Kdo je přihlášen ?
|
Stránky prohlíží 676 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.
Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
|
Webhosting
|

|
Celkem návštěv od spuštění webu
|

|
Vše za odvoz
|
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
|
|
Hledání s pomocí L-drátů
Přijal: mcmlxxx - Thursday, 04.05. 2006 - 17:39:32
Téma: Detektory a hledání
|
slavek4060 nám napsal(a): Následující článek bude poněkud netypický, především proto že v něm při hledání nehraje hlavní úlohu technika a elektronika, ale příroda a schopnosti člověka ...
Chcete si sami zjistit, zda patříte mezi senzibilní osoby..??? Jak na to ...? Pro začátek to zkusíme s řetízkem.
Posaďte se na židli nebo do křesla, pohodlně a hlavně v klidu, předem uvařená káva voní na stolku vedle Vás, nikdo Vás neruší, rodina odjela ke tchýni na návštěvu.
Mírně se narovnejte, předkloňte popřípadě poposedněte tak, aby jste si viděli na ruku, kterou si volně položíte dlaní nahoru, asi ve výši pupku. Praváci si takto položí levou ruku, do pravé (mezi palec a ukazováček), uchopíte řetízek, je jedno jestli zlatý či stříbrný, nebo obyčejný hliníkový.
Řetízek necháte volně viset z prstů cca. 10-15cm, zbytek máte v jinak uzavřené dlani. Každý člověk má svou vlnovou délku, tak to chce vyzkoušet více, či méně řetízek prodloužit, nebo zkrátit posunutím v prstech. Pomalu přesuňte řetízek v prstech (nad nahoru otočenou dlaň), tak aby visel cca 2-3cm nad středem dlaně.
Nyní si nahlas, nebo v duchu položte otázku: jsem senzibilní?? Musíte se na věc soustředit, řetízek by měl začít opisovat kružnici nad dlaní, ve směru hodin.ručiček, při otočení ruky dlaní dolů. Postupně se řetízek zastaví a začne se otáčet proti směru hodinových ručiček. Někdo to samozřejmě může mít jinak, nebo se začne řetízek kývat ze strany na stranu.
Když nic, tak nic. Někomu se to nepodaří nikdy, není zkrátka citlivý, i to není k zahození - když už budete mít ten klid, tak si vypijte to kafe...
Jak hledat pomocí L drátů ?
Název drátu je odvozen od tvaru drátu. Nejlépe k tomuto účelu vyhovují svářecí dráty o průměru 1,5 - 2mm. Mohou být železné, nebo nejlépe mosazné.

Uchopení L drátu v ruce

Správné držení obou L drátů
Velikost tvaru L je libovolná, kratší strana asi 15cm a od ohnutí 50 - 60 cm.
Hledání samotné je možné provádět také pružinou (od rolety). Záleží na zvyku a praxi senzibila - hledače. Pomocí drátů je možno nalézt např. kov, kabely a tzv. geopatogenní zóny.
My budeme prozatím hledat vodní pramen.
Nejříve si projdeme terén, nebo aspoň jeho část, abychom se s ním blíže seznámili. Víme například že budeme hledat vodu. Prohlídka terénu nám alespoň naznačí nejníže položené místo na pozemku. Zhruba také víme kde bychom chtěli mít umístěnou studnu.
Postoj hledače: vzpřímený, s pohledem upřeným vpřed, někam na konec drátu. Lokty přitiskneme k tělu , dráty v uzařených rukách držime kratší stranou, palce opřené před ohnutím drátu směřují nahoru. Dráty v rukách vyvážíme do vodorovné polohy, tak aby se nám vlastní vahou drátu nekřížily. Obvykle zde je chyba. Stává se, že dříve než vyjdete, ztratíte kontrolu nad polohou drátů, sklopíte je a dráty se vlastní vahou zkříží.
Vyjdeme tedy do terénu a postupujeme pomalým krokem. A teď to nejdůležitější, soustředit se na to co hledáme... např. hledáme vodu, tak si v duchu opakujeme „hledám vodu“.
Vždycky se soustředíme na to co hledáme, znovu to opakuji. Někdo bude překvapený, že mu to ukazuje tak, že se dráty rozvírají od sebe. Správné však je jejich překřížení. To se děje vždy nad místem nálezu, i v případě podzemní dutiny. I když je dutina již zasypaná nebo zaplavená, pořád Vám to bude hledat původní obrys, velikost a hloubku.
Určení hloubky pramene, hladiny vody, nebo podzemní dutiny si napíšeme později. Důležitá je pomalá a soustředěná chůze, jakmile přijdeme na správné nalezené místo dráty se překříží, uděláme krok, dva dozadu a dráty se opět rozestoupí. Tak si to můžeme několikrát zopakovat.
Nikdy se nespoléhejte na jedno nalezené místo (v případě vody), je lepší si pozemek zkusit projít z několika stran. Může tam být víc pramenů, nebo propletená síť podzemních pramenů. Musíme si pomocí drátů určit ten nejsilnější pramen, zkrátka spolehnout se na svou praxi a vzít v úvahu kde Vám dráty na vodu nejvíce reagují a kam Vás poprvé zavedly.
Při prvním hledání Vás dráty totiž zavedou na nejsilnější pramen. Pozor na rozvod např. městské vody, jímky, septiky atd. Někdy Vaše hledání svede odtok od okapu ze střechy pod zem do trativodu.
Hloubka
Při nalezení místa, ať již pramene vody, nebo podzemní dutiny, chodby atd, se postavíme přímo nad označené místo, rozevřeme dráty, tak aby byly souběžné dopředu jako při hledání a v duchu počítáme. Pomalu „ jedna, dva, tři....“ atd. Představujeme si žebřík spuštěný do studny po kterém lezeme dolů a ty naše počty jsou metry, které musíme vyhloubit, abychom se dostali na hladinu, nebo pramen. Při počítání pozorujeme konce drátů, které se k sobě přibližují a při překřížení končíme s počítáním.
Zhruba tolik musíme vykopat.
Opět zde záleží na praxi hledače - jak se říká cvik dělá mistra, chce to zkrátka trénovat a zase trénovat. Při hledání podzemní chodby si tak můžeme určit její dno a výšku stropu. Šířka se určí poměrně jednoduše jejím kolmým přejitím a označením. Na okraji se dráty překříží a po přejítí podzemní chodby na druhý okraj se zase rozestoupí. Pomocí drátů se dá tak pátrat a nalézt i starý hrob, opět se dá určit velikost i hloubka výše uvedeným postupem.
Přeji Vám mnoho úspěchů při hledání a pevné nervy....vždycky se to nepovede ale jednou ten svůj poklad určitě najdete.
|
| |
Přihlásit se
|
Vytvořit účet.
|
Hodnocení článku
|
Průměrné hodnocení: 5 Účastníků: 7

|
|
Re: Hledání s pomocí L-drátů (Hodnocení: 0) Od: Anonym - Sunday, 14.05. 2006 - 10:51:19 | No, mám známého který umí hledat s kyvadlem a také proutkaří.... od té doby co ho znám uvěřím asi už všemu... |
|
Re: Hledání s pomocí L-drátů (Hodnocení: 1) Od: Baba (rafina@rafina.cz) - Saturday, 27.05. 2006 - 09:25:18 | Někomu funguje lépe pružina, někomu dráty a někteří mí kamarádi "mrcasí z tepla domova" jen nad mapou. Mají pozoruhodné výsledky - tedy když je člověk přesvědčí, že by se tomu jeho problému mohli věnovat :-) |
|
Re: Hledání s pomocí L-drátů (Hodnocení: 0) Od: Anonym - Monday, 29.05. 2006 - 23:48:41 | Sám jsem to dělal již před lety,opravdu to funguje,dráty jsem používal,jaké byly k dispozici ,měděné oholené vodiče, i když se tomu někdo smál,nacházeli jsme tímto způsobem ať vodovodní potrubí,nebo i jiné sítě během stavby........... |
|
Re: Hledání s pomocí L-drátů (Hodnocení: 1) Od: Feri (fjiros@seznam.cz) - Saturday, 10.03. 2007 - 10:39:23 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) | Ahoj hledači. Ač sám používám detektor kovů již roky, od skrovných počátků vlastního vývoje až do současnosti, hledání pomocí různých předmětů nezavrhuji. Mé seznámení s proutkem by vydalo na samotný příběh, ale není předmětem tohoto článečku.
Takže začnu jiným příběhem, kde hrají hlavní roli "L" dráty. Zhruba před 8 lety, při akci: "Minerály" na dnes již zaniklé lokalitě jsem se potkal se svým příbramským kolegou na odvale dolu Lill. Já jsem mrcasil jako zběsilý a v té době jsem již byl trochu unavený, takže jsme dali řeč na téma detektory a došli jsme až k tématu L-drátů.
Povídali jsme na toto téma dosti dlouhou dobu, než jsem kolegovi prozradil,že jsem to již zkoušel s proutkařením, čehož se on chytil, a že prý vyykoušíme, co tedy umím a nekecám. A já souhlasil. Moji kolegové šutrosběrači se začali pochechtávat, tušíce zajímavé představení.
Kolega J. přinesl ze svého vozidla dráty a 3 kousky různých minerálů s tím, že chce, abych tyto kousky nejen lokalizoval na odvale plném minerálů a horniny, ale přesně určil, kde je který zakopán. Prostě divadélko k pobavení ostatních. Takže jsem jeho návrh přijal.
Nevím, zkoušel-li někdo z Vás/nás mrcasníků vyhledat minerál nebo kov jinak, než detíkem. Já to do té doby nezkoušel a zkoušet asi už nikdy nebudu. Je to strašná psychická zátěž, takto něco předvést lidem, kteří nevěří, že člověk dokáže, když moc chce plno věcí.
Přesto kolega J. za mými zády, abych netušil kde, zahrabal tři různé kousky kovových minerálů - nepamatuji se přesně které (skutterudit, allemontit, stříbro nebo jiný stříbrnáč), a malé kousky těchto zahrabaných minerálů mě předal s tím, že si mám vzít vždy jeden kousek do ruky a snažit se vyhledat podle reakce drátů ten samý minerál.
Pakárna! Kolegové nastoupeni okolo, kolega J. se skeptickým výrazem ve tváři a já, vyhecován, že jim ukážu. Adrenalin ve zvýšené hladině proudící v žilách, soustředění a hlavně obrovská důvěra, že to dokážu a vytřu jim zrak. Do této doby normálka. Jenže po pár minutách hochy přešel smích a mě začínala pobolívati hlava z důvodu pekelného soustředění při hledání.
To proto, že jsem označil tři místa v okolí cca 5 metrů podle toho, co jsem cítil ve drátech/rukách. To se prostě nedá popsat. Je to energie laděná na frekvenci Vás samotných. A je to strašná síla. Všechny přešel humor a začali opravdu se zájmem sledovat, co se děje.
Kolega J. mě podal první kousek minerálu s tím, ať to zkusím. Takže postupně jsem umístil ony tři kousky minerálů na tři sebou označená místa na odvale. Bylo ticho. Já byl spocený a utahaný z těch několika minut tvrdého soustředění.
A teď. Nikdy bych nevěřil, že je možné najít tři místa s kovovým nerostem na odvale pomoci virgule, natož přesně určit typ minerálu, res. kovu mezi takovým brakem, jakým je hlušinový odval, kde detík je buď zahlcen nebo aktivován kovovým smetím.
Jenže ono se to povedlo. Kolega J. slavnostně odkryl každé místo pod položeným nerostem a oni ty vzorky tam byly! A dokonce i typy minerálů souhlasily! Prostě neuvěřitelné. Ale je to pravda. Všichni zůčasnění to viděli.
Já jsem byl asi nejvíce vedle, protože jsem dostal třesavku, ale kolega J. mě uklidnil s tím, že on tuto metodu též občas používá k hledání minerálů a chtěl se přesvědčit tímto pokusem, jestli si nedělám srandu a opravdu reaguji na tyto proudy. Pak se mě uklonil a řekl, že nemá cenu hledat za takovou cenu minerály, abych se vracel domů psychicky úplně vyčerpán.
Tento článeček je mojí reakcí na toto téma. Ano, jsou lidé, kterí pomocí různých pomůcek dokáží "vidět" to, co my ostatní ne. Vím, že mnoho lidí bude žřejmě reagovat na tento článeček tak, že si pomyslí, že přeháním a že jsem nejnéně magor (tedy nemyslím Mgr.).
Ale těmto nevěřícím Tomášům můžu vzkázat toto. Vemte toho člověka, co tvrdí, že má tento dar za ruku a do druhé vemte druhou haluz větvičky, ale až poté, co se s ní sami projdete. Pak až se projdete s člověkem, co má na toto opravdový cit a je schopný
Přečíst zbytek komentáře... |
Re: Hledání s pomocí L-drátů (Hodnocení: 1) Od: soucek (soukup.fr@quick.cz) - Friday, 19.10. 2007 - 00:24:01 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu) | | Nazdar Feri, co jsi napsal, tak tomu věřím. Znám tu strašnou únavu, když se to přežene. Jeden hledač mne požádal, abych se mu podíval na mapy z jeho okolí, zda tam není nějaké podzemí. Je to podobné hledání jako s virgulí. Ale mám strach z té únavy a nevím, zda najdu na to hledání nad mapou sílu.
Soucek |
|
|
|