. S tímhle detíkem hledám tři roky(nebo víc? Rolling Eyes ) , můžu ti maximálně poradit co se mi osvědčilo a co ne. Choď s min. disc(těsně nad železo) a nejlíp je dát Disc těsně za cvaknutím knoflíku po přepnutí do Disc. Tohle je ideální do lesa,na políčka je třeba dát Disc. vejš, podle úrovně zamoření, ale pak zase musíš zpomalit. Při dobrém signálu můžeš disc. zvyšovat a tím i odhadovat vodivost cíle. Časem až začneš slyšet hloubku a tvar předmětu už ani disc. nebudeš muset zvedat. Přeju mnoho úspěchů do začátku.
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
datlos



Registrace: 1.6. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: středa 03. červen, 2009 20:35    Předmět: Vaquero Citovat

Dík moc.Diskriminaci ladim na rezatý hřebík(4cm) ,aby bylo slyšet procvaknutí.
Mohl by jsi vyzkoušet ten samí air tesr třeba na 1kč(současná mince), rád bych se přesvědčil zda klacek je OK(tento test se hodí pro všechny vaqueristy když si nejsou jistý zda je klacek OK).
Zatím jsem kopnul 20h 1941, 1pheny DDR 1981,náboj 30 carabine 1943(Missouri, USA), náboje 7.62 1952 (Vlašim,Československo) a móře šrotu.
Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: čtvrtek 04. červen, 2009 13:47    Předmět: Vaquero Citovat

Ahoj!
Diskriminátor už při min. nastavení potlačuje železa typu slabé drátky, jehla, malý hřebíček, na druhou stranu železný kovaný hřeb tě zblbne téměř vždycky(a né jen u Vaquera). Proto je lepší diskriminovat ušima a méně diskriminátorem. Čím vejš ho budeš mít, tím toho míň najdeš, protože základní cívka při vyšší diskriminaci bere jen středem.(To je výhoda v bordelu a nevýhoda na čistších lokalitách). Nebo chodit pomaleji a pečlivě překrejvat. Co se týká toho airtestu Rolling Eyes , já když ti napíšu , že u nás v paneláku je to ráno jinak a večer taky, pomůže ti nějaký číslo? Myslim, že to co udáváš je dobré, ale mě se povede někdy i výrazně víc. Záleží jak stabilní je detík při nastavení a i když je detík stabilní a přepneš se do all metalu a slyšíš v Thrashholdu nějaké skřeky, taky to ubere detíku na dosahu. Vykašli se na vzduch a hledej radši v zemi! Čus IRWING
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
datlos



Registrace: 1.6. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: sobota 06. červen, 2009 18:25    Předmět: Citovat

koruna 2002(air test v paneláku a nastavení viz výše)
25 cm slabý signál(to dig or not to dig smrt )
20 cm jasný a zřetelný signál (kopat)
Venku se bez sluchátek nedá chodit, protože když houkne klacek, padá listí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: středa 10. červen, 2009 20:15    Předmět: Citovat

datlos napsal:
koruna 2002(air test v paneláku a nastavení viz výše)
25 cm slabý signál(to dig or not to dig smrt )
20 cm jasný a zřetelný signál (kopat)
Venku se bez sluchátek nedá chodit, protože když houkne klacek, padá listí.


Testoval jsem už mnoho detektorů a Tesora i prodávám,ale určitě bych nedoporučoval air testy-jsou k ničemu...K signálu v zemi se spousta detektorů chová jinak než na vzduchu,měl jsem tu nedávno detektor jednoho východního výrobce-na vzduchu sahal na korunu až do neuvěřitelných 50cm ale v zemi maximálně do 23cm a ještě jí určoval jako železo:-))
K Vaqueru: Dá se docela naposlouchat v allmetalu,kde jde dost hluboko a při takzvaném superdosahovém ladění dokáže divy Idea To se nastavuje takto: Odladíte zem,potom treš naplno a pozitivně přidat na zemi až dokud zůstane detektor klidný.Osobně to ladím na dané lokalitě tak,že vždy mám v kapse nějaké kolečko,vykopnu díru nad dosah při správném naladění země,dám tam kolečko,treš naplno a přidávám opatrně do plusu na zemi dokud minci nezachytí.Pak ještě skusím jestkli nereaguje při "máchání" i na vzduch popřípadě trochu uberu. Cool
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
datlos



Registrace: 1.6. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čtvrtek 11. červen, 2009 19:52    Předmět: Citovat

To:Habáni
Air test je jen pro kontrolu zda je detektor OK.
Při super ladění musíš přepnout do diskriminace, protože v all metal by to asi nešlo.
Zem na pozitivní odladění,přepnout do diskriminace, přidat treš ,testnout zda je stabilní a pak podle potřeby doladit zem,treš a nebo citlivost.
Potřeboval bych tvůj sluch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: čtvrtek 11. červen, 2009 21:09    Předmět: Citovat

datlos napsal:
To:Habáni
Air test je jen pro kontrolu zda je detektor OK.
Při super ladění musíš přepnout do diskriminace, protože v all metal by to asi nešlo.
Zem na pozitivní odladění,přepnout do diskriminace, přidat treš ,testnout zda je stabilní a pak podle potřeby doladit zem,treš a nebo citlivost.
Potřeboval bych tvůj sluch.


Ještě jednou: 1.naladit zem 2.přepnout do diskr.3.treš naplno a senzitivitu na 10(mělo by to unést v každé běžné půdě)4.zem ladit doprava-pozitivně dokud nechytneš to kolečko5.vedle skusit jestli nereaguje na máchání-popřípadě ubrat zem do leva.V allmetalu to funguje taky -přepni po supernaladění na all a když bude detík vyvádět tak trochu uber treš Cool
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: pátek 12. červen, 2009 7:39    Předmět: Ladění Citovat

Ahoj!
Já osobně Super ladění nepreferuju, protože s timhle nastavením sice detík jde hlouběji, ale úplně se změní tónová odezva. Detík i na ty nejhlubší cíle vydává ostrý hlasitý tón. Někomu to může vyhovovat, ale mě se tím ztratí zvuková informace o předmětu a o hloubce. Já preferuji Thresh přidat tak na 14-15h. Pak je to takový kompromis. Stejně ale doporučuju chodit s Disc co nejmíň to jde a poslouchat...... Laughing
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: pátek 12. červen, 2009 9:52    Předmět: Re: Ladění Citovat

irwing napsal:
Ahoj!
Já osobně Super ladění nepreferuju, protože s timhle nastavením sice detík jde hlouběji, ale úplně se změní tónová odezva. Detík i na ty nejhlubší cíle vydává ostrý hlasitý tón. Někomu to může vyhovovat, ale mě se tím ztratí zvuková informace o předmětu a o hloubce. Já preferuji Thresh přidat tak na 14-15h. Pak je to takový kompromis. Stejně ale doporučuju chodit s Disc co nejmíň to jde a poslouchat...... Laughing

To je pravda!!! Cool
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: neděle 13. červen, 2010 9:59    Předmět: DD 22cm Citovat

Ahoj!
Nemá někdo k Vaqueru tuhle cívku(DD 22cm), zajímaly by mě postřehy a zkušenosti s touto sondou, hlavně ve srovnání se základní koncentrikou(spider).
Čus IRWING
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: neděle 13. červen, 2010 11:19    Předmět: Citovat

irwing..Tu sice nemám,ale pokud se ti nikdo neozve tak ti možu půjčit na test ..Sonda 10" Elliptical Widescan 2D-25cm pro Lobo, Cibola, Vaquro,Tejón.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: neděle 13. červen, 2010 11:26    Předmět: DD Citovat

Ahoj!
Dík za zprávu, já vlastním DD25*30cm a u té tak nějak vím co čekat, zajímal mě hlavně přínos menších DD cívek(15cm 22cm). Jde mi o to, abych měl lepší pokrytí v oblastech s bordelem. Koncentrika mi přijde moc ouzká co se týká pokrytí a když bych chodil po poli, tak s touhle cívkou to znamená velmi pomalý pohyb(velmivelmivelmi), vždycky mi ostatní utečou a výsledky tomu mému ploužení nijak nedpovídají. Pokud ale máš nějaký speciální postřeh, rád se ho dozvím. Ahoj IRWING
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: neděle 13. červen, 2010 12:00    Předmět: Citovat

Byl jsem vždy vysazený spíš na koncentrické,ale jak píšeš..to pokrytí..
Ta žehlička je v tomto podle mě lepší.Ale koncentrická zase klidnější.
Ale je to jen můj názor.
To chce zkusit jak to půjde na tvém detektoru.
Je pravda že déčkové nejsou (dle mě) nijak excelentní v bordelu.Chodit se dá,ale to co dostaneš na pokrytí..zase ztratíš v bordelu tu rychlost.A pak si vyber Laughing
Ale já jsem vaguero neměl..Tak se ti snad někdo ozve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: pondělí 25. říjen, 2010 10:51    Předmět: Vaquero VS Trident. Citovat

Poprosím o názor odborníkov - hlavne tí, čo sa venujú "upgrade" a servisu detektorov. Toto je klasický Vaquero - pre UK trh, ALE na frekvencii 18,5 kHz, čo znamená, že sa aj klasický Vaquero dá preladiť na vyššiu frekvenciu, len mi je podozrivá tá klasická cievka - dokáže vôbec spracovať vyššiu frekvenciu, keď výrobcom je nastavená na 14 kHz!!! Neverím, že by v UK vyrábali iné, nové cievky pre tento typ. Váš názor???

http://www.crawfordsmd.com/detector_details.asp?ProductID=455&PageURL=/default.asp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pondělí 25. říjen, 2010 11:53    Předmět: Citovat

Mno, doplňkové sondy přímo od Tesoro jsou kompatibilní pro celou řadu Tejon, Lobo, Vaquero i Cibolu, takže posun frekvence na úroveň Loba a Tejonu podle mne neznamená jiná, speciálně vyrobená sonda. Wink
A i když se podíváš na určení sond Detech pro Tesora, tak vidíš, že jsou vždy multifrekvenční pro celou řadu: viz: http://mdetectors.com/index.php?cPath=23_67
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Vaquero Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO