Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 463 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

jaký detektor
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
karelb



Registrace: 25.5. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pátek 25. prosinec, 2009 10:11    Předmět: jaký detektor Citovat

Ahoj hledači,
minulý rok jsem si k Vánocům dal dárek, a to Garrett ACE 250. Po roce hledání jsem zjistil, že mě to baví. A proto jsem se rozhodl, že si pořídím nový. A proto se chci obrátit na Vás, zkušené hledače, a hlavně majitele lepších detektorů Smile Jde mi hlavně o dosah a separaci. Mám pár adeptů, ale pokud někdo znáte jiné a máte s nimi zkušenosti, budu moc rád za radu.
A zde adepti:
White's Spectra V3
Minelab Explorer SE
Minelab Safari
Fisher F75 Ltd
MINELAB E-Trac PLUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pátek 25. prosinec, 2009 10:28    Předmět: Citovat

Jde ti o hloubku na jaké cíle? Na jaké půdě? Jaká je tvá představa? Stačí ti hloubka na úkor přecházení nebo stability? Jak dobrá separace čeho od čeho - přibližně, dle lokality. Question Někteří z tvých adeptů zrovna v separaci neperlí. Zvážil jsi analog?
Question Question Question Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petr67
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.4. 2008
Příspěvky: 4205
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: pátek 25. prosinec, 2009 12:01    Předmět: Citovat

Jak říka grimmi, zvážil jsi analog?
Udělám ti tu tabulku na výběr.

XP Gmaxx I
XP Gmaxx II
XP Gold Maxx
XP Gold Maxx Power












































Tu začínají všechny ostatní, ale o těch se bavit nebudeme, byla by to stráta času.


Nejsem zdatný v elektronice a vadí mi nějaké ladění, přepínání, odlaďování a nějaký nicneříkající tetris běhající na matoucím displeji. Nikde nečumím vše slyším. Vyváženost, dosah, neskutečná výdrž baterek. Přijdu, zapnu jeden čudl, zapálím redko a jdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Armon
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.5. 2008
Příspěvky: 3220

PříspěvekZaslal: pátek 25. prosinec, 2009 12:16    Předmět: Citovat

To je snad nějaká sranda ? Nebo reklama na frantíky . Skutečný detektor pro tebe ti poradí jen jeden člověk a to jsi ty . Znám spousty hledačů a každý vychvaluje to své železo . Garret je dobrý na začátek , ale nejlepší cestou je omakat si co nejvíce detíků .Je to jak v Potrovi , kouzlit se dá s každou hůlkou , ale jen jedna ti opravdu sedne . Kdybych si já dnes vybíral svůj první opravdový detík , tak zajedu na nějaký srázek , nebo prezentačku a ošahám si co možná nejvíc klacků osobně , při tom se od pardů možná ledacos dozvíš a přiučíš. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kolonizator
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.3. 2006
Příspěvky: 130
Bydliště: Brněnsko

PříspěvekZaslal: pátek 25. prosinec, 2009 12:17    Předmět: Citovat

JOKR taky není k zahození.
_________________
XP GOLD MAXX POWER
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petr67
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.4. 2008
Příspěvky: 4205
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: pátek 25. prosinec, 2009 12:28    Předmět: Citovat

Armon napsal:
To je snad nějaká sranda ? Nebo reklama na frantíky . Skutečný detektor pro tebe ti poradí jen jeden člověk a to jsi ty . Znám spousty hledačů a každý vychvaluje to své železo . Garret je dobrý na začátek , ale nejlepší cestou je omakat si co nejvíce detíků .Je to jak v Potrovi , kouzlit se dá s každou hůlkou , ale jen jedna ti opravdu sedne . Kdybych si já dnes vybíral svůj první opravdový detík , tak zajedu na nějaký srázek , nebo prezentačku a ošahám si co možná nejvíc klacků osobně , při tom se od pardů možná ledacos dozvíš a přiučíš. Wink

To je fakt, vypadá to jak reklama. Nejhorší je že u nás lze koupit jen od jednoho dovozce. Crying or Very sad Každý má svůj naposlouchaný klacek. Já má hodně známých kteří tak jak já začínali s plážovým žluťákem a časem se přes různé omyly vypracovali k XP. Všichni máme rádi nové hračky a při pohledu na nové detíky to s náma cuká, ale opravdu není zatím kam jít.
Hovořím za sebe a za ortodoxní žabožrouty. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pátek 25. prosinec, 2009 12:50    Předmět: Citovat

Petr67 napsal:
Jak říka grimmi, zvážil jsi analog?
Udělám ti tu tabulku na výběr.
XP Gmaxx I
XP Gmaxx II
XP Gold Maxx
XP Gold Maxx Power

Sakra, tak tahle značka mne ani nenapadla Laughing Wink Mimochodem, je to čistej digitál
Laughing
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pátek 25. prosinec, 2009 15:51    Předmět: Citovat

Petr67 napsal:
Armon napsal:
To je snad nějaká sranda ? Nebo reklama na frantíky . Skutečný detektor pro tebe ti poradí jen jeden člověk a to jsi ty . Znám spousty hledačů a každý vychvaluje to své železo . Garret je dobrý na začátek , ale nejlepší cestou je omakat si co nejvíce detíků .Je to jak v Potrovi , kouzlit se dá s každou hůlkou , ale jen jedna ti opravdu sedne . Kdybych si já dnes vybíral svůj první opravdový detík , tak zajedu na nějaký srázek , nebo prezentačku a ošahám si co možná nejvíc klacků osobně , při tom se od pardů možná ledacos dozvíš a přiučíš. Wink

To je fakt, vypadá to jak reklama. Nejhorší je že u nás lze koupit jen od jednoho dovozce. Crying or Very sad Každý má svůj naposlouchaný klacek. Já má hodně známých kteří tak jak já začínali s plážovým žluťákem a časem se přes různé omyly vypracovali k XP. Všichni máme rádi nové hračky a při pohledu na nové detíky to s náma cuká, ale opravdu není zatím kam jít.
Hovořím za sebe a za ortodoxní žabožrouty. Very Happy


Neco na tom je, nutno rict ze me to skoleni dost stalo, tak uz jsem nesel ani do toho zabozrouta. Ale fakt je, ze clovek neustale pokukuje jinam, teda alespon ja jsem hracicka. Kdo vi kdy me zase preskoci a pritahnu neco sokujiciho hi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr67
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.4. 2008
Příspěvky: 4205
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: pátek 25. prosinec, 2009 16:34    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
Petr67 napsal:
Jak říka grimmi, zvážil jsi analog?
Udělám ti tu tabulku na výběr.
XP Gmaxx I
XP Gmaxx II
XP Gold Maxx
XP Gold Maxx Power

Sakra, tak tahle značka mne ani nenapadla Laughing Wink Mimochodem, je to čistej digitál
Laughing


Digitál je s displejem, analog je bez, aspoň pro mně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
butcher
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1261
Bydliště: Kolínsko už 55 let

PříspěvekZaslal: sobota 26. prosinec, 2009 9:20    Předmět: Citovat

Petr67 napsal:
Digitál je s displejem, analog je bez, aspoň pro mně Very Happy


Taky to tak chápu a většina ostatních tomu taky tak rozumí i když víme že to je zjednodušené a z hlediska zpracování signálu špatně Laughing , dnes jsou prakticky všechny detíky s displejem i bez digitály, ale přece nějak musíme ty čumily do TV obrazovek od nás dobře slyšících odlišit, ne Question i já už mám nakonec strojek s obrazovkou, ale koukám na ni sporadicky, jen při nastavování nebo kontrole baterek, ucho je ucho.
Já se nepovažuji za ortodoxního žabožrouta, ale sedl mi, výsledky má a zatím jsem nepotkal nic tak výrazně lepšího abych měnil, maximálně znám pár strojků stejných vlastností (včetně té F-75) které jsou někdy a na něco lepší a jindy zase pokulhávají. Zatím čekám marně na nějaký zázrak výrazně přebíjející všechny dosud vyráběné typy, opomíjím výkony uváděné jedním pohádkářem ze Severu Wink . Až bude něco umět 3g Ag minci jasně ohlásit někde kolem 30-40cm v silně zamořeném poli vedle kusu železa a k tomu bude brát i Au šupinky 0,3g v tom samém bordelu alepoň do 15cm tak mi dejte vědět a vyměním bez ohledu na značku. Wink A ještě bych k tomu potřeboval vlastnost téměř "zapni a jdi", ne 300 stránkový manuál, 1-2 letou učební periodu a více nastavování než hledání.
_________________
u zážitku nezáleží na +/- ale na absolutní hodnotě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Armon
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.5. 2008
Příspěvky: 3220

PříspěvekZaslal: sobota 26. prosinec, 2009 11:30    Předmět: Citovat

Ahoj butchere , krááásně jsi popsal sen všech hledačů . Dokonalý detektor je však ranou z milosti našemu koníčku.Když vidím z auta jak mi políčko luxují dva maníci s detíky z hypermarketu , jsem v pohodě a když odejdou jdu po nich se svým ltd zahrabat díry a vyzvednout nálezy , které přešli , i když po mně zase někdo třeba sjiným lepším strojem taky něco najde. Very Happy Jinak ty detíky dělit na ušní a oční , když jsou na bázi digitálu všechny. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petr67
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.4. 2008
Příspěvky: 4205
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: sobota 26. prosinec, 2009 12:50    Předmět: Citovat

butcher> Já ti dám pohádkáře ze severu muhehe
Potvrdil jsi moje slova, každý kluk je hračička a má rád nové věci. Nepůjdu do pro mně horšího detíku. Nechci ani hlubší dosah, už včil mám problémy kopat hlouběji. Vše je o tom, co jsi tu hodněkrát zmínil: Umět postřehnout takové ty mezní signály a náznaky barvy. Jinak člověk nenajde nic. Vyskoušeno v zamořených lágrech. Já už neměl čistý signál s pěknou věcí ani nepamatuji. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: sobota 26. prosinec, 2009 13:06    Předmět: Citovat

Butcher to popsal velmi pěkně, jak je jeho zvykem. I Péťa překvapuje svým filozofickým střevem, ale to nic nemění na tom, že tu jeden chlapec chtěl jen poradit který detík .... Wink Very Happy
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
witt
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: sobota 26. prosinec, 2009 20:13    Předmět: Re: jaký detektor Citovat

karelb napsal:

A zde adepti:
White's Spectra V3
Minelab Explorer SE
Minelab Safari
Fisher F75 Ltd
MINELAB E-Trac PLUS


pokud jsi ochotný investovat do E-Traca, tak SE a Safari rovnou škrtni. Jinak koukám, že hlavním kritériem je vysoká cena Very Happy
_________________
E-Trac, ProPointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petr67
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.4. 2008
Příspěvky: 4205
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: sobota 26. prosinec, 2009 20:35    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
Butcher to popsal velmi pěkně, jak je jeho zvykem. I Péťa překvapuje svým filozofickým střevem, ale to nic nemění na tom, že tu jeden chlapec chtěl jen poradit který detík .... Wink Very Happy

No dyk jsem mu poradil Very Happy Vidím že jsis všiml že zraji s každou hvězdičkou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: sobota 26. prosinec, 2009 20:43    Předmět: Citovat

White's Spectra V3 je složitější než ho dobře nastaví (pokud nemá gut program)tak už má na výběr MINELAB E-Trac,Fisher F75 Ltd. Cool Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
butcher
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1261
Bydliště: Kolínsko už 55 let

PříspěvekZaslal: neděle 27. prosinec, 2009 8:28    Předmět: Citovat

Petr67 napsal:
butcher> Já ti dám pohádkáře ze severu muhehe

Zmýlená Exclamation Idea , to opravdu nepaltilo tobě, já myslím sever o hodně západnější Wink tak někde v okolí Bíliny... zásadně nejmenuji Laughing


grimmi napsal:
....ale to nic nemění na tom, že tu jeden chlapec chtěl jen poradit který detík ....


... ale já myslím, že i z téhle naší debaty může získat chytrý čtenář dost informací a způsob vybírání detíku už tady byl popsán snad 1000x. Konkrétní typ se radí těžko už jen pro to že neznáme přesné zadání co chce hledat a i pak mu každý z nás poradí jen pár typů které buď zná z vlastní zkušenosti nebo od přátel. Nevím o nikom, kdo by znal všechny detíky z praxe, já za sebe vím něco o XP, Fisherech, Tesorech, Troyi, Jokrovi a Minelabech (některé typy) ale vůbec nic o Whitesech, Garettech, C.Scopech - to z hlavních značek, o Rutusech, Golden Mask apod. ani nemluvím.
Takže konkrétní rada je vždy subjektivní tím co člověk zná a hledá, no a obecné rady tu už byly popsány mnohokrát.
_________________
u zážitku nezáleží na +/- ale na absolutní hodnotě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
butcher
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1261
Bydliště: Kolínsko už 55 let

PříspěvekZaslal: neděle 27. prosinec, 2009 8:41    Předmět: Re: jaký detektor Citovat

karelb napsal:
Jde mi hlavně o dosah a separaci.
Tady jsi zvolil dvě dost protichůdná kriteria, výborný dosah a separaci chceme všichni, ale většinou platí, že zvýšení jednoho jde na úkor druhého, ať už to řešíš hledací frekvencí nebo velikostí cívky

White's Spectra V3
Minelab Explorer SE
Minelab Safari
Fisher F75 Ltd
MINELAB E-Trac PLUS
Whitese a Safari neznám osobně, jen z přečteného a z těch zbylých třech bych asi volil na základě svých zkušeností s F75 tu F75ltd = výborná separace, slušný dosah, snadné na naučení, ale je potřeba zkusit vše Wink

_________________
u zážitku nezáleží na +/- ale na absolutní hodnotě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
arkleb
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.12. 2007
Příspěvky: 792
Bydliště: Zlínský kraj 50 let

PříspěvekZaslal: středa 30. prosinec, 2009 22:26    Předmět: Citovat

Když jsem chodil s X-TERROU, nedovedl jsem si představit detektor bez pin-poitu, dneska si myslím, že není potřeba. Chce to praxi. Nachoď něco s tím co máš a pak se rozhodni, co chceš hlaedat a podle toho si kup detektor.
_________________
XP GOLD MAXX POWER, Rutus Sol., X-TERRA 50, Deus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: středa 30. prosinec, 2009 22:40    Předmět: Citovat

Karle, a teď babo raď. Každý radí něco jiného a více méně nic. Nejlepší bude, když se dáš na jiný koníček. Stejně, když se poohlédneš kolik je registrovaných hledačů na DW, DR, LP a jiných webech, tak ti musí být jasné, že toho v zemi pro tebe moc nezůstává. A za sebe ti mohu říct: "ACE si nech!" Wink
_________________
Minelab
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO