Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 924 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

tesoro tejon
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Tejon
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: sobota 07. leden, 2012 17:02    Předmět: SEF Citovat

Nebude Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
benik



Registrace: 17.7. 2010
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní čechy29let

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 0:41    Předmět: Citovat

No tak něco na tom tvrzení o tejonu a železu je, ale zdaleka to neni pravda Rolling Eyes mohl bych tu rozepisovat jak jsem kde ským hledal a tan někdo měl digitál ,a kolik toho kdo našel a jak rychle kdo vyhodnocoval cíle a určitě by to dopadlo líp pro tejona, ale taky netvrdím ,že to nemůže být o náhodě.Každopádně je to o zkušenostech,nemám pocit ,že bych kopal moc železa když nechci a rozhodně nekopu železné plíšky a podobný odpad,většinou jde o hluboko uložené, velké ,nebo tvarem zajímavé železo.Jo a myslim, že zrovna na tom videu Habán přímo říká ,že kope železo.Není to tedy tak ,že by to nevěděl.
_________________
"Zahálka může mladého člověka doslova zničit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 11:03    Předmět: Citovat

Lajsknu si tvrdit že dole pod cívkou je železo,jenom když předmět na hraně cívky přechází do bručivýho "železnýho" zvuku.Jinak všelijaká menší lesní želízka na kterých kvetou bublinky rezu a oxidu musejí ven.Na zajímavých místech je nejlepší vykopat všechno železo a ještě díru očuchat.Nejednou se mi stalo že tam byla i barva,třeba pod ruskou lopatkou marka,v kamenité hromádce kde byli čediče zapadnutý na dně pěkný silver,na smetáku mezi kastrolama a zavařovačkami něco zeleného.. Roli hraje i intuice a chut kopat.
Jinak abych napsal něco přímo k Tejonovi.Jsem s ním velmi spokojen až na jednu stěžejní chybu.Tj. nemožné odladění na nějakých místech.Sice se i tam hledat dá,ale je to zvonkohra.Je škoda,že tam v Tesoru nedávají pro tenhle případ nějaký filtr který by se zapnul Sad Diskriminaci chodím těsně pod iron,zvedám jenom na místech s extrabordelem a případně procházím znovu i víckrát s nižší disc.Hloubkově je to super,mám obutou s.e.f.,separace výborná.
Napíšu co mě na detíku tak nějak vadí,jsou to ptákoviny co nemají na hledání vliv a jedná se jen o takový moje výkřiky do tmy co bych změnil. Konstrukce je dobrá,ale když srovnám Whitese,ten je o míli dál.Nejvíc mě vadí jack na sluchátka ve předu v jednotce.Kabel se potom při hledání neustále ohýbá a je brzo po něm.Lepší by to bylo pod loketní opěrkou ,tam je kabel naprosto v klidu.Dál dvojitý zámek na spodní tyči to je očistec když ho chci zmáčknout a potom pohnout tyčí musím s tím někdy bouchat i o zem a modlím se aby vydržel šroub na cívce,ale pokaždý to ustál. Loketní opěrka s páskem,nic moc řešení na ten suchý zip,páře se to na krajích a třeba ten whites nebo minelab to má na profi urovni obšité a vyřešené ideálně provlíkáním skrz opěrku.Potom moc volný potenciometry na jednotce,je potřeba pod ně dát gumičky aby šli trochu tíž jinak se s tím často nechtěně při hledání pohne.Ideální by byli takové,které se musí před otočením zamáčknout.Ta světle šedá hnusná barva je vidět na kilometry daleko,radši bych tam měl nějakou tmavší ale to už jsem opravdu detailista Wink
_________________
Nokta Fors Gold Dedektör + Mars Discovery 12\"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 13:04    Předmět: Citovat

No ty jo... Pominu li to že jsem neviděl to bouchání o zem Laughing Tak s barvou detíku asi nic udělat nepůjde. Gumové podložení pod knoflíkama od potíků mám na více detíkách Wink Výstup na sluchátka směrem dolu je fakt blbej nešvar , ale dá se vyřešit když tam naaplikuješ na stálo toto : http://www.sluchatka-koss.cz/p/vc20-regulace-hlasitosti
Kablík namotáš na lůoketní tyč a krabičku nahoře přilepíš sucháčem.

Ještě se vrátím k tomu "železu" . U relic detektorů jako je Tejon , Vaquero , nebo nyní EDSko chodím diskriminaci ještě níž než doporučuji , ale to je dané lovem v specifických podmínkách. Podle toho co vidím u kluků co s Tejonem chodí nebo chodili (nebo s jiným relicem) , tak vím , že je určité procento hledačů co není schopné železo ve zvuku rozeznat. Je to hodně o sluchátkách , protože na reproduktoru rozeznám i já jen asi tak 60 procent se sluchátkama ( ale dobrejma) tak 80 Wink
A největší problém kluků co "nezvládnou" Tejona je v tom , že nejsou schopni aspektovat povahu relic detíku a občas vytáhnout nějaké to želízko Idea
Je pravdou , že dost digitálů železo ouplně zavírá , ale když pak poměříte separační schopnosti , tak jsou o kilák pozadu..
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 13:42    Předmět: Citovat

Habáni napsal:
Výstup na sluchátka směrem dolu je fakt blbej nešvar , ale dá se vyřešit když tam naaplikuješ na stálo toto : http://www.sluchatka-koss.cz/p/vc20-regulace-hlasitosti
Kablík namotáš na lůoketní tyč a krabičku nahoře přilepíš sucháčem.


JJ mám to.Nebude to ale asi věčné.Stačilo jen při výrobě protáhnout kabely a jack dát dozadu,taková pí.ovina.Když už se člověk konečně naučil nepřesekávat si kabel,tak si ho potom zase ukroutí a musí samodomo vylepšovat Wink
_________________
Nokta Fors Gold Dedektör + Mars Discovery 12\"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 14:02    Předmět: Citovat

Nebo zkus: Cool
http://www.youtube.com/watch?v=LSShPNanwd8
http://www.thomann.de/gb/the_tbone_gt_ews.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
George-83
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 2811
Bydliště: Děčín-venkov.... Věk: 41 let

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 15:44    Předmět: Citovat

Habáni napsal:
Tak s barvou detíku asi nic udělat nepůjde.

Na barvu si teda nestěžuju Smile http://planete-detection.com/Tesoro-Tejon-Pro

Tady jsem našel něco pro kutily- výměna orig. potenciometru GB za desetiotáčkový Wink
http://www.findmall.com/read.php?17,895298
_________________
Golden Mask 7 - XP MI-4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
benik



Registrace: 17.7. 2010
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní čechy29let

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 17:59    Předmět: Citovat

hmm na odkazu je pěkné provedení já tedy némám ten šedivej mám černej, ale vrch elektroniky je šedej
_________________
"Zahálka může mladého člověka doslova zničit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 18:10    Předmět: Citovat

Ty máš tu anglickou verzi co měla zamykací zem - jak jsem ho předělával tak to mám ještě někde v šuplíku. Celá ta jejich úprava je potík s vypínačem a na vypnuté je nabastlenej trimr kterým se nastavuje hodnota zamčení. Podle mne úprava ouplně na prd , ale černá barva je pěkná.
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 18:24    Předmět: Citovat

Fox napsal:
A abych nepouštěl jen samá moudra a položil také otázku, tak bych se chtěl zeptat jak se vám chovají diskriminátory. U mého Tejona druhý disk diskriminuje o dost více než ten první. Když je nastavím tak, aby se oba chovali stejně, mám první mezi iron a foil a druhý mezi all metal a iron (takhle mi schová většinu želez). Takže většinou první jen přepnu z all metal do diskriminace a druhý mám nastaven tak jak píši.
Chová se vám to stejně, nebo je to kus od kusu?


Chodím s druhým diskom tesne nad Iron. Pokial by som ich chcel vyrovnať,tak s prvou disk musím ísť až pod foil. Takže to mám podobne...
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 19:19    Předmět: Citovat

benik napsal:
No tak něco na tom tvrzení o tejonu a železu je, ale zdaleka to neni pravda Rolling Eyes mohl bych tu rozepisovat jak jsem kde ským hledal a tan někdo měl digitál ,a kolik toho kdo našel a jak rychle kdo vyhodnocoval cíle a určitě by to dopadlo líp pro tejona, ale taky netvrdím ,že to nemůže být o náhodě.Každopádně je to o zkušenostech,nemám pocit ,že bych kopal moc železa když nechci a rozhodně nekopu železné plíšky a podobný odpad,většinou jde o hluboko uložené, velké ,nebo tvarem zajímavé železo.Jo a myslim, že zrovna na tom videu Habán přímo říká ,že kope železo.Není to tedy tak ,že by to nevěděl.


Tohle podepisuju. Pěkně jsi to napsal Beniku. Wink

A jak psal Kofa, ano, Tejon je hodně nedokonalý detektor, jenže ty nedokonalosti jsou z řad věcí, které je možné prostě akceptovat a přizpůsobit se jim. Ať už je to přeci jen oproti Whitesu, i přes nižší hmotnost diametrálně horší vyvážení a tím i nepohodlí při hledání, tak barva detektoru, volnější trimry, výstup na sluchátka dolu a jiné. Jsou to ale i některé nedomyšlenosti, které by člověk uvítal, jako je třeba přepínač země do autotraku (ten by mohl vyřešit ono procento nechoditelných lokalit), volba dvoutónového rozlišení železo/barva (u relic detektoru mne absence udivuje).
Naštěstí to nejdůležitější, čímž je kvalita zpracování a výkony v terénu, to je u Tejona v pořádku a tak mu všechny ty detaily rádi odpouštíme.

Nedávno jsem byl ale postaven před jednu špatnou vlastnost Tejonu, o níž jsem netušil, jelikož jsem ji, možná z podstaty mého způsobu hledání, nezpozoroval. Je jí dlouhá doba obnovy standardních hladacích vlastností po přebuzení silným signálem. Pokud Tejon dostane záhul v podobě extra signálu, není následně pár vtěřin schopen zachytit droboť a signály na hranici dosahu v mezích, v jakých je standardně zachycuje.
Zkrátka a dobře, je třeba po silném signálu raději 3x máchnout na místě, což ještě zpomaluje operace v méstech velkého výskytu mělce uložených velkých želez. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
George-83
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 2811
Bydliště: Děčín-venkov.... Věk: 41 let

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 19:42    Předmět: Citovat

Habáni napsal:
Ty máš tu anglickou verzi co měla zamykací zem - jak jsem ho předělával tak to mám ještě někde v šuplíku. Celá ta jejich úprava je potík s vypínačem a na vypnuté je nabastlenej trimr kterým se nastavuje hodnota zamčení. Podle mne úprava ouplně na prd , ale černá barva je pěkná.

Vím, kterou verzi myslíš, pár jsem jich viděl v e-shopech v UK. Ten můj možnost fix GB nemá Wink
_________________
Golden Mask 7 - XP MI-4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 19:53    Předmět: Citovat

To bylo konkrétně na Beníkův Wink
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
George-83
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 2811
Bydliště: Děčín-venkov.... Věk: 41 let

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 19:56    Předmět: Citovat

Habáni napsal:
To bylo konkrétně na Beníkův Wink

Aha Rolling Eyes Embarassed Laughing Laughing
_________________
Golden Mask 7 - XP MI-4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 21:48    Předmět: Citovat

Ještě jsem zapoměl na jednu věc a to je S shaft. Když už si teda dnes stěžuju,ten nepovažuju za uplně nejlepší,ač ho má většina detektoru.Zdaleka nejlepší se mě zdá řešení jako má F75,Terry,bílci E-serie.U tejona s S.E.Fkou mám často problém s botama,cívka bere hodně kolem a snad jedině cvičky by byli ideální obuv pro tuhle bestii Twisted Evil Pro zajímavost sem skusil dát na Tejona obě tyče z bílka,takže vzniklo 2xS,trochu podivná konstrukce,ale výsledek mile překvapil jak v lepším vyvážení tak ve falešných signálech od bot.
Grimmi dvouton by byl asi zajímavá změna,ale myslím že by jsme nakonec uznali že Tejon toho vykecá ve výsledku poměrně dost.Nemyslím že je hodně nedokonalý .Spíš zbytečně nedotažený do konce v pár detailech na který házím stejně kakáč.Protože na to zapomenu s prvním kolečkem co pískne Wink
_________________
Nokta Fors Gold Dedektör + Mars Discovery 12\"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 08. leden, 2012 22:54    Předmět: Citovat

mam gorace bez kovu. je to pohoda. ale lopatku musim nosit na rameni a i tak si ji nekdy pipnu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pondělí 09. leden, 2012 16:24    Předmět: Citovat

Habáni napsal:
Výstup na sluchátka směrem dolu je fakt blbej nešvar , ale dá se vyřešit když tam naaplikuješ na stálo toto : http://www.sluchatka-koss.cz/p/vc20-regulace-hlasitost


Tento ovladač hlasitosti používám cca 2 roky a zatím vše ustál. Wink V balení je i redukce na malého jacka.
Mám ho přidělanej na prostřední tyči, těsně pod maticí horního dílu. Jack od sluchátek pak vede přímo. A když se stane, že si trhnu za šňůru, poměrně snafno se to rozpojí a nehrozí, že bych si někde utrhl kabel ke sluchátkům...
Sluchátka, které používám jsou Porty od Kossu.
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
benik



Registrace: 17.7. 2010
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní čechy29let

PříspěvekZaslal: pondělí 09. leden, 2012 19:44    Předmět: Citovat

Fox :No jo ,ale potom co se to rozpojí chodíš půldne bez signálu a nevíš ,že máš rozpojená sluchátka Laughing Nee Fox si umí dobře poradit a vytunit detik a i tu šedivou odboural na jedničku.A ještě bych Foxe poslal do soutěže o nejlépe opečovávaný detík Laughing K té upravě z UK jsem velice rád, že jsem hned z počátku kontaktoval Dana a ten mi detik předělal na u nás známou verzi ground.b, dělalo to strašnej bordel.
_________________
"Zahálka může mladého člověka doslova zničit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: úterý 10. leden, 2012 11:37    Předmět: Citovat

benik napsal:
Fox :No jo ,ale potom co se to rozpojí chodíš půldne bez signálu a nevíš ,že máš rozpojená sluchátka Laughing Nee Fox si umí dobře poradit a vytunit detik a i tu šedivou odboural na jedničku.A ještě bych Foxe poslal do soutěže o nejlépe opečovávaný detík Laughing K té upravě z UK jsem velice rád, že jsem hned z počátku kontaktoval Dana a ten mi detik předělal na u nás známou verzi ground.b, dělalo to strašnej bordel.

Jeden by se mohl i červenat. Embarassed
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
George-83
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 2811
Bydliště: Děčín-venkov.... Věk: 41 let

PříspěvekZaslal: středa 29. únor, 2012 13:53    Předmět: Citovat

Grimmi: koukal jsem, že prodáváš Tejona Shocked Jakej bude tvůj novej stroj ?
_________________
Golden Mask 7 - XP MI-4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Tejon Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 30, 31, 32  Další
Strana 22 z 32

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO