Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 214 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"

Nález v Mlýncích

Přijal: mcmlxxx - Sunday, 06.12. 2015 - 19:23:02
Téma: Památky, podzemí, příroda
soucek

nám napsal(a): Náš klub hledačů HP Tachov v roce 1992 udělal v Tachově I. Mezinárodní závody hledačů pokladů.
Ještě ten rok v zimě se nám ozvala německá televize, že by o činnosti našeho klubu chtěla natočit pořad.

Domluvili jsme se s nimi na jaro a snažili jsme se připravit pro kameru něco zajímavého.Při hledání různých míst jsme se byli podívat na místě, kde policie před několika roky našla kosterní pozůstatky dvou osob v mělkém hrobě. Obě osoby měly prostřelené lebky ze zadu. Tehdy policie zjistila, že nález pochází z konce války.Místo bylo ještě dobře patrné a tak jsme naladili detektor. Asi jeden metr od původního nálezu detektor zareagoval na kov. Po odkrytí pár centimetrů země jsme vyhrábli stříbrný prstýnek i s kostí prstu. Rozhodli jsme se, že odkrytí necháme až na příjezd německé televize.Ve spolupráci s policií jsme místo důkladně prohlédli a zjistili jsme, že jsme našli kosterní pozůstatky dalších dvou osob. Jedna lebka byla také prostřelena ze zadu a druhá byla úplně rozmlácena.Podle 24 druhů předmětů, které jsme u obětí našli, se domníváme, že nešlo o vězně z Pochodu smrti. Našli jsme i dvě střely ráže 9mm z pistole, kterými mohli být zastřeleni. Po důkladném prohlédnutí místa nálezu detektorem, jsem začal okolí nálezu prohledávat virgulí. Při dotazu zda se tam nalézají další oběti, jsem ucítil velkou bolest na prsou a z toho místa jsem musel odejít.
Kamarád, který se virgulí pokoušel zeptat na to samé, si musel pro velkou bolest na prsou lehnout. Brali jsme to jako varování a v okolí nálezu jsme již virgulí nepátrali.
Kosterní pozůstatky pohřební služba odvezla na soudní lékařství. Při prvním ohledání kosterních pozůstatků a oblečení se zjistilo, že se jedná o muže a ženu. Muž měl na kabátě kovové knoflíky francouzského vojenského námořnictva a žena měla na spodní straně knoflíků nápis Paris. Náramkové hodinky, které měli u sebe, byly také francouzské výroby. Podle toho se domníváme, že oběti mohli být Francouzi.Ale příhoda s nálezem neměla končit. Deník Blesk napsal o nálezu článek "Detektory našly zabité milence".Za několik dní jsme dostali zajímavý dopis od jedné paní z Moravy. V dopise píše, že si náhodou koupila Blesk, kde ji uvedený článek velice rozrušil.Rodina jejího manžela postrádá od konce května 1945 příbuznou i s jejím starším přítelem, který prý byl "Vlasovec". Ten se snažil koncem války odejít z Brna. Podle jednoho jeho dopisu jde do něčeho nebezpečného, a proto ji nemůže vzít s sebou. Příbuzné bylo v té době 30 let a prý to byla krasavice.Pracovala jako magistra v lékárně v Brně, ale v tu dobu odešla do Plzně, kde nastoupila také do lékárny. Napsala si domů o nějaké věci, potraviny a prádlo bez monogramů. Zaslaný balík se ale vrátil zpět jako nedoručitelný. Tím končí veškeré informace o příbuzné a jejím příteli. Od paní z Moravy jsme si vyžádali fotografii pohřešované a popis její postavy. Na soudním lékařství zjistili, že kosterní pozůstatky neodpovídají pohřešované. Na závěr dopisu paní z Moravy píše: "prostě beze stopy zmizeli a mne napadlo, co kdyby náhodou?"

Ale náhoda má zase pokračování. Při úpravě terénu v místě nálezu jsme ještě nalezli sovětskou patnáctikopějku z roku 1939.

Možná, že ji mohl ji mít pro štěstí u sebe onen "Vlasovec". Škoda, že se nezachovaly kosterní pozůstatky prvních dvou obětí.
Nebýt ruky, na které byl stříbrný prstýnek a která skoro koukala z hrobu, by se na další dvě oběti zločinu nepřišlo. Zase je další otázka. Proč ruka nebyla podle těla, ale byla v takové poloze, jako by chtěla pomoci. Možná, že někdy pomůže náhoda objasnit to, proč byli tito lidé zavražděni, a kdo to byl.
Možná, že v uvedeném prostoru je obětí ještě více, ale může to po tolika letech ještě někoho zajímat?

František Soukup,
5.11.2015

 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Vytvořit účet.
Související odkazy
· Více o tématu Památky, podzemí, příroda
· Další články které přijal mcmlxxx


Nejčtenější článek na téma Památky, podzemí, příroda:
Znaky na stromech a jejich význam

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

Související témata

Detektory a hledání

"Nález v Mlýncích" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

Re: Nález v Mlýncích (Hodnocení: 1)
Od: maraxp (maraxp@seznam.cz) - Tuesday, 08.12. 2015 - 14:37:53
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Hodně dobrý článek.
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO