Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 952 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Začátečník
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 9:38    Předmět: Začátečník Citovat

Dobry den,

jsem zatim jen teoretik, ale velmi rad bych si poridil detektor kovu, jako konicek, pro hledani ruznych veci. Pracuji jako PC technik tak toho opravdu dost nasedim a potrebuji neco abych se vice hybal (plavani a behani nestaci).

Rozhodl jsem si koupit detektor, zatim asi Garret Ace 250, mozna , jestli me to chytne, IDX tunning PRO. Prochazim ruzne WWW stranky a fora.

Rad bych se zeptal na nejake typy a rady od vas profesionalu. Kde se daji najit nejake materialy, kde hledat (kupecke cesty ci bitvy). Kde bych si mel detektor zakoupit? (na info@detektor.cz nikdo nereaguje 14 dni). Jak je to se zakony, potrebuji nejake povoleni na hledani, souhlasy majitelu pozemku ci mesta kde hledam? Vim ze napr. ve Svedsku je nutne mit statni povoleni, ktere je velmi tezke sehnat.

Zatim jsem rozhodnut investovat pouze 10K+-2K, a zjistit, jestli me to bude bavit. Vybral jsem si dobre? (garret ace 250). Jake obleceni je vhodne pouzivat pri hledani, na co bych si mel davat pri hledani pozor?

dekuji proste predem za jakekoliv rady Smile

ps. jsem z Liberce, doufam ze tu puda neni moc mineralizovana :<
Omluvte me pravopisne chyby, radeji pisu anglicky Razz

Dekuji, MJK.
Návrat nahoru
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 9:59    Předmět: Re: Zacatecnik Citovat

Mjk napsal:
Dobry den,
jsem zatim jen teoretik, ale velmi rad bych si poridil detektor kovu, jako konicek, pro hledani ruznych veci. Pracuji jako PC technik tak toho opravdu dost nasedim a potrebuji neco abych se vice hybal (plavani a behani nestaci).
Rozhodl jsem si koupit detektor, zatim asi Garret Ace 250, mozna , jestli me to chytne, IDX tunning PRO. Prochazim ruzne WWW stranky a fora.
Rad bych se zeptal na nejake typy a rady od vas profesionalu. Kde se daji najit nejake materialy, kde hledat (kupecke cesty ci bitvy). Kde bych si mel detektor zakoupit? (na info@detektor.cz nikdo nereaguje 14 dni). Jak je to se zakony, potrebuji nejake povoleni na hledani, souhlasy majitelu pozemku ci mesta kde hledam? Vim ze napr. ve Svedsku je nutne mit statni povoleni, ktere je velmi tezke sehnat.
Zatim jsem rozhodnut investovat pouze 10K+-2K, a zjistit, jestli me to bude bavit. Vybral jsem si dobre? (garret ace 250). Jake obleceni je vhodne pouzivat pri hledani, na co bych si mel davat pri hledani pozor?

dekuji proste predem za jakekoliv rady Smile

ps. jsem z Liberce, doufam ze tu puda neni moc mineralizovana :<
Omluvte me pravopisne chyby, radeji pisu anglicky Razz

Dekuji, MJK.


Ahoj, většinu odpovědí na své otázky najdeš tady Často kladené otázky a tady Odkazy. Základním přepokladem pro úspěšné hledání je umění hledat Smile Doufám že tě moje odpověď neurazí. Smile
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 10:28    Předmět: Citovat

Ale vubec ne, dekuji Smile

po precteni threadu o 'prasatech rychlokvaskach' ani necekam ze nekdo zmini nejakou peknou lokalitu Razz. Jsem ze severnich cech (liberec), ma nekdo nejake zkusenosti z hledanim v teto lokalite, mam trosku strach z prilis zmineralizovane pudy :<

Uz se nemohu dockat az si koupim detik, snad nebudu prvni dny ani tahat lopatku a budu si nalezy jen zakreslovat do planku Smile
Návrat nahoru
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 10:41    Předmět: Citovat

Mjk napsal:
Ale vubec ne, dekuji Smile


Jde o to, že začátečnických dotazů je hodně a často se opakují. Nemůžeš po diskutujících chtít, aby pořád dokola odpovídali na prakticky stejné otázky - proto je sekce často kladené otázky atd. Takže doporučuji především ze všeho nejdříve hodně číst a hledat informace a teprve potom se ptát. Ještě mě napadlo k tomu výběru detektoru - IDX Tuning je upravená mašina vyladěná na hranici výkonu - není moc vhodná pro začátečníka. ACE150/250 má zase velice silnou uživatelskou základnu a lecos se o něm dá dočíst. Každopádně volba je na tobě.
b.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 10:54    Předmět: Citovat

Kazdopadne dekuji!

Jo, to znam, mor vsech 'fór' - stale se opakujici dotazy.
Omlouvam se za zalozeni prispevku Very Happy, chtel jsem se tak nejak predstavit, kdyz tu asi nejakou dobu pobudu Smile
Návrat nahoru
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 10:57    Předmět: Citovat

Mjk napsal:
po precteni threadu o 'prasatech rychlokvaskach' ani necekam ze nekdo zmini nejakou peknou lokalitu Razz.


To nemůžeš brát osobně pokud zahrabáváš. Lokalitu ti nikdo opravdu neporadí, až sám nějakou najdeš, uvidíš sám jak jak si ji budeš vážit. Bejt začátečník nemá jen nevýhody, ale taky výhody - začátečnické štěstí na nálezy je 100x prověřená věc, nejseš zatížen předsudky kde co je atd...
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 11:12    Předmět: Citovat

No,
rozhodne tento styl hledactvi neni, tak nejak, zadany. Zminil jsem se pred prateli, ze jsem se rozhodl zkusit novy konicek a povedel jim o nem. Komentar jako 'aaaa dalsi vykradac hrobu, a nebo 'krtek' me docela zarazil. I prez to, to zkusim, zahrabavat budu, srot tahat zpet domu take Smile. Jen se trosku bojim, jak kouka vetsina lidi na zacatecnika Very Happy
Zkoda ze jsem nezacal mnohem drive, bude me brzy 30 let.
Návrat nahoru
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 13:33    Předmět: Citovat

Na věku přeci nezáleží. Záleží na člověku. A jaký ten člověk je a jak se chová. Poznáš sám, jaké to je pídit se po informacích, ptát se, procházet si lokality. Většinou jsi v nádherný přírodě a časem poznáš, že i když se nezadaří, tak stálo za to vyjít si ven.
Prostě, až budeš mít ACE 250, tak se seber a vyjdi si někam do lesíka, kde je klid a žádnej čumil a seznam se s detíkem. Hoď si na zem pětku, dvacku, korunu a zkoušej, co to provede, uděláš si tak představu, jak detík reaguje.
Na řeči nedbej. Oni ustanou, až svým známým ukážeš stříbrnou minci. A o těch vykrádačích hrobů – to záleží, jak se budeš prezentovat.
Přeji mnoho štěstí při budoucím hledání.
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6753
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 14:03    Předmět: Re: Zacatecnik Citovat

Mjk napsal:

Rozhodl jsem si koupit detektor, zatim asi Garret Ace 250, mozna , jestli me to chytne, IDX tunning PRO. Prochazim ruzne WWW stranky a fora.


ACE 250 je dobrý na začátek ale IDX Tuning je proti němu o třídu výš. Kamarád si ho pořídil hned na začátek a je pravda, že se s ním dost dlouho sžíval (nastavení, zvuky apod.). Ale teď by asi neměnil. Jestli na to máš a myslíš, že to bude dobrý relax, kup si raději něco výkonnějšího. Ne snad, že bych neviděl od kluků s 250 super nálezy (a myslím, že za ty peníze je to rozumný detektor) ale časem zjistíš, že na té samé lokalitě tahají jiní zajímavé kousky z míst, kudy už jsi prošel, protože byly o pár centimetrů hlouběji. Hodně štěstí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6753
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 14:07    Předmět: Citovat

Ale pokud nemáš kousek toho pitomého štístka, pak můžeš mít detektor jaký chceš a najdeš prd... Procházka je fajn ale když k se ní přidá nějaký adrenalin z hezkého nálezu, je to o něčem jiném.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pilbek
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.3. 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Západní Čechy

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 17:16    Předmět: Re Citovat

Také se musím připojit k názoru raději koupit něco výkonnějšího.Jestli máš pocit,že se tomuto koníčku budeš opravdu věnovat,kup rovnou lepší stroj.Jinak za rok budeš litovat a shánět jiný.Mluvím z vlastní zkušenosti Laughing Hodně štěstí Pilbek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 17:35    Předmět: Citovat

Dekuji vsem za rady Smile

Jeste me zajima, jak to delate, kdyz nekam razite. Vyberete si lokalitu, zajdete na katastr, mrknout se komu patri, pak si sezenete souhlas majitele a jdete hledat?
Návrat nahoru
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4682

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 17:48    Předmět: Citovat

Když jdeš na houby, taky se chodíš ptát na katastr, komu les patří? Very Happy
Většinou chodím hledat na pole (kde není zaseto) nebo do lesů a majitele pozemku nezjišťuji. Když by to majiteli vadilo, že tam hledám, tak může přijít sám a "vyhodit mě". Za 3 roky se to ještě nestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
derick
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.4. 2007
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2007 23:03    Předmět: Citovat

Myslim ze na zaciatok ace 250 postaci.Ked zistis ze to bude vazne predas ho s minimalnou stratou a kupis nieco lepsie.Tiez som sa vybral touto cestou. (Ace150) Zatial to nie je to moj hlavny "kun" ale clovek nikdy nevie.Vsetky moje kone su indoor.Ak mas stastie,na centimetroch nazalezi.
Co sa tyka lokality zistujem ze vela planovania a logistiky skodi.Cim viac sa pripravujem ,vyberam a planujem lokalitu,tym menej nalezov.Bol som uz na dvoch lokalitach,kde pred rokmi zbierali mince bez detiku.A nic.Este stastie ze mam jednu istu,kde sa chodim zahojit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kotopaxi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 239
Bydliště: Brno (31 let)

PříspěvekZaslal: úterý 08. květen, 2007 19:12    Předmět: Citovat

Je ještě jedna alternativa k ACE 250 pro začátečníka. Je to Tesoro Silver uMax. Cenově srovnatelný, jednoduchá obsluha, dobrá diskriminace. Je do sice jednotónový analog, ale pro začátek poslouží velmi dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: úterý 08. květen, 2007 19:28    Předmět: Citovat

Taky bych doporučoval pro začátek něco jednoduššího. Koupit si na začátek IDX a ještě s tuningem, to je jako chtít zkusit hrát na housle a hned si koupit Stradivárky Smile
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: úterý 08. květen, 2007 20:17    Předmět: Citovat

Ja mám Cibolu, pre začiatok tiež vrelo doporučujem, Tejona tiež, aj keď ho poznám len z počutia ale je trošku "hlbší" ako Cibola. Tak nový kolega - a môžeš sa zblázniť pri toľkých návrhoch! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 08. květen, 2007 21:54    Předmět: Citovat

ACE 250.Naprostá spokojenost.Solidní cena a výkon.Mohu doporučit.
Návrat nahoru
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: středa 09. květen, 2007 0:14    Předmět: Citovat

admin edit: obsah prispevku odstranen na zadost autora prispevku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 09. květen, 2007 7:50    Předmět: Citovat

Dekuji vsem za odpovedi.

To je to, mam trosku strach protoze nevim jak silna mineralizace tu je, je to tu sama zula atd. :> Navic koukam z baraku na Jested (vysilac), tak si rikam jak to ace bude zvladat.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO