Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 646 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Digitál, analog, pulzák
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pátek 20. září, 2013 14:39    Předmět: Citovat

Trakaře mám a vlastně displej používám od druhýho detíku. Kecám, displej mám, ale používám sporadicky... Wink Jak píše Vankelt, proč furtum čučet na televízor, když to slyším, jestli je tam barva muhehe A barvu kopu všechnu... Jinak s tím trakařem - sice dobrá volba, ale cca půl roku se s ním budeš seznamovat a nadávat si, cos to koupil. Měl jsem to samý, akorát jsem začínal SÉčkem. Těch nadávek, a vyhrožování, že ho vomotám kolem stromu, než jsem se s ním zkamarádil... A hodně lidí ho i prodalo, že ho nepochopili. Jiní zase kvůli váze. Tak si to ještě rozmysli, ale jinak dobrá volba Wink
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
yetti
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 2688
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: pátek 20. září, 2013 15:00    Předmět: Citovat

artnam napsal:

Pokud si koupím nový detektor, tak argumentuji tím, jako že pokud bych lyžoval, tak za vybavení a hory dám daleko víc. Tolik nezatížím rodiný rozpočet a nepřelámu si hnáty na sjezdovce. Mr. Green


Argumentuji podobně, jelikož lyže, kolo jakožto i jiné sporty opravdu nepěstuji. A dodávám, že až mě nějaká mina rozvěsí po smrkách, tak budou mít aspoň pořádný love z životních pojistek Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: pátek 20. září, 2013 15:14    Předmět: Citovat

Asi by to chtělo nějakou osvětu či brožurku. Mezi hledači panuje řada polopravd a mýtů, které se houževnatě šíří dál. Považovat za odlišení digitálu od analogu LCD zobrazovač je silně zkreslující. Tzv. digitály střední třídy jsou pořád prachobyčejné analogy, tj. jejich hledací jádro je analogové a CPU je tam toliko jako rozhraní mezi uživatelem a hledacím jádrem. Naopak, třeba Tesora vypadají jako analogy, taktéž mají analogové hledací jádro a přitom mají rovněž CPU, která upravuje audio odezvu. Plnokrevných digitálů je poskrovnu, např. Vflex (X-Terry) nebo FBS (Explorer, E-Trac, atd.) ty pak mají kromě CPU zajišťující rozhraní taky specializovaný CPU, tzv. DSP, zajišťující vlastní číslicové zpracování signálu přijatého přijímacím vinutím cívky. Howgh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
waldez



Registrace: 16.9. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pátek 20. září, 2013 15:50    Předmět: Citovat

franny napsal:
Asi by to chtělo nějakou osvětu či brožurku. Mezi hledači panuje řada polopravd a mýtů, které se houževnatě šíří dál. Považovat za odlišení digitálu od analogu LCD zobrazovač je silně zkreslující. Tzv. digitály střední třídy jsou pořád prachobyčejné analogy, tj. jejich hledací jádro je analogové a CPU je tam toliko jako rozhraní mezi uživatelem a hledacím jádrem. Naopak, třeba Tesora vypadají jako analogy, taktéž mají analogové hledací jádro a přitom mají rovněž CPU, která upravuje audio odezvu. Plnokrevných digitálů je poskrovnu, např. Vflex (X-Terry) nebo FBS (Explorer, E-Trac, atd.) ty pak mají kromě CPU zajišťující rozhraní taky specializovaný CPU, tzv. DSP, zajišťující vlastní číslicové zpracování signálu přijatého přijímacím vinutím cívky. Howgh.


Konečně někdo, kdo to vysvětlil tak, aby to pochopil i kuchař Smile
DÍKY MOC FRANNY Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
artnam
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.1. 2011
Příspěvky: 1298

PříspěvekZaslal: pátek 20. září, 2013 22:48    Předmět: Citovat

Jít do trakače, to chce notnou dávku odvahy.
Jsem jeden z mnoha, co si na něm vylámali zuby. Letěl brzy do kopřiv.
Obdivuji lidi co s ním hledají, pokud něco nachází, tak zcela jistě disponujíí nadpřirozenými schopnostmi. Very Happy
Dokonce jsem sprostředkovaně viděl, co s ním jeden místní hledač dokázal, ale to již hraničí s šamanismem. muhehe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hač
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.10. 2007
Příspěvky: 3142
Bydliště: Sedlčansko

PříspěvekZaslal: sobota 21. září, 2013 8:40    Předmět: Citovat

artnam napsal:
Jít do trakače, to chce notnou dávku odvahy.
Jsem jeden z mnoha, co si na něm vylámali zuby. Letěl brzy do kopřiv.
Obdivuji lidi co s ním hledají, pokud něco nachází, tak zcela jistě disponujíí nadpřirozenými schopnostmi. Very Happy
Dokonce jsem sprostředkovaně viděl, co s ním jeden místní hledač dokázal, ale to již hraničí s šamanismem. muhehe
Kde jsou ty kopřivy. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: sobota 21. září, 2013 16:46    Předmět: Citovat

hač napsal:
artnam napsal:
Jít do trakače, to chce notnou dávku odvahy.
Jsem jeden z mnoha, co si na něm vylámali zuby. Letěl brzy do kopřiv.
Obdivuji lidi co s ním hledají, pokud něco nachází, tak zcela jistě disponujíí nadpřirozenými schopnostmi. Very Happy
Dokonce jsem sprostředkovaně viděl, co s ním jeden místní hledač dokázal, ale to již hraničí s šamanismem. muhehe
Kde jsou ty kopřivy. Very Happy

U okultistickýho kamene... muhehe
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: sobota 21. září, 2013 17:11    Předmět: Citovat

hač napsal:
artnam napsal:
Jít do trakače, to chce notnou dávku odvahy.
Jsem jeden z mnoha, co si na něm vylámali zuby. Letěl brzy do kopřiv.
Obdivuji lidi co s ním hledají, pokud něco nachází, tak zcela jistě disponujíí nadpřirozenými schopnostmi. Very Happy
Dokonce jsem sprostředkovaně viděl, co s ním jeden místní hledač dokázal, ale to již hraničí s šamanismem. muhehe
Kde jsou ty kopřivy. Very Happy

Laughing Laughing Laughing
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: středa 25. září, 2013 4:16    Předmět: Re: Digitál, analog, pulzák Citovat

waldez napsal:
Čau klackaři.
Chci si koupit novou mašinu, ale od začátku tápu na tímto rozdělením. Mohl by mi PROSÍM někdo z vás do začátku vysvětlit rozdíly? Jako laikovi Wink Dosah, diskriminace, vysílání a zpracování signálu.. Jestli jsem dobře pochopil a skloubil různé informace tak: analog je rychlejší a má lepší dosah než digitál, ale digitál na displeji ukáže přesnější informace a pulzák jde do ještě větší hloubky, ale má horší diskriminaci a nebere na povrchu tolik cílů. Je to tak? Nebo mě to jako kuchařovi nedocvaklosprávně Very Happy


Ahoj.

Tak pár slov ode mě Very Happy

Dosah: je maximální dosah na cíl a) bez diskriminace b) s nastavenou úrovní diskriminace, měřený v půdě. Hloubka detekce je zpravidla rovna průměru hledací sondy (cívky). Čím lepší však přístroj je, tím je průnik půdou hlubší a dosah vlastní průměr cívky o něco přesahuje (vztaženo k drobnějším cílům, tedy k mincím, nejlépe asi vztaženo k Ag mincím o průměru cca 17 mm).
Dosah sám je samozřejmě ovlivněn mnoha dalšími faktory. Tedy zemním vyvážením, úrovní diskriminace, místními podmínkami při hledání, atd.

Diskriminace: Je potlačení/zakázání jen jedné určité vodivosti, anebo celého spektra vodivostí - digitál/analog
Diskriminace je opak vodivosti. Každý cíl má specifickou vodivost a dá se potlačit (diskriminovat).

Vysílání: u IB detektorů je obecně jedna cívka vysílací, jedna přijímací a jedna kompenzační. A to jak u cívky koncentrické, tak i u cívkek 2D. Vysílací signál je de facto stálý, přijímací cívka je naladěna tak, že na jejím výstupu je jen velmi drobné zvlnění (cívky jsou vůči sobě vyváženy a kompenzovány, jsou tedy v rovnováze). Každý kovový cíl pak, dostane-li se do magnetického pole cívky, vyvolá odezvu.

Frany Ti hezky napsal o zpracování signálu.

Rychlost odezvy detektorů na cíl: co se rychlosti odezvy týče, analog nemusí být rychlejší, než digitál. To stejné platí i pro přístroje bez LCD displeje.
Jsou digitály s opravdu nízkou dobou odezvy, srovnatelnou s opravdovými analogovými přístroji.

Digitál ti nemusí přesně definovat střed uloženého cíle. Bere místo s největší el. mag vodivostí stejně, jako ostatní detektory bez displeje. Má však tu výhodu, že na rozdíl od přístrojů bez LCD displeje a pravých analogů může zakázat (vydiskriminovat) jen tu určitou, nepatrnou část vodivosti, a tím eliminovat detekci nechtěných cílů mnohem přeněji, než zmiňované přístroje (separace).

Takže, displej by měl převážně sloužit k nastavení přístroje a k doplňkové orientaci při akustickém signálu a při dohledání, kde se projeví jeho přídavné funkce, např. velikost a hloubka uloženého cíle.

O pulzních detektorech, jak vidím, tak toho víš dost.

Pokud projedeš toto fórum, dostaneš přehršel informací o detektorech. A je na tobě, jak se v té změti informací zorientuješ.
Každý ti nabídne to nejlepší z elektronické prospekce, jak to cítí sám. A ty se musíš rozhodnout, který přístroj bude vyhovovat jen a pouze tobě. A ať si vybereš jakoukoli mašinu, počítej s tím, že po čase začneš pokukovat po jiné.

Hodně štěstí při výběru.

.... sem se zase nějak rozepsal ... Very Happy
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
waldez



Registrace: 16.9. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: středa 25. září, 2013 8:39    Předmět: Díky Feri Citovat

To Feri:

Tohle je "pár slov"? Very Happy Dělám si legraci. Díky MOC Feri. Zase jsem o kousek chytřejší. Mám objednanou Noktu Velox One. Ono jak jsem si pročítal (ne jen tohle) forum, tak každá berle má své pro a proti. Nakonec vyhrála Nokta, protože celkem dost lidí mi psalo, že Minelab E-trac je vynikající stroj, ale že ho "nezvládli" a nakonec prodali. Čili než abych si koupil něco, co je vynikající, ale neumím s tím, tak si koupím něco, o čem jsem přesvědčen, že to zmáknu. Navíc jsem se dozvěděl, že Noktu má jeden týpek z práce, takže mi kdyžtak poradí. Navíc počkám na testy a recenze Garrettu ATX a pokud to bude vypadat slibně, tak bych si příští rok k vánocům pořídil ATXko. Ale to je ještě daleko Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO