Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 445 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Osobní zkušenosti s XP Gold MAXX POWER
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP Gold MAXX POWER
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr67
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.4. 2008
Příspěvky: 4205
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: pondělí 28. březen, 2011 20:19    Předmět: Citovat

Budeme sezónu testovat a pak to shrneme Very Happy Při tomto nastavení nemám s železem problém, samozřejmě že podkovy, wehrmachtácké přezky a různá železná kolečka kopu bo je tam náznak barvy, když si nejsem jistý tak zapumpuji cívkou a stejně kopu. Very Happy Tohle nastavení mi vyhovuje bo tam není kompromis, barva,kopu, je tam samozřejmě spektrum tónů kdy poznám brokový spodek ale stejně kopu, co kdyby Wink
Mám toto nastavení vyzkoušeno i na lágru a umí to daleko přesněji najít barvu v zamořené lokalitě železem a to zbožňuji.


Naposledy upravil Petr67 dne úterý 29. březen, 2011 0:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
coinstriker



Registrace: 27.9. 2010
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pondělí 28. březen, 2011 23:12    Předmět: Citovat

tech 12-13 si schvalne vyzkousim ,na cile ktere kopu blizko zelez Very Happy
naposledy jsem na moje nastaveni kopnul pulgramovy plisek,ktery byl do 5cm od zeleza Smile
_________________
www.vodnisystemy.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kim
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 31. březen, 2011 10:09    Předmět: Citovat

coinstriker napsal:
tech 12-13 si schvalne vyzkousim ,na cile ktere kopu blizko zelez Very Happy
naposledy jsem na moje nastaveni kopnul pulgramovy plisek,ktery byl do 5cm od zeleza Smile


jaké je tvé nastavení ??jak hluboko byl ten plíšek??a jakej plíšek prosím??
Návrat nahoru
Kim
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 31. březen, 2011 10:25    Předmět: Citovat

Jak je to s testama na vzduchu?????
Včera podvečer proběhl malej test já gold kámoš gold .
Já zakladní cívku ,kamarád 30x36.
Dvě nastavení, zákaldní a 12/13 u obou detíků.
Velká cívka s rychlejšim máchnutím nad parvusem zikmunda.Signál slyšet u kámoše cca 10-12cm já tak do těch 10cm?
U auto lepší(i když nic co by se mě líbilo) signál než u 12/13 u zakl. civky.
U té velké zněl u obouch nastaveních stejně.
Musim říct že v ten moment na mne u základní civky nastavení 12/13 neudělalo dobrej dojem?
Vím že testy na vzduchu jsou k ničemu, ale přeci jen tam by mněl bejt rozdil jasnějši nebo ne??
Návrat nahoru
Kim
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 31. březen, 2011 10:27    Předmět: Citovat

Petr67 napsal:
Budeme sezónu testovat a pak to shrneme Very Happy Při tomto nastavení nemám s železem problém, samozřejmě že podkovy, wehrmachtácké přezky a různá železná kolečka kopu bo je tam náznak barvy, když si nejsem jistý tak zapumpuji cívkou a stejně kopu. Very Happy Tohle nastavení mi vyhovuje bo tam není kompromis, barva,kopu, je tam samozřejmě spektrum tónů kdy poznám brokový spodek ale stejně kopu, co kdyby Wink
Mám toto nastavení vyzkoušeno i na lágru a umí to daleko přesněji najít barvu v zamořené lokalitě železem a to zbožňuji.


prosím tě jak máš nastavené ostatní čudle když hledáš na 12/13 a když na auto??diky za info.Někde dělám chybiu a nevím kde?
Návrat nahoru
Vaquero
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 30.7. 2006
Příspěvky: 5537
Bydliště: Čertova brázda

PříspěvekZaslal: čtvrtek 31. březen, 2011 18:12    Předmět: Citovat

Nemusíš vůbec dělat chybu. Jak znám, detektory se od sebe liší kus od kusu.
_________________
Kopat - nekopat??? KOPAT!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
coinstriker



Registrace: 27.9. 2010
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čtvrtek 31. březen, 2011 19:49    Předmět: Citovat

Kim napsal:
coinstriker napsal:
tech 12-13 si schvalne vyzkousim ,na cile ktere kopu blizko zelez Very Happy
naposledy jsem na moje nastaveni kopnul pulgramovy plisek,ktery byl do 5cm od zeleza Smile


jaké je tvé nastavení ??jak hluboko byl ten plíšek??a jakej plíšek prosím??


iron treshold - na stupnici pole 5,5 - 7 ,les kolem 10 ,na auto sem nikdy nechodil
sensitivity - normalne chodim na 12h,kdyz je lokalita zamorena tak klidne stahnu na 10 h ,v lese chodim na 2 h
iron volume - 10-11h
ground - na zacatek cervene sipky
silencer - pole 0 ,les 2

plisek byl parvus V2,hloubka do 10 cm ,
vcera sem se k nastaveni 12-13 nedostal ,jel sem na svoje a zas na me vyskocilo male ag ,taky bylo do tech 10

na lesni nastaveni mam vyzkouseny 1kr ferdinanda 15cm krasny signal
_________________
www.vodnisystemy.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kim
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 31. březen, 2011 21:08    Předmět: Citovat

coinstriker napsal:
Kim napsal:
coinstriker napsal:
tech 12-13 si schvalne vyzkousim ,na cile ktere kopu blizko zelez Very Happy
naposledy jsem na moje nastaveni kopnul pulgramovy plisek,ktery byl do 5cm od zeleza Smile


jaké je tvé nastavení ??jak hluboko byl ten plíšek??a jakej plíšek prosím??


iron treshold - na stupnici pole 5,5 - 7 ,les kolem 10 ,na auto sem nikdy nechodil
sensitivity - normalne chodim na 12h,kdyz je lokalita zamorena tak klidne stahnu na 10 h ,v lese chodim na 2 h
iron volume - 10-11h
ground - na zacatek cervene sipky
silencer - pole 0 ,les 2

plisek byl parvus V2,hloubka do 10 cm ,
vcera sem se k nastaveni 12-13 nedostal ,jel sem na svoje a zas na me vyskocilo male ag ,taky bylo do tech 10

na lesni nastaveni mam vyzkouseny 1kr ferdinanda 15cm krasny signal


diky za info zajimavé Wink


Naposledy upravil Kim dne pátek 01. duben, 2011 7:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Petr67
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.4. 2008
Příspěvky: 4205
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: čtvrtek 31. březen, 2011 21:45    Předmět: Citovat

Čas a testování to rozlouskne, testuji denně a žádné proti jsem nezaznamenal. Včera jsem byl služebně na Jižní Moravě a v zamořeném lese železem jsem tahal barevnou droboť jedna báseň. Je pravda že bych při testování měl přepnout do AUTO a porovnat, ale na to prdím bo není čas Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kim
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 01. duben, 2011 7:37    Předmět: Citovat

Petr67 napsal:
Čas a testování to rozlouskne, testuji denně a žádné proti jsem nezaznamenal. Včera jsem byl služebně na Jižní Moravě a v zamořeném lese železem jsem tahal barevnou droboť jedna báseň. Je pravda že bych při testování měl přepnout do AUTO a porovnat, ale na to prdím bo není čas Very Happy


pls ještě jednou jak to máš s ostatním nastavením krom 12/13??
Návrat nahoru
Pajix
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.12. 2008
Příspěvky: 487
Bydliště: venkov - 27 let

PříspěvekZaslal: pátek 01. duben, 2011 7:56    Předmět: Citovat

coinstriker napsal:
iron treshold - na stupnici pole 5,5 - 7 ,les kolem 10 ,na auto sem nikdy nechodil
sensitivity - normalne chodim na 12h,kdyz je lokalita zamorena tak klidne stahnu na 10 h ,v lese chodim na 2 h
iron volume - 10-11h
ground - na zacatek cervene sipky
silencer - pole 0 ,les 2

Zajímávé nastavení, ale hafo toho musíš přecházet Very Happy

- Proč na čisté lokalitě (les) nechodíš na plnou sensitivitu, tzv.max v červeným? Tedy, nejsi-li jen povrchový sběrač.

- Proč nenastavuješ Ground (zem) podle podloží kde se nacházíš, jak píšeš "na začátek červené šipky" to je universální nastavení, zbytečně přicházíš o hloubku na malé věci. Přijdeš na lokalitu, zapumpuješ, stáhneš, umístíš těsně nad prozvuky...já to mám jak-kdy, někdy 8h > jindy zase 10h, na universál jsem chodil.... ani se nepamatuji, myslím vůbec.

- Proč v lese, který je čistý, zapínáš silencer (zklidňovač na prozvuky) na max. hodnotu "2"??? Když už ho musíš zapínat, tak spíše na zaneřáděném poli. Ale v lese kde nemáš tolik nepořádku a nehrozí prozvuky, mít zapnutou diskriminaci-filtr Silencer, je hodně kontraproduktivní. Opět zbytečně přicházíš o dosahy. Osobně vůbec nezapínám, vždy nastaven na "0", i na poli....já si už mezi zvuky vyberu sám, který kopu. Nenechávám stroj rozhodovat, které mi pošle.

- Jinak "Iron volume" není žádné nastavení (diskriminace, filtr, sens...) ovlivňující hloubku a velikost předmětů. Ale to snad víš. Jedná se opravdu jen o zapnutí, nebo vypnutí hlubokého tónu (jenom audio), detektor dále signalizuje železo, jen ti ho zvukově nehlásí.

Mluvím ze svých zkušeností, ze své praxe, ze svých postřehů - nejsem ovlivněn lobbi prodejců....mám XP detektor více jak 5let.


Naposledy upravil Pajix dne pátek 01. duben, 2011 11:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kim
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 01. duben, 2011 8:26    Předmět: Citovat

- Proč na čisté lokalitě (les) nechodíš na plnou sensitivitu, tzv.max v červeným? Tedy, nejsi-li jen povrchový sběrač.

- Proč nenastavuješ Ground (zem) podle podloží kde se nacházíš, jak píšeš "na začátek červené šipky" to je universální nastavení, zbytečně přicházíš o hloubku na malé věci. Přijdeš na lokalitu, zapumpuješ, stáhneš, umístíš těsně nad prozvuky...já to mám jak-kdy, někdy 8h > jindy zase 10h, na universál jsem chodil.... ani se nepamatuji, myslím vůbec.

- Proč v lese, který je čistý, zapínáš silencer (zklidňovač na prozvuky) na max. hodnotu "2"??? Když už ho musíš zapínat, tak spíše na zaneřáděném poli. Ale v lese kde nemáš tolik nepořádku a nehrozí prozvuky, mít zapnutou diskriminaci-filtr Silencer, je hodně kontraproduktivní. Opět zbytečně přicházíš o dosahy. Osobně vůbec nezapínám, vždy nastaven na "0", i na poli....já si už mezi zvuky vyberu sám, který kopu. Nenechávám stroj rozhodovat, které mi pošle.

- Jinak "Iron volume" není žádné nastavení (diskriminace, filtr, sens...) ovlivňující hloubku a velikost předmětů. Ale to snad víš. Jedná se opravdu jen o zapnutí, nebo vypnutí hlubokého tónu (jenom audio), detektor dále signalizuje železo, jen ti ho zvukově nehlásí.

Mluvím ze svých zkušeností, ze své praxe, ze svých postřehů - nejsem ovlivněn lobbi prodejců....mám XP detektor více jak 5let.[/quote]

no tohle je to co jsem tu chtěl celou tu dobu vidět.......super
Návrat nahoru
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: pátek 01. duben, 2011 8:36    Předmět: Citovat

Víceméně musím souhlasit s Pajixem. Se sensivitou začínám vždy skoro na plno - červená šipka a podle situace mírně stahuji. Málokdy pod 15h a pod 12h jsem snad nikdy nešel. Díky dobrým půdním podmínkám chodím ground vždy pod 12h, obvykle 10-11. Iron volume je jen o zvukové odezvě železa. Iron treshhold záleží na místě kde hledám - důkladná dohledávka 12h, jinak většinou auto.

Jinak taky záleží, kterou cívku používám. Tohle je nastavení na 22,5. S "bezbolestnou" musí jít sensitivita dolů, pak každé škrknutí o trávu dává falešný signál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Aeskulap
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 2792
Bydliště: Prahajzlov

PříspěvekZaslal: pátek 01. duben, 2011 11:18    Předmět: Citovat

souhlasím s Pajixem též, ale jedna věc u silenceru mně furt vrtá hlavou... a moc rád bych chtěl znát technickou pravdu? Sad ... psal jsem to tu cca před rokem:


... zní to na první pohled nelogicky, ale při pozici 2 jde detík nepatrně hloubš (asi zřejmě sníží obnovovací frekvenci nebo kiloherce nebo něco takového - takže nebere tolik mikro odezev...a více pronikne zemí (lze doporučit jen na čisté půdě protože pak as klesá citlivost na droboť), ale tomu já moc nehovím- jen jsem to četl v UK na webu)

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petr67
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.4. 2008
Příspěvky: 4205
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: pátek 01. duben, 2011 12:02    Předmět: Citovat

Kim napsal:
Petr67 napsal:
Čas a testování to rozlouskne, testuji denně a žádné proti jsem nezaznamenal. Včera jsem byl služebně na Jižní Moravě a v zamořeném lese železem jsem tahal barevnou droboť jedna báseň. Je pravda že bych při testování měl přepnout do AUTO a porovnat, ale na to prdím bo není čas Very Happy


pls ještě jednou jak to máš s ostatním nastavením krom 12/13??


silencer chodím na nulu, bo jsem v to nikdy neviděl žáden rozdíl, ground na 10 záleží na podmínkách a sensitivu na rozhraní červeného a někdy na poli ještě víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kim
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 01. duben, 2011 14:05    Předmět: Citovat

Petr67 napsal:
Kim napsal:
Petr67 napsal:
Čas a testování to rozlouskne, testuji denně a žádné proti jsem nezaznamenal. Včera jsem byl služebně na Jižní Moravě a v zamořeném lese železem jsem tahal barevnou droboť jedna báseň. Je pravda že bych při testování měl přepnout do AUTO a porovnat, ale na to prdím bo není čas Very Happy


pls ještě jednou jak to máš s ostatním nastavením krom 12/13??


silencer chodím na nulu, bo jsem v to nikdy neviděl žáden rozdíl, ground na 10 záleží na podmínkách a sensitivu na rozhraní červeného a někdy na poli ještě víc.


silencer mne zajimal samo nejvíc protože mám podobnou zkušenost a sám v tom nevidím rozdíl?diky
Návrat nahoru
coinstriker



Registrace: 27.9. 2010
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: úterý 12. duben, 2011 9:14    Předmět: Citovat

Aeskulap napsal:
souhlasím s Pajixem též, ale jedna věc u silenceru mně furt vrtá hlavou... a moc rád bych chtěl znát technickou pravdu? Sad ... psal jsem to tu cca před rokem:


... zní to na první pohled nelogicky, ale při pozici 2 jde detík nepatrně hloubš (asi zřejmě sníží obnovovací frekvenci nebo kiloherce nebo něco takového - takže nebere tolik mikro odezev...a více pronikne zemí (lze doporučit jen na čisté půdě protože pak as klesá citlivost na droboť), ale tomu já moc nehovím- jen jsem to četl v UK na webu)



tohle jsem taky docetl na UK forech proto v lese chodim na 2 ,sice to ma pomalejsi odezvu ,ale ta by v cistem lese nemela nicemu vadit . na testovani nemam cas ,jsem rad kdyz muzu do terenu .
Sad
_________________
www.vodnisystemy.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben, 2011 17:37    Předmět: Citovat

Tak jsem v neděli prošel opět čedičovou pěšinku a na konci mne napadla zásadní idea Idea Položit zkušební vokousanej Poldíkův třípeňázek argentumní na čedičovej kámen (cca 20 x 30 cm) a hula hop Hjůstne, máme problém! Krásnej kulatej mincovní signál nikde, ani po odladění čediče - téměř nic, jenom nejistej, skoro železnej pípanec, nejasného charakteru. Jednoheller to samý a krejcar 1800, tak na ten jsem v tom rozpoložení ouplně zapomněl. Samotnej kámen má zvuk jako zpětně puštěnej signál víčka omnia, dá se odladit, ale dosah surově poklesne. Crying or Very sad Kupodivu se ale na "čedičové pěšince" dá něco i najít - v reálu, ale byl jsem z toho poněkud Ptolemajoš a tímto otevírám diskusi... Wink
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben, 2011 18:23    Předmět: Citovat

Na velkém kameni z materiálu čedičového, ba dokonce i na hromadě kamenů z téhož matroše, položena byla malinkatá, kulatá, argentumní minšiška, něco jako denárek. A detechtór značky uvedené v mém podpisu pod čarou ji krásně a jasně zahlásil. A docela i ze slušné vzdálenosti cca 12-15 cm, nebo víc? Tak dlouho si to už nepamatuju, bo mi to bylo jedno. My tady čedičového podloží snad nemáme Laughing (pokud ano, tak to díky detíku nevím. Né, kecám muhehe ) Vyzkoušeno před svědky loňského roku Laughing
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben, 2011 19:13    Předmět: Citovat

Ten čedič tady někde je.Někde kámen na 200 metrech,někde nic a někde to je desetkrát na máchnutí.Taky sem o nich s bílkem nevěděl.Ale vím že jsem na těch opravdu zaprasenejch místech nemohl tolik se sensitivou jako jinde,to jsem zjistil až ted v čem byl problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP Gold MAXX POWER Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další
Strana 13 z 17

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO