Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 725 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

tesoro tejon
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Tejon
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
George-83
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 2811
Bydliště: Děčín-venkov.... Věk: 41 let

PříspěvekZaslal: neděle 30. listopad, 2008 21:22    Předmět: Citovat

petaheaven napsal:
Ještě zpráva pro Georga,jak vidíš nakonec jdu do Tejóna,neodolal sem jeho pověsti,pokud ti to nevadí a budu mít nějaké problémy s jeho zvládnutím,obrátím se na tebe. Razz

Když budu vědět, tak rád pomůžu Wink
_________________
Golden Mask 7 - XP MI-4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: pátek 12. prosinec, 2008 23:10    Předmět: Citovat

Hlásím se jako nový nadšený vlastník Tejóna,vypadá supr,tak snad se sním zžiju tak abych z něj vymáčk co to umí,ale asi se neobejdu občas bez vašich rad,takže až něco, napíšu..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: neděle 14. prosinec, 2008 18:28    Předmět: Citovat

Ahoj,tak začal sem testy na vzduchu,abychom porovnali s kámošem Silvra a Tejóna,a taky nanečisto si nakopal do hlavy postupy lazení tresholdu a země.Jak psal Axl že dosáhl se soc.korunou 28 cm tak já 20 cm,v diskriminaci mezi foil a 5c,ale hlavní rozdíl byl při testování malého stříbrňáčku,Silvr 12cm kopatelný signál,Tejón 18cm.Chci se hlavně zeptat,jsou dosahy větší při těhle airtestech nebo pak při hledání v zemi?Vím sice na jakém principu cívka pracuje ale tohle ne. Shocked Shocked Wink
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 257
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: neděle 14. prosinec, 2008 20:16    Předmět: Airtest Citovat

Ahoj!
Něco máš špatně já mam na Vaqueru(mladší brácha Tejóna) na AIR test sockorunu 33cm.(Disc těsně nad ironem, tj 8-9h, cívka 25x21) Čus IRWING
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: neděle 14. prosinec, 2008 20:36    Předmět: Citovat

No je pravda že sním začínám,ladím to podle příručky a asi to nebude úplně vono,ale snad to pude,zatím se mi Tejón moc líbí.....
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: neděle 14. prosinec, 2008 20:49    Předmět: Citovat

Ještě sem to šel znovu skusit:nastavil sem treshold,pak zemi,hodil tam diskriminaci kousek za IRON,sensitivity 10,ale víc jak 21cm slyšitelný a kopatelný signál ztoho nedostanu,kolem 24cm to už jen slabě pípne,asi bych to už nekopal,takže někde dělám chybu.No kdyby tu někdo z hledačů s Tesorem byl z okolí Kopřivnice a chtěl mi pomoct,budu moc rád když se ozve. Smile
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: neděle 14. prosinec, 2008 22:26    Předmět: Citovat

Opravdu asi bude něco v nepořádku.
Sockačku mi na cca 25cm air (kopatelně) bere i Compadre. A to má jen 5,75" cívku.

Disc těsně nad iron. Po úpravě mám na panelu i sens a to nastaveno tak aby nebyly falešné signály.
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
axlp



Registrace: 4.3. 2008
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pondělí 15. prosinec, 2008 6:31    Předmět: Citovat

petaheaven-treba je to blbost,ale skusit to muzes.skus vytocit citlivost nadoraz do cerveneho a ubirej az Tejon prestane blaznit.jestli skoncis hluboko v cervenem mohl by to byt potenciometr namontovany mimo stupnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 257
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: pondělí 15. prosinec, 2008 9:45    Předmět: Threshold Citovat

Neřiď se tak detailně návodem a přidej pořádně na thrashholdu, klidně i na plno!
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
George-83
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 2811
Bydliště: Děčín-venkov.... Věk: 41 let

PříspěvekZaslal: úterý 16. prosinec, 2008 16:56    Předmět: Citovat

petaheaven napsal:
Ještě sem to šel znovu skusit:nastavil sem treshold,pak zemi,hodil tam diskriminaci kousek za IRON,sensitivity 10,ale víc jak 21cm slyšitelný a kopatelný signál ztoho nedostanu,kolem 24cm to už jen slabě pípne,asi bych to už nekopal,takže někde dělám chybu.No kdyby tu někdo z hledačů s Tesorem byl z okolí Kopřivnice a chtěl mi pomoct,budu moc rád když se ozve. Smile

Ahoj, tak to je opravdu divný. Já jsem zkoušel airtest na sockorunu a kopatelnej signál - 38 cm.
Nastavení: disc- 2 dílek (těsně nad železo), sens-8. Cívka- standartní 21x25 cm Wink
_________________
Golden Mask 7 - XP MI-4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: úterý 16. prosinec, 2008 20:29    Předmět: Citovat

Právě proto bych George potřeboval abys mi trochu stručně popsal celý postup svého seřizování Tejónu,nejvíc co sem naměřil bylo 28 cm na asi 10cm kus bronzového srpu,což je asi propadák,takže někde musím dělat chybu.Asi nejlepší by bylo kdyby sem sehnal nějakého už skušeného Tesoristu z okolí Kopřivnice.
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: pátek 19. prosinec, 2008 21:21    Předmět: Citovat

Ahoj,takže skoušíme to dál s kámošem co má Silvra,ale bez výsledku,zkusím tady teda popsat jak ho seřizuju pro airtest a pokud v tom uvidíte někde chybu,písněte to sem,jinak sem ztoho jelen.... Sad

Takže začínám 1:nastavím sensitivity na 3-4
2:seřídím Treshold na stabil.tón
3:Ground Adjust -4krát ve směr.hod.ruč. pak půl otáčku
proti směru h.r.
4:disc level na IRON
5:Z VCO TONE to zapnu na svoje nast.tónu
který mi vyhovuje
6:zesílím sensitivity na 9-10

Při tomhle nastavení mi to dá dobrý signál na soc korunu nanejvýš okolo 21 cm,dál už je tón nekvalitní(nekopatelný).Pokud v tom někde vidíte chybu,pomozte mi,připadá mi to docela málo.
Budu rád za každou radu... Smile
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: pátek 19. prosinec, 2008 21:30    Předmět: Citovat

Sice Tejona nemám, ale pohrál bych si s GA.
Přece jen jej nejde jednoznačně nastavit.
Pokud to jde tak ho nastav na hranici "stability" a nepočítej nějaké otáčky...
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: sobota 20. prosinec, 2008 6:46    Předmět: Citovat

Právě u GA to takhle v příručce doporučují-má to být rychlý start a airtest. Question
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: pondělí 29. prosinec, 2008 16:20    Předmět: Citovat

Ahoj,i přes špatné počasí se aspoň trochu s Tejónem seznamuji aspoň na zahradě,myslím že už to začínám trochu chápat jak jej naladit,v minulosti už sem ji trochu prošel s MD a Fisherem 1225 ale ted se teprve dařilo a docela sem ji vyzbíral,14 mincí,nějaká medaile,knoflík a stříbrný prstýnek,vždy pěkný čistý signál.Ale je pravda že mě i dost často ošulily větší věci ze železa a alobaly a různé kousky slitků kovů,nastavení sem měl na 5cent,chce to opravdu naposlouchat.Ale jinak velká spokojenost... Very Happy

Měl bych dvě otázky:kamarád si jej chce taky koupit,ale jak tu někdo psal že se snad 2 Tejóny při hledání můžou rušit:jaký na to máte názor nebo skušenost?

A ještě se chci zeptat,jak vysoko si při hledání nastavujete diskriminaci aby ste nepřišli o málé stříbro,jestli na foil nebo třeba až na 5cent.

Dík za názory... Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 257
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: pondělí 29. prosinec, 2008 17:24    Předmět: Nastavení Citovat

Ahoj!
A já si myslel, že z toho důvodu máš Tejóna, aby jsi nepřecházel stříbrné mincičky. Myslím, že chodit s tak vysokou disc. je zbytečné. Máš tam přece dva diskriminátory! Dej si jeden tak nízko jak vydržíš(množství bordelu) a druhej si dej vejš(zase závisí na množství bordelu v zemi). Jakmile ti to pípne na nižší disc, přepni si na vyšší(alt. disc) a hned budeš vědět, jestli je to bordel nebo ne. Když budeš chodit s vysokou disc, hodně toho přejdeš. To mě právě na Vaqueru štve, že nad každym zajímavym signálem musim točit diskriminací a kontrolovat cíl. Když si ale dam disc vejš, zase toho dost přejdu(a už jsem se o tom mockrát přesvědčil). Sice si můžeš říct, že tahle rada je na nic, ale dle názorů z jinojazyčných fór zas takovej rozdíl mezi Vaquerem a Tejónem není, kromě komfortu hledání, který Tejón má(dva diskriminátory, jiný ALLmetal).Snad ti to k něčemu bude!
Čus Irwing
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: úterý 30. prosinec, 2008 9:55    Předmět: Citovat

Určitě stou diskriminací máš pravdu,já ji měl tak vysoko protože to určitě každý zná kolik bordelu se za ty roky dokáže nakupit na zahradě,tak sem ji musel dát tak vysoko aby se dalo vůbec hledat.Myslím že při prvních výpravách na pole a do lesů už ji určitě snížím,i stím rizikem že holt budu kopat i bordel který dá pěkný zvuk.

Jinak co si myslíš o těch dvou Tejónech vedle sebe,může to dělat nějaký bordel?Rušit se nebo tak něco....
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
George-83
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 2811
Bydliště: Děčín-venkov.... Věk: 41 let

PříspěvekZaslal: úterý 30. prosinec, 2008 10:33    Předmět: Citovat

Co se týče diskriminace- přesně to napsal Irwing- nastavit nejníž co to dá, protože vyšší disc=snížení dosahu na malé předměty Exclamation
Jinak 2 detíky vedle sebe.....hledal jsem s kolegy, kteří mají Rutuse, ID Edge, Vaquero, ACE 250 a bez problémů- rušení jsme zaznamenali jen když jsme byli opravdu blízko u sebe Wink
_________________
Golden Mask 7 - XP MI-4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
George-83
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 2811
Bydliště: Děčín-venkov.... Věk: 41 let

PříspěvekZaslal: úterý 30. prosinec, 2008 10:41    Předmět: Citovat

George-83 napsal:

Jinak 2 detíky vedle sebe.....hledal jsem s kolegy, kteří mají Rutuse, ID Edge, Vaquero, ACE 250 a bez problémů- rušení jsme zaznamenali jen když jsme byli opravdu blízko u sebe Wink

Teď jsem si uvědomil, že jsem tu dobu ještě hledal s ADX 250, takže nevím jak by se choval Tejon např. vedle Vaquera.
S Tejonem jsem zatim hledal jen vedle ID Edge a bez problémů Wink
_________________
Golden Mask 7 - XP MI-4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lion



Registrace: 24.8. 2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: úterý 30. prosinec, 2008 16:34    Předmět: Citovat

petaheaven napsal:
Ahoj,takže skoušíme to dál s kámošem co má Silvra,ale bez výsledku,zkusím tady teda popsat jak ho seřizuju pro airtest a pokud v tom uvidíte někde chybu,písněte to sem,jinak sem ztoho jelen.... Sad

Takže začínám 1:nastavím sensitivity na 3-4
2:seřídím Treshold na stabil.tón
3:Ground Adjust -4krát ve směr.hod.ruč. pak půl otáčku
proti směru h.r.
4:disc level na IRON
5:Z VCO TONE to zapnu na svoje nast.tónu
který mi vyhovuje
6:zesílím sensitivity na 9-10

Při tomhle nastavení mi to dá dobrý signál na soc korunu nanejvýš okolo 21 cm,dál už je tón nekvalitní(nekopatelný).Pokud v tom někde vidíte chybu,pomozte mi,připadá mi to docela málo.
Budu rád za každou radu... Smile

Netoč s Ground Adjust jak popisuješ!! Musíš slyšet ten prahový ton, dej tektík 25cm nad zem a pomalu spouštěj dolů k zemi, prahový ton by měl být stejný a když není musíš to prostě vyladit!!!! Další den s tím netoč a jenom přezkoušej jak to zní a stačí to doladit třeba necelý čtvrtotáčky pootočit.Já mám třeba místo, menší kopeček, dole je to dobrý a po ujití 60 m doladuji a musím pootočit asi 2 cm směrem nahoru abych dosáhl ten stejný prahový ton, doporučuji na začátku ladit každou hodku ,potom to bude brnkačka ,myslím např. měsíc až dva než se s tím pořádně naučíš.
A 38cm tomu moc nevěřím ,Tejon není o hloubce ma jiné přednosti.Jo a ladim při vypnuté disc level a doporučuji před laděním otočit disc level co to jde nejníž než se vypne a projet si místo kde se ladí, nesmí tám být žádný kov který by to ladění rušíl .Nastavení jak chodím ,Disc level -iron,ALt disc level - foil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Tejon Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32  Další
Strana 5 z 32

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO