Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 465 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

GPX4500
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab GPX-4000
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: úterý 17. listopad, 2009 19:12    Předmět: GPX4500 Citovat

Tak jsem si nějakou klikatou cestičkou splnil sen a pořídil si GPX4500. První vycházka na tovární nastavení a hned jsem byl ponížen Gold maxem Very Happy Dělá mi problém v tom neklidném tonu najít signál hluboko uloženého předmětu Very Happy Potřeboval bych poradit, jak ten tón mám uklidnit.Vím že je tam rúzných nastavení,ale pomohla by třeba celkově cívka DD 10x5 proti standardně dodávané 11 DD?Dle recenzí je více odolná proti rušení. Máte někdo zkušenost s touto cívkou? Ztratím hloubku? Uslyším líp signál? Najdu vůbec někdy něco? Very Happy Very Happy To je peklo chyba Very Happy
_________________
Nic není dokonalé. I hovno má své mouchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
slavek



Registrace: 24.12. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: středa 27. leden, 2010 8:30    Předmět: Citovat

Ahoj,musíš sklidnit treshold,až nastavíš hledací režim tak začni nastavovat RX Gain až bude treshold stabilní potom ještě doladit Stabilizérem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: středa 27. leden, 2010 20:17    Předmět: Citovat

slavek napsal:
Ahoj,musíš sklidnit treshold,až nastavíš hledací režim tak začni nastavovat RX Gain až bude treshold stabilní potom ještě doladit Stabilizérem


Díky za info. Už mě začíná celkem poslouchat. Hodně mi pomohli Elamara a Compel , ale určitě vyzkouším i toto pořadí. Se stabilizerem jsem zatím nic nedělal, mám ho na továrně. Musím si pořádně vyzkoušet,nachodit a hlavně pochopit všechna ta nastavení.
_________________
Nic není dokonalé. I hovno má své mouchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
maryjary
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 27. leden, 2010 20:56    Předmět: Citovat

Já Ti sice neporadím, protože na něj zatím šetřím.
Ale chtěl bych se zeptat jestli pozoruješ při hledání s tímto detektorem nějaký rapidní nárůst hlouběji uložených předmětů, které jsi s jiným detektorem neviděl???
Návrat nahoru
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. leden, 2010 9:25    Předmět: Citovat

maryjary napsal:
Já Ti sice neporadím, protože na něj zatím šetřím.
Ale chtěl bych se zeptat jestli pozoruješ při hledání s tímto detektorem nějaký rapidní nárůst hlouběji uložených předmětů, které jsi s jiným detektorem neviděl???


Nic závratně hlubokého jsem zatím nekopl, páč jsem s nim byl jen párkrát a to byl spíš boj . Kopl jsem jen nějakou hlubší "droboť" kterou E-trac neviděl . Elmara mi předvedl s mojim detektorem na základní nastavení s odladěným železem na 3: stříbrný 4ráz 0,5g 25 cm jasný signál. 1 Kčs 35 cm jasný signál. Testy jsem zatím sám nedělal.
_________________
Nic není dokonalé. I hovno má své mouchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mr-tomas
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.9. 2009
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: neděle 05. září, 2010 22:17    Předmět: Citovat

mek71 napsal:

Nic závratně hlubokého jsem zatím nekopl, páč jsem s nim byl jen párkrát a to byl spíš boj . Kopl jsem jen nějakou hlubší "droboť" kterou E-trac neviděl . Elmara mi předvedl s mojim detektorem na základní nastavení s odladěným železem na 3: stříbrný 4ráz 0,5g 25 cm jasný signál. 1 Kčs 35 cm jasný signál. Testy jsem zatím sám nedělal.


Jak je to se separací v hloubce? E-trac za dobrejch půdních podmínek došáhne na 1kačku do 35-40cm, ale hlásí jí jako železo. GPX 4500 ve stejné a větší hloubce hlásí pořád jasnou barvu?
_________________
Minelab CTX 3030, Garrett Pro-Pointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: pondělí 06. září, 2010 16:08    Předmět: Citovat

mr-tomas napsal:
mek71 napsal:

Nic závratně hlubokého jsem zatím nekopl, páč jsem s nim byl jen párkrát a to byl spíš boj . Kopl jsem jen nějakou hlubší "droboť" kterou E-trac neviděl . Elmara mi předvedl s mojim detektorem na základní nastavení s odladěným železem na 3: stříbrný 4ráz 0,5g 25 cm jasný signál. 1 Kčs 35 cm jasný signál. Testy jsem zatím sám nedělal.


Jak je to se separací v hloubce? E-trac za dobrejch půdních podmínek došáhne na 1kačku do 35-40cm, ale hlásí jí jako železo. GPX 4500 ve stejné a větší hloubce hlásí pořád jasnou barvu?


Ano hlásí,jak jsme s Elmarou při testovaní zjistili.
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
compel
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.8. 2008
Příspěvky: 152

PříspěvekZaslal: čtvrtek 09. září, 2010 0:09    Předmět: Citovat

mr-tomas napsal:
mek71 napsal:

Nic závratně hlubokého jsem zatím nekopl, páč jsem s nim byl jen párkrát a to byl spíš boj . Kopl jsem jen nějakou hlubší "droboť" kterou E-trac neviděl . Elmara mi předvedl s mojim detektorem na základní nastavení s odladěným železem na 3: stříbrný 4ráz 0,5g 25 cm jasný signál. 1 Kčs 35 cm jasný signál. Testy jsem zatím sám nedělal.


Jak je to se separací v hloubce? E-trac za dobrejch půdních podmínek došáhne na 1kačku do 35-40cm, ale hlásí jí jako železo. GPX 4500 ve stejné a větší hloubce hlásí pořád jasnou barvu?


To bych neřekl,gpx 4500 má sice jasný signál,ale v takových hloubkách barvu od železa nerozezná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pátek 05. listopad, 2010 8:36    Předmět: Citovat

Zdar borci, dotaz, kolikati z Vás praskla rukojeť v oblasti šroubů na GP? Ať vím, jestli jsem blbej já, nebo Minelab dělá zmetky? Před rokem koupím nový detík. Rukojeť jsem smontoval při koupi a od té doby na ní nešáhl šroubovákem. V neděli při hledání ve svahu mi začala skřípat jak kráva. Odmotám krycí pásku a rukojeť v oblasti šroubů rozpraskaná na několika místech. Vyjádření prodejce : problém je prý v příliš utažených šroubech.
Pak stačilo jenom lehký úder a plast rozpraskal. Na záruku Vám tak Minelab
tuto závadu neuzná.

Jak mám tady poznat příliš utažený šroub, aby mi za rok nepraskla rukojeť znova?
_________________
Nic není dokonalé. I hovno má své mouchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: pátek 05. listopad, 2010 13:14    Předmět: Citovat

Hold máš moc síly Very Happy

Napiš jim že tedy mají nedostatek v návodu (nemají tam utahovací moment) a že Tím pádem to Tvoje chyba není.

Věřím že v USA by jsi případný soud vyhrál Smile

Ne, promiň. Jen legrace Smile

Ale pokud se na to odvolávají tak by to tam měli mít.
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: pátek 05. listopad, 2010 15:13    Předmět: Citovat

mek71 napsal:
Zdar borci, dotaz, kolikati z Vás praskla rukojeť v oblasti šroubů na GP? Ať vím, jestli jsem blbej já, nebo Minelab dělá zmetky? Před rokem koupím nový detík. Rukojeť jsem smontoval při koupi a od té doby na ní nešáhl šroubovákem. V neděli při hledání ve svahu mi začala skřípat jak kráva. Odmotám krycí pásku a rukojeť v oblasti šroubů rozpraskaná na několika místech. Vyjádření prodejce : problém je prý v příliš utažených šroubech.
Pak stačilo jenom lehký úder a plast rozpraskal. Na záruku Vám tak Minelab
tuto závadu neuzná.

Jak mám tady poznat příliš utažený šroub, aby mi za rok nepraskla rukojeť znova?


Nepoužívat! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: pátek 05. listopad, 2010 15:18    Předmět: Citovat

Mně ta ručka praskla asi po roce a půl. Utahoval jsem ji málo, ale to se pak ručka kývala při máchání detektoru.

Vyřešil jsem to tak, že jsem místo té ručky namontoval ten poslední kousek z duralových řídítek na kolo / ty "kravské rohy" /. Pasuje to tam přesně, má to prakticky stejný tvar, omotal korkonou omotánkou na kola a v životě to nepraskne. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: pátek 05. listopad, 2010 15:39    Předmět: Citovat

jak píše Fanu

http://detektory.hantec.cz/clanky/uprava-shaftu-38.html
http://detektory.hantec.cz/clanky/uprava-shaftu-ii-51.html
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pátek 05. listopad, 2010 16:56    Předmět: Citovat

ale to je celkem dobrý nápad. Zítra vezmu GP a pojedu do cyklosporu. Musím ještě doladit jak dotoho "rohu" vjebat ten čudl na ladění GB. Kucííí ,dík za tipa Very Happy
_________________
Nic není dokonalé. I hovno má své mouchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: úterý 27. září, 2011 16:17    Předmět: Citovat

Odvčera som aj ja v podobnej situácii ako autor tohto vlákna a pomohlo by aspoň základné nasmerovanie. Dostal som ho bez manuálu v pre mňa zrozumitelnej reči a pokým ho zoženiem,tak by bola každá informácia dobrá.
Nájde sa niekto kto poradí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Himbajz
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.3. 2009
Příspěvky: 6723
Bydliště: Podkérkonoší na Tau'ri, Bělohraďák kupodivu teď.

PříspěvekZaslal: úterý 27. září, 2011 17:13    Předmět: Citovat

kojot napsal:
Odvčera som aj ja v podobnej situácii ako autor tohto vlákna a pomohlo by aspoň základné nasmerovanie. Dostal som ho bez manuálu v pre mňa zrozumitelnej reči a pokým ho zoženiem,tak by bola každá informácia dobrá.
Nájde sa niekto kto poradí?

Level 1 Smile
http://www.minelab.com/__files/f/4080/4901-0060-1.1%20Instruction%20Manual%20GPX-4000_screen.pdf
_________________
GMAXXII,Garrett propointer, XP Deus, MI6, X35, 2D HF
SLUNÍČKÁŘ a jsem rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: pondělí 18. březen, 2013 11:01    Předmět: Citovat

Jaké byste mě doporučili nastavení gpx 4500 na pomalé prohledávání lokality se stříbrňáčky? Lokality jak relativně čisté, bez odpadu, tak lokality i zamořené želízky. Zkoušel jsem v to deepu i v generalu v továrním nastavení, ale testovací mincičku jsem skoro vůbec neslyšel. Signál byl slyšitelný, až když byla cívka velmi blízko, pár cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: pondělí 18. březen, 2013 11:26    Předmět: Citovat

Radime jestli jsem to pochopil , tak to pokoušíš na vzduchu. GPX potřebuje k práci zem Wink Musíš vyloženě žehlit sondou zem a nemá to rádo zrovna zakopané cíle , ale pěkně starou sedlou zem. Důležité je také nepřehánět diskriminaci , u 4500 tak na 3 a každej cíl obtancovat dokola. Wink
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: pondělí 18. březen, 2013 11:43    Předmět: Citovat

Habáni napsal:
Radime jestli jsem to pochopil , tak to pokoušíš na vzduchu. GPX potřebuje k práci zem Wink Musíš vyloženě žehlit sondou zem a nemá to rádo zrovna zakopané cíle , ale pěkně starou sedlou zem. Důležité je také nepřehánět diskriminaci , u 4500 tak na 3 a každej cíl obtancovat dokola. Wink


To jo, testoval jsem mincičku pohozenou na zemi. Diskriminaci - iron reject nepřeháním, dokonce jsem zkoušel jenom 1 a 2. Nejhorší na tom bude, že já jsem úplně sluchově zaostalý Wink Rozeznat kvalitně nějaký tón, výšku nebo hloubku to je pro mě španělská vesnice. S větším a hlouběji uloženým předmětem to bylo lepší. Ale droboť na povrchu... Rolling Eyes Jestli je to měďák, nebo alobal nebo rezavý hřebík, pořád mě to zní stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: pondělí 18. březen, 2013 12:07    Předmět: Citovat

Ono to zní stejně Cool Je potřeba se naučit poznat ten otřepaný okraj neboli útlum abys poznal želízko. Jinak v lese stačí ta disk 1 . CHce to ze začátku hodně kopat a pamatovat si jak to znělo a časem to prolouskneš..
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab GPX-4000 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO