Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 484 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dohledávačka s rozlišením.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> JOKR
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kloss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1443

PříspěvekZaslal: úterý 10. leden, 2012 14:45    Předmět: Citovat

jokr napsal:
...půjde o zaoblený hranol na konci se zužující a přecházející v jakousi minilopatku.Celková délka je 21cm,šířka 35mm a výška 20mm.
Baterie 9V.Váha přibližně 120g včetně 9V akumulátoru....


Ahoj, mám představivost, ale přesto, nešel by sem dát alespoň nákres tvaru?

A jedna připomínka - při vypnutí zvuku nepůjde rozlišit zda jde o železo, nebo o barvu. Vibrace jsou All. Takže zvuk by mohla vysuplovat zelená ledka- barva, červená železo.
_________________
Spes non confunditur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: úterý 10. leden, 2012 19:04    Předmět: Citovat

Ahoj, mám představivost, ale přesto, nešel by sem dát alespoň nákres tvaru?

A jedna připomínka - při vypnutí zvuku nepůjde rozlišit zda jde o železo, nebo o barvu. Vibrace jsou All. Takže zvuk by mohla vysuplovat zelená ledka- barva, červená železo.[/quote]

Pravdu díš,to byl důvod proč jsem tam ty ledky původně navrhl.Původně měli prosvětlit půhledný kryt tlačítka,teď se zdá že by lepší bylo aby zasvítily na místo detekce kovu v příslušné barvě.Je to ale mechanicky trochu problém jak je umístit,jak někdo psal,pointer je věčně špinavý od hlíny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kloss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1443

PříspěvekZaslal: úterý 10. leden, 2012 20:44    Předmět: Citovat

jokr napsal:
...Je to ale mechanicky trochu problém jak je umístit,jak někdo psal,pointer je věčně špinavý od hlíny.


Jestli k tomu ještě můžu něco napsat, tak obdelníková průhledná krytka diod, umístěná v jedné rovině povrchu, bude vždy alespoň částečně průhledná a bude vidět, která dioda pod ní svítí. V případě velkého zašpinění se lehce, jediným pohybem prstu, z toho místa odstraní hlína.
_________________
Spes non confunditur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ferino
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.11. 2008
Příspěvky: 238

PříspěvekZaslal: úterý 10. leden, 2012 22:24    Předmět: Citovat

Môže mi niekto objastniť účel tej diskriminácie? Moja predstavivosť na to nestačí Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sasa



Registrace: 27.5. 2011
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: úterý 10. leden, 2012 22:42    Předmět: Citovat

Zdravím, s dohledávačkama zatím nemam zkušenosti, ale napadaj mě 2 příklady využití rozlišení - jestli jsem tě teda správně pochopil a "diskriminací" jsi rozlišení myslel Smile Pod cívkou a následně v díře, příp. ve vykopaný zemině, může být víc věcí včetně železa, pak má rozlišení smysl. A druhej a pro mě asi hlavní důvod- pakliže je hluboko v díře zakopaný rezavý želízko např. kruhovitýho tvaru, detektor ho může na určitou vzálenost hlásit jako kopatelnou barvu (pro lidi, co chtěj kopat barvu). Pokud by předmět byl třeba v 35 cm a já bych měl vykopáno 30 cm a cívka by se do výkopu nevešla, dohledávačkou bych mohl zjistit, jestli dál kopat nebo to nechat být. Ale samozřejmě záleží na tom, jak by bylo to rozlišování přesný..
_________________
Jokr 009 + 27 cm DD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jeffbond
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 428
Bydliště: Sedlč. kotlina Věk 35let

PříspěvekZaslal: úterý 10. leden, 2012 23:04    Předmět: Citovat

Přesně tuhle dohledávačku bych teď uvítal, hrabu se v hlíně, v podlaze, po vytrhanejch prknech (stará škola) a s fíšou se v tom ztrácim - je tam takovej bordel, že mi na to nestačí ani moje menší cívka...
_________________
F-1270 HOME TUNING + RUSKÝ MĚŘIČ RADIACE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kloss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1443

PříspěvekZaslal: středa 11. leden, 2012 0:29    Předmět: Citovat

ferino napsal:
Môže mi niekto objastniť účel tej diskriminácie? Moja predstavivosť na to nestačí Embarassed


Wink Něco už objasnil Sasa, ale je velmi užitečné mít možnost si pod úrovní terénu ověřit zda se jedná o barvu, či železo. Nebudu to rozepisovat, ti, co nevědí o čem píšu neuvěří, ti, co vědí o čem píšu to mohou potvrdit.
_________________
Spes non confunditur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ferino
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.11. 2008
Příspěvky: 238

PříspěvekZaslal: středa 11. leden, 2012 11:39    Předmět: Citovat

Ak tá možnosť neúmerne nepredraží dohľadávačku a nebude na úkor ostatných parametrov, samozrejme prečo nie.

Ale stále si neviem predstaviť, že sa dostanem k predmetu na dosah dohľadávačky (4cm) a prestanem kopať. Sry ale tie 4cm už dokopem aj prednými zubami a overím si to vizuálne/manuálne.

jeffbond - do týchto miest by som šiel so sitom a lopatou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: středa 11. leden, 2012 12:07    Předmět: Citovat

Kloss napsal:
ferino napsal:
Môže mi niekto objastniť účel tej diskriminácie? Moja predstavivosť na to nestačí Embarassed


Wink Něco už objasnil Sasa, ale je velmi užitečné mít možnost si pod úrovní terénu ověřit zda se jedná o barvu, či železo. Nebudu to rozepisovat, ti, co nevědí o čem píšu neuvěří, ti, co vědí o čem píšu to mohou potvrdit.


Souhlasím,přesně z tohoto důvodu jsem se do toho pustil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sasa



Registrace: 27.5. 2011
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: středa 11. leden, 2012 13:53    Předmět: Citovat

ferino napsal:
Ale stále si neviem predstaviť, že sa dostanem k predmetu na dosah dohľadávačky (4cm) a prestanem kopať. Sry ale tie 4cm už dokopem aj prednými zubami a overím si to vizuálne/manuálne.


Kdybych byl v situaci, kterou popisuješ, snad bych to už taky dokopnul, ale jde nejspíš o to, že ty 4 cm dosahu jsou na něco menšího. Takže kdyby tam byla uložená věc větší, dosah na ní by byl klidně 10, 15 cm a kdybys chtěl kopat fakt jen barvu, železo tě nezajímalo, bylo by to v unavujících (otravujících) podmínkách (teplota, půda, hmyz) a nakonec bys trpělivostí dosáhl vykopání šrotu, třeba by tě to nemuselo pořád bavit Wink
_________________
Jokr 009 + 27 cm DD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: středa 11. leden, 2012 15:24    Předmět: Citovat

Jak už jsem psal na začátku,nikdy jsem dohledávačku nepoužíval.Ale občas jsem po ní zatoužil ve chvíli,kdy v díře už nic nebylo,vedle hromada hlíny a v ní píská něco malého drobného.Vemete jednu hrst,pak druhou a pořád nic.Zvednu se,vemu detektor znova zaměřím a zase položit detektor a znovu nabírat hlínu...v tuhle chvíli by se mi hodila.

Před chvílí jsem testoval reakci na různá železa,velká,malá, různých tvarů,neplete se s vyjimkou jednoho tvaru - a to je otázka do pranice,kdo bude první se správnou odpovědí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sasa



Registrace: 27.5. 2011
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: středa 11. leden, 2012 15:30    Předmět: Citovat

Tipnul bych "klasicky" kruh:)
_________________
Jokr 009 + 27 cm DD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: středa 11. leden, 2012 15:42    Předmět: Citovat

Sasa napsal:
Tipnul bych "klasicky" kruh:)


Správně!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: čtvrtek 12. leden, 2012 12:34    Předmět: Citovat

jokr napsal:
Jak už jsem psal na začátku,nikdy jsem dohledávačku nepoužíval.Ale občas jsem po ní zatoužil ve chvíli,kdy v díře už nic nebylo,vedle hromada hlíny a v ní píská něco malého drobného.Vemete jednu hrst,pak druhou a pořád nic.Zvednu se,vemu detektor znova zaměřím a zase položit detektor a znovu nabírat hlínu...v tuhle chvíli by se mi hodila.


Pro tento případ by se hlavně hodila dohledávačka, která detekuje i po stranách. Výrazně to urychlí dohledání. Materiál se dá rozhrábnout a přejet celou délkou dohledávačky a následně se droboť dožene špičkou...
Troufnu si konstatovat, že u dohledávačky, která detekuje pouze na špici se stejně bude primárně přejíždět plnými hrstmi nad sondou a pak teprve dojde na dohledávačku.
Rozebírám to proto, že osobně kopu vše co jde do barvy bez ohledu na velikost, takže se občas zapotí i dohledávačka. Wink
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: čtvrtek 12. leden, 2012 12:55    Předmět: Citovat

ferino napsal:
Môže mi niekto objastniť účel tej diskriminácie? Moja predstavivosť na to nestačí Embarassed


Trochu jsem to zamotal. Ve výčtu vlastností jsem měl použít termín "audio rozlišení", protože se tu o diskriminaci v pravém smyslu nejedná. Ale občas se u multi tónů uvádí audio diskriminace, tak jsem to použil...
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: čtvrtek 12. leden, 2012 20:13    Předmět: Citovat

Samo že to nehledá jen špičkou,šířka záběru je na plocho cca 5cm a tam je dohledávačka nejcitlivější,u špičky se citlivost snižuje na to přesné zacílení.
Nemá to konkurovat Garetu,považuju tuto dohledávačku za téměř dokonalou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pátek 13. leden, 2012 12:51    Předmět: Citovat

Ahoj Jokre.

Skvělý nápad.
Já bych dohledávačku viděl takto:

Dosah: 2 režimy, jeden na delší detekci, druhý krátký, jen na velmi blízké dohledání. Detekce 360°, špička VCO indikace, boky pouze tón.

Jednoznačně bych preferoval volbu: akustika/vibrace

Diskriminaci bych dal pouze na ten delší detekční dosah.

Dobíjení bych řešil 9V přes konektor.

Přisvícení ano, ale volitelné přes tlačítko.

Velikost a šířka zhruna, jako PP.

A samozřejmě, chce to auto nastavení.

Co se ceny týče, myslím že bys tohle mohl zvládnout za 2600Kč.
A byla by to jednoznačně nejlepší dohledávačka na trhu.

Bude samozřejmě záviset na stabilitě a dílenském provedení.
Závidím Ti ten čas, že se tomu můžeš věnovat.
Já zatím zhruba připravuji dílmu a laboratoř z vejminku na fungování. Letos bych chtěl zase začít s praxí a taky s nějakým tím vývojem.
Ta dohledávačka je docela výzva Very Happy
Feri
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: sobota 14. leden, 2012 20:10    Předmět: Citovat

Buď zdráv Feri,
to co navrhuješ zhruba odpovídá dnešní realitě,neumí to 360° protože je to odlišný systém než používá Garet.Do dvojí citlivosti se mi nechce,
znamenalo by to další přepínač.Trochu mě mate zmínka o diskriminaci,jenom rozlišuje,ale dá se nastavit aby barvu preferoval.Konektor na nabíjení tam taky moc nechci,ať si zákazník zvolí typ napájení sám,baterii nebo aku.Když se nepoužívá vibrace bere 00-prd,když běží motorek 70mA,což mě překvapilo když jsem to zjistil.Držím palce ať máš brzo trucovnu na vyvíjení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: úterý 17. leden, 2012 8:29    Předmět: Citovat

jokr napsal:
Buď zdráv Feri,
to co navrhuješ zhruba odpovídá dnešní realitě,neumí to 360° protože je to odlišný systém než používá Garet.Do dvojí citlivosti se mi nechce,
znamenalo by to další přepínač.Trochu mě mate zmínka o diskriminaci,jenom rozlišuje,ale dá se nastavit aby barvu preferoval.Konektor na nabíjení tam taky moc nechci,ať si zákazník zvolí typ napájení sám,baterii nebo aku.Když se nepoužívá vibrace bere 00-prd,když běží motorek 70mA,což mě překvapilo když jsem to zjistil.Držím palce ať máš brzo trucovnu na vyvíjení.


Děkuju.
Také se na ní těším. Je to vlastně druhý malý domeček na pozemku. Jsou tam dvě místnosti. Z té třetí bude pergola.
V té první už začala kompletní rekonstrukce. Druhou místnost vyklízím. Sthl jsem podkrovíčko v druhé místnosti-bude tam v budoucnu sklad.
Přístroje a tu půlmega součástek jsem letos prohlíd a naštěstí nikde újma.
Takže, jakmile to zprovozním, vybavím nábytkem a zařídím, můžu dělat nějaké vylomeniny a řemeslo Very Happy
Pevně doufám, že už letos. Do toho ještě přijde zahrada a třetí část předsíně, sklep a vstup do podkroví. Na tenhle rok toho zase mám až nad hlavu. A jestli budu chodit hledat, jako loni, tak mě něco zbyde i na příští rok Very Happy

Držím palce při vývoji Exclamation
Až letos začnu, už to bude poprvé s cajskama. Proužky a popisy součástem mě začaly tak nějak splývat.....
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kloss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1443

PříspěvekZaslal: pátek 09. březen, 2012 15:41    Předmět: Citovat

Ahoj, jak pokračuje vývoj dohledávačky?
_________________
Spes non confunditur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> JOKR Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO