Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 553 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tesoro Cortes v.s. Tesoro ES 2
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Cortés
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sana
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: neděle 20. listopad, 2011 18:19    Předmět: Tesoro Cortes v.s. Tesoro ES 2 Citovat

Zdravím kolegové, prosím Vás o radu. Do minulého týdne jsem chodil s ES2 cívka S..E.F. 15X12. Dnes jsem vyrazil se zánovním Cortesem s cívkou 12x10 potřetí do terénu. Procházel jsem ležení po Ruských vojácích z 1945. Dosah velice dobrý, ale pokud jsem nechtěl přecházet velká železa - bodák, zásobník, musel jsem discriminaci stáhnout na minimum a kopat veškeré železo. U ES 2 po discriminac stažený na železo a pokud jsem narazil na velké železo, ozval se ton barvy se kvákáním. U Cortese po odladění železa se odladí malé kusy, ale i velká železa. Děkuji za radu. Sana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. listopad, 2011 1:25    Předmět: Citovat

Zdravím, na to je jediná rada. Na železo nechoď s Cortesem. Very Happy
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. listopad, 2011 16:04    Předmět: Citovat

Já s cortesem chodil i na železo,ale musíš to mět opravdu stáhlé,otestovat,kdy ti to ještě bere.
Já teda hledal spíš WW1 bodáky a pod.
Ale musíš koookat na obrazovečku--))) tam ti to ukáže vždy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. listopad, 2011 18:17    Předmět: Citovat

to Cortes:
Máš sice pravdu, že se ta železa dají rozpoznávat (do jisté míry) na displeji, eventuálně se dá chodit v Allmetalu, pak tam máš opravdu všechno a zvětší se i dosah. Ale z principu mi prostě přijde zhýralost chodit s cortesem na železo...
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sana
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pátek 25. listopad, 2011 9:59    Předmět: Citovat

Fox napsal:
to Cortes:
Máš sice pravdu, že se ta železa dají rozpoznávat (do jisté míry) na displeji, eventuálně se dá chodit v Allmetalu, pak tam máš opravdu všechno a zvětší se i dosah. Ale z principu mi prostě přijde zhýralost chodit s cortesem na železo...

Zhýralost to asi bude, ale pokud vyrazím do lágru ww2, tak netahám dva detektory. Děkuji za rady. Sana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pátek 25. listopad, 2011 14:11    Předmět: Citovat

to sana:
Ahoj, koukal jsem že prodáváš tu ES2. Ze své zkušenosti bych to nedělal. Cortés ji určitě plnohodnotně nenahradí. Hledání s ním je tak trochu něco jiného. Ale na políčko na barevná kolečka je super. Wink
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sana
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čtvrtek 15. prosinec, 2011 20:33    Předmět: Citovat

Fox napsal:
to sana:
Ahoj, koukal jsem že prodáváš tu ES2. Ze své zkušenosti bych to nedělal. Cortés ji určitě plnohodnotně nenahradí. Hledání s ním je tak trochu něco jiného. Ale na políčko na barevná kolečka je super. Wink


Zdravím kolego, musím potvrdit tvá slova. Byl jsem dnes na bývalým ležení ruských vojáků z roku 1945. S ES 2 jsem rozeznával velká železa od malých. Barva se dala s velkou cívkou taky rozeznat. S Cortesem barva super, ale velká a malá železa nedokážu rozeznat. Dnes jsem byl s Cortesem a musel jsem kopat každý železo. Granát f1 se mi hlásil jako železo bez rozlišení velikosti. U ES 2 by mi velké železo Kvákalo a dá se velice dobře rozeznat. Prosím o radu, jak u Cortese rozeznat velká a malá železa. Sana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pátek 16. prosinec, 2011 19:47    Předmět: Citovat

Ahoj,
s tím železem je to těžký. Cortés je postavenej tak, aby odfiltroval co nejvíce železa. Z toho to pohledu je jedno o jaké předměty se jedná. Myslím, že to u něj vždy bude tak trochu oříšek a bude to vést ke kopání většího množství cílů.
Já osobně jsem s ním vždy hledal barvu a snažil se z něho co nejvíce vymáčknout, páč to fakt není žádnej hloubkáč. Very Happy Takže jsem měl disk. pod iron, thres. na max a citlivost na konci červeného pole.
Co bych snad doporučil zkusit, aby se více daly rozeznávat nuance mezi železnými cíly je, stažení diskriminace někam pod iron, thresh. nastavit tak na jednu hodinu a možná stáhnout trochu citlivost. A pak jen poslouchat a poslouchat. Wink Malé kousky by ta diskriminace pod iron měla schovat a větší by se měli propasírovat. Železo má přeci jen ostřejší odezvu, i když u Cortése to není tak zřetelné jako třeba u Tejonu, ale dá se to poznat-naučit. A pak ještě sledovat displej …. sílu signálu znázorněného ve sloupcovém grafu u iron. Do značné míry bude taky záležet na lokalitě. Narazil jsem na místa kde posílal do barvy i dost malá želízka a nedalo se s tím nic dělat. Skoro nikdy jsem nechodil s disk nad železo, nebo jen ve výjimečných případech.
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: neděle 18. prosinec, 2011 13:37    Předmět: Citovat

Nenapsal jsi s jakou cívkou chodíš, ale doporučil bych to nejdříve odladit na základní koncentrice. Když jsem si zkoušel SEWku tak mi přišlo, že vyhodnocení nebylo až tak jednoznačné. Kraje cívky hlásily železo a střed barvu (jednalo se o barvu).
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sana
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pondělí 19. prosinec, 2011 6:18    Předmět: Citovat

Fox napsal:
Nenapsal jsi s jakou cívkou chodíš, ale doporučil bych to nejdříve odladit na základní koncentrice. Když jsem si zkoušel SEWku tak mi přišlo, že vyhodnocení nebylo až tak jednoznačné. Kraje cívky hlásily železo a střed barvu (jednalo se o barvu).


K ES 2 mám nyní sladěnou cívku 12x10 koncentriku, SEF 15X12 kterou jsem dokupoval a nyní i SEF 12X10, kterou jsem koupil s Cortesem. Zdraví Sana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pátek 23. prosinec, 2011 21:33    Předmět: Citovat

Zkus hodit na toho Cortése tu koncentriku, jestli se to nebude chovat lépe.
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sana
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: sobota 24. prosinec, 2011 15:44    Předmět: Citovat

Fox napsal:
Zkus hodit na toho Cortése tu koncentriku, jestli se to nebude chovat lépe.

To mě taky napadlo. Až se znovu dostanu do terénu, tak to určitě zkusím. Děkuji za rady. Krásné svátky všem přeje Sana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sana
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pondělí 02. leden, 2012 19:27    Předmět: Citovat

sana napsal:
Fox napsal:
Zkus hodit na toho Cortése tu koncentriku, jestli se to nebude chovat lépe.

To mě taky napadlo. Až se znovu dostanu do terénu, tak to určitě zkusím. Děkuji za rady. Krásné svátky všem přeje Sana


Tak jsem včera po prospání vyrazil na malý testík. Eurosabre 2 s cívkou sef 12x10, a Cortes koncentrika 10x12. Výsledky z polygonu.
1 Heller 15 cm - Cortes - krásná odezva
1 Kčs 20 cm - Cortes - slušný signál
1/2 SS ID 30 cm - Cortes - slušný signál

1 Heller 15 cm - ES - velice slabý signá.
1 KČS - 20 cm - ES - slyšitený signál - ale pouze - škrknutí
1/2 SS ID 30 cm - dobrý signál

Závěr - pokud půjdu na políčko, tak jednoznačně Cortes s koncentrikou 12x10, na válku ES 2 - SEF - 12X10, NEBO 15X12.

Děkuji za Vaše názory a rady- Zdraví Sana.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
benik



Registrace: 17.7. 2010
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní čechy29let

PříspěvekZaslal: úterý 03. leden, 2012 0:10    Předmět: Citovat

Myslim,že z tý ES2 by mělo jít vymáčknout o dost víc ,a že by měla souboj vyhrát.
_________________
"Zahálka může mladého člověka doslova zničit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: úterý 03. leden, 2012 11:55    Předmět: Citovat

Ahoj,
pěkně se mi to čte, jakožto bývalému majiteli Cortése. Smile Ale taky se mi to moc nezdá. Aby ES2 s velkou SEFkou měla problém s korunou ve 20cm je trochu zvláštní...
Spíš by mě zajímalo, jestli jsi pozoroval nějaké rozdíly ve vyhodnocení u Cortése oproti SEFce, když jsi nyní používal koncentriku?
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kloss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1443

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 13:49    Předmět: Citovat

Fox napsal:
Ahoj,
pěkně se mi to čte, jakožto bývalému majiteli Cortése. Smile Ale taky se mi to moc nezdá. Aby ES2 s velkou SEFkou měla problém s korunou ve 20cm je trochu zvláštní...


Já si naopak myslím, že závěr sany je odpovídající Wink U obou detíků záleží na typu půdy, ve které byl test proveden. Nechci se pouštět do zbytečných polemik, ale můj názor z praxe je, že ES2 více mění své dosahové možnosti podle typu půdy.
_________________
Spes non confunditur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 15:58    Předmět: Citovat

Kloss napsal:
Fox napsal:
Ahoj,
pěkně se mi to čte, jakožto bývalému majiteli Cortése. Smile Ale taky se mi to moc nezdá. Aby ES2 s velkou SEFkou měla problém s korunou ve 20cm je trochu zvláštní...


Já si naopak myslím, že závěr sany je odpovídající Wink U obou detíků záleží na typu půdy, ve které byl test proveden. Nechci se pouštět do zbytečných polemik, ale můj názor z praxe je, že ES2 více mění své dosahové možnosti podle typu půdy.

To máš sice pravdu , ale platí to u obou a u Cortése možná i víc. Aby ES2 se SEF 12x10 nedalo v pohodě korunu ve 20cm , tak to by tam musel být čedič a to by tam cortés taky nedal ani 10.
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 16:57    Předmět: Citovat

benik napsal:
Myslim,že z tý ES2 by mělo jít vymáčknout o dost víc ,a že by měla souboj vyhrát.


To jsem si myslíval taky, než jsem přišel na to, že nenadělá o moc více více muziky než obyčejný F2, který navíc díky multitónu a vizuální informaci poskytuje větší komfort při identifikaci cíle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
George-83
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 2811
Bydliště: Děčín-venkov.... Věk: 41 let

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 17:35    Předmět: Citovat

franny napsal:
benik napsal:
Myslim,že z tý ES2 by mělo jít vymáčknout o dost víc ,a že by měla souboj vyhrát.


To jsem si myslíval taky, než jsem přišel na to, že nenadělá o moc více více muziky než obyčejný F2, který navíc díky multitónu a vizuální informaci poskytuje větší komfort při identifikaci cíle.

Sice jsem neměl ani jeden z těchto detíků v ruce, ale aby dala F2 na prdel ES 2 ? Tomu fakt nevěřím Rolling Eyes
_________________
Golden Mask 7 - XP MI-4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 17:36    Předmět: Citovat

Franny, poslední dobou tomu fakt dáváš na frak. Naštěstí jsem F2 nějaký ten pátek také měl, takže se můžu nad takovou volovinou akorát pousmát Rolling Eyes
Ale chudák ten, kdo se takového zhodnocení chytne a sáhne radši po té F2.

Mimochodem, F2 je 4 tón a ES II jestli se nepletu, tak umí 3 - tón. Tak nevím co je multitón.
EDIT: A vizuální informace F2 funguje relativně spolehlivě jen tak do 3/4 dosahu na konkrétní cíl. Pak zkresluje jak prase a všechno je železo. Navíc není ID vyhodnocení nezávislé od audia. Prostě to identifikaci nijak nezpřesní.
ESII není žádný lamač rekordů, ale ten detík umí a umí hodně, to je úplně jíná liga.
Taky je ES II úplně jiný než ES.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Cortés Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO