Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 963 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Novinka - Tesoro EuroSabre II
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro EuroSabre II
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Boban
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.2. 2010
Příspěvky: 138
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: neděle 09. leden, 2011 21:45    Předmět: Citovat

franny napsal:
Mě by spíše zajímalo, zda už někdo konečně přišel na rozdíl mezi ES a ES2, pokud možno z různých úhlů pohledu (citlivost, hloubkový dosah, způsob detekce Fe, výdrž baterií, schema zapojení, atd.).
Pokud jsem se snažil najít nějaké rozdíly, tak nejspíš došlo k úpravě firmware projevující se v tom, že po zapnutí na knoflíku citlivosti to rovnou odpípá test baterky, i když samostatné testování na páčkovém přepinači zůstalo. Takže zatím mi ES2 připadá jako marketingový trik.

Co se napájení týče, vyrobil jsem si sletováním z pokoveného laminátu takovou otevřenou krabičku velikosti 9V baterky (vč. kontaktů), která pasuje do baterkového prostoru Tesora. Uprostřed je přepážka a na ní naletován 3 pin konektor, propojený s kontaktními ploškami vytvořenými na krabičce. Do konektoru (konektory vč. kablíku lze zakoupit v GES za cca 21 czk) je zastrčen protějšek, na jehož kablíky jsou připojeny 2 Li-ion články 3.7V/2.4Ah spojené v serii (střed je rovněž vyveden na středový pin konektoru) a fixované do úhledného balíčku izolepou. Baterkový bloček pak izolepou jednoduše přilepím k tyči pod detektor a abych do víčka baterkového prostoru nemusel dělat pro vodiče zářez, nechávám víčko doma. Výsledné napájecí napětí je po nabití (to dělám pomocí dvou odpovídajícím způsobem propojených nabíječek pro baterie mobilů, zastrčených do síťového psa) 2x 4.2V, tj. 8.4V a tomu v testu odpovídá 7 pípnutí. Po čase, když napětí poněkud poklesne to pípá 6x a tak to vydrží 1/3 až 1/2 sezóny. Jak test pípne jen 5x, znovu nabíjím. Případným zájemcům mohu poslat foto, poradit, ev. po dohodě vyrobit (jsem z Práglu). Není to žádný zázrak, ale v praxi plně vyhovuje a šetří kapsu! Případný kontakt na franny@seznam.cz.


Franny mě teda ESII po zapnutí test baterie nepípá jen vydá takovej pazvuk když jsem koukal na videa od jinýho tesora tak tam je počet těch tónů znát.To tvoje napájení bude zajímavý asi něco jako tady http://imperio.forumotion.com/t1845p15-topic
_________________
Minelab E-Trac
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pondělí 10. leden, 2011 10:40    Předmět: Re: Eurosabre 2, S.E.F. 38X30 cm Citovat

franny napsal:
Nerad bych se mýlil, ale ES (a tím pravděpodobně ani ES2) zapojením konektoru neumožňuje napájet nějaké aktivní prvky v cívce. Takže o zesilovači v SEF cívce (alespoň pro Tesoro) bych pochyboval.

Nechci být rypna, ale každá cívka je pod napětím, tj. je napájena. Prodejce mi vysvětlil, že SEF cívky obsahují obvod, který zesiluje signál, jenž jde následně do řídící jednotky detektoru. To je ostatně důvod proč SEF cívka netrpí na prozvuky v porovnání s H.O.T. cívkou. Přišlo mi to logické tak jsem to poslal dál Wink. Rozhodně jsem neměl na mysli něco jako aktivní zesilovač u televizní antény. Pouze jsem na základě těchto informací vyslovil domněnku, že by onen obvod mohl způsobovat rychlejší vybíjení baterií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pondělí 10. leden, 2011 13:28    Předmět: Citovat

Teorie je jedna věc, v praxi je opravdu výdrž baterek se SEF sondou podstatně nižší. Takže ta sonda víc odebírat musí. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: středa 12. leden, 2011 11:56    Předmět: Citovat

Co skutečně ES2 po zapnutí dělá se dozvím, až ho dostanu do ruky (domlouváme se s kolegou na porovnání ES a ES2 v terénu), to, že by měl odpískat test baterie jsem se dočetl v orig. manuálu.
Ten Rus to má vyřešeno luxusněji, já baterky lepím k tyči izolepou. Třeba se časem naučím vkládat fotky a někam to pověsím.

Boban napsal:
franny napsal:
Mě by spíše zajímalo, zda už někdo konečně přišel na rozdíl mezi ES a ES2, pokud možno z různých úhlů pohledu (citlivost, hloubkový dosah, způsob detekce Fe, výdrž baterií, schema zapojení, atd.).
Pokud jsem se snažil najít nějaké rozdíly, tak nejspíš došlo k úpravě firmware projevující se v tom, že po zapnutí na knoflíku citlivosti to rovnou odpípá test baterky, i když samostatné testování na páčkovém přepinači zůstalo. Takže zatím mi ES2 připadá jako marketingový trik.

Co se napájení týče, vyrobil jsem si sletováním z pokoveného laminátu takovou otevřenou krabičku velikosti 9V baterky (vč. kontaktů), která pasuje do baterkového prostoru Tesora. Uprostřed je přepážka a na ní naletován 3 pin konektor, propojený s kontaktními ploškami vytvořenými na krabičce. Do konektoru (konektory vč. kablíku lze zakoupit v GES za cca 21 czk) je zastrčen protějšek, na jehož kablíky jsou připojeny 2 Li-ion články 3.7V/2.4Ah spojené v serii (střed je rovněž vyveden na středový pin konektoru) a fixované do úhledného balíčku izolepou. Baterkový bloček pak izolepou jednoduše přilepím k tyči pod detektor a abych do víčka baterkového prostoru nemusel dělat pro vodiče zářez, nechávám víčko doma. Výsledné napájecí napětí je po nabití (to dělám pomocí dvou odpovídajícím způsobem propojených nabíječek pro baterie mobilů, zastrčených do síťového psa) 2x 4.2V, tj. 8.4V a tomu v testu odpovídá 7 pípnutí. Po čase, když napětí poněkud poklesne to pípá 6x a tak to vydrží 1/3 až 1/2 sezóny. Jak test pípne jen 5x, znovu nabíjím. Případným zájemcům mohu poslat foto, poradit, ev. po dohodě vyrobit (jsem z Práglu). Není to žádný zázrak, ale v praxi plně vyhovuje a šetří kapsu! Případný kontakt na franny@seznam.cz.


Franny mě teda ESII po zapnutí test baterie nepípá jen vydá takovej pazvuk když jsem koukal na videa od jinýho tesora tak tam je počet těch tónů znát.To tvoje napájení bude zajímavý asi něco jako tady http://imperio.forumotion.com/t1845p15-topic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: středa 12. leden, 2011 12:12    Předmět: Re: Eurosabre 2, S.E.F. 38X30 cm Citovat

Je pravdou, že cívky některých výrobců v sobě mají zastavěn zesilovač signálu přijímacího vinutí, avšak pak mají vyvedeno i stejnosměrné napájení tohoto zesilovače (ten ale stejně žere minimum, protože je CMOS). Vysílací vinutí cívky je spojeno s výstupními obvody oscilátoru, takže je na něm střídavé a nikoli stejnosměrné napětí, využitelné k napájení zesilovače. Aby zmiňovaná cívka byla kompatibilní s ES, musí mít vývody vysílací i přijímací cívky na konektoru stejné, jako všechny další cívky určené pro tento model, takže není-li na konetoru elektroniky separátní napájecí špička (zem a stínění je tam vždy), nelze ani používat cívku, která by měla vestavěné nějaké zesilovací obvody.
Navrhuji rozhřešení: vezmi cívku někam pod rentgen (letiště, úřady, apod.) a ofoť obrázek z obrazovky, případně i ve více módech rentgenu. Pak budeme chytřejší.


Fox napsal:
franny napsal:
Nerad bych se mýlil, ale ES (a tím pravděpodobně ani ES2) zapojením konektoru neumožňuje napájet nějaké aktivní prvky v cívce. Takže o zesilovači v SEF cívce (alespoň pro Tesoro) bych pochyboval.

Nechci být rypna, ale každá cívka je pod napětím, tj. je napájena. Prodejce mi vysvětlil, že SEF cívky obsahují obvod, který zesiluje signál, jenž jde následně do řídící jednotky detektoru. To je ostatně důvod proč SEF cívka netrpí na prozvuky v porovnání s H.O.T. cívkou. Přišlo mi to logické tak jsem to poslal dál Wink. Rozhodně jsem neměl na mysli něco jako aktivní zesilovač u televizní antény. Pouze jsem na základě těchto informací vyslovil domněnku, že by onen obvod mohl způsobovat rychlejší vybíjení baterií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pátek 14. leden, 2011 21:05    Předmět: Citovat

Přiznám se, že nejsem žádný elektrikář. Wink Jak jsem již psal, dozvěděl jsem se to v Jílovém. Smile Nápad s rentgenem je super. Představil jsem si jak s tím běhám po Ruzyni Laughing . Mimochodem SEFku nevlastním, používám H.O.T.čko. Do diskuze jsem se zamotal kvůli tomu, že mi nepřijde, že by byl rozdíl ve spotřebě při používání koncentriky 23x25, nebo H.O.T. 25x30 tedy 2D cívky. Na spotřebu mají mnohem větší vliv skutečnosti zdali se používají sluchátka či nikoli, nebo četnost signálů. Pokud SEFka opravdu bere o tolik víc, což potvrzuje i Grimmi, tak musí mít nějaké odlišnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pátek 14. leden, 2011 21:49    Předmět: Citovat

Mno, i kdyby v těch sondách bylo nas..no, není to jedno? Někomu asi ne a musí do všeho rejpat kladivem, mě stačí, že to funguje k mé spokojenosti a fakt nebudu běhat se sondou po letišti a prosit o sken. Jak tohle může někoho napadnout Rolling Eyes Laughing
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pátek 14. leden, 2011 22:53    Předmět: Citovat

Trochu jsme si za fantazírovali a teď k něčemu serioznějšímu....
to Grimmi:
Mám na Tebe dotaz ohledně citlivosti SEFky. V jisté recenzi jsem se dočetl, že H.O.T. cívka 25x30 je "o poznání citlivější na droboť" než SEF 25x30. Vím, že jsi psal, že sbíráš také drobné věci a tak se chci zeptat jaké máš zkušenosti. Je sice fajn, že nacházím broky cca 2mm v průměru Smile, ale dost mi vadí veliká četnost prozvuků při střetu s vegetací. Pak je dost obtížné rozpoznávat slabé signály, nebo se musí ubrat na citlivosti a zase jde do háje dosah. Proto začínám po koukávat po SEFce. Broky mě moc nemrzí, ale zajímalo by mě jak si SEFka v reálu poradí třeba se stříbrnou mincí pod 1g.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pátek 14. leden, 2011 23:38    Předmět: Citovat

Ano, ale já myslím, že brok není žádná droboť, je to kujva pořádnej kus materiálu.
Já zvedám ruce po všech stránkách pro SEF, je to taková třešnička na dortu. S Tejonem si pekelně rozumí Laughing
Už jsem to někde psal, tak ještě jednou:
Výhoda SEF oproti HOT podle Grimouše Ušatého: lepší dosah, o moc lepší stabilita (nenašel jsem lokalitu, kde bych musel nějak blbnout se snižováním citlivost, navíc mi přijde, že i s citlivostí na 6 je dosah téměř stále stejnej), netrpí na jednostrané signály na hranici dosahu, detektor je s ní lépe vyvážen, není podle mne méně citlivá na droboť než HOT.
Výhody HOT oproti SEF podle Grimouše Ušatého: je z hen toho Kevlaru bo čeho a možná míň žere baterky Shocked muhehe

Upozorňuji na to "podle Grimouše Ušatého" - jistá recenze (nevím o kterou a kde jde a je mi to fuk) určitě rozdělila poměr kvalit rovnoměrněji, jak se sluší a patří. Samozřejmě já jsem jen amatér a HOT jsem měl nasazenou jen jednou.
Rozohdně si netroufám říct, jestli se vyplatí ještě k HOTce dokupovat další sondu SEF - jestli to za dané peníze přinese kýžený efekt. Leda bys HOTku dobře prodal a sefka by tak byla skoro zadara. Wink Laughing
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: sobota 15. leden, 2011 0:14    Předmět: Citovat

Díky Ušáku za rozbor Smile. Tak nějak jsi mi potvrdil co jsem si myslel. Pokusím si tu SEFku někde zapůjčit než ji koupím. S případným prodejem staré cívky nebude zřejmě problém. Zrovna nedávno se po ní někdo sháněl v inzerci....
PS: Na dohledání je brok malej až až. Někdy to zamotá hlavu, vlastně cívku i pointeru Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: neděle 16. leden, 2011 20:01    Předmět: Citovat

Koně slyší na HOT a ČEHÝ, hledači zase na HOT a SEF. Mě připadá dostačující velká koncentrická cívka a za její přednost považuji především malý průměr přijímací cívky v poměru k průměru cívky vysílací. Tím je dosahována rychlá a přesná odezva i drobného cíle a vynikající hloubkový dosah. Má někdo zkušenost z porovnání velké koncentriky s HOT a SEF? Třeba se podaří poodhalit nějaký marketingový trik, kterých lze u výrobců detektorů a příslušenství doložit více než dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 16. leden, 2011 20:17    Předmět: Citovat

Jen jsem si vzpomnel na jednu relativni nevyhodu SEF. Podstatne se zjemni diskriminace. Jsou zelizka, ktere zakladni koncentrika i na bezne nastaveny diskriminator suverene odmitne, ale se SEF stejny kousek spolehlive neoddiskriminuje ani na maximalni nastaveni diskriminatoru. Ale je to jen o zkusenostech, sluchu a cviku.
Franny: ja driv byl skalni priznivec koncentrickych sond, ale ta Tesoracka zakladni mi vubec nesedi a nepouzivam ji ani tam, kde by jeji pouziti bylo relativne vhodnejsi. Tu velkou jsem nezkousel, na Tejona ani snad neni, ovsem zde se keca o ES2 a ja se sem furt motam. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: úterý 18. leden, 2011 13:06    Předmět: Citovat

Grimmi, tvé názory tu jsou vždy vítány! Co se SEF týče, znamenalo by to, že fázový posuv, způsobený odlišnou vodivostí cíle je u této konstrukce menší, než u koncentriky. Kdo není zrovna lenoch, stejně kope každou podezřelost, takže by to nemuselo tak vadit. Tesoráckou základní taky moc nemusím, ale s velkou jsem kamarád, i když jenom na velkých a rovných plochách. V porostech je to kvůli rozměrům problém.

grimmi napsal:
Jen jsem si vzpomnel na jednu relativni nevyhodu SEF. Podstatne se zjemni diskriminace. Jsou zelizka, ktere zakladni koncentrika i na bezne nastaveny diskriminator suverene odmitne, ale se SEF stejny kousek spolehlive neoddiskriminuje ani na maximalni nastaveni diskriminatoru. Ale je to jen o zkusenostech, sluchu a cviku.
Franny: ja driv byl skalni priznivec koncentrickych sond, ale ta Tesoracka zakladni mi vubec nesedi a nepouzivam ji ani tam, kde by jeji pouziti bylo relativne vhodnejsi. Tu velkou jsem nezkousel, na Tejona ani snad neni, ovsem zde se keca o ES2 a ja se sem furt motam. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: úterý 18. leden, 2011 23:22    Předmět: Citovat

Zdravím. Sice používám HOT cívku 25x30, samozřejmě v kombinaci Tejonem Wink, ale mám s ní stejné zkušenosti jo Grimmi. Diskriminace je trochu posunuta oproti základní koncentrice. Železa se více přibližují barvě a nuance v tónu se zmenší. Citlivost zůstává stejná. Odladění země (v horších podmínkách) je lepší než u základní sondy.
Já naopak docela přehazuji na základní koncentriku, protože si rád "odpočinu". Diskriminace je lépe čitelná a hlavně se na chvíli zbavím těch děsnejch prozvuků Laughing. Jak je někde vegetace tak je konečná. Nejhorší jsou malé výhonky dubů a buků. Snížení citlivosti to sice vyřeší, ale pak vyvstane otázka, jestli v takovém případě není lepší základní koncentrika, která snese 10 a více Shocked Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: středa 19. leden, 2011 20:03    Předmět: Citovat

Tak pokud je ta diskriminace jemnější i u HOTky, pak to není "mínus" pro SEF, ale přirozený posun jinou koncepcí sondy jak píše Franny. Taky přesně jak píšeš, mě to vůbec nevadí, já mám rád železo stejně jako zlato Very Happy Ale jako mínus jsem to uvést musel, protože nemohu soudit jen podle sebe, ale podle požadavků i ostatních. A naštěstí pro mě, ještě stále dost lidí úspěšně diskriminuje libové dobrůtky. Laughing

Jenom prosím mějte stále na paměti, že v mém případě mluvím o sondách na Tejonu. Ona ta SEFka se může na každém modelu Tesora chovat jinak. A pro každý je jiným přínosem. Třeba na Lobu se mi zrovna ta SEF 30x25 oproti HOTce moc nepozdávala - jako dobrý, ale ne takovej rozdíl jako na Tejonu.
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: středa 19. leden, 2011 23:51    Předmět: Citovat

Říkal jsem si, že by bylo lepší se přesunout do vlákna "Cívky - Tesoro Tejon" Wink, ale tak nějak to vyplynulo z diskuze samé..... Aspoň se diskutuje, což se o jiných značkách říct moc nedá Rolling Eyes
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: čtvrtek 20. leden, 2011 8:39    Předmět: Citovat

Presunout to do Civky-tejon by nebylo fer vuci kolegum, kteri tuto diskuzi zavedli kvuli ES2. To ja se vsude cpu, kam nemam, ale je fakt, ze nekdy se diskuze prolne nekolika tematy nebo se stoci tak, ze ma k jinemu tematu bliz, nez k tomu, ve kterem se nachazi. Myslim si ale, ze prumerny ctenar s iq vetsim nez ma houpaci kun, si ty sve informace najde a mensi odchylka v tematu mu nebude prekazkou. Wink
Jo a jeste to zije taky v diskuzi o zlutem Ding Donovi. Laughing Wink Laughing
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: čtvrtek 20. leden, 2011 12:14    Předmět: Citovat

K základním Tesoro cívkám obecně (viz stránky Tesoro pod rubrikou Praktické odkazy - katalog Tesoro):
Jsou používány (podle modelu) frekvence
a) kolem 10 kHz ( zpravidla 3 volitelné v malých krocích kvůli eliminaci vzájemného rušení na stejné lokalitě)
b) 12 kHz (vodní strojky)
c) kolem 14 kHz (totež jak uvedeno výše)
d) 17.5 kHz
Co se provedení konektorů týče, jsou používány 4 a 5 kolík. konektory. U 4 kolík. konektorů jsou vinutí vysílací a přijímací cívky oddělena, kolektor trazistoru oscilátoru je napájen napětím 10V, čímž je dosahováno většího hloubkového dosahu. U 5 kolík. konektorů jsou vinutí vysílací a přijímací cívky navzájem spojena a k napájení oscilátoru je používáno 5V. Pro zjednodušení záměrně pomíjím kompenzační vinutí.
Tzv. H.O.T. (High Output Technology) cívky jsou navrženy tak, že na základě specifického geometrického uspořádání vysílacího a přijímacího vinutí dochází k potlačení vlivu mineralizace půdy. Tím je vysvětleno i to, že se, pokud jde o diskriminaci, proti koncentrickým cívkám chovají poněkud odlišně.

Jinak na stránkách výrobce lze též stáhnout brožurku Metal Detector Information (asi 3 MB), kde jsou zajímavé články, testy, atd. k jednotlivým modelům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pátek 21. leden, 2011 0:45    Předmět: Citovat

Ano, bod a) mohu potvrdit. Cortés mi v pohodě funguje se základní sondou 23x20 od EuroSabre II. Nebudu přeci běhat po lese s bílou plackou Idea Wink.
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pátek 21. leden, 2011 8:55    Předmět: Citovat

Já tedy nevím přesně, jak ty body kolega Franny myslel, ale Tesoro sondy jsou multifrekvencni. Bod C a D v podstatě neni rozdílný, jelikož jak frekvenci 14, tak i 17,5 a 18,5 pokrývá jedna sonda.
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro EuroSabre II Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Strana 7 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO