Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 483 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Minelab Equinox 800 a 600
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Equinox 800
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: neděle 21. březen, 2021 20:47    Předmět: Citovat

To je v poriadku VOX, .. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: neděle 21. březen, 2021 21:18    Předmět: Citovat

vox napsal:

Ach, ale ano, ovšemže, žádnému z prodejců detektorů Minelab Equinox přece nemůže tento detektor vibrovat, dělat diskotéku, to dá přece rozum!
vox
¨

Ale no tak už dost Wink Myslel jsem , že mě znáš , ale asi ne.. Hledám s tím co považuji za nej a co mě moje PHS ramene dovolí. Míval jsem ve výbavě i jiné detektory než jen ty z naší nabídky , už jen proto abych otestoval.
Equinox mě opravdu nevybruje a nedělá žádnou diskotéku a jak tady čtu nejsem jedinej , tak si nemyslím že to má co dočinění s tím že je prodávám Wink
Pokud s tím máš takový problém , tak mě to opravdu i zajímá , můžem se sejít na hledání a rád se na to podívám. Mám místa i vedle dálnice , že je tam aut po ko..t i místa se spoustou silového vedení..
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: neděle 21. březen, 2021 21:45    Předmět: Re: Já to prodal a pořídil XP ORX Citovat

vox napsal:
Padre napsal:
Psal Kaprál:
S tímto se naprosto ztotožním, chodím némlich a skoro furt na 23 a letadlo mám taktéž na telefénu.
Přidám k této plodné diskusi ještě poznámku: EQ800 bere i takové kousky, které nezaregistruje dohledávačka, říkám jim "mikroskopické šušínky", což s XP GMP nebylo absolutně možné, ačkoliv to byl strojek vynikající! Exclamation Shocked
Howgh... Wink

Taky se v tom kolikrát šťourám jak v hovně, než to vydoluju, nejhorší je malej brok v kousku dřeva - barva a nikde nic Laughing , ovšem jaks říkal, že to bere proužek z bankovky, to sis dělal prdel Shocked


Kaprále,
co si pamatuji, tak v tomhle máš pravdu, Eq 800 bere neskutečnou droboť. Nesmí ale přepnout do diskotéky.
Co máš za dohledávačku? To jen kvůli té citlivosti. Já Mi6, už ani nevím proč, ale vyhovuje mi, dá se s ní hledat i vedení ve zdi.


Kolego, jak píše Padre, ten proužek od bankovky taky bere, ale musíš ho mít tak 1,5 mm max od cívky! Shocked
Dohledávačku mám Garreta (jedničkovýho, ten nejstarší). Jak píše Padre o velikosti broku, brok už je velkej, myslel jsem kousky řádově do 1. milimetru. Tu tzv. diskotéku jsem měl zatím jenom 2 krát a to vždy ve dvojkovým módu. Stačí ale odladit okolí a následně i zem a vše je znovu ól rajt... Wink
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
artnam
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.1. 2011
Příspěvky: 1298

PříspěvekZaslal: neděle 21. březen, 2021 22:31    Předmět: Citovat

Jako starej Deusák, asi pátej kus co tehdy došel do Česka byl můj, musím přiznat, že v současné době dávám přednost E 800. Už jak se narodil, jsem po něm zatoužil a jako jeden z prvních objednal. Tímto se omlouvám jednomu kamarádu za netrpělivost. Very Happy
Jen v určitých specifických lokalitách na specifické artefakty ho překonává Deus VF žehlička, na Deusa mám všechny cívky u E 800 o další ani neuvažuji.
Rukama mi prošlo hodně detektorů, tahle kombinace bude asi už definitivní. Wink
Jistě, taky se mi občas E 800 rozcvrliká v multi. Prostě to vyřeším způsobem dříve uvedeným a není to nic co by mě nějak vadilo. Neslyšel jsem o nikom, komu by to rušila motorka nebo auto, často hledáme u silnic. Jestli je to vůbec technicky možné, tady bych věřil jen odborníku největšímu, Fanu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 7:50    Předmět: Re: Já to prodal a pořídil XP ORX Citovat

kaprál napsal:
vox napsal:
Padre napsal:
Psal Kaprál:
S tímto se naprosto ztotožním, chodím némlich a skoro furt na 23 a letadlo mám taktéž na telefénu.
Přidám k této plodné diskusi ještě poznámku: EQ800 bere i takové kousky, které nezaregistruje dohledávačka, říkám jim "mikroskopické šušínky", což s XP GMP nebylo absolutně možné, ačkoliv to byl strojek vynikající! Exclamation Shocked
Howgh... Wink

Taky se v tom kolikrát šťourám jak v hovně, než to vydoluju, nejhorší je malej brok v kousku dřeva - barva a nikde nic Laughing , ovšem jaks říkal, že to bere proužek z bankovky, to sis dělal prdel Shocked


Kaprále,
co si pamatuji, tak v tomhle máš pravdu, Eq 800 bere neskutečnou droboť. Nesmí ale přepnout do diskotéky.
Co máš za dohledávačku? To jen kvůli té citlivosti. Já Mi6, už ani nevím proč, ale vyhovuje mi, dá se s ní hledat i vedení ve zdi.


Kolego, jak píše Padre, ten proužek od bankovky taky bere, ale musíš ho mít tak 1,5 mm max od cívky! Shocked
Dohledávačku mám Garreta (jedničkovýho, ten nejstarší). Jak píše Padre o velikosti broku, brok už je velkej, myslel jsem kousky řádově do 1. milimetru. Tu tzv. diskotéku jsem měl zatím jenom 2 krát a to vždy ve dvojkovým módu. Stačí ale odladit okolí a následně i zem a vše je znovu ól rajt... Wink


Kaprále,
některé detektory dokonce berou dlaň (magnetické pole krevního řečiště), zejména ty s frekvencí 18 kHz+. Například Lobo, tuším i GMP a na tuty všechny pulsáky. U toho Loba jsem myslel, že mám v ruce starou šponu. Proto taky když se podíváš na to jejich hledání zlata, mají k tomu takovou vixlajvantovou lopatičku (pro mladší ročníky: vixlajvant = plast, třeba jako ty Fiskars co se dávají k detektorům GoFind). Napřed jsem nevěděl proč, pak jsem to viděl na jednom videu od Garry Blackwella.
Příležitostně vyzkouším citlivost Mi6 a pošlu.

Mj. na bezdotykové měření (snímání) krevního řečiště dlaně lidské ruky má světový patent společnost Fujitsu a dává to do přístupových systémů místo čipů, něco jako otisk prstu. Je to například na letištích, i u nás v Ruzyni, nebo to dávají do vyšších modelů notebooků řady Lifebook. Prst můžeš useknout a otisknout, ale když usekneš ruku, už to krevní řečiště nesejmeš. Kvůli tomu u firmy Daimler-Benz od startování jejich meďáků na otisk prstu odešli. Stalo se jim to kdysi někde v Asii.

vox
_________________
vox


Naposledy upravil vox dne pondělí 22. březen, 2021 9:40, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 7:51    Předmět: Citovat

Habáni napsal:
vox napsal:

Ach, ale ano, ovšemže, žádnému z prodejců detektorů Minelab Equinox přece nemůže tento detektor vibrovat, dělat diskotéku, to dá přece rozum!
vox
¨

Ale no tak už dost Wink Myslel jsem , že mě znáš , ale asi ne.. Hledám s tím co považuji za nej a co mě moje PHS ramene dovolí. Míval jsem ve výbavě i jiné detektory než jen ty z naší nabídky , už jen proto abych otestoval.
Equinox mě opravdu nevybruje a nedělá žádnou diskotéku a jak tady čtu nejsem jedinej , tak si nemyslím že to má co dočinění s tím že je prodávám Wink
Pokud s tím máš takový problém , tak mě to opravdu i zajímá , můžem se sejít na hledání a rád se na to podívám. Mám místa i vedle dálnice , že je tam aut po ko..t i místa se spoustou silového vedení..

_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 8:40    Předmět: Citovat

Habáni napsal:
vox napsal:

Ach, ale ano, ovšemže, žádnému z prodejců detektorů Minelab Equinox přece nemůže tento detektor vibrovat, dělat diskotéku, to dá přece rozum!
vox
¨

Ale no tak už dost Wink Myslel jsem , že mě znáš , ale asi ne.. Hledám s tím co považuji za nej a co mě moje PHS ramene dovolí. Míval jsem ve výbavě i jiné detektory než jen ty z naší nabídky , už jen proto abych otestoval.
Equinox mě opravdu nevybruje a nedělá žádnou diskotéku a jak tady čtu nejsem jedinej , tak si nemyslím že to má co dočinění s tím že je prodávám Wink
Pokud s tím máš takový problém , tak mě to opravdu i zajímá , můžem se sejít na hledání a rád se na to podívám. Mám místa i vedle dálnice , že je tam aut po ko..t i místa se spoustou silového vedení..


Habáne,
beru tě za slovo!
Jen musíme počkat, až se trochu uklidní tahle zkurvená situace s Covidem, případně po sklizni. Do té doby možná už budu mít i ten Vanquish a snad bude létat i něco jiného, než jen cargo z Číny s rouškami. Počkejme si, sup je trpělivý pták!

Navrhuji následující - předběžné podmínky (lokality a nastavení) - oba si můžeme navrhnout 2-3 lokality.
1. Praha Čimice. Tam jsou krásná pole a letecký koridor, letadla hodně vysílají ze zemních radarů.
2. Praha Přední Kopanina - dtto. Tady máš letadla tak 100 metrů nad hlavou a detektor neslyšíš pomalu ani ze sluchátek. Hledal jsem tam se všemi detektory (cca 10-12 různých) a našel svoji první keltskou sekyrku s C-Scope MX3. Detektory tam ale vibrovaly jen občas, na jednom místě Vaquero, tenkrát jsem ale o vlivu EMI na detektor věděl prd, resp. nespojoval jsem si to.
3. Někde u silnice, vzdálenost od silnice 20-100 m, třeba Strakonická u Orlíku, abychom si taky zahledali. (Na lokalitách 1 a 2 je toho pořád ještě dost, zejména v Čimicích.)
4. Celková doba hledání na 1 test: 1 hodina, případně do přeletu letadla.
5. Čas: cca 13.00 odpoledne, zejména pro lokality 1 a 2.
Jestli se to neroztřepe při přeletu letadla ani na lokalitě v Čimicích, ani v Přední Kopanině, tak ten detektor asi nebude zapnutý.
6. Nastavení:
a) Tovární nastavení + odladěná zem a volný kanál. Citlivost min. 20, lépe 22.
b) Multifrekvence.
c) Klidně i další nastavení, pokud to dokáže detektor na dané lokalitě zklidnit, tj. diskriminace, Iron Bias (moc si toho po roce už nepamatuju). Rozhodně ale ne například single frekvence 40 kHz a citlivost 15. To můžu jít hledat s... No, to by i ten GoFind 66 byl lepší (fakt je to dobrý detík!).

Testovací podmínky můžeme mírně modifikovat nebo doplnit podle dohody, přelety letadel a projíždějící auta ve vzdálenosti 20 metrů minimálně jsou ale nutné.
Na všech těchto lokalitách jsem chodil s většinou svých detektorů (C-Scope, Tesoro, XP) a chovaly se klidně, až na některá Tesora (Vaquero, Cortés).

Pokud by byl k dispozici Eq800 i pro mě ("vochmaták", já ten svůj prodal před rokem), uvítám, abych nechodil za tebou jako ocásek.

Pokud se detektor (displej a zvuk) neroztřepe na víc než 2 vteřiny během každé minuty hledání (tento parametr můžeme upravit), a to při každém z testovacích hledání, koupím od tebe nový Equinox 800 a vysázím ti prachy na dřevo! Prozvuky od nárazů do země, kořenů, kamení nebudeme brát jako vibrace.
(Případně odešlu na místě převodem z mobilu.) Takže krabici s novým Eq800 voz rovnou pořád v kufru.

Za vhodné považuji i to, že oba napíšeme článek s fakty. Publikace zde + kdekoliv jinde dle libosti. Třeba i přeložím do EN a pošlu Bruce Candymu do Minelabu, převázané mašlí.

PS:
Samozřejmě očekávám, že jako při každém testování detektoru z nabídky LP alespoň ty na konci hledání ukážeš plnou hrst stříbrňáků, jak je tomu ostatně na LP zvykem! Smile

vox
_________________
vox


Naposledy upravil vox dne pondělí 22. březen, 2021 11:03, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 8:50    Předmět: Občas rozcvrliká vs. furt Citovat

artnam napsal:
Jako starej Deusák, asi pátej kus co tehdy došel do Česka byl můj, musím přiznat, že v současné době dávám přednost E 800. Už jak se narodil, jsem po něm zatoužil a jako jeden z prvních objednal. Tímto se omlouvám jednomu kamarádu za netrpělivost. Very Happy
Jen v určitých specifických lokalitách na specifické artefakty ho překonává Deus VF žehlička, na Deusa mám všechny cívky u E 800 o další ani neuvažuji.
Rukama mi prošlo hodně detektorů, tahle kombinace bude asi už definitivní. Wink
Jistě, taky se mi občas E 800 rozcvrliká v multi. Prostě to vyřeším způsobem dříve uvedeným a není to nic co by mě nějak vadilo. Neslyšel jsem o nikom, komu by to rušila motorka nebo auto, často hledáme u silnic. Jestli je to vůbec technicky možné, tady bych věřil jen odborníku největšímu, Fanu. Wink


Artname,
ono máš rozdíl, když se občas rozcvrliká, nebo když to dělá pravidelně. Vzhledem k tomu, že mám stále pochybnosti, jestli je blbej Eq800, nebo já, nebo jsem měl blbej ten jeden kus, jdu do toho testování s Habánem. Podmínky testování jsem navrhnul, jsou tady v tom vláknu. Klidně se k nim můžeš taky vyjádřit.
vox
_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 9:16    Předmět: Re: Občas rozcvrliká vs. furt Citovat

vox napsal:
artnam napsal:
Jako starej Deusák, asi pátej kus co tehdy došel do Česka byl můj, musím přiznat, že v současné době dávám přednost E 800. Už jak se narodil, jsem po něm zatoužil a jako jeden z prvních objednal. Tímto se omlouvám jednomu kamarádu za netrpělivost. Very Happy
Jen v určitých specifických lokalitách na specifické artefakty ho překonává Deus VF žehlička, na Deusa mám všechny cívky u E 800 o další ani neuvažuji.
Rukama mi prošlo hodně detektorů, tahle kombinace bude asi už definitivní. Wink
Jistě, taky se mi občas E 800 rozcvrliká v multi. Prostě to vyřeším způsobem dříve uvedeným a není to nic co by mě nějak vadilo. Neslyšel jsem o nikom, komu by to rušila motorka nebo auto, často hledáme u silnic. Jestli je to vůbec technicky možné, tady bych věřil jen odborníku největšímu, Fanu. Wink


Artname,
ono máš rozdíl, když se občas rozcvrliká, nebo když to dělá pravidelně. Vzhledem k tomu, že mám stále pochybnosti, jestli je blbej Eq800, nebo já, nebo jsem měl blbej ten jeden kus, jdu do toho testování s Habánem. Podmínky testování jsem navrhnul, jsou tady v tom vláknu. Klidně se k nim můžeš taky vyjádřit.

Mj. proč jsi šel do Eq? Já chtěl něco, co si sáhne jak do hloubky (nízké frekvence), tak na droboť (vyšší frekvence), a to Eq umí na jedno máchnutí. Při hledání s XP ORX/Déus musíš přepínat. Sice je to na kliknutí, ale přece jen...
vox


_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 10:02    Předmět: Re: Já to prodal a pořídil XP ORX Citovat

vox napsal:
kaprál napsal:
vox napsal:
Padre napsal:
Psal Kaprál:
S tímto se naprosto ztotožním, chodím némlich a skoro furt na 23 a letadlo mám taktéž na telefénu.
Přidám k této plodné diskusi ještě poznámku: EQ800 bere i takové kousky, které nezaregistruje dohledávačka, říkám jim "mikroskopické šušínky", což s XP GMP nebylo absolutně možné, ačkoliv to byl strojek vynikající! Exclamation Shocked
Howgh... Wink

Taky se v tom kolikrát šťourám jak v hovně, než to vydoluju, nejhorší je malej brok v kousku dřeva - barva a nikde nic Laughing , ovšem jaks říkal, že to bere proužek z bankovky, to sis dělal prdel Shocked


Kaprále,
co si pamatuji, tak v tomhle máš pravdu, Eq 800 bere neskutečnou droboť. Nesmí ale přepnout do diskotéky.
Co máš za dohledávačku? To jen kvůli té citlivosti. Já Mi6, už ani nevím proč, ale vyhovuje mi, dá se s ní hledat i vedení ve zdi.


Kolego, jak píše Padre, ten proužek od bankovky taky bere, ale musíš ho mít tak 1,5 mm max od cívky! Shocked
Dohledávačku mám Garreta (jedničkovýho, ten nejstarší). Jak píše Padre o velikosti broku, brok už je velkej, myslel jsem kousky řádově do 1. milimetru. Tu tzv. diskotéku jsem měl zatím jenom 2 krát a to vždy ve dvojkovým módu. Stačí ale odladit okolí a následně i zem a vše je znovu ól rajt... Wink


Kaprále,
některé detektory dokonce berou dlaň (magnetické pole krevního řečiště), zejména ty s frekvencí 18 kHz+. Například Lobo, tuším i GMP a na tuty všechny pulsáky. U toho Loba jsem myslel, že mám v ruce starou šponu. Proto taky když se podíváš na to jejich hledání zlata, mají k tomu takovou vixlajvantovou lopatičku (pro mladší ročníky: vixlajvant = plast, třeba jako ty Fiskars co se dávají k detektorům GoFind). Napřed jsem nevěděl proč, pak jsem to viděl na jednom videu od Garry Blackwella.
Příležitostně vyzkouším citlivost Mi6 a pošlu.

Mj. na bezdotykové měření (snímání) krevního řečiště dlaně lidské ruky má světový patent společnost Fujitsu a dává to do přístupových systémů místo čipů, něco jako otisk prstu. Je to například na letištích, i u nás v Ruzyni, nebo to dávají do vyšších modelů notebooků řady Lifebook. Prst můžeš useknout a otisknout, ale když usekneš ruku, už to krevní řečiště nesejmeš. Kvůli tomu u firmy Daimler-Benz od startování jejich meďáků na otisk prstu odešli. Stalo se jim to kdysi někde v Asii.

vox

_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
artnam
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.1. 2011
Příspěvky: 1298

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 10:41    Předmět: Re: Občas rozcvrliká vs. furt Citovat

Mj. proč jsi šel do Eq? Já chtěl něco, co si sáhne jak do hloubky (nízké frekvence), tak na droboť (vyšší frekvence), a to Eq umí na jedno máchnutí. Při hledání s XP ORX/Déus musíš přepínat. Sice je to na kliknutí, ale přece jen...
vox

Přesně, z naprosto stejného důvodu. Ten test s Danem je dobrej nápad, určitě to bude hodně lidí zajímat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 10:49    Předmět: Jen jestli do toho fakt půjdou Citovat

Protože ty lokality jsou pro ČR naprosto typické, až na tu Přední Kopaninu, tam je to s těmi letadly hardcore, třeba čínské cargo B747 ve výšce 100 m nad hlavou. Kousek odtamtud je lidi chodí fotit. Ale hledat se tam normálně dá. Fakt jsem zvědavej a jestli dá Čimice a něco jako Strakonickou u Orlíku i Eqx, klidně přiznám že jsem blbej a nechám si vytetovat správný nastavení jak memento. Smile
(Memento - to byl film o dementovi se ztrátou paměti.)
vox
_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 11:48    Předmět: Kde vůbec hledáš? Citovat

artnam napsal:
Mj. proč jsi šel do Eq? Já chtěl něco, co si sáhne jak do hloubky (nízké frekvence), tak na droboť (vyšší frekvence), a to Eq umí na jedno máchnutí. Při hledání s XP ORX/Déus musíš přepínat. Sice je to na kliknutí, ale přece jen...
vox

Přesně, z naprosto stejného důvodu. Ten test s Danem je dobrej nápad, určitě to bude hodně lidí zajímat.


Artname,
a kde vůbec hledáš? Myslím tím oblast. Praha, Jižní Morava, Liberec a okolí...? Protože když si to pak dám do souvislosti například s leteckými koridory, můžu z toho něco usoudit. Praha a Liberec jsou v koridorech, stejně jako Rakovník. Tam je navíc někde na kopci malé letiště a cvrlikal mi tam v jednom místě i XP GoldMaxx Power.
vox
_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
artnam
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.1. 2011
Příspěvky: 1298

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 12:20    Předmět: Re: Kde vůbec hledáš? Citovat

vox napsal:
artnam napsal:
Mj. proč jsi šel do Eq? Já chtěl něco, co si sáhne jak do hloubky (nízké frekvence), tak na droboť (vyšší frekvence), a to Eq umí na jedno máchnutí. Při hledání s XP ORX/Déus musíš přepínat. Sice je to na kliknutí, ale přece jen...
vox

Přesně, z naprosto stejného důvodu. Ten test s Danem je dobrej nápad, určitě to bude hodně lidí zajímat.


Artname,
a kde vůbec hledáš? Myslím tím oblast. Praha, Jižní Morava, Liberec a okolí...? Protože když si to pak dám do souvislosti například s leteckými koridory, můžu z toho něco usoudit. Praha a Liberec jsou v koridorech, stejně jako Rakovník. Tam je navíc někde na kopci malé letiště a cvrlikal mi tam v jednom místě i XP GoldMaxx Power.
vox


Z 80% Jižní Morava občas zabrousíme na Vysočinu do Sudet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 12:37    Předmět: Re: Jen jestli do toho fakt půjdou Citovat

vox napsal:
Protože ty lokality jsou pro ČR naprosto typické, až na tu Přední Kopaninu, tam je to s těmi letadly hardcore, třeba čínské cargo B747 ve výšce 100 m nad hlavou. Kousek odtamtud je lidi chodí fotit. Ale hledat se tam normálně dá. Fakt jsem zvědavej a jestli dá Čimice a něco jako Strakonickou u Orlíku i Eqx, klidně přiznám že jsem blbej a nechám si vytetovat správný nastavení jak memento. Smile
(Memento - to byl film o dementovi se ztrátou paměti.)
vox

To ti přijde jako běžné místa na hledání? Laughing Laughing Laughing
Dvě ze tří na přímém dosahu radaru .Kopanina , tam snad ruší ty radary i řídící jednotku v autě.Dělali jsme tam před pár lety dohledávku a hrálo tam úplně všechno Rolling Eyes Takové místo přece nemá žádnou vypovídající hodnotu o detektorech.. Kolikrát hledáš za rok na takovém místě? Já tak jednou za tři roky a nedobrovolně.
Jinak EQ800 ti samozřejmě rád můj půjčím , vemu si Vanquish nebo Gauss. Vemu klidně i kamarády s dalšíma značkama GM , XP, Fisher . Ale pojďme do normálních podmínek a ne že se postavím pod vysílač nebo radar nebo ohradník a dělat ze sebe idioty..
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Padre
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.3. 2018
Příspěvky: 1151
Bydliště: Velká Morava.

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 14:00    Předmět: Citovat

To budete testovačka Shocked , taky bych se zúčastnil, ale mám to přes hafo okresů Very Happy , počasí by mohlo vyjít Wink
_________________
Kde nic není, nic nenajdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 14:34    Předmět: Citovat

Ikdyž v některých věcech s Voxem jsem schopen souhlasit,tohle mi opravdu nepřipadá jako normální místa na testy. To jsou prostě extrémy Wink Taky mám jednu zkušenost s tímhle rušeník kdy opravdu jsem si s Eq nevěděl rady...bylo to u Napajedel,trčí tam do výše několika desítek metrů vysoká anténa,tuším Českého rozhlasu a i ve vzdálenosti asi 300-500m to blblo jako prase.Ale to je prostě realita,tam musí být tak výkoný signál, že se divím že v okolí žijí lidé dobrovolně Very Happy Takže být tebou Voxi,zas bych to tak nehrotil... Wink

Ale třeba se pletu...třeba existuje detektor který i tyhle extrémy zvládá Wink Nechám se v poho poučit...
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Padre
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.3. 2018
Příspěvky: 1151
Bydliště: Velká Morava.

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 15:20    Předmět: Citovat

Já ho musím mít zticha, aby se ozval až nad cílem, klidně slezu hrubo pod dvacet a jestli něco přejdu, tak to zbyde pro horníky Very Happy , stejně je skoro všechno na lopatku a to dá i citlivost 15 Cool
_________________
Kde nic není, nic nenajdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 15:42    Předmět: ad Přední Kopanina Citovat

Habáni napsal:
vox napsal:
Protože ty lokality jsou pro ČR naprosto typické, až na tu Přední Kopaninu, tam je to s těmi letadly hardcore, třeba čínské cargo B747 ve výšce 100 m nad hlavou. Kousek odtamtud je lidi chodí fotit. Ale hledat se tam normálně dá. Fakt jsem zvědavej a jestli dá Čimice a něco jako Strakonickou u Orlíku i Eqx, klidně přiznám že jsem blbej a nechám si vytetovat správný nastavení jak memento. Smile
(Memento - to byl film o dementovi se ztrátou paměti.)
vox

To ti přijde jako běžné místa na hledání? Laughing Laughing Laughing
Dvě ze tří na přímém dosahu radaru .Kopanina , tam snad ruší ty radary i řídící jednotku v autě.Dělali jsme tam před pár lety dohledávku a hrálo tam úplně všechno Rolling Eyes Takové místo přece nemá žádnou vypovídající hodnotu o detektorech.. Kolikrát hledáš za rok na takovém místě? Já tak jednou za tři roky a nedobrovolně.
Jinak EQ800 ti samozřejmě rád můj půjčím , vemu si Vanquish nebo Gauss. Vemu klidně i kamarády s dalšíma značkama GM , XP, Fisher . Ale pojďme do normálních podmínek a ne že se postavím pod vysílač nebo radar nebo ohradník a dělat ze sebe idioty..


Habáne,
V Přední Kopanině bydlí lidé, přímo v tomhle koridoru, startují auta, jezdí tam "červená" MHD, lidé tam telefonují, čumí na TV, poslouchají rádio.

Když jsem začínal hledat, prý to místo už bylo 100+ krát prohledané. Takže to asi běžné místo k hledání je.
1. Našel jsem tam s C-Scope CS3MX tu moji první keltskou laténskou bronzovou sekyrku. C-Scope CS3MX se přitom ani nehnul.
Proběhla tam pak dohledávka, byli tam:
a) Elmara, tenkrát tuším s Minelab Explorer SE, a ani se nehnul (Explorer SE).
b) Archeolog MGR Kamil Smíšek s Minelab Musketeer Advantage, a ani se nehnul (Musketeer Advantage).
c) Archeolog MGR David Daněček s Minelab G-Maxx a ani se nehnul (G-Maxx).
Kamil i Elmara měli na hlavě "zavřená" sluchátka Koss a když letělo letadlo, Kamil se mohl podělat vzteky, že kvůli tomu randálu nic neslyší. Málem je po těch letadlech házel, odpoledne vždy létala co pár minut.
Klidně se jich zeptej, i Elmary, udělejte si na to videokonferenci přes WhatsApp a uvidíš, jak se v tu chvíli bude podobat vlastní zmuchlané fotografii.

2. Pak jsem tam chodil s následujícími detektory: Tesoro Cortés, Lobo, Vaquero, EuroSebre, Minelab Explorer SE, pak jsem tam byl po letech i s XP GoldMaxx Power. Podotýkám, že Minelab Explorer SE, se kterým jsem tam taky chodil, byl citlivý na vlak, a to elektrický.
Je tam taková cestička, a vedle ní stožár s base-stations nějakého operátora a s tímhle doslova za zadkem, v ruce jeden detektor po druhém, včetně Minelab Explorer SE, jsem tu cestičku prohledal, našel desítky mincí, úplně jsem to tam s tím Exploušem vyluxoval. Údajně jde o starou "Zlatou stezku" vedoucí samozřejmě odněkud někam, ale hlavně na Hrad. Letadla samozřejmě létala nad námi.

Žádný z těchto detektorů se tam ani nehnul, normálně jsem tam s nimi hledal.

3. Tomáš (Tom66 nebo tak nějak, tenkrát bydlel v Roztokách) tam se mnou byl taky, s detektorem X-Terra), a ani Minelab X-Terra se tam ani nehnul. Normálně, fakt normálně jsme tam hledali.

Nevím, jestli je Přední Kopanina "normální" místo na hledání, ale já jsem tam chodil co víkend, protože Siouxka (tu si musíš pamatovat, bývalá přítelkyně) tam má chatu, přímo pod tím. Klidně ti na ni dám kontakt, sice se nestýkáme, můžeš se jí zeptat. Místní říkají, že detektorářů tam chodí hafo.

Takže ano, je to extrém, ale spíš že neslyšíš detektor ani v uzavřených sluchátkách, než kvůli EMI.

Prostě se tam ty detektory chovaly klidně. Tenkrát mi to přišlo normální, tak proč by se tam neměly chovat klidně teď?

Existuje snad nějaké doporučení od výrobce, jak daleko od frekventované silnice, jak daleko o leteckého koridoru, by se s ním mělo či nemělo hledat?
S Equinoxem jsem tam nikdy nebyl.

Podle tvojí reakce mně je ale už teď jasné, že se v Přední Kopanině Minelab Equinox rozvibruje i tobě a já ušetřím těch 25 000 Kč. Radši bych ale sklopil hlavu že jsem blbej, neuměl to nastavit a ty prachy znovu dal. Vot, čo sa da robic, jak vravia Hutoraci z východného Slovenska! (Já jsem ještě byl s nimi na vojně, pohodáři.

Spíš mě ale zajímá, jak ten Equinox v takových podmínkách vůbec uklidnit, protože s tím jsem měl problém, kdekoliv, než jestli se rozvibruje či nikoliv.
Můžu tam s sebou vzít XP ORX a zkusit to taky, co to s ním udělá, tohle fakt netuším. Třeba jsou ty dnešní digitály "přecitlivělé", asi jako ty v první reakci na můj první příspěvek do tohoto vlákna.

Podle mě je daleko problémovější místo Čimice, protože tam mi občas zabzoukal i XP GoldMaxx Power.

Vot těchnika! Bez ní bychom si snad ani srandy neužili. Smile

vox
_________________
vox


Naposledy upravil vox dne pondělí 22. březen, 2021 16:43, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 22. březen, 2021 15:46    Předmět: Citovat

Padre napsal:
To budete testovačka Shocked , taky bych se zúčastnil, ale mám to přes hafo okresů Very Happy , počasí by mohlo vyjít Wink


Padre,
přečti si moji odpověď Habánovi.
Dřívější detektory to v Přední Kopanině dávaly, měl jsem jich tam asi tak 7+, běžně jsem tam s nimi chodil.

Jestli do toho půjde, a jestli tam půjde někdo z fóra, tak to bude pěkná bramboračka! Smile

Já prostě nemám rád, když ze mě někdo dělá blba, a to ne že bych občas nebyl. Smile)

vox
_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Equinox 800 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66  Další
Strana 62 z 66

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO