Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 984 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Znovu dosah SE-čka - opakované merania
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: sobota 21. červenec, 2007 17:11    Předmět: Znovu dosah SE-čka - opakované merania Citovat

Takže som znovu zisťoval reálne dosahy môjho SE-čka, v rôznych podmienkach.
Nechcel som sa unáhliť s predčasnými závermi.
Skúšal som všemožne meniť nastavenie, (batérie samozrejme na plnej kapacite, ) menil som lokality, zabralo mi to skoro tri dni, vrátane dnešného dopoludnia.

Preverené, zmerané, dobojované, rozhodnuté.
Výsledok: Môj stroj v nijakom nastavení nechytí sockorunu na vzduchu na viac ako 34 cm. Exclamation

V zemi max. na 25 cm, ale to zvláda aj „no name“ číňan, ktorý som doviezol pre priateľku z Anglicka.
Fakt je, že za celú dobu, čo SE-čko používam, som nikdy nevytiahol nič v porovnateľnej veľkosti mince, z hĺbky väčšej než je záber vojenskej lopatky, tá má na dĺžku asi 20cm.

SE-čko ide mimo hru. Už som sa na 99% rozhodol pre iný stroj.
Skúsim F75, snáď, budem mať viac šťastia.

Zdôrazňujem, môžem hovoriť len za mašinu ktorú mám k dispozícii.
Možno iné stroje tejto značky sú na tom s dosahom lepšie, nikto z majiteľov tu však svoje opakované výsledky a dosahy nenapísal...
Žiť s ilúziou super dosahov je predsa také príjemné...

Možno si poviete, dosah nie je všetko, nuž dá sa o tom diskutovať...
Som však sklamaný a znechutený...
Od detektora za 47 000 korún (za takú sumu sa u nás „oficiálne“ predáva ), je to veľmi slabé.
Rozhodne som, aj na základe informácií na fórach, očakával viac.
Musím povedať, že Explorer SE dobrá voľba nebola.

Trochu si rypnem do Minelabu: Dajme tomu, že mám vadný stroj, a iné detíky tejto značky sockorunu na 40 cm v pohode chytajú. Ako je možné, že ten môj „unikol“, pri výstupnej kontrole? To nijakú nerobia? Alebo majú také „široké“ normy, že je to v tolerancii?
Ďalej: Niektorí majitelia tu píšu, že im Sečko vydáva falošné signály na mokrej tráve, alebo že je pri určitých nastaveniach výrazne nestabilné. Iným, vrátane mňa, to nerobí.
(Ale zase dosah je na prd .) Ako to, že sú tak rozdielne reakcie, ak sú stroje „rovnaké“? Takéto rozdiely by som očakával skôr od nejakého čínskeho výrobcu, a nie od zavedenej a uznávanej značky.
Minelab, a aby som bol spravodlivý, ani ďalší výrobcovia „značkových“ detektorov, pokiaľ viem, nikde minimálny dosah svojich strojov na vzduchu, alebo v inom štandardnom prostredí negarantujú. V praxi to znamená, že detektor pre slabý dosah nemôžete reklamovať, aj keď je v záruke!
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: sobota 21. červenec, 2007 18:39    Předmět: Citovat

Jenom pár postřehů na téma dosah versus cena detektoru. Z vlastní zkušenosti mohu s klidnou duší tvrdit, že dosah a cena se navzájem vylučují, tím chci říct, že v žádném případě zde neplatí čím vyšší cena, tím lepší dosah. Nějakou dobu jsem hledal s těmito det. Ace 150, Ace 250, Idx tun., M6, MD 3009, Mikel 1. verze, Mikel MMD 2T, Advantage. A dovolím si zde tvrdit, že nejlépe se mi osvědčil Mikel 2T, perfektní dosah, který předčí všechny zmiňované modely naprosto bez potíží jak na barvu, tak i železo, kde je např. od Min. Advanage(18"cívka, detech), né o kousek dosahově lepší, ale o kus lepší. Co se týče diskriminace, tak ta je velmi slušná(M6 či ACE se mohu jíti zahrabat a pěkně hluboko), práce v zamořeném prostředí je po získanýchzkušenostech a několika nachozených kilometrech bezproblémová, co se týče rychlosti odezvy, tak absolutně bez námitek, oproti zabržděným digitálům je to velké plus. Jediné mínus bych viděl v materiálu ze kterého je vyroben schaft det., ne že by byly s ním nějaké problémy, ale výtka se spíše vztahuje k disajnu.
Ještě příběh na konec, kamarád si koupil nový Minelab Advantage Musket. a chtěl si vyzkoušet dosah jak je na tom dosahově oproti Miklovi, souhlasil jsem a vyrazili jsme na pole. Výsledek byl více jak překvapivý, advantage prohrál. Následující den jsem opět musel dojet a opět jsme zkoušely pouze dosah na různé kovy za přítomnosti dalších přátel, kteří nevěřili svým očím. Nakonec jsem dostal za úkol advantage prodat a koupit dalšího mikla. No jak vidět cena není vždy vše. Kdo chce displaj, či různé programy týkající se nastavení tak ať si připlatí, ale zázračný dosah, či diskriminaci nečekejte. Toť má vlastní zkušenost a můj subjektivní poznatek. Nikomu nic nevnucuji, či nepodsouvám. Každý ať si koupí na co se cítí a klidně ať si tvrdí, že mikel vypadá jak poskládaný z hajzlových trubek, tj. čistě jeho problém. Taky jsem zkoušel vše možné, ale člověk pak pozná, že ani ten nejlepší VLF detektor mu úspěch nezaručí.
Návrat nahoru
Jerry.M
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2007
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: sobota 21. červenec, 2007 19:47    Předmět: Citovat

O tomto je práve to testovanie.Ani svetoznáme detektory,akože najlepšich značiek nezaručuju dosah ktorý by sme chceli.A preto,
kupujme Mikla.Keby pán Mikl dal svojmu detektoru trošičku prijatelnejši vzhlad,tak má úspech zaručený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: sobota 21. červenec, 2007 20:27    Předmět: Citovat

xanopus - pred pár dňami sa tu Jerry.M skoro do krvi hádal s nemenovaným chlapíkom o kvalitách detektorov - továrenských aj malovýrobcov. Ja osobne som bol pred 2 rokmi prekvapený, keď maďarský výrobca garantoval na Cobru hĺbkový dosah a aj ho splnil - to nerobí ani jedna profi firma!!! A ako vidím a čítam, aj habrosa už málokto presvedčí o "kvalite značkových detektorov". Nad tým Miklom som veľmi rozmýšľal, ale nemáš o ňom nikde ani slovo, okrem tých pár riadkov na tomto fóre, a riskovať som nechcel, ale možno ešte risknem! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: sobota 21. červenec, 2007 21:46    Předmět: Citovat

K těm detektorům a jejich nákupu. Myslím si, že každý slušný prodejce by Vám měl dát možnost si detektor vyskoušet "in vivo" a pak se rozhodnete zda koupíte či nikoliv. Ahoj
Návrat nahoru
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: sobota 21. červenec, 2007 22:16    Předmět: Re: Znovu dosah SE-čka - opakované merania Citovat

xanopus napsal:
Preverené, zmerané, dobojované, rozhodnuté.
Výsledok: Môj stroj v nijakom nastavení nechytí sockorunu na vzduchu na viac ako 34 cm. Exclamation


Můžeš sem napsat první dvě čísla z výrobního čísla? (desetitisíce a tisíce? Jen pro porovnání série.
Já mám ESE 13xxx

Jinak pro mě je výhoda Exploreru především v separaci a v ID - především obsahu železa, to prozatím u jiného stroje nenajdeš.
Tu hloubku udělám jakmile to bude možné.

22.07.2007: tak jsem to nevydržel a zkoušel dosah doma. Začal jsem na citlivost 1 a dosah na 1Kčs byl 5cm , na citlivost 2 to bylo 6cm atd. až do citlivosti 16 kde byl dosah cca 16-17cm. Víc už se mi to doma nepodařilo vyšponovat, protože už bylo rušení příliš velké. Pokud roste dosah lineárně s citlivostí, tak při nejvyšší citlivosti 32 by měl teoreticky být dosah 32-34cm.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6756
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: neděle 22. červenec, 2007 21:04    Předmět: Citovat

Test znovu proveden. Bohužel se mi na daném místě (jiné než původní) nepodařilo nalézt místo úplně čisté (bez železa), což ovlivňuje dosah. Také půda je v těch místech dost mineralizovaná. Dosah byl měřen ve dvou lidech aby nedošlo ke zkreslení posunem detektoru při měření. Dosah byl 37 cm.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 25. červenec, 2007 17:09    Předmět: Citovat

baba:ten dosah byl meren na vzduchu?byl jsem s nasim spolecnym znamym srovnavat SE versus EX 2 maly stribrnak jsem chytl ve 20 s EX 2 jsme ho nezaznamenali on sam konstatoval ze SE ma vetsi dosah /bylo to v zemi/
Návrat nahoru
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6756
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 25. červenec, 2007 17:57    Předmět: Citovat

rutus napsal:
baba:ten dosah byl meren na vzduchu?byl jsem s nasim spolecnym znamym srovnavat SE versus EX 2 maly stribrnak jsem chytl ve 20 s EX 2 jsme ho nezaznamenali on sam konstatoval ze SE ma vetsi dosah /bylo to v zemi/


Je to měřeno na vzduchu, takže dosah v půdě bude kolem 30 cm. Když jsem porovnával s Guyem (prodejce) dosah ExXS s SE, byl SE o něco lepší. Porovnání s EX2 nemám.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: pátek 27. červenec, 2007 22:58    Předmět: SE vs. X-Terra 70 vs. F-75 Citovat

Který z nich je nej? Jak jsem pročítal zdejší i jiná fóra, dospěl jsem k závěru, že je to F-75 - dosahem, citlivostí na malé věci a slušnou diskriminací. Jak jsem se dále dočetl, SE je se základní cívkou málo citlivý na drobné předměty a lze je snadno přejít. X-Terra 70 je zase údajně pomalá. Je to tak, nebo se pletu?
Návrat nahoru
Urquell
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.7. 2007
Příspěvky: 603

PříspěvekZaslal: pátek 27. červenec, 2007 23:42    Předmět: Citovat

2 Karasek: No, já bych s tím hodnocením F75 trochu přibrzdil. Vždyť je to ještě horká novinka a zatím jsem při hledání hodnocení od uživatelů narazil jen na reakce typu: "dejte mi víc času, ať se s ním pořádně projdu, pak napíšu co a jak". Podle mě je na hodnocení F75 ještě brzo. To bude až tak za rok od doby co byl puštěn mezi lidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1611

PříspěvekZaslal: pátek 27. červenec, 2007 23:48    Předmět: Citovat

Ahoj. Zkoušel někdo porovnávat EXP. a SOVEREIGN GT? Má někdo nějakou zkušenost?....Pochlubte se. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: sobota 28. červenec, 2007 16:25    Předmět: Citovat

Čaute:

Takže SE-čko som dal definitívne preč, objednaný nový Fíša 75, tak som zvedavý...

To: mcmlxxx: Máš súkromnú správu.

To: Baba: Pri druhom testovaní si mal citlivosť na 3/4 alebo na max Question
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6756
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: pondělí 30. červenec, 2007 8:31    Předmět: Citovat

xanopus napsal:
Čaute:

Takže SE-čko som dal definitívne preč, objednaný nový Fíša 75, tak som zvedavý...

To: mcmlxxx: Máš súkromnú správu.

To: Baba: Pri druhom testovaní si mal citlivosť na 3/4 alebo na max Question


Citlivost na 3/4, allmetal. Možná jsi se toho SE zbavil ukvapeně - jen chozením s Beny2 (IDX Tuning) jsem zjistil, že mám velké rezervy v nastavení detektoru pro různá prostředí. Nakonec dosah na korunu už nic neříká o schopnosti separace na železem zamořené lokalitě, což je u nás asi jedna z nejdůležitějších vlastností detektoru.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6756
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: pondělí 30. červenec, 2007 8:34    Předmět: Re: SE vs. X-Terra 70 vs. F-75 Citovat

Karasek napsal:
Který z nich je nej? Jak jsem pročítal zdejší i jiná fóra, dospěl jsem k závěru, že je to F-75 - dosahem, citlivostí na malé věci a slušnou diskriminací. Jak jsem se dále dočetl, SE je se základní cívkou málo citlivý na drobné předměty a lze je snadno přejít. X-Terra 70 je zase údajně pomalá. Je to tak, nebo se pletu?


Zjistil jsem, že schopnost rozlišovat malé věci je i při základní cívce slušná ale strašně záleží na nastavení a prostředí ve kterém hledáš.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: středa 01. srpen, 2007 21:45    Předmět: Citovat

Baba napsal:
Jestli jsi ho měl párkrát v ruce ve špatném nastavení, pak ta zkušenost může být negativní.


Urobiť z človeka blbca, čo nevie ako správne nastaviť detektor, bolo na jednom nemenovanom fóre obľúbeným spôsobom ako sa „pravoverný“ vysporiadali s prípadom, ak niekto prišiel s tvrdením , ktoré sa odchyľovalo od „oficiálne šírených právd“...
Predpokladám, že Baba to v tomto prípade tak nemyslel. Cool

Aby som to uzavrel, nastavením to určite nebolo, vyskúšal som ich veľa, SE-čko nebolo mojim prvým, detektorom. Smile
Mne z toho vyplýva praktický záver: Ani dva kusy jednej značky nie sú rovnaké. Exclamation

Ak majitelia na fórach píšu, že SE-čko chytí sockorunu na vzduchu v 40 cm z nastavením citlivosti na 3/4 , bral by som ich za slovo. Ak teda niekto bude kupovať tento detektor, nech takýto dosah od predajcu aj požaduje, a najskôr si ho pred kúpou sám overí. Vzduch by mal byť všade rovnaký...(Pozor dá sa to nasimulovať, zvlášť ak ešte detík nemáte „zmáknutý“ )
Veď načo kupovať „nepodarky“ Question
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6756
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: čtvrtek 02. srpen, 2007 6:26    Předmět: Citovat

Xanopus: když jsem viděl, co dokážou někteří lidé udělat s dobrým detektorem jenom tím, že ho neumí používat... - vždyť se podívej na Kdyni. IDX Tuning tam pohořel a přitom vím (kamarád co chodí se mnou ho má), že má špičkové vlastnosti. Někdy to může být jak říkáš - házení neduhů detektorů na špatné nastavení je argument proti remcalům. Velmi často je ale špatné nastavení detektoru realita, která se stane úplně každému. Někomu málokdy, někdo chodí celou dobu se špatně nastaveným detektorem (zejména často majitelé dražších mašin). Mě například dost dlouho trvalo, než jsem přišel na to, že SE v základním nastavení přechází v zamořeném prostředí drobné mince a hlavně jak ho nastavit aby to nedělal chyba Ale kdyby se mnou Beny2 nechodil, nikdy bych to nezjistil. Když mi ale po páté ukázal plnou hrst mincí a knoflíků z toho samého pole, kde jsme chodili oba a já měl jednu minci a jeden knoflík - to ti pak dojde, že je asi něco špatně u tebe.
Jak je vidět, otázka ohledně dobrého nastavení SE při testu není tak úplně mimo, zejména při množství proměnných, které ovlivňují dosah.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 14. srpen, 2007 21:46    Předmět: Citovat

baba:samozrejme zalezi predevsim na schopnostech operatora to je jasna vec.test v zemi na sockacku jsem v posledni dobeprovedl nekolikrat v ruznych pudnich podminkach mel jsem k tomu celkem pet kusu ESECEK QUATRO,a jednu DVOJKU,jedno SE slo az na 34 cm dve SE se nedostali ani na 30 cm vse pri stejnem nastaveni ale vsechny EXPLOREY i QUATRO na vzduchu ukazovaly spis o centak az dva min porad me vrta hlavou tech 40 cm i kdyz na vzduchu.
Návrat nahoru
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6756
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 15. srpen, 2007 7:08    Předmět: Citovat

rutus napsal:
porad me vrta hlavou tech 40 cm i kdyz na vzduchu.


Asi mám štěstí na nějaký povedený kus či čo Shocked . Na 25 cm mi bere korunu minicívka 4x7"
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: středa 15. srpen, 2007 11:09    Předmět: Citovat

rutus napsal:
celkem pet kusu ESECEK QUATRO,a jednu DVOJKU,jedno SE slo az na 34 cm dve SE se nedostali ani na 30 cm vse pri stejnem nastaveni

To je dost podstatná informace, rozdíl skoro 5cm ... Ty stroje byly stejně staré? nebo některé už byly "ohledané" a některé nové?
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO