Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 827 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

NEL
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Tejon
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: pondělí 30. duben, 2012 12:30    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
Já viděl na Tejonu 3 typy NEL a ani jednu bych nechtěl. Kromě strašné váhy jsem nepozoroval ani co by se za nehet vešlo toho, kvůli čemu by se vyplatilo měnit je za SEFku. Wink


Jeden môj kamoš by povedal,že "presedol z lipicana na sviňú"Laughing

Mne ostáva len skúsiť jak tá "sviňa" jazdí. Časom by mali byť nové cievky od Tesora,tak počkám asi na ne.
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: úterý 01. květen, 2012 17:03    Předmět: Citovat

Já mám nyní na Tejonu Ultimatku a nějak jí nepřezouvám.. Nechodím ale moc pole spíš vůbec. V lese mě zatím vyhovuje nejvíc ze všech.
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: sobota 05. květen, 2012 12:40    Předmět: Citovat

Pozoroval si nejakú zmenu pri diskriminácii? Možno by som nad ňou pouvažoval z dôvodu nižšej hmotnosti oproti SEFke. Skúšal som Tejóna s Ultimatkou na jednej predvádzačke,ale na prvý pokus sa mi zdala už trochu nemotorná do lesa,ale možno je to len pocit. Však je oproti SEf len o pár cm väčšia....
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: sobota 05. květen, 2012 13:03    Předmět: Citovat

Měl jsem také ten pocit nemotornosti. Ale váha je dobrá, jen ty rozměry - hlavně nárůst do stran. Mě se diskriminace zdála bližší standardní koncentrice. Klasická SEF železo až příliš pouší do barvy.
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: sobota 05. květen, 2012 17:49    Předmět: Citovat

Nevim jak u Habana,ale tady jsme vcera s kolegou co ma na Tejonovi Ultimate zjistili ze houka u korenu stromu v lese.Aby se tenhle jev potlacil,musi se dolu se sensitivou.U Sefky tenhle problem nebyl.Mozna to bylo jen o lokalite,ale driv na stejnym miste se Sefkou bez problemu. Zajimavy bylo,ze Spectra na tech mistech houkala taky..Po trech snad trictvrtemetrovych jamach nam to doslo Wink Co se tyka odladovani,musi se ubrat sensitiva aby byl slyset rozdil pri pumpovani,jinak je zvuk stejny nahoru,dolu i pri otaceni potaku na obe strany.Nerikam ze to takhle chodi vsude,je to jenom poznatek z naseho terenu.
Kojote tady se muzes podivat na rozdil Sefky a Ultimate na Tejonovi na jednom pracovisti..
Sefka: http://www.youtube.com/watch?v=G1pivz020bc
Ultimate: http://www.youtube.com/watch?v=st_6UV5LHCo
_________________
Nokta Fors Gold Dedektör + Mars Discovery 12\"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: sobota 05. květen, 2012 18:09    Předmět: Citovat

Dneska jsme lítali po kopcích-lesích se dvěma Tejonama. Oba přibližně půl roku stáří a na jednom SEF 12x10 a na druhém Ultimátka. Občas jsme "Voxovali" (To znamená : počkej já to taky propípnu - kdo zná Voxe tak ví Laughing ) Dosahově se nedá porovnat obě sondy to vždy viděli , ale malinko byl rozdíl v účinku diskriminace , kde Ultimatka byla trochu přísnější a abych si nezavřel šipky(křídlaté lukové) tak jsem musel na tu čárku mezi allmetalem a ironem a spíš kousek pod ní. SEF 12x10 bylo možné až 1mm pod iron.
S prozvukama u kořenů žádný problém nemám - pokud ovšem nemám moc rozladěno do mínusu.
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: středa 23. květen, 2012 12:56    Předmět: Citovat

Teraz som sa vrátil z rannej hladačky,mal som obutú NEL Sharphooter.
Bolo tesne po daždi a tešil som sa ako si zahladám. Bohužial dalo sa hladať len na mieste,kde nebola vegetácia. Akonáhle tam bolo niečo mokré,okamžite bol prezvuk. Musel som nájsť miesta bez buriny a hladať tam. Keď to preschlo,tak už to išlo v pohode. Cievka je aspoň podla mňa dosť citlivá,berie pekne aj malé Ag. Dnes som kopol mincu nastojato asi v 15 cm,signál bol jasný.
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: středa 01. srpen, 2012 11:43    Předmět: Citovat

kofa napsal:
Nevim jak u Habana,ale tady jsme vcera s kolegou co ma na Tejonovi Ultimate zjistili ze houka u korenu stromu v lese.Aby se tenhle jev potlacil,musi se dolu se sensitivou.U Sefky tenhle problem nebyl.Mozna to bylo jen o lokalite,ale driv na stejnym miste se Sefkou bez problemu. Zajimavy bylo,ze Spectra na tech mistech houkala taky..Po trech snad trictvrtemetrovych jamach nam to doslo Wink Co se tyka odladovani,musi se ubrat sensitiva aby byl slyset rozdil pri pumpovani,jinak je zvuk stejny nahoru,dolu i pri otaceni potaku na obe strany.Nerikam ze to takhle chodi vsude,je to jenom poznatek z naseho terenu.
Kojote tady se muzes podivat na rozdil Sefky a Ultimate na Tejonovi na jednom pracovisti..
Sefka: http://www.youtube.com/watch?v=G1pivz020bc
Ultimate: http://www.youtube.com/watch?v=st_6UV5LHCo


Nyní jsem koukal na ta videa a přijde mi to nějaké divné. SEFka neviděla skoro nic, nebo to bylo na hraně a ultimate nedala jen šestku. Spíš bych vsadil na rozdílné nastavení elektroniky. Takový rozdíl mezi cívkami není. Muselo by se jednat o hraniční signály pro SEFku. Vzhledem k tomu, že bylo vidět, že polygon je již starší, pak nevím jaké jiné detektory na tom zkoušíte, páč by se mohl chytat tak akorát Detech.
Můžeš to nějak okomentovat? Co to bylo za cíle a v jakých hloubkách?
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: středa 01. srpen, 2012 11:55    Předmět: Citovat

Cíle máš popsaný pod videem v popisu. Jsou tam i odkazy na jiné detektory na stejném polygonu. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: středa 01. srpen, 2012 12:02    Předmět: Citovat

jj, díky už to vidím. Smile
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: středa 01. srpen, 2012 12:39    Předmět: Citovat

Tak jsem ta další videa shlédl, pobavil mě test CS6ky. Tento polygon je opravdu nad její možnosti, ale to muselo být jasné už předem. Smile
Co se týče Tejona a SEFky, myslím že by se dalo dosáhnout lepších výsledků na tyto konkrétní cíle, vše záleží na nastavení. Na druhou stranu bylo vidět, že test se prováděl v době kdy zem byla vysušená až praskala.
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: čtvrtek 02. srpen, 2012 0:06    Předmět: Citovat

Foxi,ja jsem si ten polygon postavil na nastavovani Spectry a potom jsem tam zacal tahat jine detiky co se naskytli primo s operatory.Z Tejona s motylem nic dal nevymacknes,ja ho mel rok a tak jsem se taky snazil to nejak postouchnout,ale zase koukam na to aby detektor co jde na polygon probehnul vysokou travu ,nejake krovisko a potom teprv ve stejnem nastaveni na ten polygon..Ultimatka je o dost stabilnejsi a tak se pootoci i sensitivita.
Motyl tam chodi na hrane a je potom videt rozdil s Ultimatkou.Kvuli Maskovi,Tejonovi s MXT spolu s Ultimate asi budu muset vykopat par hlubsich direk,sam jsem zvedavej.Ale az v zari nestiham jsem na znich.
_________________
Nokta Fors Gold Dedektör + Mars Discovery 12\"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: čtvrtek 02. srpen, 2012 21:13    Předmět: Citovat

to kofa:
Souhlasim s Tebou, ze nema smysl testovat detik, ktery je vysponovany do takove miry, ze to prinasi nestabilitu a prozvuky. Ale u Tejona s SEFkou se da jit o vice jak pul otacky do minusu a detektor zustava ve vetsine pripadu stabilni i s nejvyssi citlivosti (nema prozvuky).
U prazaka mam odskouseno, ze ho Tejon vzal i s malou SEFkou v 38cm. Proto bylo me rozcarovani, kdyz si u te pulky velka SEFka ani neskrtla. Shocked
Kazdopadne z obou videi bylo videt, ze Ultimate muze byt prinosem a to je dobre vedet. Smile
Zdravim a preji slunecne pocasi Wink
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: čtvrtek 02. srpen, 2012 21:43    Předmět: Citovat

Já viděl i vcelku standardní půdy, kde si SEF škrtla o pražáka jen tak tak ve 30cm a o pár metrů dál 45cm žádná hloubka.
Rozčarovanej z toho, že to někdy nevyjde může být leda patologický vyznavač Tejona nebo management Tesora a ty Foxíku přeci ani do jedné skupiny nepatříš ne? Wink
Tak se na to dívej objektivně. Kofa si to dělá pro sebe a jaké by to bylo srovnání, když by jeden člobrda svůj detík nijak do mínusu neladil a druhej by to tam šponoval a sto šest.
Jen na okraj: s Ultimate jde díky její stabilitě, dát citlivost až za červené pole zesilovačů, s klasickou sef jsem končil na desítce, jak jsem se dotkl červené, už to brblalo. Ten rozdíl mezi SEF a Ultimate je odpovídající. Mě se nejvíc líbí, jak Ultimate neuvěřitelně nakopla MXT. Škoda, že už ho nemám. Rolling Eyes
Kofo, nenech se odradit a natoč už i toho Maska. Už tu moc lidí, co má sílu něco psát, točit nebo se bavit o detektorech není. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: pondělí 01. říjen, 2012 23:03    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
J Už tu moc lidí, co má sílu něco psát, točit nebo se bavit o detektorech není. Wink

No právě Sad
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: úterý 02. říjen, 2012 9:02    Předmět: Citovat

Habáni napsal:
grimmi napsal:
J Už tu moc lidí, co má sílu něco psát, točit nebo se bavit o detektorech není. Wink

No právě Sad

Při pohledu na letošní počet registrací bych hledal chybu tam.. Rolling Eyes
_________________
Nokta Fors Gold Dedektör + Mars Discovery 12\"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Tejon Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO