Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 554 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

WHITE'S TM 808
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> White's TM808
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
c.dawid
Anonymní





PříspěvekZaslal: pondělí 26. listopad, 2007 20:22    Předmět: WHITE'S TM 808 Citovat

Zdravím!

Dostala se mi do rukou tato hledačka a rád bych ji využil. Nemáte někdo zkušenosti?

Díky za rady.
Návrat nahoru
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: pondělí 26. listopad, 2007 21:29    Předmět: Citovat

Mám dojem, že Baba s tímhle strojem má zkušenost a já přemýšlím, že bych si ho pořídil do sbírky. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: pondělí 26. listopad, 2007 22:17    Předmět: Re: WHITE'S TM 808 Citovat

c.dawid napsal:
Zdravím!

Dostala se mi do rukou tato hledačka a rád bych ji využil. Nemáte někdo zkušenosti?

Díky za rady.


Mám ho už dva roky. Cos potřeboval vědět ?
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
veghi
Anonymní





PříspěvekZaslal: neděle 09. prosinec, 2007 22:11    Předmět: TM 808 Citovat

Můj otec tuhle mašinku má taky a nějak si s ní neví rady.Má ji asi čtři roky a byl s tím všehovšudy tak dvakrát, pořád mu to kvičelo tak je buď vadnej nebo ho nedokázal nastavi. Nevíte někdo o českým manuálu?
Návrat nahoru
c.dawid
Anonymní





PříspěvekZaslal: pondělí 10. prosinec, 2007 0:28    Předmět: Re: TM 808 Citovat

veghi napsal:
Můj otec tuhle mašinku má taky a nějak si s ní neví rady.Má ji asi čtři roky a byl s tím všehovšudy tak dvakrát, pořád mu to kvičelo tak je buď vadnej nebo ho nedokázal nastavi. Nevíte někdo o českým manuálu?


Taky mi to furt píská a nevím jak to nastavit Sad
Návrat nahoru
veghi
Anonymní





PříspěvekZaslal: pondělí 10. prosinec, 2007 11:33    Předmět: Re: TM 808 Citovat

c.dawid napsal:
veghi napsal:
Můj otec tuhle mašinku má taky a nějak si s ní neví rady.Má ji asi čtři roky a byl s tím všehovšudy tak dvakrát, pořád mu to kvičelo tak je buď vadnej nebo ho nedokázal nastavi. Nevíte někdo o českým manuálu?


Taky mi to furt píská a nevím jak to nastavit Sad


Taky k tomu asi nemáš českej manuál,co? Shocked
Návrat nahoru
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: pondělí 10. prosinec, 2007 14:25    Předmět: Citovat

Chlapci zdravím,

znalcem TM 808 je Bába a ten s ním má opravdu asi největší zkušenosti. Já mám podobný / trochu vylepšený / DISCOVERY TF 900 - což je identická mašina. Chodí mi zatím dobře, ale nechám plné nasazení až do jarního terénu. Drobotinu to vynechává a reaguje jen na větší předměty - zato do hloubek, které bych nerad kopal ani ve snu. Mříž od kanálu spolehlivě detekuje ve 2,5 metrech / zkoušeno na vzduchu z dvojáku žebříka /.¨

Také jsem se s ním dlouho nemohl domluvit, až mi jeden kolega řekl, že nesmím mít nic kovového v kapsách po pravé straně / pokud jsem pravák / a detektor se má prý při hledání nosit v mírně šikmé poloze přední cívkou dolů. Úplně vodorovná poloha prý není dobrá.... Sem tam detektor pískne, ale já jsem zvyklý z Exploreru SE, že citlivé a výkonné detektory jedou na hranici a žijí si svým vlastním životem.
No je to jako s manželkou - také si sem tam něco zabrumlá a pískne, ale po létech zjistíš, že než proti tomu bojovat / stejně to nemá smysl /, je lepší něco přeslechnout a vybrat si jen zvuky, které ti mají co sdělit - v tom jsou s detektory stejné. Akorát detektory mají výhodu, že jdou vypnout a postavit do skříně..... Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
veghi
Anonymní





PříspěvekZaslal: pondělí 10. prosinec, 2007 23:31    Předmět: Citovat

fanu napsal:
Chlapci zdravím,

znalcem TM 808 je Bába a ten s ním má opravdu asi největší zkušenosti. Já mám podobný / trochu vylepšený / DISCOVERY TF 900 - což je identická mašina. Chodí mi zatím dobře, ale nechám plné nasazení až do jarního terénu. Drobotinu to vynechává a reaguje jen na větší předměty - zato do hloubek, které bych nerad kopal ani ve snu. Mříž od kanálu spolehlivě detekuje ve 2,5 metrech / zkoušeno na vzduchu z dvojáku žebříka /.¨

Také jsem se s ním dlouho nemohl domluvit, až mi jeden kolega řekl, že nesmím mít nic kovového v kapsách po pravé straně / pokud jsem pravák / a detektor se má prý při hledání nosit v mírně šikmé poloze přední cívkou dolů. Úplně vodorovná poloha prý není dobrá.... Sem tam detektor pískne, ale já jsem zvyklý z Exploreru SE, že citlivé a výkonné detektory jedou na hranici a žijí si svým vlastním životem.
No je to jako s manželkou - také si sem tam něco zabrumlá a pískne, ale po létech zjistíš, že než proti tomu bojovat / stejně to nemá smysl /, je lepší něco přeslechnout a vybrat si jen zvuky, které ti mají co sdělit - v tom jsou s detektory stejné. Akorát detektory mají výhodu, že jdou vypnout a postavit do skříně..... Very Happy Very Happy Very Happy
Dík za typy, vyzkouším a skusím se poptat ještě Báby. S tou manželkou dobrý přirovnání-škoda,že občas taky nejde vypnout Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: sobota 15. prosinec, 2007 8:49    Předmět: T Citovat

admin edit: obsah prispevku odstranen na zadost autora prispevku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: sobota 15. prosinec, 2007 10:15    Předmět: Re: TM 808 Citovat

c.dawid napsal:
veghi napsal:
Můj otec tuhle mašinku má taky a nějak si s ní neví rady.Má ji asi čtři roky a byl s tím všehovšudy tak dvakrát, pořád mu to kvičelo tak je buď vadnej nebo ho nedokázal nastavi. Nevíte někdo o českým manuálu?


Taky mi to furt píská a nevím jak to nastavit Sad


Nastavení je podobné jako u většiny detektorů s odrušením země. Citlivost na normal, lepší je nastavení na ruční odladění, ground na normal. Pak se detektorem tzv pumpuje - tj zvedá od země a tón nesmí zesilovat nebo mizet. Pokud se to děje, nastavuješ potenciometr ground dokud to nezmizí, nebo je to nepatrné. Teď si ale z hlavy nevzpomenu jestli při zmáčknutém tlačítku v rukojeti nebo bez mačkání - ale na to rychle přijdeš. Detektor musí vydávat slabý stejnoměrný tón na hranici slyšitelnosti - je to lepší i pro to, abys zjistil, jestli nedošly baterky. Nosí se skutečně sklopený s cívkou co nejblíž u země (návod o tom ale mlčí). Je dobré mít v levé kapse kus většího plechu na špagátě a čas od času ho hodit na zem jako cvičný cíl, abys zkontroloval, jestli se detektor nerozladil (velmi častý jev) a ty nechodíš zbytečně. Pozor ! Detektoru nesmí zvlhnout kontakty na cívkách, jinak píská.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
whites.cz
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 117
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 17. prosinec, 2007 9:24    Předmět: Citovat

No já rozhodně chodím s detektorem vodorovně. S cívkou ohnutou k zemi je to zbytečnost, která zpomaluje hledání a zatěžuje drobným odpadem. Ground bych taky nenastavoval na normal, ale těsně před max. a hledám na AUTO přelaďování. Jinak postup kalibrace detektoru mám shodný. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: pondělí 24. prosinec, 2007 18:46    Předmět: Citovat

whites.cz napsal:
No já rozhodně chodím s detektorem vodorovně. S cívkou ohnutou k zemi je to zbytečnost, která zpomaluje hledání a zatěžuje drobným odpadem.
Záleží na tom co hledáš Wink V každém případě si vodorovným nošením snižuješ dosah.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
whites.cz
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 117
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: úterý 25. prosinec, 2007 11:53    Předmět: Citovat

Spíš než dosah bych řekl citlivost. Což je při hledání velkých věcí ve velkých hloubkách spíš žádoucí. Při nošení přední cívky u země je pravda, že člověk vezme i přesku nebu známku, který při vodorovný poloze TM nechytne, ale spolu s nima i spoustu drobnýho bordelu. To TM808 odepře jeho jedinou možnost diskriminace, kterou je diskriminace podle velikosti předmětu, díky které se s touhle mašinkou dají "načisto" prochodit 2 - 3ha za den. Navíc dosah na tyhle (pro TM) menší věci je srovnatelný s běžným detektorem střední třídy, který je na to určitě vhodnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: úterý 25. prosinec, 2007 12:28    Předmět: Citovat

whites.cz napsal:
Spíš než dosah bych řekl citlivost. Což je při hledání velkých věcí ve velkých hloubkách spíš žádoucí. Při nošení přední cívky u země je pravda, že člověk vezme i přesku nebu známku, který při vodorovný poloze TM nechytne, ale spolu s nima i spoustu drobnýho bordelu. To TM808 odepře jeho jedinou možnost diskriminace, kterou je diskriminace podle velikosti předmětu, díky které se s touhle mašinkou dají "načisto" prochodit 2 - 3ha za den. Navíc dosah na tyhle (pro TM) menší věci je srovnatelný s běžným detektorem střední třídy, který je na to určitě vhodnější.


Zdravím,

já slyšel informaci od kolegy, který s Discovery TF900 už nějaký pátek chodí, že přední cívka má být MÍRNĚ k zemi / tedy ne úplně vodorovně/ Ten úhel mi předváděl cca 5-10 stupňů, což bylo SKORO vodorovně, Ale nechám si poradit. Uvítal bych i nějaké vysvětlení jevu, který uvádíš.

Také mě varoval před většími předměty v kapse a za opaskem - hlavně na straně, ve které držím detektor. A co třeba polní lopatka, kterou při hledání nosím - může nějak ovlivnit hledání? Ty dvě cívky jsou vlastně konstruovány tak, že člověk při hledání je nutně částečně v el.poli mezi cívkami / stejně jako hledaný předmět/? Není to nějak v rozporu? Díky za každou informaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
whites.cz
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 117
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: úterý 25. prosinec, 2007 13:19    Předmět: Citovat

Taky zdravím,

já myslel chození s detíkem šikmo k zemi, aby cívka byla nad zemí pár centimetrů. TF i TM má "držadlo" ohnuté v úhlu větším než 90, takže přední cívka je mírně skloněná samo od sebe, když detím držím v natažené ruce. Navíc "vodorovná poloha" vůči zemi je během chůze dost relativní pojem Confused Nevím přesně jáký jev máš na mysli, ale ty předměty v kapse jsou hodně důležité. Já osobně si vyndávám z kapes i klíče a telefon. Někdy vadí i větší přeska na pásku nebo dokonce cigára v kapse u kalhot na straně detektoru. Abych se přiznal nedokážu si představit, že bych při hledání s TMkem nosil lopatu, tu mám vždycky spolu s nějakým běžným detíkem na dohledání postavenou poblíž. Na to, že je člověk vystavený elektromagetickému poli jsme několikrát taky myslel, docela by mě zajíkmalo i to, jestli to může mít vliv na zdraví, když údajně zdraví poškozuje i mobil v kapse Rolling Eyes To TF bohužel moc neznám, koukal jsem jen trochu na stránky výrobce. Ale typoval bych to podle vzhledu a ovládání víceméně na stejnou mašinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: úterý 25. prosinec, 2007 17:05    Předmět: Citovat

Telefon v kapse nedělá dobře většině detíkům. Zvláště ne Sony Ericsson, vyzařování 1,5W a Nokia má sice jen asi 0,5W, ale zase stále vyhledává vysílače což znamená potenciální zdroj stálého rušení. Prostě lépe bez telefonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: středa 26. prosinec, 2007 7:15    Předmět: Citovat

whites.cz napsal:
Taky zdravím,

já myslel chození s detíkem šikmo k zemi, aby cívka byla nad zemí pár centimetrů. TF i TM má "držadlo" ohnuté v úhlu větším než 90, takže přední cívka je mírně skloněná samo od sebe, když detím držím v natažené ruce. Navíc "vodorovná poloha" vůči zemi je během chůze dost relativní pojem Confused Nevím přesně jáký jev máš na mysli, ale ty předměty v kapse jsou hodně důležité. Já osobně si vyndávám z kapes i klíče a telefon. Někdy vadí i větší přeska na pásku nebo dokonce cigára v kapse u kalhot na straně detektoru. Abych se přiznal nedokážu si představit, že bych při hledání s TMkem nosil lopatu, tu mám vždycky spolu s nějakým běžným detíkem na dohledání postavenou poblíž. Na to, že je člověk vystavený elektromagetickému poli jsme několikrát taky myslel, docela by mě zajíkmalo i to, jestli to může mít vliv na zdraví, když údajně zdraví poškozuje i mobil v kapse Rolling Eyes To TF bohužel moc neznám, koukal jsem jen trochu na stránky výrobce. Ale typoval bych to podle vzhledu a ovládání víceméně na stejnou mašinu.


Ahoj,

opravdu by měly být oba detektory téměř identické - jen se píše, že TF900 je prý modernější - nevím v čem, nemohu porovnat.
Zaujala mě i Tvá dřívější poznámka, že doporučuješ hledání na automatiku. Já zase dostal instrukce, že automatiku "nebrat" . Jsem ale v podstatě s tímto typem detektoru začátečník a sbírám zkušenosti a názory od těch zkušenějších.
Také přesně neznám význam "pumpování" s detektorem nahoru a dolu při začátku hledání - zřejmě to souvisí s odleděním vlivu země - protože pokud nepumpuji, je detektor méně stabilní.
Dále pak při určení polohy nálezu... nachází se pod přední cívkou nebo spíše ve středu mezi oběma cívkami a jak se to mění s náklonem cívky?
Nejspíš to bude chtít všechno empiricky ověřit - protože manuál se o tom příliš nerozepisuje.

Díky za informace a přeji hezký druhý svátek vánoční.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 26. prosinec, 2007 8:55    Předmět: Citovat

fanu napsal:
Zaujala mě i Tvá dřívější poznámka, že doporučuješ hledání na automatiku. Já zase dostal instrukce, že automatiku "nebrat" . Jsem ale v podstatě s tímto typem detektoru začátečník a sbírám zkušenosti a názory od těch zkušenějších.
Také přesně neznám význam "pumpování" s detektorem nahoru a dolu při začátku hledání - zřejmě to souvisí s odleděním vlivu země - protože pokud nepumpuji, je detektor méně stabilní.
Dále pak při určení polohy nálezu... nachází se pod přední cívkou nebo spíše ve středu mezi oběma cívkami a jak se to mění s náklonem cívky?
Nejspíš to bude chtít všechno empiricky ověřit - protože manuál se o tom příliš nerozepisuje.

Díky za informace a přeji hezký druhý svátek vánoční.
Vezmu to postupně - když hledám v automatickém módu, detektor je klidnější ale jak jsem zjistil, přicházíš o dosah. Automatika má význam jedině v oblastech, kde se často mění vlastnosti půdy, což poznáš podle toho, že se detektor častěji rozladí.
Nález se nachází u přední hrany cívky a jde tak měřit i přibližná hloubka. Když něco "zatroubí", couvneš tak daleko, aby nebyl signál předmětu slyšitelný. Tam si uděláš značku a jdeš k předmětu. Tam, kde je signál nejsilnější si uděláš druhou. Vzdálenost mezi značkami je pak orientační hloubka. Časem se přibližnou hloubku člověk naučí určovat za pochodu.
Ještě k nošení cívky nakloněné k zemi - opravdu záleží na hledané věci. Pokud jdeš od začátku po větších věcech (třeba dělové koule, přilby a pod.), pak je jistě zbytečné nosit detektor nakloněný. Pokud jsi ale v oblasti, kde je výskyt i drobnějších zajímavých věcí spolu s možným výskytem velkých, pak je lepší cívku sklonit. Je ale pravda, že skloněná cívka není vhodná na soc. pole plná sprejů. Ale i se skloněnou cívkou prohledáš desetkrát větší plochu než s klasickým detektorem.
Občas se mi stává, že mám opakovaně signál jen z jedné strany a z jiných ne - nedovedu si to vysvětlit ale často se ten signál ztratí úplně.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: čtvrtek 03. leden, 2008 20:04    Předmět: Vyladění modernizovane verze TM 808 2007 Citovat

admin edit: obsah prispevku odstranen na zadost autora prispevku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: pátek 04. leden, 2008 6:55    Předmět: Citovat

Zdravím a děkuji všem za přínosné a fundované informace o tomto stroji. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> White's TM808 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO