Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 454 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nový XP detektor DEUS !
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 41, 42, 43  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP DEUS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Armon
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.5. 2008
Příspěvky: 3220

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 12:37    Předmět: Citovat

witt napsal:
Tak tohle už je jen krůček k dálkově ovládané cívce. Ráno si sedneš na mez, projedeš políčko a večer to jen vykopeš Very Happy
DEUS s námi , a zlé pryč ! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 13:31    Předmět: Citovat

Trošku som mimo!!! Crying or Very sad Kto je to ten DEUS??? Nejaký odkaz alebo krátke vysvetlenie. Ešte keby to bol ZEUS, tak o ňom som už počul. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Armon
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.5. 2008
Příspěvky: 3220

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 13:33    Předmět: Citovat

tibko napsal:
Trošku som mimo!!! Crying or Very sad Kto je to ten DEUS??? Nejaký odkaz alebo krátke vysvetlenie. Ešte keby to bol ZEUS, tak o ňom som už počul. Laughing
Nový XP - odkaz na začátku vlákna. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 14:07    Předmět: Citovat

Aby to nebyl "převratný vynález" jako ADONIS!
_________________
Minelab
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tom



Registrace: 31.8. 2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 14:16    Předmět: Citovat

Bezdrát mezi cívkou a řídicí jednotkou mě přijde jako naprostá zbytečnost a snaha XP za každou cenu přijít s něčím novým. Celý detektor váží asi kilo a nevidím tedy důvod odstraňování boxu z tyče pro snížení váhy/vybalancování.
Navíc je to digitál, kde se tedy apriori předpokládá aktivní kontrola zobrazovaných údajů a změna parametrů na displeji. Wink Na to asi ve Francii tak trochu pozapomněli, měli by jít občas do terénu zahledat a popřemýšlet co je vlastně potřeba zlepšit...Laughing Ve výsledku tedy budu jednou rukou mávat s detektorem a druhou rukou budu vytahovat řídicí jednotku, když se budu chtít na něco podívat nebo něco změnit? A kde budu mít krumpáček? Asi jsem ze starý školy...
Takže myslím, že ve výsledku stejně 99% případných majitelů bude mít řídicí jednotku připevněnou magnetem na detektoru a pak je celý zázrak bezdrátu a praktický přínos pro pro hledače, úplně o ničem.Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 14:28    Předmět: Citovat

Tom napsal:
Bezdrát mezi cívkou a řídicí jednotkou mě přijde jako naprostá zbytečnost a snaha XP za každou cenu přijít s něčím novým. Celý detektor váží asi kilo a nevidím tedy důvod odstraňování boxu z tyče pro snížení váhy/vybalancování.
Navíc je to digitál, kde se tedy apriori předpokládá aktivní kontrola zobrazovaných údajů a změna parametrů na displeji. Wink Na to asi ve Francii tak trochu pozapomněli, měli by jít občas do terénu zahledat a popřemýšlet co je vlastně potřeba zlepšit...Laughing Ve výsledku tedy budu jednou rukou mávat s detektorem a druhou rukou budu vytahovat řídicí jednotku, když se budu chtít na něco podívat nebo něco změnit? A kde budu mít krumpáček? Asi jsem ze starý školy...
Takže myslím, že ve výsledku stejně 99% případných majitelů bude mít řídicí jednotku připevněnou magnetem na detektoru a pak je celý zázrak bezdrátu a praktický přínos pro pro hledače, úplně o ničem.Rolling Eyes

No, já to vidím jinak. Bezdrát mezi cívkou a jednotkou konečně dává smysl sejmutí jednotky ze shaftu a jejímu umístění za opaskem. To i dnes dělá mnoho majitelů XP a s tím káblem to musí být galeje. Kabel, či spíš kontakt s ním, zároveň bývá častím zdrojem prozvuků.
I všechny Gmaxx a gold maxx a další XP jsou digitály. Spojení digitál=nutnost koukat na displej je nesmysl, záleží na odpovědi detektoru, třeba to nebude nutné (kromě nastavení).
Negativum bude jistě vyživování všech tří bezdrátových periferií a našli by se další důvody k váhání, avšak nelze soudit nepoznané.
Konstrukčně a technologicky mi přijde Déus opravdu pokrokový (v porovnání i třeba s jinou letošní novinkou - Spectra V3), uvidíme jak pokroková bude cena.
Každopádně žádná technická finesa neudělá detektor lepší ve vlastnostech o které jde především. Takže uvidíme co ukáže v reálu. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pajix
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.12. 2008
Příspěvky: 487
Bydliště: venkov - 27 let

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 14:32    Předmět: Citovat

Já to chápu tak, že to bude stále XP stroj, tedy analog prioritně, ale s možností digitálu (display).
Takže budu-li chodit jenom na tón jako doposud, schovám řídící jednotku např. do náprsní kapsy bundy nebo do kapsy kalhot. Za deště ideální řešení.
Dále, to že nemá cívka žádný kabel je hlavní výhoda při skládání stroje. Kabel je při tomto úkonu zbytečně namáhaný a může dojít k jeho ukroucení v místě spojů (cívka - jednotka). Na starých XP strojích mě toto vadí. I když jste si připnuli řídící jednotku na opasek, stále jste byli s detektorem spojeni tlustým kabelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pajix
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.12. 2008
Příspěvky: 487
Bydliště: venkov - 27 let

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 14:34    Předmět: Citovat

grimmi napsal:

No, já to vidím jinak. Bezdrát mezi cívkou a jednotkou konečně dává smysl sejmutí jednotky ze shaftu a jejímu umístění za opaskem. Wink


Byl jsi rychlejší. Přesně to mám na mysli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Armon
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.5. 2008
Příspěvky: 3220

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 14:42    Předmět: Citovat

Jako opravdu revoluční počin bych spatřoval zobrazovací jednotku v rámečku čirých brýlí , která by mi promítala údaje na brýle (potažmo rovnou na sítnici . Takové technologie jsou již k dispozici , otázkou by pak ovšem byla a) spotřeba b) cena c) mělo by to vůbec význam u přístroje pro úzkou zájmovou skupinu ?.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Armon
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.5. 2008
Příspěvky: 3220

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 14:44    Předmět: Citovat

Ještě mne napadá, co asi bude tenhle hi-tech klacek dělat ,pokud mi zazvoní v kapse mobil ? a jak bude náchylný na ohradníky , vysoké napětí atd atd.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tom



Registrace: 31.8. 2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 16:21    Předmět: Citovat

Ale proč bych jednotku sundával z boxu, když je box lehkej a ješte mi podává informace o předmětu apod.? Má pak cenu investovat plácnu 40.000,-Kč do Deusu, když budu hledat na jednotón a box budu mít v báglu???

Majitelé současných XP sundávají relativně velký box s 8 x AA baterkama ze shaftu jen kvůli snížení váhy a lepšímu vybalancování. Pak je jasné, že kabel při hledání překáží, to je bez debat.

Argument, že se při skládání a trasportu cívky namáhá kabel je sice pravda, ale namáhání lze omezit na minimum správnou manipulací a šetrným uložením v batohu. Měl jsem již několik detektorů a v tomhle bych fakt problém neviděl. Wink

Vše ale záleží jak na tom bude Deus hloubkově, diskriminačně a separačně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pajix
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.12. 2008
Příspěvky: 487
Bydliště: venkov - 27 let

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 16:28    Předmět: Citovat

Tom napsal:
Ale proč bych jednotku sundával z boxu, když je box lehkej a ješte mi podává informace o předmětu apod.? Má pak cenu investovat plácnu 40.000,-Kč do Deusu, když budu hledat na jednotón a box budu mít v báglu???

Majitelé současných XP sundávají relativně velký box s 8 x AA baterkama ze shaftu jen kvůli snížení váhy a lepšímu vybalancování. Pak je jasné, že kabel při hledání překáží, to je bez debat.

Argument, že se při skládání a trasportu cívky namáhá kabel je sice pravda, ale namáhání lze omezit na minimum správnou manipulací a šetrným uložením v batohu. Měl jsem již několik detektorů a v tomhle bych fakt problém neviděl. Wink

Vše ale záleží jak na tom bude Deus hloubkově, diskriminačně a separačně...


1) jaký jednotón?? Normálně pojedeš na multi

2) nesouhlasím. daš-li si box na opasek máš lepší přístup k ovládání. Není to jen k vůli odlehčení. Ale odděláním jednotky z hole dojde k rozhození těžiště.

3)rozložením a skládáním detíku se namáhání kabelu nedá nijak extra zamezit. Kabel stejně musíš odmotat a pak následně zase obtočit kolem hole. Namáhání tam bude vždy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tom



Registrace: 31.8. 2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 16:41    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
Spojení digitál=nutnost koukat na displej je nesmysl, záleží na odpovědi detektoru, třeba to nebude nutné (kromě nastavení).


To jsem neřekl. Pro mě, jako pro uživatele digitálu, je nejpodstatnější audio identifikace, nicméně číselnou ID používám taky. Neřídím se jí bezhlavě, jen podle ní odhaduji, s čím asi tak mám tu čest. Ke starému dobrému analogu, bych si už na plný úvazek vracel těěěžko. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 16:49    Předmět: Citovat

Petr67 napsal:
kofa napsal:
Vypadá to teda opravdu zajímavě.Ale dost mě zaráží,že u sluchátek mají pořád stejný pérko z plastu,na obrázku to tedy tak vypadá.Taky ta nabíjecí cívka co u ní píšou že vydrží 10hodin ,ale v závyslosti na frekvenci...to by mě spíš zajímala ta nejnižší provozní doba protože by to pak nemuselo třeba na celedenní stačit a baterky v tom asi měnit nepujdou .

Detík bude tak dobrý že víc než 10hod se zdržovat v terénu nebudeš muset. Very Happy To jen aby se ty zlaťáky daly unést Very Happy

Tak to nechci.Trapný zlatý mince jse válejí všude.Nejde to s V3 oddiskriminovat aby se dalo v tom AU bordelu normálně hledat a kopnout si už taky konečně nějakej vytouženej alobal aspon malinkatej Very Happy Wink
_________________
Nokta Fors Gold Dedektör + Mars Discovery 12\"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tom



Registrace: 31.8. 2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 16:52    Předmět: Citovat

ad1) V multitónu nepojedu ani omylem. Laughing Jsem odkojenec analogu, takže mám nastavený dvoutón (železo x barva).

ad2) Nesouhlasím. Nejlepší přístup ovládání máš přece přímo u pravé ruky, kde držíš detektor. Palcem pak krásně na panelu ovládáš řídicí jednotku. V LEVÉ RUCE MÁM KRUMPÁČEK. Ale hol jsme asi každej jinej. Laughing

ad3) Hmmm, tak tady asi záleží na poddajnosti kabelu a jeho délce. U Minelabu je kabel celkem poddajný, takže je stočený pěkně do šroubovice, která drží tvar. Při rozkládání detektoru vysunu tyč s cívkou a šroubovice na ní zůstane. Nic se nemůže namáhat. Cívku dám do báglu tak, aby nedocházelo k namáhání konektoru. Takhle to dělám už roky a roky... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6751
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 16:57    Předmět: Citovat

Tuším, že střeva budou trochu kosmeticky upravená řada G-maxx a Goldmaxx (která je ovšem docela dobrá), přibude pár bezdrátových členů a displej (větší spotřeba baterek). S cívkou se fyzikální kouzla velkého rozsahu dělat nedají. Můj odhad je stejný, nebo o fous lepší dosah než staré řady, diskriminace stejná, separace v jiném, než allmetal módu horší oproti čistě sluchovému výstupu. Váha super, bezdrátová cívka znamená 1) nemožnost ukluntání kabelu 2) další věc k nabíjení s vyšší poruchovostí, než kus drátu. Asi si počkám, až ho někdo bude mít a uvidím, co umí.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
witt
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 17:30    Předmět: Citovat

Armon napsal:
Ještě mne napadá, co asi bude tenhle hi-tech klacek dělat ,pokud mi zazvoní v kapse mobil ? a jak bude náchylný na ohradníky , vysoké napětí atd atd.... Very Happy


zase třeba půjde "odposlouchávat" cizí detíky Twisted Evil
_________________
E-Trac, ProPointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
witt
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 17:33    Předmět: Citovat

a ještě by mě docela zajímalo, kdy obsluha pozná, že tu škatulku někde vytrousila. On ten kabel má i trochu bezpečnoství funkci. No v každém případě je to hodně zajímavé.
_________________
E-Trac, ProPointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kacuro
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.6. 2006
Příspěvky: 1827
Bydliště: krušnohoří

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 17:42    Předmět: Citovat

simsa napsal:
No vypadá velice pěkně...ještě jak bude šlapat v terénu...cena bude asi taky velice zajímavá... Rolling Eyes


šimšo to je něco pro Tebe, budeš si ho muset pořídit, aby sis mohl udělat další zářez na pažbě Very Happy
_________________
sbírám držadla ocílky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
yetti
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 2688
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: úterý 29. září, 2009 19:55    Předmět: Citovat

Armon napsal:
Jako opravdu revoluční počin bych spatřoval zobrazovací jednotku v rámečku čirých brýlí , která by mi promítala údaje na brýle (potažmo rovnou na sítnici . Takové technologie jsou již k dispozici , otázkou by pak ovšem byla a) spotřeba b) cena c) mělo by to vůbec význam u přístroje pro úzkou zájmovou skupinu ?.


Počin by to zajisté revoluční byl, leč občas upadnu při hledání na rypák i s brýlemi normálními dioptrickými Very Happy Tento detektor na mě působí mimozemsky až emzácky, ale rozhodně bych ho nezatracoval. S XPčkem jsem chodil, a špatnej detektor to rozhodně nebyl - jen mě jako nahluchlému nemuzikálovi dělal problém pouze zvukový výstup.

Skládání toho detektoru vypadá perfektně, a ten bezdrátovej přenos mezi cívkou a budíkem se mě líbí moc. O sluchátkách ani nemluvím - ty závidím XPčkářům už dávno.

Závěrem: Rozhodně nebudu jeden z prvních majitelů (cena bude asi hnusná), ale budu tenhle detektor bedlivě sledovat. Jen se divím, že soudruhy žabožrouty nenapadlo integrovat do hi-tech bezdrátové jednotky GPS modul Laughing
_________________
deus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP DEUS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 41, 42, 43  Další
Strana 2 z 43

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO