Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 675 anonymních a 5 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Explorer XS

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Markonius



Registrace: 3.10. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: středa 11. říjen, 2006 14:51    Předmět: Explorer XS Citovat

>Prosím vás o pomoc.pořídil jsem si Explorer XS a mám velky problém najít
místo kde je předmět .udělal jsem si zkušební políčko kde jsem zkoušel
signály.zakopal jsem pár střibrnych mincí v hloubce asi 15 cm.měl jsem
velky problém mince vůbec najít.detektor sice signál vydal ale samotné
dohledání je velice obtížné.zkoušel jsem různá nastavení ale vysledky
nebyli o nic lepší.mince byli různych velikostí.prosím poraďte nejlepší
nastavení.
>můj poslední dotaz,dá se nahrát softvér z EXP.II do EXP.XS? Děkuji
předem za pomoc s mým problémem.
Markus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: čtvrtek 12. říjen, 2006 7:21    Předmět: Re: Explorer XS Citovat

Markonius napsal:
>
>můj poslední dotaz,dá se nahrát softvér z EXP.II do EXP.XS? Děkuji
předem za pomoc s mým problémem.
Markus


ahoj, s dohledáváním ti neporadím, ale SW se přehrát nedá.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Markonius



Registrace: 3.10. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čtvrtek 12. říjen, 2006 9:59    Předmět: program na hledání mincí Citovat

můžes mi aspoň poradit jaké je nejlepší nastavení na hledání mincí???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: čtvrtek 12. říjen, 2006 13:32    Předmět: Re: program na hledání mincí Citovat

Markonius napsal:
můžes mi aspoň poradit jaké je nejlepší nastavení na hledání mincí???

to ti taky neporadím, protože EX nemám, ale chodí sem lidi kteří s ním hledají.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
rufus
Anonymní





PříspěvekZaslal: sobota 14. říjen, 2006 13:33    Předmět: Citovat

ahoj markonius mám též explorera ale II,doporučil mi ho jeden (asi nějaký dealer minelabu).Mám ty samé problémy a ten slavný pinpoint ten musel nějaký ing. dloůho vymýšlet než ho takhle zmrvil!!!!!!!!!!
Návrat nahoru
Cuch
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 01. listopad, 2006 9:52    Předmět: Explorer nastavení Citovat

Markonius: Ahoj, nevím, zda-li je moje nastavení ideální, ale můžeš ho zkusit. Navíc mám ještě E II, ale to by mělo být stejné.

Gain 7 - když dáš 10, tak ti detektor pípá na každou blbost stejnou sílou a nerozeznáš hloubku a sílu signálu, když dáš méně jak 7, tak se snižuje výraznost signálu a ztratíš menší předměty.
Recovery na DEEP, je to nastavení, kdy bere nejvíce v hloubce, ale je pomalejší na rozpoznávání předmětů. Já osobně přejedu předmět a pro zjištění přesnější informace o předmětu místo projedu ještě jednou pomaleji.
Audio 2 je to signál, kdy se mění tón jemně bez skoků a je citlivý na hluboké a slabé předměty.
Treshhold, tak abys jsi sotva slyšel prahový tón
Citlivost tak, aby ti neskákalo moc falešných signálů, které se nedají opakovat po přejetí stejného místa.
Noise Cancel dám detektor asi 10 cm nad půdu, nepohnu s ním a zmáčknu Noise Cancel
Volume na Max limit na 10, raději nech zesílený a přelep si reproduktor nějakou nálepkou pokud se ti zdá hlasitý.
Variability na 10 a Limits také na 10
Nastavím si masku na -12 - nehledám železo

Hledej co nejvíce u země, pomaleji než je u detektorů obvyklé.
Ten nešťastný PINPOINT také nepoužívám, protože zvlášť když je u tvého cíle jiný předmět, tak je velmi zmatený. Normálně místo přejedu velmi pomalu z leva a z prava, mezi náběhy zvuku si pomyslně určím střed a tam je osa cíle. Nezdá se to , ale je to velice přesné a navíc pořád hledáš na rozdíl od PINPOINTU s diskriminací, která je u Exploreru velice vydařená.

To jsou moje poznatky, které jsem si teď vzpomněl, ale asi je někdo ještě okomentuje dle svých zkušeností.

Měj se

Cuch
Návrat nahoru
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6754
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 01. listopad, 2006 9:53    Předmět: Citovat

U XS to je ze začátku problém ale když při pinpointu dohledáváš do kříže, velmi rychle se naučíš předmět dohledat. Než jsem koupil SE, tak už jsem si na XS zvykl tak, že jsem pinpoint vůbec nezapínal a v pohodě jsem předmět dokopal i bez něj. Na mince je naprosto postačující základní tovární nastavení. Jestli ti nevezme sockorunu ve 25 - 30 cm v zemi (podle mineralizace půdy), není něco v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Cuch
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 01. listopad, 2006 11:06    Předmět: Citovat

Bába: A kromě toho pinpointu a předělaných menu Audio 1,2,3 na Long, smooth a pitch hold, odtranění ikonek s cíly a lepší přepínání smart , learn atd. je na SE ještě něco podstatně jiného. Má lepší hloubkový dosah?
Návrat nahoru
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6754
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 01. listopad, 2006 20:50    Předmět: Citovat

Cuch napsal:
Bába: A kromě toho pinpointu a předělaných menu Audio 1,2,3 na Long, smooth a pitch hold, odtranění ikonek s cíly a lepší přepínání smart , learn atd. je na SE ještě něco podstatně jiného. Má lepší hloubkový dosah?


Zkoušel jsem ho na klasickou sockorunu jednak ležící na zemi a jednak zahrabanou a udupanou. Vše poctivě s metrem v ruce. Na zemi (air test) 40 cm, v zemi 35 cm. Obojí na základní nastavení bez úprav, citlivost na 3/4. Čili se o nějakých 15 - 20% zlepšil dosah proti XS. Zlepšila se i citlivost na drobnější věci (menší průměr a jiná konstrukce cívky). Taky bych řekl, že umí lépe odfiltrovat větší rezavá železa - kopu jich mnohem méně (takové ty signály ano-ne ale co kdyby že ? Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Markonius



Registrace: 3.10. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čtvrtek 02. listopad, 2006 12:04    Předmět: Citovat

Cuch - dík za vyčerpávající odpověd.Už jen vyrazit do terénu a zkoušet.ale to počasí nějak nepřeje.ty chodíš se zapnutým IRON MASKEM?já ho zapínám když chci vyladit detek a ať ho neladím nad nějakým železem tak si ho zapnu.jinak jak se ti hlásí malé mince hluboko?dávají takjasný signál?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6754
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: sobota 04. listopad, 2006 11:55    Předmět: Citovat

Čím menší mince a čím hlouběji, tím je signál méně jasný. U hluboko položené malé mince je to jen takové slabounké škrvrknutí, tedy pokud nechodíš v módu zesilujícím hluboké signály. Nejvíc se mě nazlobily šikmo uložené mince - z jedné strany jasný signál, z druhé nic nebo skoro nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Cuch
Anonymní





PříspěvekZaslal: pondělí 06. listopad, 2006 9:42    Předmět: Citovat

Markonius: No já nehledám železo, válka mě nezajíma, proto používám IRON MASK. Tenkrát když jsem měl Explorer nový, tak jsem zkoušel soc. korunu a v zemi měla jasný signál ve 27 cm, ale to jsem ho ještě moc neznal.
Návrat nahoru
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: úterý 15. květen, 2007 20:55    Předmět: Citovat

CUCH-prosím tě ty píšeš že nehledáš válku a že máš Iron Mask na -12.Není to nastavení právě na hledání všech železných předmětů???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cuch
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. květen, 2007 8:34    Předmět: Citovat

Pan 33 - Když mám IRON na -12, tak to bere pouze velké železné předměty. Ty malé to vynechává. Nehledám válku, hledám spíš mince, ale bedna s kovovým kováním by mě taky třeba zajímala. Pokud bych hledal válku, tak bych to ještě snížil tak na -14 nebo i -15, jenom proto, aby to nebralo úplné drobnůstky a neměl jsem signál s každým mávnutím.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO