Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 487 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

C-scope CS440xd

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> C.Scope
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
archybald



Registrace: 4.4. 2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: středa 20. leden, 2010 12:46    Předmět: C-scope CS440xd Citovat

Zdravím všechny hledače i hledačky. Minulý rok jsem přišel o dva detíky (Eldorádo a PrizmIII) jeden mi zničil blesk druhý mi ukradli. Takže teď potřebuji něco nového a nevím jestli se vrátit k PrizmIII (což byl slušnej detík, ale drobotina mu moc nesedí), nebo vyzkoušet c-scope. Nějak mě zaujal ten bezpohybový CS440XD, proto se zeptám jestli ho někdo máte a jak jste s ním spokojený. Bezpohybový jsem nezkoušel, ale jelikož znám dost lokalit, kde je bordel a co jsem se dočetl, tak by do takových míst mohl být určitě lepší než digitál. Na nový Eldorádo či EuroSabreII bohužel nejsou finance.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: středa 20. leden, 2010 19:37    Předmět: Citovat

Ahoj, nechodil jsem ho, ale zkoušel jsem si ho na prodejně v porovnání s pohybovým CS1MX a co se drobotě a její separace týče, přijdou mi docela podobný. U 440ky mi ale vadil ten zvukový projev typický pro bezpohybový režim, určitě bych si na něj musel zvykat. Já bych bral CS1MX, i když chápu, že tam už je zase vyšší cena.
Jinak loni jsi měl teda docela pech, tak přeju letos víc štěstí. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
archybald



Registrace: 4.4. 2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. leden, 2010 9:30    Předmět: Citovat

O CS1 také přemýšlím, ale jak jsem psal bezpohybový jsem v ruce neměl a věřím, že je to o úplně jiném způsobu hledání. Akorát dle videa co jsem koukal, tak mi připadá, že při každém pootočení discriminátoru se detektor musí resetovat tím tlačítkem "retune" což je pro mne dost nepraktické, pač jsem zvýklí u cíle točit disc. do polohy kdy signál utichne, abych mohl odhadnout co mám pod cívkou (dají se tak určit případné patrony apod. které kopat nemusím). Vidím to tak, že stejně asi budu muset zajet do Jílový u Prahy a nějaký ten detík do 6000kč si vybrat na místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. leden, 2010 12:23    Předmět: Citovat

CS440 má o malinko horší dosah než CS1MX.Tlačítko retune(odladění elektroniky)se používat musí.Automatické odladění jsem zaznamenal až nyní u zn.Nexus.Já osobně bych doporučil spíš tu CS1mx nebo z bezpohybových CS990XD-ten má i tónovku.Bezpohybovkám jde líp separace v bordelu,ale tyto lacinější modely mají trochu horší dosah než pohybové. Cool
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
archybald



Registrace: 4.4. 2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. leden, 2010 13:54    Předmět: Citovat

OK, dík za info. Zatím stále pátrám, třeba se objeví nějaký dobrý detík na inzerci (zatím je čas dokud nesleze ten bílý humus). Pro mě je to těžký, vystřídal jsem už sedm detíků + 2samodoma dělaný a vím že každý má své pro a proti a navíc jsem omezen finanční krizí (nechodíme pátky do práce a teď nás zřejmě pošlou na 60% domů). Ale bez detíku na jaře určitě nebudu, to bych se zbláznil. (to hledání je stejně droga).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
archybald



Registrace: 4.4. 2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: úterý 09. únor, 2010 7:38    Předmět: Citovat

Tak jsem nakonec sehnal CS3MX a zatím se mi jeví jako povedený detík. Zkoušel jsem Airtestík (v bytě) a řek bych že má dosah větší jak Eldorádo. Na drobotinu mě opravdu překvapil. Malou 12mm Ag mincičku síla 0,3mm bral v pohodě v nějakých 14ti 15ti cm. Discriminace drobnýho železa funguje už po přepnutí do disc módu docela dobře, větší kusy prolezou, ale signál je daleko protáhlejší a myslím že to půjde rozeznat. No, zatím jsou venku jen hromady bílého humusu, tak nevím jak se bude chovat na půdě, ale docela mu věřím a těším se až ho prubnu na mých oblíbených místech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: úterý 09. únor, 2010 14:13    Předmět: Citovat

Tak to gratuluju. CS3MX je velice dobrý a co je hlavní, nemá žádný problém se složitějším podložím na jakém chodíš. Dosah je úměrný relativně malé cívce, většinu věcí vybereš tzv. na hloubku lopatky. Diskriminaci si osaháš sám, podle mne je u CS3MX ideální pouze čudl diskriminace "zapnout" (cvaknutí) a moc s ním dál nekroutit.
Signál je na naposlouchání těžší než u Tesor. Alespoň mě se to zdá, ale Skaj, který s ním chodí (a já zase chodím se Skajem Mr. Green Wink ) už ho naposlouchal docela slušně a v separaci mě skoro i poráží Shocked Hledání Wink (skoro) Razz
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
skaj
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.9. 2008
Příspěvky: 922
Bydliště: Egerland

PříspěvekZaslal: úterý 09. únor, 2010 18:12    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
...a v separaci mě skoro i poráží Shocked Hledání Wink (skoro) Razz


No jo, pravdu má, ten chlapec..., občas, ale to bylo podle toho, jaký detík grimmi zrovna testoval, jsem mu dal za uši. Ale je pravda, že když nemáš úplně hudební hluch, tak se dá naposlouchat. Je to těžší (poněvadž je to jednotón), ale jde to.
Na podzim mi grimmi vnucoval zapůjčení jiného detíku, který bych držel v ruce poprvé, to jsem se fakt škubal, protože mi bylo jasné, že na dajné lokalitě bych mu akorát tak vysbíral železo a barva by zbyla na něj Very Happy Very Happy Very Happy, tím chci říci, že jsi zvolil dobrý detektor (v dané cenové hladině), a že pokud ti sedne, budeš s ním mít i dobré nálezy.
_________________
XP GMP, EQX 800
Co jsem chtěl říci, jsem řekl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: úterý 09. únor, 2010 20:26    Předmět: Citovat

Vnucoval? Já ti dám vnucoval Very Happy Jen jsem se ho chtěl zbavit, páč mi bylo po pár minutách jasné, že ta mrcha je na dané lokalitě himlhergotfataliondudybudižkničemu Laughing Wink
Apropo, on je CS3MX dobrej nejen ve své cenové hladině ale i třeba proti dvakrát tak drahému detíku. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
archybald



Registrace: 4.4. 2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2010 8:41    Předmět: Citovat

Tak jsem se konečně po dlouhé pauze dostal poprvé ven s CS3MX. S detíkem jsem neměl problém začít hledat, jelikož na analogy jsem již zvyklí. Hloubkově jsem kopal cca do 25cm se zaměřením na mince. Diskriminaci jsem nastavil pouze na spodní hranici, to jest přepnutí z all metalu na disc. Vyšší nastavení asi nemá smysl. Diskriminace není až tak dokonalá jakou znám od tesora, menší želízka prostě čas od času prolezou, ale stačí opětovně přejet cívkou nad místem a jsou pryč, tento způsob hledání nutí hledané místo přejet alespoň dvakrát, což zpomaluje postup hledání, ale na druhé straně pečlivěji místo projdete. (je pravda že jsem hledal v místě s větším množstvím železné drobotě). Větší kusy železa prolezou, ale jdou snadno poznat protáhlejším tónem a nejdou do disc až do konce. Větší kus barvy má také protáhlý tón ale když otočíte disc. až na konec signál je stále protáhlý, ale čistý u železa ne. Na droboť je opravdu machr, nedělalo mi problém nalézt bročky, očka z vuřtů, poplašňáčky atd. Separace musí být vynikající, podle toho na jakém místě jsem hledal (želízek je tam mnoho) , tak jsem toho našel dost a jednalo se o místo kde jsem já i moji dva známí několikrát hledali. Detektor to není špatný, ale začátečníkovi bych jej nedoporučil. Hodí se spíše pro někoho kdo si chce opětovně prolézt místa kde již něco objevil a dozobat tak toto místo. Chce to hodně cviku se s detektorem zžít, kdo měl Digital tak se bude muset prostě učit naposlouchat si jej. Jinak za šest hodin na již jak jsem psal prohledaném místě nalezeno: 18 mincí (M.Terezie až komanči), 10 knoflíků, jeden prstýnek, náprstek, stříbrnou špičku k fajfce, spoustu olověných kulí (těch na tomto místě je spousty) a pár drobností. PS: Jedinou věcí co mi na detektoru vadí je příliš vysoko umístěný potenciometr disc., nedosáhne se na něj palcem a já jsem zvyklí si pootáčením zjišťovat o co se případně jedná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> C.Scope Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO