Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 820 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Novinka - Tesoro EuroSabre II
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro EuroSabre II
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pátek 21. leden, 2011 11:50    Předmět: Citovat

Rozdělení je jen na dvě kategorie. Cívky pro řadu uMax (Cortés, DeLeon, Golden uMAX, Silver uMAX, EuroSabre II) a ostatní (Tejón, Lobo Super Traq, Vaquero, Cibola). Je to dáno i konektorem (5 kolík-uMax, 4 kolík-ostatní). Vodní detektor Tiger Shark, ten má vlastní cívky, Sand Shark také.
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: sobota 22. leden, 2011 21:58    Předmět: Citovat

Jo, tak nějak to bude, díky za upřesnění. Je logické, že cívky mohou být záměnné pro více modelů, když pracovní frekvenci lze upravit resonančním kondenzátorem. Mimochodem, nemáte někdo nějakou zbytečnou tesoro cívku, třeba i poškozenou nebo nefunkční na prodej? Vzal bych za vděk na hokusy-pokusy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: neděle 23. leden, 2011 17:21    Předmět: Citovat

Aké máte priemerné hĺbkové dosahy s ESII? Píšte, preháňajte, zveličujte!!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: pondělí 24. leden, 2011 18:35    Předmět: Citovat

franny napsal:
Jo, tak nějak to bude, díky za upřesnění. Je logické, že cívky mohou být záměnné pro více modelů, když pracovní frekvenci lze upravit resonančním kondenzátorem. Mimochodem, nemáte někdo nějakou zbytečnou tesoro cívku, třeba i poškozenou nebo nefunkční na prodej? Vzal bych za vděk na hokusy-pokusy.


Tady je jedna: http://aukro.cz/item1425344693_civka_na_detektor_kovu.html
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
panzer



Registrace: 26.3. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: sobota 19. únor, 2011 23:15    Předmět: Citovat

Chtěl bych poprosit majitele Eurosabre II, aby se podělili se zkušenostmi ohledně hloubkového dosahu tohoto detektoru se základní cívkou 8"x 9".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: úterý 01. březen, 2011 10:22    Předmět: Citovat

Asi ti moc nepomůžu, ale ES1 s velkou cívkou mi bere droboť kolem 30 - 35 cm. Podmínkou je dobré vyvážení půdního efektu a schopný napájecí zdroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: úterý 01. březen, 2011 10:50    Předmět: Citovat

Drobotí myslíš malé Ag minšišky do průměru 17 mm? (např Malej groš RudyII...) Takže komančskou korunu bere v pohodě v padesáti, šedesáti cm. Hmmm, móc dobrá mashinen Laughing
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Boban
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.2. 2010
Příspěvky: 138
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: úterý 01. březen, 2011 12:03    Předmět: Citovat

franny napsal:
Asi ti moc nepomůžu, ale ES1 s velkou cívkou mi bere droboť kolem 30 - 35 cm. Podmínkou je dobré vyvážení půdního efektu a schopný napájecí zdroj.


To máš nějakou limitovanou edyci mě v jílovitý hlíně bere ESII s Sefkou 12x10 1 Kčs ve 30cm a to je max Rolling Eyes
_________________
Minelab E-Trac
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: středa 02. březen, 2011 16:47    Předmět: Citovat

Tyhle reakce jsem více-méně čekal. Samozřejmě, že beru tibka za slovo a že je v tom taky trochu "rybářské latiny", když s metrem v kapse do terénu nechodím, ale já vám to nedokážu a vy mi to nevyvrátíte, ledaže bychom se sešli na testovacím polygonu. Mám sice svůj strojek poněkud upravený, ale ne zas tak moc, hodně zmůže velká (koncentrická) cívka, S.E.F. alias widescan z principu zavrhuji. Ke zvýraznění / potvrzení cíle si lze vyzkoušet různé (na webu Tesoro) doporučované metody spočívající v laborování s úrovněmi Tresh a GB, každý si může najít svoji cestu.

Používám taky pořádný zdroj. Pro ty, kdo si myslí, že je baterka jako baterka, doporučuji následující test:

Najděte si s čerstvým napájecím zdrojem (6 - 7 pípnutí) nějaký hraniční signál a pak proveďte záměnu zdroje za polovybitý (2 - 3 pípnutí). O tom, co zjistíte, se tu můžete rozepsat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: středa 02. březen, 2011 17:18    Předmět: Citovat

Dost zvláštní je-li v přístroji stabilizátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Boban
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.2. 2010
Příspěvky: 138
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: středa 02. březen, 2011 19:40    Předmět: Citovat

franny napsal:
Tyhle reakce jsem více-méně čekal. Samozřejmě, že beru tibka za slovo a že je v tom taky trochu "rybářské latiny", když s metrem v kapse do terénu nechodím, ale já vám to nedokážu a vy mi to nevyvrátíte, ledaže bychom se sešli na testovacím polygonu. Mám sice svůj strojek poněkud upravený, ale ne zas tak moc, hodně zmůže velká (koncentrická) cívka, S.E.F. alias widescan z principu zavrhuji. Ke zvýraznění / potvrzení cíle si lze vyzkoušet různé (na webu Tesoro) doporučované metody spočívající v laborování s úrovněmi Tresh a GB, každý si může najít svoji cestu.

Používám taky pořádný zdroj. Pro ty, kdo si myslí, že je baterka jako baterka, doporučuji následující test:

Najděte si s čerstvým napájecím zdrojem (6 - 7 pípnutí) nějaký hraniční signál a pak proveďte záměnu zdroje za polovybitý (2 - 3 pípnutí). O tom, co zjistíte, se tu můžete rozepsat.


S tou baterkou je to pravda mám stím osobní zkušenost a ty dosahy záležej na hlíně a nastavení radši nebudu psát v kolika jsem vzal 1 krejcar rok 1800 na poligonu v Jílovím u prodejce Cool
_________________
Minelab E-Trac
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: středa 02. březen, 2011 20:44    Předmět: Citovat

Boban napsal:
[ radši nebudu psát v kolika jsem vzal 1 krejcar rok 1800 na poligonu v Jílovím u prodejce Cool


Myslíš ten v 35cm? Wink
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Boban
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.2. 2010
Příspěvky: 138
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: středa 02. březen, 2011 22:49    Předmět: Citovat

Habáni napsal:
Boban napsal:
[ radši nebudu psát v kolika jsem vzal 1 krejcar rok 1800 na poligonu v Jílovím u prodejce Cool


Myslíš ten v 35cm? Wink


Tos zakopával ty?Je tam i jeden o maliko hloub Shocked
_________________
Minelab E-Trac
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: středa 02. březen, 2011 22:57    Předmět: Citovat

Boban napsal:
Habáni napsal:
Boban napsal:
[ radši nebudu psát v kolika jsem vzal 1 krejcar rok 1800 na poligonu v Jílovím u prodejce Cool


Myslíš ten v 35cm? Wink


Tos zakopával ty?Je tam i jeden o maliko hloub Shocked


Jo je ale to sem nepiš nebo fakt budeme za blázny Laughing
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: středa 02. březen, 2011 23:36    Předmět: Citovat

Jak je to teda u EuroSabre s dosahem?Je tam rozdíl v discu a allmetalu?Ladí se zem jen na allmetal a disc je po přepnutí v nějakém továrním nastavení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: čtvrtek 03. březen, 2011 0:26    Předmět: Citovat

kofa napsal:
Jak je to teda u EuroSabre s dosahem?Je tam rozdíl v discu a allmetalu?Ladí se zem jen na allmetal a disc je po přepnutí v nějakém továrním nastavení?


Ne ne to je u Cortese, tam je manuál v all metalu a v disku je to ne továrna ale automat Wink
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: sobota 05. březen, 2011 16:07    Předmět: Citovat

Poznámka je logická, avšak je pořád hodně věcí mezi nebem a zemí. V tomto případě ale nejde ani tak o stabilitu napětí obvodů na desce, ale o tvrdost primárního zdroje a polovybitou, byť alkalickou baterku za tvrdý zdroj dost dobře považovat nelze.

Pro ty, koho to zajímá, předkládám naměřené hodnoty proudu odebíraného z baterie v daných režimech (hodnota bez závorky představuje výstup na vestavěné repro, hodnota v závorce představuje výstup na sluchátka):

Původní ES má klidový odběr (audio=0) cca 16 (16) mA, v režimu AllMet při středně hlasitém Tresh (audio=1/2) cca 25 - 30 (18 - 20) mA a při max. Tresh (audio=1) cca 45 - 48 (20 - 23) mA. V režimu Disc pak odběrové špičky v momentu identifikace cíle dosahují 55 - 60 (25 - 27) mA. Měřeno při napětí baterie 8.3 V naprázdno (8.27 V po zapnutí), což představuje 6 pípnutí. Nebyl pozorován rozdíl v odběru při použití standardní a velké cívky.

Úpravou ES s ohledem na zvýšení hloubkového dosahu se klidový odběr dále zvětší a napájení dostatečně tvrdým zdrojem ještě více vystoupí do popředí.

Závěr: Konstruování detektorů s nekvalitními zdroji napájení považuji za určitou formu podrazu výrobců na uživatele (ono jim je to vlastně jedno, důsledky jdou k tíži a baterie si hradí uživatelé), pokud vím, jeden z mála detektorů používajících Li-ion je XP Deus. Ten má ale zase baterii vestavěnou, dobíjitelnou jen zvenčí přes USB konektor a vůči tomuto řešení (i z jiných důvodů) mám určité výhrady. Ale možná bych se dal i přesvědčít, že lépe to udělat nelze.
Dalším důležitým poznatkem je vhodnost používání sluchátek, proudový odběr se tak podstatně zmenšuje.

jokr napsal:
Dost zvláštní je-li v přístroji stabilizátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sana
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: neděle 20. březen, 2011 16:06    Předmět: Citovat

Zdravím kolegové. Také bych se s Vámi rád podělil o zkušenosti s ES 2. Vlastním ho dva roky a zatím spokojenost. Před tím jsem chodil s Discovery 3300 frekvence 6.5 khz cívka 2D 28 cm. Tento detektor ES 2 jsem kupoval u prodejce v Českém Rudolci s příplatkovou cívkou 30 cm koncentrika. Na drobné věci velice slušná odezva a velice přesné určení cíle. Co se týče hloubky, tak poměrně slušné hodnoty do té doby, než jsem vyrazil na oblíbené dělové koule. Na místech, kde jsou ani signál. Hloubka v lese 30 - 50 cm a na loukách až 90 cm hluboko. Jelikož jsem zrovna sledoval reklamní akci na cívky S.E.F. tak jsem se rozhodl koupit zmiňovanou cívku 38 x 30 cm 2 D. Na hloubce je viditelný rozdíl k lepšímu, ale co se týče malých cílů, tak mi připadá, že hodně přecházím. Děkuji za Vaše postřehy a rady. Zdraví Sana.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel Hrdina
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.6. 2007
Příspěvky: 322
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pondělí 21. březen, 2011 18:03    Předmět: Citovat

Ahoj,ES2 mám cca měsíc a zakoupil jsem ho s cívkou S.E.F. 25*30cm.ES2 jsem měl již před rokem ,ale nějak mě neoslovila ta základní koncentrika a potřeboval jsem jako vždy rychle prachy Rolling Eyes .Šel jsem do něj znovu na doporučení že ES s cívkou SEF je někde trochu jinde a že cívka mu vcelku funkčně sedla.Fakt je takový že skutečně dosahově je na tom o poznání přeci jen lépe a zdá se mi že je opravdu cívka i klidnější a dá se dost vyšťavit sens.Druhý důvod je opravdu skvělá váha detektoru a 1ks 9v bat.Co se nastavení týče zjistil jsem vlastním zkoušením a všelijakým hraním s nastavením ,že jde hlouběji o pár cm v režimu audio,opravdu vyzkoušeno několikrát.Chodím v doporučeném nastavení(jelikož mi osobně sedlo i v praxi po odzkoušení):sens většinou dovolí jít do půlky červ.pole(tudíž na zesilovač maxboost)a detektor je povětšinou tam u nás stabilní,půdu mám mírně neg(píská při pump mírně nahoru)-ale někdy mu spíše vyhovuje přesné odladění půdy(záleží na lokalitě a musí se to vyzkoušet),treshold většinou ohulím po odladění půdy na max a chodím jak jsem psal spíše v audiu a jen přepínám občas na kontrolu.Jsem s detektorem zatím spokojen(mám už tu novější verzi s jinak dělaným zvuk.výstupem-modulací),ale na můj vkus mu docela chutná Fe(i menších rozměrů) a dost to leze do tónu(takové ty tóny něco mezi,barva-střed,střed Fe.Povětšinou je to Fe,ale ta diskriminace na menší Fe předměty by mohla být ostřejší,znám na toto lepší detektory.Nejlepší je ten jakoby rezavý(klouzavý) zvláštní zvuk,který označuje slabé plíšky a fólie(ten je tam asi právě nově namodulovaný),předtím jsem ho na ES neregistroval.Nesouhlasím s názorem že ES s SEF nebere malé předměty a nebo že je bere špatně.Já nacházím opravdu pidi věci,ale chce to opravdu hodně poslouchat zvuky a zkoušet.Neřekl jsem asi nic nového a vyjádřil pouze svůj trapný názor,ale za ním si tak nějak stojím Laughing .Nejsem v obci hledačské začáteční,ale nejsem ani chlubílek a nestavím se do pozice všeználka ,jak to někdo umí,psal jsem jen za sebe,tak doufám že se podělí i ostatní-budu rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sana
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: sobota 02. duben, 2011 22:38    Předmět: Citovat

Zdravím všechny slušné mrcasníky. Rád bych jsem se s vámi podělil o mé nové zkušenosti s ES 2. Po předešlých radách jsem si udělal v lese malý poligon a začal testovat ES2. K napájení detektoru jsem si zvolil novou alkalickou baterii 9 v GP ultra - detektor hlásí 8 x pípnutí. Jako testovaný předmět jsem zvolil stříbrnou 10 Kč z roku 1962. Odladění půdy mírně do + při pumpování detektorem je odezva směrem nahoru. Treshold pa přijatelný šum, citlivost 8, discriminace vypnutá. Po odladění země jsem treshold nastavil na max. Citlivost 10 - trochu do červené zesilovače, discriminace nad folie a audio mod a treshold na maximum.
1. Velice slušná odezva na minci při 30 cm.
2. Stále slyšitelný signál při 34 cm.
3. Velice slabý signál, ale stále rozhodnut kopat 36 - 37 cm.
Pokaždé mince ležela ideálně na plocho a zasypána v díře - standartní les - borovice + smrk.
Použitá cívka 38x30 S.E.F.

Zdraví Sana.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro EuroSabre II Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Strana 8 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO