Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 934 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Cibola - postřehy od Sallyka

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Cibola
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sallyk
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 497
Bydliště: Aussig

PříspěvekZaslal: pondělí 07. únor, 2011 10:51    Předmět: Cibola - postřehy od Sallyka Citovat

V tomto krátkém článečku nebudu pojednávat o nastaveních, programech ale čistě jen o svých prvních pocitech a postřezích.
Po detektorech Ace 250, Fisher Edge a Fischer F70 jsem se rozhodl pro změnu a vyzkoušet analog. P několika týdnech výběru jsem se rozhodl, že tím vyvoleným, který mě zavede do světa analogových přístrojů bude Tesoro Cibola. Přesvědčila mě jednoduchá obsluha, váha i pročtené články na zahraničních fórech. Nic ve zlém ale po přečtení zkušeností na tomto fóru by po Cibole neštěknul ani pes a to si tento detektor nezaslouží. Každý se jistě bude ptát, proč jsem nešáhnul po Vaqueru a odpověď je jednoduchá. Finance a moje nechuť se s čímkoli nastavovat – navíc po záruce se dá do Ciboly bez problémy namontovat ruční odladění země a je z ní Vaquero jen s minimální investicí.
Detektor jsem si vybral a zakoupil v pobočce lovce pokladů v Ústí nad Labem a zde musím poděkovat prodejci za neuvěřitelnou trpělivost za množství času, který se mnou strávil i odpovědi na moje všetečné otázky.
Po bezproblémovém sestavení nadešel čas na vizuální zhodnocení detektoru. Když jsem v minulosti poprvé uviděl Tesoro zdála se mi ovládací jednotka nevzhledná ale asi jsem již za ta léta zvykl a tak mi detektor připadá i hezký. Jedinou vadu na kráse spatřuji v barvě ale to záhy napravím maskovací páskou. Co se týče dílenského zpracování, tak vše je v naprostém pořádku. Detektor působí v ruce velice lehce a vyváženě a pro moji postavu (182 cm) je loketní opěrka na svém místě ale výrobce pamatoval i na človíčky menších postav a je zde možno loketní opěrku nastavit do několika dalších poloh. U opěrky chybí pásek pro zafixování paže, takže ti, kteří jsou na něj zvyklí si ho musí dodělat i za cenu ztráty záruky neboť na opěrce nejsou úchyty (řešením je objednávka druhé opěrky a při reklamaci tak nebudou žádné problémy).
Teď malinko k ovládacím prvkům, na Cibole jich opravdu moc není přesně řečeno 4 - tlačítko pinpointu, thresholdu, citlivosti a diskriminace. Člověk pak nemusí být Einstein, aby zjistil, jak se co nastavuje a nebudu tím ztrácet čas. Princip nastavování je opravdu jednoduchý a čas ukáže, jak vše nastavit v terénu podle místních podmínek aby měl detektor max. dosah a citlivost. Na zadní straně je pak kryt bateriového prostoru, kam patří jedna 9V baterie. Jinak ze spodní strany ovládacího boxu se nachází konektor pro kabel cívky a konektor sluchátek. K samotné cívce detektoru ani krytu cívky nemám žádné výhrady snad až opět po té estetické stránce, kdy bych opět uvítal kryt sondy v černé barvě ale jak už tu někdo na fóru poznamenal "barva detíku nálezy neovlivní" Very Happy

Tolik na začátek a příště napíšu dojmy z prvního hledání, které jsem s detektorem již absolvoval.
_________________
Tesoro Vaquero
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sallyk
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 497
Bydliště: Aussig

PříspěvekZaslal: pondělí 07. březen, 2011 16:53    Předmět: Citovat

Jak jsem slíbil dávám v šanc svoje dojmy z prvního hledání s Tesorem Cibola. Předesílám, že jsem byl odkojen digitálky s displejem a toto byla moje první delší zkušenost s analogem.
Po zapnutí detektoru jsem provedl odladění země dle návodu v diskriminačním režimu tj. citlivost do polohy 8, diskriminace do polohy IRON, zmáčknout pinpoint a naladit threshold na hranici slyšitelnosti. Jak jsem časem zjistil, detektor si nechal líbit i zvýšení thresholdu a a citlivosti do červeného segmentu ale pokud se příliš přehnalo detík vydal varování v podobě jakéhosi pumpování do sluchátek. Jen pro pořádek detektor byl osazen koncentrickou cívkou 9 x 8.
Začal jsem hledat a železo jakoby neexistovalo až na velké kusy, které jsem se během asi tříhodinového hledání naučil celkem obstojně rozeznávat. Ostatně s velkými kusy železa měli problém i moje předchozí detektory, takže nic nového pod sluncem. Co se týče barevných cílů tak se jednalo o olověné kule případně různý zemědělský odpad. Vydal jsem se proto k blízkému rybníčku, kde na mě čekal RU 2 heller a několik minciček z dob komančů. Mám li se vyjádřit k hloubce tam jsem tahal barevné cíle podle velikosti od 0 do asi 20 cm (železa byla hlouběji ale ty nesbírám). Po celou dobu jsem nezaznamenal prozvuky a jestli nějaké byly tak jich bylo opravdu minimálně – předchozí F70 jich měla podstatně více. Nijak jsem nelaboroval co se týče dosahů v režimu all metall a diskriminačním režimu, takže snad někdy příště. Co se týče vyváženosti detektoru, tak zde bez připomínek neboť s touto cívkou je opravdu lehký a dobře ovladatelný.
Jedinou potíží jak se zdálo byly bezdrátová sluchátka WR 700, kdy zpoždění se mi zdálo celkem velké a časem jsem je musel sundat a vzít si klasické dráty. Zajímavé bylo, že dokud jsem měl bezdráty nakopnul jsem ani o jednu minci skoro se mám pocit, že mi jejich zvuk bezdráty pohltily bez odezvy, což je asi blbost, ale ten pocit mi nikdo nevyvrátí. Měl jsem bezdráty na začátku – mince nebyly, nasadil jsem dráty – mince byly a na konci opět bezdráty a mince nebyly. A nejednalo se pouze o mince ale i o malé barevné cíle, kdy jsem kopal pouze větší věcičky.
Zajímavostí také bylo, že byl přítomen kolega s Vaquerem, který mi posunul frekvenci aby nedošlo k rušení detektorů na stejné frekvenci ale pokud byl ve vzdálenosti do 2 m, tak jsem neviděl cíl, který jsem před tím detekoval (i přes posun frekvence). Pokud se vzdálil vše bylo opět v pořádku.
Na závěr bych dodal, že detektor splnil to co jsem od něj očekával a dosud mě nijak nepříjemně nezaskočil. Nečekal jsem od něj žádné hloubkové rekordy ale koneckonců se začínám řadit mezi ty hledače, kteří naplňují motto tohoto webu „Lov je cennější než kořist“, než abych zoufale měnil detektory a bojoval o každý milimetr dosahu navíc. Pokud máte nějaké otázečky, tak se s nimi.
_________________
Tesoro Vaquero
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pondělí 07. březen, 2011 18:23    Předmět: Citovat

Ahoj Sallyku, aspoň někdo má chuť tu psát víc než pár slov o detektorech, za což ti patří dík.

Co se týče toho nstavení, neznám přímo Cibolu, znám ale dost jiných Tesor a v diskriminačním režimu u všech platí doslova jako zákon, že Treshold se dává na plný koule, i když manuál může tvrdit něco jiného.
Opakuji, že neznám Cibolu, ale nepředpokládám, že by to bylo jinak. Tesora v disc režimu pracují jako tiché detektory bez prahového tónu, v tomto módu tedy ovladač treshold není tak docela ovladačem treshold, ale funguje jako takový druhý zesilovač. Obecně se mi osvědčilo neslevovat z maximálního tresholdu a spíš ubrat na sensitivitě Wink

Jinak já měl na Tejonu se sluchátky WR700 naprosto stejnou zkušenost. Po prvním dnu jsem chtěl Tejona rozšlapat, bo jsem si myslel, že to je detektorem. Chyba, sluchátka tomu dávala na prdku. Byl jsem tak zvyklý, že na jiných detektorech opravdu šlapala, že mě jejich nepoužitelnost na Tejonu ani nenapadla. Bohužel, pohody bez drátů jsem si užíval jen chvilku, než šla sluchátka pryč, ale dnes už bych po bezdrátech nesáhl, ani po zaručených, přímo od výrobce. Na Pytlákových zjištění v případě XP něco je. Wink

No a s tou frekvencí, nenech se mýlit, že nějaký posun něco vyřeší. Detektory coby silné zářiče elmag pole se prostě budou ovlivňovat vždy na vzdálenost kolem 10m a různé frekvence dvou vzájemně se ovlivňujících polí mají vliv jen na to, jak ten projev bude znatelný - zda bude nepostřehnutelný na první pohled nebo budeš dostávat céres do sluchátek.
Vzpomínám v dobrém na Vláďu (Bábu), jak si s úsměvem zapl v Kdyni na ob dva polygony (tak 30m) ode mne pulzák GPX Extreme a já-nevěda toho- si v duchu říkal - tak to je v háji, hloubkovej separák a mě tu nepípne ani to železo. Ty Vladivojové to letos dali kujva hluboko Laughing Laughing
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sallyk
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 497
Bydliště: Aussig

PříspěvekZaslal: pondělí 07. březen, 2011 19:35    Předmět: Citovat

Díky za rady. Bylo to moje první hledání v letošním roce a já si chtěl především zahledat a tak jsem moc nad ničím nebádal. Příště zkusím ten threshold vyšponovat na maximum a laborovat jen s citlivostí. Časem přibudou další postřehy a při mojem časovém vytížení to nebude jen tak. Nejprve musím během měsíce dokončit svoji publikaci a dát ji do tisku než všechno zdraží. Pak snad už budu volný abych se dostal do terénu a hodil nějaké ty poznatky sem.
_________________
Tesoro Vaquero
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: pondělí 07. březen, 2011 19:54    Předmět: Citovat

To rušení je fakt prazvláštní...U jinejch detíků většinou začnou bručet ale u Tesora je ticho ale i na cíle Rolling Eyes
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: pondělí 07. březen, 2011 23:19    Předmět: Citovat

S těmi bezdráty jsi to trefil...koupil sem si je k Tejónu snad jako jeden z prvních hledačů a taky se jich co nejdřív zbavil... Rolling Eyes

Divím se že je ještě stále na Webech nabízejí...hledat se slušně s nima prostě nedá... Crying or Very sad
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sallyk
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 497
Bydliště: Aussig

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben, 2011 22:42    Předmět: Citovat

Tak jsem rozhodl otestovat Cibulku na čediči a zneužil jsem k tomu nedaleké kopce mezi Teplicemi a Lovosicemi. Hned na začátku napíšu, že tenhle detektor rozhodně na čedič není a hned napíšu proč. Po zaparkování přibližovadla jsem spolu s kolegou stoupal na kopec po celkem pohledné loučce. Kochal jsem se jarní přírodou, když mě do uší uhodil první tón. Kouknu pod cívku a tam kámen kolem 10 cm. Tak jsem ho odkopnul a signál nikde - tak jsem k němu znovu došel a signál jak víno. Diskriminaci jsou šoupnul na plný kule a signálek mě stále obtěžoval. Následovalo odladění detektoru na louce, pak nad kamínkem a stále nic. Kejkle s citlivostí, diskriminací a thresholdem byly k ničemu a já začal tušit, že hledání nebude to pravé ořechové. Na louce to šlo - pokud jsem měl signál stačilo dát diskrimaci naplno a pokud signál stále byl měl jsem jistotu, že je to čedič nebo obrovské železo. Po příchodu na kopec na kamenná pole, se na mě ze sluchátek začla valit kanonáda jak od Stalingradu a je zázrak, že jsem tak kopnul alespoň, železný kroužek, který jsem nějakým zázrakem dokázal vyhodnotit jako nález. Trochu jsem se uklidnil v lese, kde mě zachránila silná vrstva hlíny. Při přechodu na další kopec se mi podařilo vydolovat prvorepublikový dvacetihaléř, což byl toho dne nejlepší nález. Kopec mě dorazil a znechucený jsem si cestou k autu kopnul na políčku čtyři patrony.
Na konec bych rád jen podotknul, že Cibola prostě na čedič není a nebudu se jí v tomhle směru nijak zastávat. Z Tesor prý kluci z Lovosic volí Silvera ale přímo jsem s nikým nemluvil, tekže to více nebudu komentovat.
PS: strávil jsem teď 3 dny na Šluknovsku a tam mě Cibulka byla hodná Laughing
_________________
Tesoro Vaquero
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sallyk
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 497
Bydliště: Aussig

PříspěvekZaslal: pondělí 02. květen, 2011 21:33    Předmět: Citovat

Málem bych zapomněl, že na tom čediči jsem použil cívku widescan o průměru 23 cm, takže výše popsané se vztahuje pouze na tuto cívku.
_________________
Tesoro Vaquero
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Cibola Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO