Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 527 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Minelab Equinox 800 a 600
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 64, 65, 66  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Equinox 800
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: úterý 27. listopad, 2018 9:00    Předmět: Citovat

U mna kazdy detektor da signal na 10 heller na- plocho ...ale vecsinou z jednej strany -,a z druhej nie vecsinou uz signal na zelezo, niekedy preskoci farba -niektore detektory napriklad argo v3, maly staly,pravidelny ale trochu zelezity farebny signal...Typoval by som to na cievku DD pouzitu.u detektorov..-Ale mnoho takych -celkom dobrych signalov by som kopal..,Potom som skusil 10 heller na storc, tiez trochu nakloneny -vsetky detektory prakticky zelezny signal..Ani ACE na CC 4.5"sniperke to nebralo10 heller na hrane,ani nakloneny.- kym na plocho daval celkom pekny .. aj ked niekedy striedavy farebny signal . Takze si myslim ze ta minca10 heller ma velmi fero-magneticke vlastosti.,a nie je to chyba u detektorov . Inac tento 10 heller som kopol zo SpektrouV3 , signal nebol pravidelny -ale signagraf ma presvedcil- prevaha zmiešaneho signalu bola viac na farebnej strane Signagrafu ....Kapral .., možes skusit u GMP 10 heller na storc..? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: úterý 27. listopad, 2018 16:59    Předmět: Ni Citovat

To je zase diskuze. Nikl je feromagnetickej. Proto jdou nikláky do železa.
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Padre
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.3. 2018
Příspěvky: 1151
Bydliště: Velká Morava.

PříspěvekZaslal: úterý 27. listopad, 2018 18:35    Předmět: Citovat

A jestli ho přejdu, tak mě to vůbec nesére Very Happy
_________________
Kde nic není, nic nenajdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: úterý 27. listopad, 2018 20:35    Předmět: Citovat

Trochu upravím diskuzi neboť takhle se k ničemu kloudnému nedoberete - za a/ - 10 je železný Fe ale silně poniklovaný proto ten různorodý signál a vyhodnocení.
za b/ to že detektor reaguje na ruku znamena jen špatné odladění země nutno znovu odladit nic divného při špatném odladění mizerný dosah.

Vícemeně dotaz na Babu jak by jsi hodnotil 800 oproti SE kromě váhy samozřejmě taky mimo to zgumovatění plastu tyče.Dík....

gabriel.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: středa 28. listopad, 2018 9:14    Předmět: Citovat

Co se týká té reakce detektoru na ruku tak to nebylo tak jednoduché jak píšeš. Detektor jsem měl odladěný dobře, ale muselo hrábnout elektronice, protože detektor jsem vypnul/zapnul a už to nedělalo, následně jsem zkusil znovu odladit ale bylo to v pořádku. Jak jsem už psal, zlatej analog, ten nikdy takhle nepřekvapil, digitál si dělá co chce, jede podle firmware a občas mu rupne v kuli Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: úterý 04. prosinec, 2018 15:01    Předmět: Citovat

adventurer napsal:
Co se týká té reakce detektoru na ruku tak to nebylo tak jednoduché jak píšeš. Detektor jsem měl odladěný dobře, ale muselo hrábnout elektronice, protože detektor jsem vypnul/zapnul a už to nedělalo, následně jsem zkusil znovu odladit ale bylo to v pořádku. Jak jsem už psal, zlatej analog, ten nikdy takhle nepřekvapil, digitál si dělá co chce, jede podle firmware a občas mu rupne v kuli Smile


Čekal jsem jestli se ozve baba , tak nic asi nemá čas.

Upřesním je to naprosto jednoduche a 800 neznám ale podstata je asi stejna jako u jiných detíku a to že detektor automaticky průběžně kontroluje odladění země.Např. odladíš na hlinitopisčité půdě a pak se dostaneš na jílovitou - napadlo by tě že bys měl odladit zem ? Asi těžko proto dochazí k průběžnému odladěni a nebo kontrole odladění či jak to nazvat to záleží co si kdo vybere a je to pro komfortní hledání a s minimem ztráty dosahu kvuli půdnímu odladění.Předpokládám že to stačí takhle jednoduše vyjasnit.Což ti vlastně potvrzuje to nové vypnutí a zapnutí detektoru.
gabriel.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: úterý 04. prosinec, 2018 17:04    Předmět: Citovat

Gabriel 7- mas pravdu v pripade ze detektor... ma zapnute automaticke sledovanie zeme,G- B tracking ...Zase pri rucnom-manualnom odladeni- ma drzat urcitu hodnotu G-B ,pevne nastavenu pri odladeni zeme..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: úterý 04. prosinec, 2018 21:42    Předmět: Citovat

...Nove zapnutie detektoru ti stale v programoch uchovava-svoje odladene hodnoty GB v kazdom programe.. netreba na to zabudnut- rovnako to ma Whites Spectra- pameta si posledne nastavenie GB ..pri vypnuti a zapnuti detektora., to Equinox -samozrejme ked nieje zapnuty v tychto programoch Autotracing...,.A.. Autotrak na Equinoxe pri miernych mineralizaciach zeme reaguje a preladuje fazu zeme pomalsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: úterý 04. prosinec, 2018 21:58    Předmět: Citovat

Ano to je docela zásadní problem - kdo odlaďuje ručně - velmi malokdo nebo vyjiměčně většinou je to v automatu takže se neni co divit že reaguje na ruku jako na mineralizaci.
Hlavně že se to vyřešilo pro ty co to nevědí takže nelze říci zlatý analog každý detektor ma své plusy a minusy.
gabriel.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: úterý 04. prosinec, 2018 23:46    Předmět: Citovat

Jakoby jste netušili, že krev obsahuje hemoglobin a ten má Fe složku (tenhle bonmot se asi moc nepovedl, že?).
EQ je klon FBS, ale protože ho podrobně neznám, zdržím se poznámek.
U předchozích modelů FBS (Explorer, Etrac, Safari) sice na panelu žádné ovládání GB není, ale přesto v přístroji GB je, už ze samotného principu. Časový signál z přijímacího vinutí cívky je číslicovým zpracováním aproximován rozvojem ve frekvenční oblasti na součet/řadu indexovaných koeficientů, násobených inexům odpovídajícími násobky základní frekvence. Ty násobky frekvencí jsou dané, podstatné jsou ty odpovídající koeficienty, které jsou průběžně vypočítávány a ukládány pro vyhodnocení. Není-li v blízkosti cívky cíl, odpovídají ukládané koeficienty mineralizaci země. Je-li indikován cíl, k jeho vyhodnocování dochází s přihlédnutím ke dříve získaným koeficientům odpovídajícím mineralizaci. Jak se to konkrétně děje ví jen Minelab. Pro úplnost třeba dodat, že vysílací vinutí cívky generuje úzké impulsy o značné amplitudě, obdobně, jako se děje u detektorů PI.
Pro zajímavost, zkuste někdo prohnat EQ cívku detektorem zavazadel a ofoťte z obrazovky obrázek, event. zveřejněte. Tím se lze dozvědět, jak moc elektroniky je u EQ přesunuto do cívky, což je dnes celkem běžný trend. U CTX je tam toho dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: středa 05. prosinec, 2018 1:04    Předmět: Citovat

EL NINO napsal:
Co sa tyka citlivosti na ruku ,vecsinou sa jedna velmi , vysoko nastaveny,a citlivy detektor, ale niekedy je zle nastaveny Gb....detektor vnima ruku ako mineralizaciu...aj u equinoxu,u spektry sa mi to stava.. Wink
-preto vidite gold prospektorov ktory maju vecsinou hi-frekvencne gold detektory kyvat nad cievkou plastovou lopatkov.. Wink .., alebo niektore neskutocne dosahy v airtestoch -ktore beru ruku ako signal..,

Co sa tyka prace Equinoxu , Tx -praca, je velmi podobna ako u Spektry V3 ..To znamena ze je zalozena Tx vysielanej prudovej vlne ,2 frekvencie v programe,.-Upozornil nas na to .. Carl Moreland... Jasne u Equinoxa velku cast prace uroby kvalitny Soft a tiez odcitanie -eliminacia signalu od zeme..blizsie info je tu..
https://www.detectorprospector.com/forums/topic/8025-is-the-day-of-a-single-frequency-detector-past/?page=3 ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: středa 05. prosinec, 2018 8:02    Předmět: Citovat

https://md-hunter.com/minelab-equinox-coil-x-ray-is-it-really-the-half-of-machine/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: středa 05. prosinec, 2018 9:26    Předmět: Citovat

No vida, hned jsme chytřejší, dík za odkaz. U Minelabu tohle začalo X-Terrou, extrémem je pak Deus, kde je celý detektor v cívce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Padre
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.3. 2018
Příspěvky: 1151
Bydliště: Velká Morava.

PříspěvekZaslal: středa 05. prosinec, 2018 15:45    Předmět: Citovat

Proto jsou cívky za těžký love, kupuješ vlastně novej klacek, zůstává jen zobrazovací část a konstrukce Mr. Green
_________________
Kde nic není, nic nenajdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. prosinec, 2018 14:40    Předmět: Citovat

Jen pro upřesnění, psal jsem že jsem měl detektor odladěný dobře, kdybych měl zapnuté auto GB tak bych to nezmiňoval.
Od té doby jsem s detektorem už dost pokročil a stihl jsem do mrazíků ještě solidní blýskavý nález, ale pořád mě EQ nepřesvědčil že v terénu bude lepší než třeba již zmíněný Tejon. To jsem chtěl vyzkoušet na jedné echt speciální lokalitě, ale počasí nám už moc nepřeje.
Ty RTG snímky jsou dost dobrý, to by mě nenapadlo že se tímhle bude někdo zabývat, když se to dalo předpokládat už podle ceny cívky že tam nebudou jen dráty Very Happy
Jinak mám stejnou zkušenost jako EL NINO, a to že u hlouběji uložených cílů je ID už úplně mimo a většinou hodí za 1 což je teda docela na pytel. Velká cívka jak psal EL NINO pomůže, ale kdo se s takovou nepraktickou plachtou bude tahat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: čtvrtek 06. prosinec, 2018 18:25    Předmět: Citovat

Adventurer chodiš na starom alebo na novom softe?..,Velka cievka ti prida prave hlbokych signaloch..., na stredne hlbokych signaloch. su obe cievky dobre..a maju dobre ID.., pritom vaha a rozmery a citlivost cievky su stale dobre dlhodobu detekciu..Aku cievku mas na Tejone?..&12X10SEF alebo13" Ultimate?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pátek 07. prosinec, 2018 17:31    Předmět: Citovat

EL NINO...SW mám nový tzn. 1.0.4. Ano, četl jsem o tvém testování velké cívky, to mě zaujalo, protože se na jedné lokalitě (kvůli které jsem v podstatě kupoval EQ) potřebuji dostat co nejhlouběji a právě tam jsem si ověřil jak EQ u hlubokých cílů kecá. Ale zase na druhou stranu na tomhle konkrétním místě je to možná i plus, protože když budu mít ID 1 tak vím že mám kopat a to hodně hluboko a velmi opatrně Smile Mělké cíle s ID 1 tam nejsou Wink
Ale stejně přemýšlím že si od někoho velkou cívku vypůjčím, protože kupovat ji kvůli jednomu fleku nebudu a víc už bych ji asi nevyužil.
Tejona teda už nemám, ale používal jsem SEF 12x10 což je naprosto ideální rozměr cívky...standardní cívka EQ je pocitově o dost menší. Jinak jsem taky propadl davovému šílenství a pořídil jsem Ultimate, ale po dvou hledáních jsem byl vyléčený a po roce co se mi válela doma jsem ji prodal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: pátek 07. prosinec, 2018 20:25    Předmět: Citovat

...Najnovsi soft do Equinoxa je 1.7.5.., starsi je 1.5.0.,,a myslim ze 1.04bol prvy -povodny soft..,v prvych várkach Equinoxa. , ale nechcem kecat...ze ten najnovsi soft uz dava aj lepsie ID v hlbke, a programy typu 1 su tiez trochu hlbsie.... Wink ,,mozes skusit ten novy soft ,, a potom sa rozhodni pre velku15X12" cievku .. Inač velka cievka na equinox my tvarom ,..aj zametanim.. pripomina viac 12X10" sefku,ako 13 "ultimate,, ...mam obe cievky na Spektre - ,13,ultimatka a 13" Taktyk,je o nieco hlbsia,ako sefka12 x 10"..ale je to tiez vyborna,a citliva cievka.. o dost lepsia,a hlbsia ako standart 10"DD.u Spektry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: pátek 07. prosinec, 2018 22:05    Předmět: Citovat

Adventurer o jakou hloubku cca se jedná - všechny detektory jakmile jsou na hranici dosahu tak jsou Id uplně jiné což je i logické - ovšem pro některý detektor je i 20 cm hranice max dosahu na 5 korunu s ruzným ID.
gabriel.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: sobota 08. prosinec, 2018 22:31    Předmět: Citovat

Teď si sypu si popel na hlavu Very Happy Samozřejmě že mám 1.7.5, to co jsem uvedl je verze aktualizačního SW Laughing

gabriel.7..hloubku jsem neměřil, jel jsem naostro, žádné testování, takže na nějaké měření nebyl čas ani pomůcky. Chtěl jsem vědět jak hluboko se na danou mini dostanu a když jsem měl zrovna vykopanou pěknou díru tak jsem jí tam hodil a postupně podhazoval, žádné duchy jsem nelovil, takže když měla mince pěkný silný signál, kouknul jsem na ID a to bylo 1. Můžu to ale příště změřit.

Jinak dnes jsem využil pěkného počasí a prošmějdil zmíněnou lokalitu na které jsem se chtěl přesvědčit co jsem tam s Tejonem nechal. Opět se mi potvrdilo že EQ je mimořádně citlivý na droboť, protože jsem našel dost drobounkých barevných cílů které Tejon nechytil, ale popravdě tohle už je stejně jen šrot. Stříbrňáček jsem našel jeden, ale to byl signál že bych ho našel i s Tejonem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Equinox 800 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 64, 65, 66  Další
Strana 44 z 66

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO